Ukňouraná opičí řečJourneyQuest (S02E03)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:203
Počet zobrazení:5 269

Příběh pokračuje. Lovkyně a Perfova družina jsou stále uvězněni v Městě mrtvých a snaží se uniknout pryč. Velmistryně Bardské univerzity se snaží přijít na to, jak napravit tu nešťastnou nehodu, kdy nejvýznamější epos v historii přidělila někomu, komu vůbec nechtěla. A nakonec se objeví i trojice orků z první série.

Přepis titulků

Pokračuj. Můžeš utéct. Vezmi do zaječích. Padavko. Ahoj. Jé, když ji zachráním, určitě mě obejme a zulíbá. - Jdeme, jdeme, jdeme... - Chtěli mě učesat. Chtěli mě jen učesat. Měli jste utéct. Ukňouraná opičí řeč Připojí se k nám Carrow?

Bude v pořádku. Mrtví se o něj zajímat nebudou. Ticho. Možná je to cesta ven. Možná je to víc nemrtvých. Možná jsem řekla ticho. Běž první. Přesně to se mi na ni líbí.

Jsem v tom až po uši. - Je to ork. S brýlemi. - Dobře. Bodni ho. To podle mě není moc dobrý nápad. Mně se líbí! Zabij mi orka. Tak tolik k momentu překvapení. Perfe... Perfe... já mám opravdu... moc ráda zimolez.

Tvůj otec kouří trpaslíky v pekle! TRPASLÍKY v pekle! Má v ruce svitek! Radila bych ti, abys měla pro tohle hodně dobré vysvětlení. - Necítím ani vánek. - To nestačí. Dveře, kterými jsme přišli, byly zamčené z venku. Kočky, zimo... lez. Což znamená, že přišel jinudy, a já necítím ani vánek. Tudíž ho potřebujeme, aby nám ukázal cestu ven.

Kých. Vždycky s ním můžu nakrmit nemrtvé. Ty překládáš, že? Tak překládej zpátky. A také umím mluvit tím vaším ukňouraným opičím jazykem. Tak to situaci podstatně ulehčuje. Už mě nepotřebujete. Co s ní je? To něco kouřila?

Ne, ne. Je jen nadopovaná. Tak honem, prasečí ksichte. Můžu si s sebou aspoň vzít své věci? Nerad bych, aby mi je tu ožíraly krysy. Ale poneseš si je sám. Takže abych to shrnul a abych si byl jistý, že tomu dobře rozumím, dala jsi ten nejdůležitější epos v historii podřadnému bardovi. Věštci nám zadávají ročně několik set výprav.

To mám vytušit, která z nich je důležitá a ukázat na ni prstem? Ano, přesně to máš v popisu práce. Nemůžeme s tím nic dělat. Epos už probíhá déle než rok. Což znamená, že jsem propásl buhví kolik dějství. Budu muset vystavět celé zasazení. To vše by měla mít v poznámkách. Vždycky si poctivě zapisuje. Ale já je od ní nezískám, pokud se nerozhodne mi je dát.

Bohužel. Mohl bych ji ale přistihnout při porušení pravidel. To by nemělo být těžké. Její záznam smrdí víc než vyvrhlá hyena. Omlouvám se. Jsem pod velkým tlakem. A nemám čas prověřovat si každého studenta. Černý, stříbrná brož, pero, sebevědomý úhel.

Sebevědomý. Ne rozmařilý. Povolala jsem čaroděje. Brzy tě teleportují. Ne. Žádní čarodějové. Je to moc nepřesné. Netušíme, kde je ona ani její družina. Jsou to Pustiny. Miliony čtverečních mil ruin a divočiny, prázdnější než bankéřovo srdce.

U všech bohů, může být kdekoliv. Kdekoliv... Jak ji najdeme? Odpověď je přímo za tebou. Zbývá ti jedno přání, že? Ne, víš... Nejdůležitější epos v historii.

