Nekonečné Dračí doupěGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:150
Počet zobrazení:11 775

Pokud jste vyrůstali se zájmem o fantasy, je dost možné, že jste hráli Dračí doupě. Ale jeden muž v Kanadě hraje jednu a tutéž výpravu už 35 let v kuse. Má obří sbírku rekvizit a lidé za ním létají, jen aby si mohli zahrát.

Přepis titulků

V Londonu v Ontariu žije jeho muž, jehož sklep je unikátní. Toto je Robert Wardhaugh. Ahoj, jmenuju se Robert Wardhaugh. Robert hraje stejnou výpravu Dračího doupěte už přes 30 let. Přesněji 35 let. - Omlouvám se. - V pořádku. HOD VAŠEHO ŽIVOTA Vítejte, chtěli byste hrát za trpasličího rváče?

Vypadáte jako rváč. Moment, trochu se vraťme. Dračí doupě je fantasy hra na hrdiny, kde se sejde skupina lidí a hraje dobrodružství řízené Pánem jeskyně. Tato dobrodružství se odehrávají ve světě Dračího doupěte. Normálně mají svůj konec. Nebo lidi přestanou bavit. Ale Robert je úplně liga.

Tady je důvod. Má obrovskou sbírku. Myslím, že mám kolem 20 tisíc miniatur. Pak jsem se během let zaměřil i na terén. Jsem navíc sběratel. Uspokojení pramení i ze sbírání nových věcí a jejich použití ve hře. Hráči neustále narážejí na něco nového. Hra nemá jedno určité zasazení výpravy.

Mohu používat cokoliv, co do světa sedí. Byl to dlouhý proces, který zabral 35 let. Za tu dobu si vybudujete sbírku. Jak roste jeho sbírka, roste i počet hráčů. Informace o nekonečné výpravě se šířila. Navštěvují mě lidé z celé Kanady, často sem dokonce létají. - Moment, ze celé Kanady? - Ano. Roberte, můžeme hrát?

Toto jsou někteří lidé, kteří hrají jeho hru. Odkud jste? Přiletěl jsem ze Saskatoonu v Saskatchewanu. Přijel jsem z Toronta. - Brussels, Ontario. - Komoka, Ontario. - Calgary, Alberta. Moment, ale co když lidé nemohou přiletět nebo přijet? - Zdravím. - Problém vyřešen. Celá hra vždy je o propojení přátelstvím.

Je to způsob, kterým udržuji přátele pospolu. Věděl jsem, že pokud vytvořím hru, která bude lepší než videohry, lepší než všechny ostatní hry, tak se lidé budou vracet. K tomu je potřeba představivost, je k tomu potřeba změna a dynamický systém. Hra se musí měnit a neustále se zlepšovat.

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Češi to DnD nakonec skutečně přeložili. Viz Jeskyně a draci od Mytaga.

00

Odpovědět

ne "jeho muž", ale "jeden muž" ;)

00

Odpovědět

Kto by chcel viac D&D tak odporúčam Harmonquest, hra to Dan Harmon (Rick and Morty, Community) s priateľmi a s jednym hosťom každu epizódu (napr. Aubrey Plaza, Nathan Fillion).

00

Odpovědět

Jinak za mě bych uvítal vice videí se stolníma (Board Game) a jinýma (TableTop Game) hrama :)

30

Odpovědět

Popiči týpek :)

Jako hráč warhammeru můžu tiše závidět ty terény :)

40

Odpovědět

Musím litovat ty co si před 35 lety vybrali neprozřetelně lidský charakter, teď se už musí pomalu obávat dne, kdy je elfsko/trpasličí konglomerát odloží do starého železa. Být nezaměstnaný barbar po 50tce, to už je na kouzelnickou rekvalifikaci pozdě. :-D

90

Odpovědět

Pro změnu poznámka k překladu. Neříká náhodou "dwarven rogue", dokonce dvakrát, když "nabízí" autorovi videa postavu? Překládat rogue jako "rváč"? To vážně? Chápu, že jednoslovnej překlad není úplně jednoduchej, ale rváč je celkem mimo.

