Hugh Laurie u Jaye LenaThe Tonight Show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:394
Počet zobrazení:8 569

Jay Leno patří mezi legendy americké televizní zábavy a společně s Davidem Lettermanem a Oprah Winfrey tvoří současnou moderátorskou špičku. S moderováním začal v roce 1992, kdy nahradil Johnnyho Carsona v The Tonight Show vysílané na NBC. V roce 2009 následovala jeho vlastní talkshow s názvem The Jay Leno Show. Moderátorské žezlo předal v roce 2010 Conanu O´Brienovi, který pokračoval v tradici The Tonight Show. Conan byl však brzy vyhozen a Leno se na obrazovky NBC vrátil. Ohledně této kauzy proběhlo mnoho spekulací, rozhovorů (Letterman a Kimmel), skečů, parodií (Jimmy Kimmel) a padlo mnoho kritiky na osobu Jay Lena. K příležitosti startu sedmé série Dr. House si Leno do svého studia přizval Hugh Laurieho. Ten pohovořil o jeho velké letní pouti do posvátného města New Orleans, autech, jídle, jeho novém bluesovém albu a samozřejmě o veleúspěšném seriálu, ale i o Laurieho začátcích.

Přepis titulků

Hraje brilantního doktora ve velice oblíbeném seriálu House. Jeho sedmá série začíná 20. září. Prosím přívítejte Hugha Laurieho. Fantastické. Většinou takový potlesk mají jen mrtvé celebrity. Jste velmi laskaví. Užil jste si léto? Měl jsem báječné léto, děkuji. V jistém smyslu ho stále mám, protože...

Slunečný den pro Angličana znamená léto. Myslím, že zatím bylo léto k vidění pouze ve čtvrtek. Každý slunečný den je jako léto. Když jste na slunci více než hodinu, tak vás to začíná pálit. Rozhodně. Mně stačí i stowattová žárovka. Slyšel jsem, že jste cestoval. Povězte nám o tom. Ano, cestoval. Nejdříve jsem byl na filmovém festivalu. Což byla velká zábava.

Poté jsem se vydal na cestu, která trochu připomínala poutní cestu. - Poutní cestu? - Ano, jel jsem do New Orleans. Aby to tématicky odpovídalo. Povězte nám o tom. Koupil jsem si auto. Koupil jsem si Ford Galaxie z roku 1966. Já mám také Ford Galaxie z roku 1966. Úžasné.

Jaký jste k tomu měl důvod? Jaká je pravděpodobnost, že se tohle stane? Oba jsme si ho koupili z jiných důvodů. Vy proto, že jste držgrešle. Řekněte mi, proč si Angličan koupí Ford Galaxie z roku 1966? Miloval jsem to auto už od dětství. A už když jsem byl dítě, tak jsem zjistil, že to auto začali vyrábět ve stejném roce, ve kterém jsem se narodil.

Tedy v roce 1959. Ten model, co vlastním, má pozměněný vzhled. S hranatými zadními světly. Ale můj vzhled se za tu dobu také změnil, takže... Hodí se ke mně. Vypadá trochu jako balíček karet, ale je to absolutně nádherná věc. Má ohnivě červenou barvu. Sehnal jsem ho v Texasu. A jel jsem...

Vlastně nesehnal, jen jsem věděl, že mi zatleskáte. Dělám si srandu. Jel jsem do Texasu, kde jsem nikdy předtím nebyl. Byl jsem v Austinu, což je půvabné město. Byl jste v restauraci Iron Works BBQ? Tam jste se měl zastavit. Tam jsem nebyl. Řekněte, že vás posílám a dostanete žebírka zdarma. Opravdu? Tak příště se zastavím. Pokračujte.

Takže potom... - Asi si to budu muset zapsat. - Ano, žebírka zdarma. A pak jsem se vydal do New Orleans, které pro mě bylo vždy posvátným městem. A to hlavně kvůli hudbě, ale existují i spousty dalších důvodů. Ale hudba toho města pro mě znamená víc, než cokoliv jiného. Nikdy předtím jsem tam ale nebyl, protože jsem měl vždycky obavy, že vás lidé nebo místa zklamou a že to bude samý Starbucks nebo Citibank jako v ostatních městech.

- Ne, takové to není. - Opravdu není. Je to opravdu magické město a překonalo moje nejdivočejší představy. Dokonce i vonělo tak, jak jsem chtěl. Žijí tam nejzábavnější lidé. Jednou, když tam byla moje žena poprvé, tak jí říkám, že se budu vracet do New Yorku a že se tam potkáme na letišti.

