The SimsDidYouKnowGaming

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:100
Počet zobrazení:8 354

The Sims je jedna z nejúspěšnějších videoherních sérií na PC všech dob. Věděli jste ale třeba, že téměř všechna vývojářská data druhého dílu byla zničena při požáru serverů a musela být narychlo vytvořena znova? Nejen o tom bude řeč v dnešním díle kanálu Didyouknowgaming?

Přepis titulků

Věděli jste, že The Sims, jedna z nejlépe prodávaných PC her všech dob, byla původně jen osobní projekt tvůrce SimCity, Willa Wrighta a málem ji vůbec nevydali? Poté, co byl doma se svou malou dcerkou, začal Will Wright vyvíjet koncept hry, která měla simulovat chování moderní rodinky. Když nápad později představil šéfům Maxisu, vůbec se jim nelíbil. Šéf představenstva Jeff Braun řekl: "Podívali jsme se na to a řekli: 'Co?

Interaktivní domeček pro panenky? On se snad zbláznil.'" Vypadalo to jako velký risk, o který na trhu nebude zájem. Ale po úspěchu SimCity 3000 se Wright znovu pokusil hru prosadit, což se mu nakonec povedlo. The Sims vyšlo na PC v únoru 2000 a brzy se stalo nejprodávanější PC hrou všech dob. Na špičce nejprodávanějších her zůstala hra 4,5 roku až do vydání The Sims 2.

The Sims 2 se prodalo asi 20 milionů kopií, což je o 4 miliony více než první díl. Některé nápady mechanismů v The Sims údajně tvůrce Willa Wrighta napadly poté, co mu vyhořel dům. Tato zkušenost Wrighta donutila podívat se na dům z jiného pohledu. Začal přemýšlet o tom, jak dům znovu vybudovat a jak znovu nakoupit dekorace interiéru. Tento zážitek ho inspiroval k vytvoření hry, ve které hráči staví domy a simulují životy lidí, kteří je obývají.

Hra ve skutečnosti začala čistě jako architektonický simulátor. Simíci měli ve hře pouze posoudit kvalitu vašich výtvorů. Později bylo rozhodnuto, že samotní simíci jsou zajímavější, než vývojáři tušili, a jejich role ve hře byla prohloubena. Mnoho potřeb a tužeb postav ve hře bylo vytvořeno na základě behaviorálních studií skutečných lidí. Simíci používají fiktivní jazyk, tzv.

simštinu, který má základ ve skutečných jazycích. Během vývoje měl Will Wright pocit, že postavy potřebují hlasy, aby vyjádřily emoce a vtáhly hráče do hry. Slova skutečných jazyků by se ale příliš opakovala a bylo by moc drahé je přeložit. Takže vývojářský tým začal pracovat na fiktivním psaném jazyce, a to zkombinováním abeced a vizuálních struktur více než 8 jazyků. Mluvená verze simštiny je pouhé improvizované blábolení.

Vývojáři najali takové herce, kterým při konkurzu šlo dobře blábolit. Nedlouho po vydání The Sims 2 začal americký antiherní aktivista Jack Thompson tvrdit, že hra děti vystavuje explicitnímu obsahu vhodnému jen pro dospělé. Thompson tvrdil, že hra obsahuje detailní nahotu za rozmazanými obdélníky, které se objevují při použití sprchy či záchoda. Ředitel Electronic Arts Jeff Brown si za ratingem hry neústupně stál a výrok zcela popřel.

Tvrdil, že rozmazanost nelze zrušit, a i kdyby se to hráčům podařilo, anatomie simíků by připomínala anatomii panenky, ne člověka. Přestože je pravda, že simíci nemají sexuálně explicitní anatomii, rozmazání samotné je možné odstranit. V původní verzi The Sims 2 byl ukryt jednoduchý cheat, který cenzuru odstranil. Je pravděpodobné, že Jeff Brown tento cheat neznal.

Datadisk The Sims 2: Univerzita, který byl vydán krátce po této kauze, obsahoval patch, který cheat odstranil. EA později přiznalo, že odstranění cheatu souviselo s popisovanou kauzou. V původní verzi The Sims 2 se mělo objevit počasí. V raném traileru je simík ve vířivce, kterého během bouřky zasáhne blesk. Déšť však v The Sims 2 neexistuje. Efekty počasí byly do hry přidány až pět let od vydání traileru v datadisku The Sims 2: Roční období.

Podle některých fanouškovských stránek byla téměř všechna vývojářská data ztracena při požáru serverů. Kvůli požáru musela být většina hry vytvořena zcela od píky. Toto je údajně také důvod, proč mnoho grafických prvků vypadá lépe v betaverzi The Sims 2 než v hotové hře. Vývojáři byli v časovém presu a museli rychle vytvořit mnoho obsahu. V raném traileru The Sims 2 jsou také vidět tři auta, která jsou seřazená v řadě.