131

Odpovědět

Jo no, rváč má mnohem blíž k barbarovi nebo bojovníkovi. V českých hrách na hrdiny se rogue většinou překládá jako zloděj (alternativně tulák, darebák...).

120

Odpovědět

Přidávám se k reklamacím překladu D&D jako Dračího doupěte. Je to jako překládat Ford jako Škoda. Kdysi to asi dávalo smysl, ale dnes?

Z videa samotného mám pocit, že jsem se moc nedozvěděl.
Viděli jsme jeho úžasnou sbírku miniatur. Fakt úžasná, ne že ne. Ale o tom RPG nejsou.
Zajímalo by mne, kolik se mu vystřídalo hráčů (nebo jsou to pořád ti samí? to se mi nezdá), jakým stylem hraje, jak moc dá na pravidla a jak jsou "původní", něco k "filozofii hry", jak často mění postavy (nebo mají tak dlouho ty samé? tomu nevěřím), jak často hrají (a jak dlouhá mají sezení). Ale to tam není. Jasně, mělo dvě minuty, nevešlo by se to tam, a náhodného diváka by to asi ani nezajímalo, ale stejně mi to přijde škoda.

193

Odpovědět

Proč?:D Ještě dokážu pochopit, že si u tohoto kanálu lidé stěžují na nízkou informační hodnotu, ale toto konkrétní video je čistě zábavného typu, nebo tu někdo má pocit, že mu to rozšířilo obzory, či dokonce vědomosti?
Ale vzpomenu si přesně na tyto Vaše otázky, až tu bude video o japonských futuristických toaletách:)

Jinak k videu.. vím o co jde, nemám s tím zkušenost.. ale je mi to strašně sympatické. Až mám chuť si zahrát:)

27

Odpovědět

+Daniel99Proč? Protože taky vedu hru. Takže mě fakt zajímá, jak to dělá tenhle chlápek, že mu to tak dlouho funguje. A o tom ani ťuk.

Je to jako když amatérský spisovatel narazil na video o nejčtenějším autorovi světa, ukázali mu jeho počítač/psací stroj a on pak řekl: "Musíte psát zajímavě."
Nebo jako by bylo video o největším milovníkovi, ukázali v něm jeho postel a na konci bylo: "Musíte balit ženské."

Prostě ty věci, co jsou na tom skutečně zajímavé to stěží nakousne.

31

Odpovědět

+komunardChápu. Došlo mi, že budete aktivní součástí této hry.. ale nedokázal jsem si úplně představit, proč by Vás to přesto zajímalo. Ale dává smysl zajímat se o způsoby, když někdo dokáže spojit tolik lidí z různých míst a po tak dlouhou dobu, že je to stále natolik baví.
Asi nejdůležitější je jeho stálé zapálení a nevídaná rozmanitost.. tipoval bych.
Omlouvám se, pokud Vás to drobné rýpnutí urazilo.. ale věřím, že ne:)

10

Odpovědět

+komunardnaprosto souhlasim, když jsem si přečetla název a popisek videa tak mě hned napadlo: " Páni, 35 let hraje jednu hru? To už musí vládnout celýmu vesmíru, co to je ze quest? Co proboha těch 35 let dělal." a Jediný co jsem se dozvěděla je , že má parádní sbírku postaviček.

30

Odpovědět

Páni, ten pán má můj obdiv :-)
Jen mu nezávidím to hledání, když omylem něco založí do jedné z těch beden :-)
Díky za překlad

163

Odpovědět

Skoda ze tam nedali (asi proto, ze mozna neexistuje) nejakou historii te vypravy/hry. Nebo aspon nejake klicove momenty.

62

Odpovědět

Z pětatřiceti let? :D To by vydalo na pěkně dlouhou ságu.

141