Nejdříve mělo přistát moje letadlo a potom to její. Každopádně se ty lety nějak pokazily. Přistál jsem a šel k jejímu terminálu, kde ona nebyla. Tak jsem se vrátil k tomu svému a takhle jsem to udělal asi třikrát. Přitom mě pozorovali dva policajti. Pak přišli a zeptali se: "Vy jste ten Jay Leno?" Chtěli vědět, jaký mám problém.

A já říkám, že se tam mám sejít se svou ženou, ale nemohu ji najít. A ti dva policajti na to: "Víte, pane Lene. Když ženy přijdou do města jako je New Orleans a vidí všude ty světla, tak se neudrží." Nemyslím si, že by se neudržela. Ale mají tam skvělé jídlo a jestli jste jedním z těch labužníků, tak si to užijete.

Já jsem labužník, ale ne v tom tradičním slova smyslu. Pro mě je nejdůležitější množství. Množství? Když je toho spousty, tak je to dobré jídlo. Přesně tak. Ale když máte jen tak zamazaný talíř, tak to opravdu nesnáším. Tak to je jídlo k ničemu. Můj producent mě jednou vzal do jedné nóbl restaurace a když to přinesli, tak jsem udělal jen tohle.

To je všechno, co dostanete. Jen takový malý... To je prostě ubohé. Množství je pro mě hodně důležité. Já jsem velký jedlík. Kdybych... Kdybych měl odvahu, zúčastnil bych se nějaké soutěže v pojídání. Profesionální jedlík? To jsou opravdoví borci. - Myslíte si, že...

- Oni hodně používají horní část těla ke... - Já nevím. - Ke žvýkání. Jaké jídlo byste si vybral, kdybyste... Určitě by to nebyly nějaké ústřice. 500 ústřic bych nesnědl. Hot dogy? Hot dogy možná ano. A i s těmi rohlíky nebo jen párky? Opravdoví borci to jí i s rohlíky. Jaké by bylo vaše poslední jídlo?

Řekněme, že vám někdo poví: "Pardon pane Laurie, je konec. Můžete si vybrat poslední jídlo." Asi by to byl pastýřův koláč. Pastýřův koláč? Byl by asi takhle velký. Obrovský pastýřův koláč. Mohl byste tam mít i opravdového pastýře. Popřípadě s opravdovým pastýřem.

Ano. Který by si taktéž odpykával trest za nějaký hrozný zločin. Dáme si teď přestávku, ale za chvíli se vrátíme. Vítejte zpět. Máme tu Hugha Laurieho. Vy jste mluvil o New Orleans. Vím, že jste uznávaný hudebník. Hrajete i na sitár. - Říká se tomu tak? - Ano, hraji na sitár. Taky jste zmínil nějaké bluesové písně. To je pravda. Ve skutečnosti teď pracuji na albu. Výtečně.

Nahráváte v New Orleans? Většinu nahráváme tady, ale do New Orleans se jedeme podívat po nějakých trumpetistech. Znám skvělé trumpetisty. Vím o nich, ale je to součást skvělého výletu. A kdy to album vyjde? Myslím, že to bude začátkem příštího roku. Moc se těším.

Minulý týden jsem vlastně... nahrával s Dr. Johnem. To je pěkné. Bylo to neobyčejné. Má pořád tu hůlku? - Ano, pořád nosí tu voodoo hůlku. - Voodoo hůlku. Vlastně jsem hrál na piano před ním. Což je zvláštní věc, protože pokud vím něco o hraní na piano, a moc toho není, tak jsem se to naučil od něj.

Takže to byla hodně zvláštní věc. Skvělé. Vy jste začínal jako komik. Jak že se jmenoval ten pořad? Také jste byl v Cambridge Footlights? Footlights, ano. - Na cambridgeské univerzitě. - Ano, to bylo v minulém životě. Řekněte nám něco o tom oddílu.

Vy jste byl předsedou toho oddílu? Jen nám to upřesněte. Přesně tak. Měl jsem takové nárameníky. Byla to volená pozice nebo jste se jen tak jmenoval sám? Ano, byla. Byly to jediné volby, které jsem vyhrál. Dělali jsme různé komediální show a skeče. Kdo byl ještě v tom oddílu? Mladý chlapík jménem Stephen Fry.

Stephen Fry, skvěle. Byl jsem ten, co ho proslavil. - A také Emma Thompson. - Emma Thompson? Vy dva jste bývali pár, že ano? Dalo by se to tak říct. Po určitou dobu. Bylo to... Když se na to zpětně podívám, trvalo to asi osm dní, ale když je vám dvacet, tak vám to připadá jako věčnost.

Když je vám dvacet, tak se to považuje za dlouhodobý vztah. To ano. Našli jsme starý skeč, tak se na něj podíváme. - Skvěle. - Tady je. To je pěkná snůška nesmyslů a ty to dobře víš. Teď.