Ale to jsem si schovávala... Který jsi omylem přiřadila... Ale je moje! A budoucí generace se dozví o tvé oběti. A předpovídám, že je to, jak jsi použila poslední přání, ohromí natolik, že si nikdo nebude pamatovat, jak jsi využila to první. Ven... Oba dva. Chci celou linii věnovanou mé nesobeckosti.

Jímavý a srdečný příběh začleněný do příběhu. Dám ti tematickou kapitolu s občasným výstupem. - Ve více verších? - Dva verše. Dobře, ale budu mít odlišné schéma rýmování. - Dobrá. - Bohové budiž pochváleni. Takže... Přej si, abych byl přenesen k poslední osobě, se kterou mluvila. "To proto, že jsem ti ho neřekl."

Opravdu skvěle řečeno. Jsi chytrý, orku. Myslíš, že půjdeme do chrámu? To není na nás. Ale opravdu doufám, že ne. Takže... promluvíme si o... tom? Ne.

Proč bychom měli? Vždycky o tom chceš mluvit. Jaký je plán, seržante? Plán se nezměnil. Je to moudré? Už se blíží konec sezóny, bez Kurna... Kurn je mrtvý. Soustřeďme se na misi a nenechme se ničím zneklidnit.

Už je to zase tady. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (17)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pokud někdo četl knihy ze série Zeměplocha od Terryho Pratcheta, tak tenhle kouzelník je Mrakoplaš. Oba neumí pořádně kouzlit a když se o něco pokusej tak to dopadne směšně. Mrakoplaš měl taky mluvící, sám bojující meč Kring a scéna kdy má meč na krku je skoro stejná jako z filmu Barva Kouzel.

180

Odpovědět

Mám dojem, že na začátku mělo být "Měl jsi utéct" a ne "Měli jste". Víc to odpovídá logice situace, kdy mu meč radí, aby utekl sám a on se vrátí pro elfku a tak utéct nestihnou.

200

Odpovědět

To intro je boží :D

180

Odpovědět

Je zajímavé, jak velký počet palců nahoru mají citace :D

180

Odpovědět

Já ty Orky miluju :D

180

Odpovědět

Tak to si jich v dalším díle užiješ ještě víc. :-)

180

Odpovědět

+MithrilTak to dík....už si du hledat na netu a to anglicki umim kuloví :D :D
(omlouvam se za gramatiku, klavesnice stavkuje)

181

Odpovědět

Puff. - Aaahh! :D

180

Odpovědět

Mithril: Co přesně říká v 4:45?
Rozumím: "I'm under a lot of pressure and I don't have time to X every Y.".
Myslím, že Y je simile, jako přirovnání. X by mohlo být možná vet, jako veterinář? S tím, že tam předtím mluvila o nemocích. Takže něco ve smyslu, že asi myslela jinou nemoc protože v tom přirovnání nemělo smysl?

TL;DR: Super seriál, jen tak dál.

180

Odpovědět

V překladu byla chybka. Říká slova "vet" a "simile", nicméně sloveso vet znamená něco prověřovat, zkoumat, přemýšlet o tom.

180

Odpovědět

+BugHer0Ahaa, tak tenhle význam slova vet jsem neznal. Myslel jsem, že je to nějaký novotvar, kdy udělali z podstatného jména sloveso.
Dík za odpověď.
PS: Teď se dívám na ten úsek znovu a je to přeloženo stejně(prověřovat každého studenta).

180

Odpovědět

opravilil by někdo slovo přidělalila ?

180

Odpovědět

Opraveno. Díky.

181

Odpovědět

Už je to zase tady, puff :D

181

Odpovědět

"Prenes ma ku poslednému, s kým hovorila?" Prenes ma k nej! by bolo myslím inteligentnejšie.

1819

Odpovědět

Docela pěkný...jen tam bylo málo vtipů, ale hold musí drobet rozvést příběh takže je to pochopitelné :-)

194

Odpovědět

Tak tenhle díl byl podle mě o dost slabší... Snad to bude příště lepší :D

1810