Jedno z nich je žlutý sporťák. Auta mohou simíci řídit až od vydání datadisku The Sims 2: Noční život. Přestože se auta z traileru nedala řídit, každé z aut se ve hře nakonec objevilo, ale vy jste seděli na místě spolujezdce. Výjimkou je právě žlutý sporťák. Až po vydání The Sims 2: Noční život se toto auto objevilo znovu. Hráči si ho zde mohli koupit. Je za tím možná důvod, o kterém mnozí spekulovali: Řiditelná auta se měla objevit v původní verzi The Sims 2, ale byla odstraněna.

I když je to jen spekulace, může to mít souvislost se zmiňovaným požárem. V celé sérii se dá najít spousta zajímavých skrytých věcí a easter eggů. Když v datadisku The Sims 3: Povolání snů cestujete časem, narazíte na odkaz na Mass Effect, když se objevíte uprostřed davu lidí, kteří jásají nad tím, jak nějaký člověk zachránil galaxii před obří hrozbou vesmírných mechanických bohů. Dále je tu odkaz na hru Red Faction: Guerrilla, když ze zastanete horníků na Marsu, ale následně na vás zaútočí pozemská policie a málem vás zatkne.

Při cestě do minulosti narazíte na odkaz na Dragon Age: Prameny. Při cestě tunely může vašeho simíka zachránit strážce, který vás vyvede ven. Strážce je označení hlavního hrdiny ve hře Dragon Age: Prameny. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Cestování časem a žádná narážka na doctora who? Pfff :D

00

Odpovědět

Dragon Age: Prameny? To překládala TV NOVA?

417

Odpovědět

Když už, tak to přeložte celé (Dragon = drak, Age = věk - pozn. pro překladatele). Pardon, ale v sekci "Herní okénko" se do toho rýpat musí.

117

Odpovědět

tohle je ale oficiální název.
Jako:
Assassins Creed- bratrstvo apod.

50

Odpovědět

+lenaciaAle na žádném obalu hry se to snad vidět nedá.

Samozřejmě, že tento název také existuje, ale nijak moc se nepoužívá, je to pak na překladateli. Ale logicky bych překládal buď vše nebo nic (kromě nepřeložitelných částí).
Např. Witcher: Divoký hon by bylo podivné. Nebo Spad (Fallout).

To bylo jen rýpnutí a trochu si postěžování na někdy velice podivné české překlady (nemyslím tento web), nic důležitého.

31

Odpovědět

+JistěPrávě že ne obalu to tak je

40

Odpovědět

+-_-Ukažte mi jeden obal, kde budou ty Prameny, alespoň máte motivaci naučit se s Photoshopem.

Podle tohoto se to najít dá, ale přesto je všude na obalu "Origins".

https://www.google.cz/search?q=Dragon+Age:+Prameny&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwjAi7CBs9rVAhUHtxQKHcS6BpoQ_AUICSgA&biw=1920&bih=925&dpr=1

00

Odpovědět

+(anonym) -_-http://www.abcgames.cz/udaje/cd_obaly/135/13567_d1.jpg

v dnešní době už se odkazovat na obálku hry/filmu nemá moc váhu.
V rámci ušetření za přebal jsou často české popisy hry přidány natištěné na obyčejném vedlejším papíru (ano s tím už jsem se setkala).

Stejně tak jsou datadisky k The Sims 2, obvykle máš na obalu český název např. Noční Život, ale já mám zrovna tenhle datadisk, kde je na obalu anglicky Night Life, ale pořád tomu budu říkat "The Sims 2 noční život" a nebudu tady plácat blbosti o překladu, že tomu mám teda říkat "Simíci dva noční život" protože musím přeložit i The Sims

00

Odpovědět

+lenaciaOK, díky. Pozn.: Ten celopřeklad byl myšlen sarkasticky.

00

Odpovědět

jasně, není to žádná akční střílečka, ale odreagovačka je to suprácká. Mám všechny datadisky k sims 2 a stále tu hru hraju (a celé město je plné lidí, kteří jsou spolu pokrevně spříznění :D Jsem trochu zvrhlá no :D :D). Baví mě postavit barák snů, a potom nechat simíky, aby i na něj vydělali :D

140

Odpovědět

Musel jsem si to vygooglit. Jack Thompson je skutečně člověk, který aktivně podával žaloby na rádiové stanice, filmy, rapperské kapely, webové stránky, festivaly a počítačové hry, protože dle něj porušovaly hranici mravů kvůli nahotě, násilí nebo neslušnému vyjadřování.
Ten člověk musí mít fakt smutný život...

460

Odpovědět

trapna nudna hra tak akorat pro holky a decka. Jak nekdo muze radsi hrat simulaci zivota nez ho zit, to vazne nechapu.

437

Odpovědět

primitivní jedinci nikdy nepochopí videohry .. ty znáš jen práci tak co tu vůbec píšeš :)

191

Odpovědět

holky a decka... možno 70% trhu... čomu nechápeš?

46

Odpovědět

Jo jo, trapný CODčko, ať jdou radši bojovat v reálu. Trapný hokej v telce, ať jdou radši hrát sami.

240