60 let v jedné roliGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:98
Počet zobrazení:7 100

Roger Defossez je herec, který účinkuje v malém pařížském divadle, které už přes 60 let každý večer hraje stejnou hru. Jak se žije muži, který už takovou dobu hraje stejnou roli?

Přepis titulků

Když jsem s touto rolí začínal, byl jsem mladý, neměl jsem bradku a musel jsem si odbarvovat kotlety, abych vypadal starší. Teď už to není nutné. Do role jsem dospěl. CELOŽIVOTNÍ ROLE PAŘÍŽ FRANCIE Jmenuji se Roger Défossez.

Jsem herec. Hrajeme hru s názvem Plešatá zpěvačka. Tuto roli jsem poprvé hrál v roce 1958. To je před 60 lety. Věřím, že nikde jinde na světě nikdo takový není. Hraji roli pana Smithe. Je v manželství s paní Smithovou. Na návštěvu k nim přijedou manželé Martinovi.

Po všech těch letech na pódiu se z pana Smithe stal můj dobrý přítel. Žiju s ním dnem i nocí. Můžete si myslet, že mě to po těch 6 000 představení už nudí. Kdepak. Vždy tuto roli hraji s nadšením a vnitřním uspokojením. Ano, přijde den, kdy svou roli budu muset opustit. V ten den mě píchne u srdce.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No, moc nám toho neřekl :) Zajímalo by mě třeba, jak se ke hře dostal, kolikrát se mu proměnili spoluherci, jestli hraje (hrál) i něco jiného,...

81

Odpovědět

To mi hlava opravdu nebere......... tohle samé video jde najít i na Uložto a přeložil to KevSpa a tady přeloží Mithril ......... některý z nich si chce ulehčit práci :D

13

Odpovědět

To nemohou dva lidé přeložit stejné video? Vždyť jde jasně vidět, že jsou obě verze přeložené rozdílně. Navíc tohle video se překládá tak 15 minut, tak jaképak ulehčení práce...

23

Odpovědět

A co na tom je k nepochopení? :) Už nějakou dobu na českém internetu funguje několik stránek, které překládají videa z YouTube do češtiny, takže je prostě logické, že občas někdo přeloží něco, co je už přeloženo i jinde. Tenhle pořad tu překládám už nějakou dobu, tak nevím, proč bych měl potřebu ho obšlehnout jinde. :)
PS: Přeložila to KevSpa. :)

111

Odpovědět

+MithrilA nechtěl by ses vyjádřit k tomu, kde si vzal, že celý život hraje v jediné roli? Nebo to zvládáš jen na idiotské připomínky, na které reakce je ztráta času?

17

Odpovědět

Plešatá zpěvačka, geniální to dílo!

41

Odpovědět

,,celý život strávil jen v jediné roli?“
O tom by se dalo polemizovat, protože to ve videu nikdo netvrdí, jestli se to neztratilo v překladu. Mám za to, že to nikdo neříká ani v popisku u videa na utube, ale o to se moc opírat s mojí english negramotností nechci.

91

Odpovědět

Opraveno. Je pravda, že to tam nikde neříká, proto jsem popisek opravil.

41

Odpovědět

+MithrilDobře ty.

12

Odpovědět

hm kazdy 3 dny 1 predstaveni po celejch 60 let.

51

Odpovědět

cvičená opička

311