Chci vám pogratulovat k sedmé sérii House. Zeptám se jako terapeut. Jste již schopen uznat seriál jako hit? S nechutí. S nechutí ano. Musím uznat, že sedmá série je trochu jako bod zlomu. Ale pamatuji si na jeden kreslený vtip, kde muž skáče z vysoké budovy a když míjí každé patro, tak říká: "Zatím dobrý."

Takhle mi to připadá, že každou chvíli může přijít nějaká katastrofa. A jak jste to myslel s tím bodem zlomu? Dost dobře jsem to nepochopil. To je takové malé místo, kde to prostě rupne. Když... Hej, to je bod zlomu.

Ani nevím, co to přesně má znamenat. Já taky nevím... Prostě to zní jako... Ještě bych chtěl vědět něco o té reklamní kampani, která teď beží. Není to jako ty obvyklé kampaně. Tohle je... nějaký šílený sériový vrah. Moc dobře to nechápu. Proč právě podivný klaun? Abych vás naštval. Je to trochu provokace.

Trochu znepokojení. Myslím si, že... v Housovi jsou trochu klaunské prvky. Na povrchu je groteskní. Ale uvnitř...nerad používám frázi "klaunovy slzy." Už se mi to zdá ohrané, ale pod tím povrchem, pod tím make-upem je melancholický. Měl jste říct něco o bodu zlomu a hned by se to všechno vysvětlilo.

Přesně tak. Taktéž chápu... Trochu špehuji v zákulisí a něco vím. Pohybuji se v tom byznysu. Máte kontakty. Slyšel jsem, že na začátku úvodní epizody nové série je nějaká erotická scéna. Už podle vašeho výrazu soudím, že to bude pravda. To slyším poprvé. Ne, neslyším to poprvé.

Něco takového tam je. Vyskytuje se tam... fyzické spojení, které se odehrává dříve... Dostal jste se během toho spojení na její bod zlomu? Naprosto perfektní. Ne, je to jen práce. Prostě jen mizerná dřina. Jako bys mluvil se svojí ženou.

Máme tu... Máme tu klip, ve kterém sedíte nahý... Není to klip. Omlouvám se. Pouze fotka. Producent teď musel šílet. "Můj bože. Není to klip, je to jen fotka." "Není to klip, jen fotka." O co tam šlo? No...mám na sobě laptop. A soudě...

A soudě podle polohy laptopu to vypadá, že nejste nějak zvlášť vzrušený tou situací. Jen jsem chtěl poznamenat, že jde o 17". Vlastně... Ale když se podíváte blíž, tak zjistíte, že je to jen iPhone. Každopádně seriál začíná 20. Fantastický seriál. Gratuluji k sedmé sérii. Děkuji. Hugh Laurie.

Za chvíli jsme zpátky s úžasnou Emmou Stoneovou. www.VideaČesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

vsichni jste naleteli, cha. tohle neni pravej house, jinak by mel hul a kulhal ;)

186

Odpovědět

Video opět funkční.

181

Odpovědět

nemůžete to prosím vás spravit?! bože, je snad tady nějaké video které by mě zajímalo a fungovalo?

183

Odpovědět

děkuji za tyhle parádní rozhovory, minulu talk show, myslíte, že by se tu mohlo objevit něco od Oprah? :( není to na internetu k sehnání...bohužel..

193

Odpovědět

video uz nejde - je blokovane
This video contains content from NBC Universal, who has blocked it on copyright grounds.
Sorry about that

180

Odpovědět

Prosim udelejte to moc si to chci kuknutt plss

180

Odpovědět

Nefunguje!!!

180

Odpovědět

-- I just want you to know it's a 17 inch
instant classic

180

Odpovědět

To byl supr rozhovor :-) Laurie je sympaťák

180

Odpovědět

7:45 překlep - *pten
ještě jednou prosím prosím o Emmu Stone .)

180

Odpovědět

Prosím hoďte sem i Emmu Stone, hrála v ZOMBIELANDU tak by mě zajímala :D děkuju :)

180

Odpovědět

biskin: Jj, a navíc za to dostal nemálo peněz :)

180

Odpovědět

Můžu se zeptat proč se nepřidá Jakub Vágner když u něj byl??? Hugh je sice taky super, ale Jakuba by tu lidi asi ocenili víc...

185

Odpovědět

Uplně boží herec, díky za tento rozhovor :)

190

Odpovědět

Mezi dvěma kapradinami je seriál, který překládám stejně jako se překládá A Very Potter nebo The Guild, což jsou seriály na které se také nedívá každý. A ohledně výběrů talk-show na pátek se snažíme vybírat všechny druhy talk-show tak, aby tu bylo od každého něco a aby se návštěvníci mohli seznámit se všemi moderátory v Americe a udělali si obraz.

180

Další