91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:454
Počet zobrazení:153 465

Google Glass je projekt, jehož účelem je vytvořit rozšířenou realitu pomocí speciálních brýlí a softwaru. První prototypy už existují a někteří dobrovolníci už měli možnost je vyzkoušet. Jak to s takovými brýlemi vypadá a k čemu všemu mohou být dobré? To už vám ukáže toto video.

Více informací o celém projektu najdete zde: http://www.google.com/glass/start/

Komentáře (64)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

mna zaujali hlavne POV ZABERY :)

200

Odpovědět

neumím to co ty lidi na videu, znamená to že by mě ty brýle byly stejně k ničemu?

190

Odpovědět

NE :D podle videí co jsem viděl můžeš hledat na google, navigaci, obrázky, videochat ..... :)

200

Odpovědět

mě to přijde spíš o image, mít brýle které dokáží skoro to co mobil... a jistě cena bude někde jinde :) počkat si pár let a koupit lepší a levnější :)

200

Odpovědět

Dobrý na chlastací akce kdy si člověk ráno nevzpomene co kde dělal :D

230

Odpovědět

Tak to by musely být nalepovací a pádu-odolný :D

200

Odpovědět

+SheydyVydrž, všechno bude :)

200

Odpovědět

Může mi někdo vysvětlit, jak funguje ona "obrazovka" s daty? Vždyť oko není schopno zaostřit na takhle blízký objekt (?).

190

Odpovědět

Má to něco společného s optickým klamem, ale kdybys mě zabil, tak si teď nevzpomenu. Něco ve smyslu, že na to nemusíš ostřit, díváš se skrz, ne na "monitor", a ono je to v tak kamarádských vlnových délkách, že si to oko přebere.

190

Odpovědět

Nevím jak vy já už o něčem takovém přemýšlel před patnácti lety(to my bylo tak 8) a vůbec nepochybuji že až to tu bude tak si to půjdu mezi prvními koupit i kdyby to bylo v té době nepoužitelné tak tuhle inovaci chci mít doma, už jen pro pocit že jsem byl u toho když to začínalo.

180

Odpovědět

jasně, ale takových lidí je :)

180

Odpovědět

To bude dobrý tak na natáčení POV p***a respektive pro zaznamenání pátečních úlovků :-D Ve stáří si pak člověk prohlédne hezky obsáhlé album :-D

182

Odpovědět

Úplne si viem predstaviť, ako sa na tom budeme za dvadsať rokov smiať, ako keď dnes vidíme v staršom filme niekoho vytiahnuť telefón veľkosti hriankovača, z ktorého vysunie ešte polmetrovú anténu... :)

181

Odpovědět

Tak takový brýle fakt nepotřebuju :D

1812

Odpovědět

S tím hlasovým ovládáním bych to viděl jednoduše tak, že by se do paměti nahrál vzor vašeho hlasu a brýle by byly oproti ostatním zvukům prostě hluché, tedy byste nemuseli v hlušném prostředí ani řvát.
Samozřejmě to na vás asi nebude reagovat, když "půjdete" z hospody domů se čtverkou v krvi. :)

181

Odpovědět

A google nás bude moci šmírovat ještě víc než teď. Díky, nechci.

1817

Odpovědět

Dej si na hlavu alobal...sledují tě!

2017

Odpovědět

+noirut64A ty si vyndej hlavu z písku. :)

1813

Odpovědět

+noirut64Já ji nemám v písku. Jsem na svá data opatrný a nikde neříkám víc než je třeba. Ale tyhle paranoidní kecy o šmírování atd. jsou naprosto mimo. Stačí nebýt debil a všechno je ok. A pokud bych bral co jsi napsal doslova - tak je to jako bych se měl přestat bát, což v souvislosti naprosto nedává smysl. Takže píšeš taky kraviny.

2012

Odpovědět

každý přístroj funguje i offline

182

Odpovědět

Neviem či by bolo dobré pre zrak, keby som zaostroval na sklo, ktoré mám niekoľko málo cm od oka.

182

Odpovědět

Příšerné video, jako reklama by to lidi asi jen odradilo... Osobně se mi ten nápad strašně líbí, vidět různé informace a čas, mail nebo video a obrázky, které vidím jen já, to je úžasné. Má to neuvěřitelný potenciál... Ale hlasové ovládání v běžném denním provozu? Really? Určitě bych se na to spolehl při takových věcech jako je výskok s padákem nebo fotit nevěstu...

1812

Odpovědět

Karel Čapek se otáčí v hrobu...

1821

Odpovědět

Nooo, to těžko. Čapek psal především o hrozbě války a násilného převzetí státu (Válka s mloky), Krakatit byl o přírodních silách, R.U.R. je o převzetí lidstva s roboty v lidské podobě, a to k tématu jaksi nesedí...takže k tvému příspěvku jen dvě věci: 1) Jestli myslíš Velkého bratra, neboli sledování všech za všech okolností, tak to je Orwell, román 1984, kdyby sis to chtěl náhodou dohledat. 2) Taky si dej na hlavu alobal, protože tě určitě sledují satelity a zajímají je tvé myšlenky (no to by si u tebe pomohli). Takže shrnuto, píšeš blbosti a ještě blbě.

209

Odpovědět

+noirut64Dovolím si nesouhlasit, Čapek v R.U.R varoval před případnými negativními vlivy techniky na lidstvo, protože byl ovlivněn svým zájmem o techniku, ale také obavami o budoucnost lidstva.

181

Odpovědět

Google Glass je hezkej koncept, už na tom maká několik firem, ale předpokládám, že to použití nebude tak hezký jako když to udělá Apple (nedávno patentoval), kterej to se Sirinou a iPhonem dotáhne k dokonalosti a nebude to tak bizardně vypadat :)

1849

Další