Thumbnail play icon

Nekonečné Dračí doupěGreat Big Story

Přidat do sledovaných sérií 35
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:137
Počet zobrazení:5 479

Pokud jste vyrůstali se zájmem o fantasy, je dost možné, že jste hráli Dračí doupě. Ale jeden muž v Kanadě hraje jednu a tutéž výpravu už 35 let v kuse. Má obří sbírku rekvizit a lidé za ním létají, jen aby si mohli zahrát.

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ne "jeho muž", ale "jeden muž" ;)

00

Odpovědět

Kto by chcel viac D&D tak odporúčam Harmonquest, hra to Dan Harmon (Rick and Morty, Community) s priateľmi a s jednym hosťom každu epizódu (napr. Aubrey Plaza, Nathan Fillion).

00

Odpovědět

Jinak za mě bych uvítal vice videí se stolníma (Board Game) a jinýma (TableTop Game) hrama :)

20

Odpovědět

Popiči týpek :)

Jako hráč warhammeru můžu tiše závidět ty terény :)

30

Odpovědět

Musím litovat ty co si před 35 lety vybrali neprozřetelně lidský charakter, teď se už musí pomalu obávat dne, kdy je elfsko/trpasličí konglomerát odloží do starého železa. Být nezaměstnaný barbar po 50tce, to už je na kouzelnickou rekvalifikaci pozdě. :-D

60

Odpovědět

Pro změnu poznámka k překladu. Neříká náhodou "dwarven rogue", dokonce dvakrát, když "nabízí" autorovi videa postavu? Překládat rogue jako "rváč"? To vážně? Chápu, že jednoslovnej překlad není úplně jednoduchej, ale rváč je celkem mimo.

121

Odpovědět

Jo no, rváč má mnohem blíž k barbarovi nebo bojovníkovi. V českých hrách na hrdiny se rogue většinou překládá jako zloděj (alternativně tulák, darebák...).

110

Odpovědět

Přidávám se k reklamacím překladu D&D jako Dračího doupěte. Je to jako překládat Ford jako Škoda. Kdysi to asi dávalo smysl, ale dnes?

Z videa samotného mám pocit, že jsem se moc nedozvěděl.
Viděli jsme jeho úžasnou sbírku miniatur. Fakt úžasná, ne že ne. Ale o tom RPG nejsou.
Zajímalo by mne, kolik se mu vystřídalo hráčů (nebo jsou to pořád ti samí? to se mi nezdá), jakým stylem hraje, jak moc dá na pravidla a jak jsou "původní", něco k "filozofii hry", jak často mění postavy (nebo mají tak dlouho ty samé? tomu nevěřím), jak často hrají (a jak dlouhá mají sezení). Ale to tam není. Jasně, mělo dvě minuty, nevešlo by se to tam, a náhodného diváka by to asi ani nezajímalo, ale stejně mi to přijde škoda.

173

Odpovědět

Proč?:D Ještě dokážu pochopit, že si u tohoto kanálu lidé stěžují na nízkou informační hodnotu, ale toto konkrétní video je čistě zábavného typu, nebo tu někdo má pocit, že mu to rozšířilo obzory, či dokonce vědomosti?
Ale vzpomenu si přesně na tyto Vaše otázky, až tu bude video o japonských futuristických toaletách:)

Jinak k videu.. vím o co jde, nemám s tím zkušenost.. ale je mi to strašně sympatické. Až mám chuť si zahrát:)

27

Odpovědět

+Daniel99Proč? Protože taky vedu hru. Takže mě fakt zajímá, jak to dělá tenhle chlápek, že mu to tak dlouho funguje. A o tom ani ťuk.

Je to jako když amatérský spisovatel narazil na video o nejčtenějším autorovi světa, ukázali mu jeho počítač/psací stroj a on pak řekl: "Musíte psát zajímavě."
Nebo jako by bylo video o největším milovníkovi, ukázali v něm jeho postel a na konci bylo: "Musíte balit ženské."

Prostě ty věci, co jsou na tom skutečně zajímavé to stěží nakousne.

21

Odpovědět

+komunardChápu. Došlo mi, že budete aktivní součástí této hry.. ale nedokázal jsem si úplně představit, proč by Vás to přesto zajímalo. Ale dává smysl zajímat se o způsoby, když někdo dokáže spojit tolik lidí z různých míst a po tak dlouhou dobu, že je to stále natolik baví.
Asi nejdůležitější je jeho stálé zapálení a nevídaná rozmanitost.. tipoval bych.
Omlouvám se, pokud Vás to drobné rýpnutí urazilo.. ale věřím, že ne:)

10

Odpovědět

+komunardnaprosto souhlasim, když jsem si přečetla název a popisek videa tak mě hned napadlo: " Páni, 35 let hraje jednu hru? To už musí vládnout celýmu vesmíru, co to je ze quest? Co proboha těch 35 let dělal." a Jediný co jsem se dozvěděla je , že má parádní sbírku postaviček.

10

Odpovědět

Dungeons and Dragons nie je Dračí doupě. Dnd ma vlastny svet (mestá Waterdeep, Faerun, atd) a originalne predpisane dobrodruzsrvatva. Česi chceli roky dozadu preložit DnD, ale neziskali prava, tak vytvorili na podobnom systeme Dračí doupě. Je to podobne, ale nie je to to iste.

122

Odpovědět

Souhlasím. Dungeons &Dragons se tak obvykle překládá, protože o Dračím doupěti existuje přeci jen lepší povědomí. Není to tedy přesný překlad, ale funkční - divákovi umožní rychleji/lépe chápat podstatu.
Myslím ale, že by se od téhle nepřesnosti mělo pomalu upouštět. Přeci jen je už Dungeons &Dragons dostatečně známe (většina si představí "něco jako Dračí doupě" nebo obecně hru na hrdiny). Není tak důvod být dále nepřesný. Nehledě na to, že u podobných videí to lze vyřešit komentářem pod videem.

83

Odpovědět

Páni, ten pán má můj obdiv :-)
Jen mu nezávidím to hledání, když omylem něco založí do jedné z těch beden :-)
Díky za překlad

163

Odpovědět

Skoda ze tam nedali (asi proto, ze mozna neexistuje) nejakou historii te vypravy/hry. Nebo aspon nejake klicove momenty.

62

Odpovědět

Z pětatřiceti let? :D To by vydalo na pěkně dlouhou ságu.

141
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)