Večeře u babičkyGreat Big Story

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 42
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:197
Počet zobrazení:9 401

Jídlo u babiček pro mnoho lidí znamenalo dojídání porcí jídel, které by nakrmily celé vojsko. Ale v USA existuje restaurace, kam si můžete zajít na jídlo a tyto babičky vám uvaří.

Přepis titulků

Všichni milujeme kuchyni své babičky, že? Co kdyby existovalo místo, kde dostanete jídlo ze všech koutů světa? Jez, jez, jez, jez! Takovéto místo existuje za tímto lešením na Staten Islandu. VEČEŘE U BABIČKY Tohle je Jo, je to Ital z Brooklynu. Jmenuji se Jody Scaravella a vlastním podnik Enoteca Maria. Nezaměstnáváme šéfkuchaře, zaměstnáváme babičky.

Když Jo restauraci v roce 2006 otevřel, něčeho si všiml. Lidé ze všech kultur světa oceňovali kuchařské umění italských babiček. Napadlo mě, jak by to vypadalo, kdybychom zapojili všechny kultury. Zrodily se babičky z celého světa. Pracuje u nás kolem 30 až 40 babiček z různých koutů světa. Jmenuji se Habiba. Jsem z Alžírska. Já jsem Lubof a jsem z Moskvy v Rusku. Jmenuji se Rosa Correa a jsem z Limy v Peru.

- Jsem ze Srí Lanky. - Z Bulharska. - Z Dublinu v Irsku. - Z Arménie. - Z Buenos Aires v Argentině. Každý večer tu vaří dvě babičky. Jedna je vždy italská, druhá je odjinud. Při jejich vaření v kuchyni panuje úplně jiná atmosféra. Je to jejich možnost zazářit. Mohou ukázat, jaká je kuchyně jejich národa. Vím, že to zní otřepaně, ale vaří s láskou.

Kvůli tomuto pocitu je to víc než restaurace. Když jsem Enotecu otvíral, byl jsem zdrcený žalem. Zemřela mi matka a sestra. Bylo skvělé mít v kuchyni tyto babičky. Štíply mě do tváře a řekly, že tohle musím ochutnat. V ten moment jsem si uvědomil, že tohle je víc než jen restaurace. Když si projdete restaurací a budete naslouchat, každý stůl bude mluvit o svých matkách nebo babičkách.

Každý se zde vrací do dětství. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dal bych si domácí kuřecí vývar a řízky smažený na másle. Jooo, to jsou vzpomínky. Nikdo jako babička už to tak nikdy neuvařil. :(

120

Odpovědět

Přesně tak.. máslo nemělo konkurenci ^_^

02

Odpovědět

Tohle odvětví je ovládáno babičkami. Dědečkové se cítí odrazováni a zastrašováni. Zavedl bych kvóty, alespoň 30% dědečků na tyto pozice. Stop sexismu.

372

Odpovědět

Já tam chci!!!

61

Odpovědět

Ale u babiček to bylo vždycky zadarmo. Taky poskytují takovou službu? :D

80

Odpovědět

Ne, ale klasicky tě donutí si alespoň 3x přidat.

380

Odpovědět

Lubof z Moskvy mi připomíná Lucy z TBBT :D

24

Odpovědět

No jsi buď slepej nebo blbej.... možná obojí ale takhle fakt nevypadá

02

Odpovědět

tak toto je uz iny level hipsterstva

249

Odpovědět

Jaká je vlastně společností ustálená definice hipstera/hipsterství?
Ať vím přesně, co mám odsuzovat...

141

Odpovědět

+DodislavKašli na definici. Co pro tebe není dost mainstream, nazvi hipsterstvem a máš to. :D Tak mi to aspoň dneska přijde.

80

Odpovědět