95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 504
Počet zobrazení:15 477

Louis CK nám tentokrát poví o dvou druzích myšlenek, které se mu odehrávají v hlavě. A nejspíš nejen jemu...

Komentáře (53)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak ten konec to totalně zabil!!😀😀😂😂

10

Odpovědět

Nefunguje!

151

Odpovědět

Chyby v překladu:
02:45 Původní znění je:"You don't get to CHERRY-PICK" nikoliv "jury pick". Takže s "porotou" to nemá nic společného...viz k tomu
http://idioms.thefreedictionary.com/cherry-pick

02:59 Původní znění: "Everytime it's [has] happened", překlad by měl být: "Pokaždé, když se to [otroctví] dělo" nikoliv "Dělo se to vždy".

03:03 V návaznosti na předešlý vysvětlený překlad pak není správně ani: "Vždy byla zotročená cela lidská rasa", mělo by tam být:"Pokaždé kdy byla zotročená celá rasa, je to hrozná, otřesná věc...

230

Odpovědět

Bože, ten konec mě dostal. :D

350

Odpovědět

už chtěl sem napsat že pyramidy stavěli placení dělníci, ale rači projedu komentky kdyby to tu náhodou bylo.. sakra!! :D

293

Odpovědět

a dělníci na pyramidě byli skoro tak dobře placeni jako písaři... ale jelikož se na školách učí, že to byli chudáci židovští otroci, které utlačovali už tenkrát.. a ne dělníci, kteří měli k dispozici nejmodernější technologie (na tu dobu a geografickou oblast samozřejmě), tak by tě lidi stejně vymínusovali :)

280

Odpovědět

miluji nápisy - toto video není vhodné pro osoby mladší 18ti let - asi jakoby jste napsali není vám 18? vstupte :D

381

Odpovědět

Ve 2:45 tam slyším spíše cherry pick ( http://en.wikipedia.org/wiki/Cherry_picking_(fallacy) ) než jury pick.

Ale jinak bezvadné video s jako vždy úžasným Louisem :)

210

Odpovědět

Pěkný ;) Ale zvláštní, jak tam pracuje s tím termínem "otroctví". Nejdřív jsem myslel, že tím bude myslet černošské otroctví v Americe (tj. natahání černochů z Afriky, aby tam na jejich hřbetech mohli vybudovat tu svou velkou bohulibou ideu), ale pak se tam mýlí s pyramidami (viz příspěvek níže) a i ti Číňani, co stavěli železnici, byli spíše vykořisťovaní dělníci (dostávali peníze, jeli tam DOBROVOLNĚ... ale chovali se k nim pěkně hnusně za odměnu).

Podle mě je 2. světová válka nejhorší věc, co se v lidstvu udála (hlavně proto, že ukazuje, jak jsme jako lidstvo morálně selhali, i když už jsme mysleli, kdovíjak nejsme civilizovaní).

2223

Odpovědět

Ne jeden člověk s ideou (o lepší budoucnosti) se obětoval a vzal si na sebe to co lidi pokládají za největší zlo. Kdyby onu ideu o dokonalé rase dohnal do globálního měřítka nevznikly by tu žádné současné problémy s přelidněním. Bylo by dostatek zdrojů, ovzduší nebylo znečištěné atd.. atd... tahle generace by to odnesla ale za sto let by mu všichni líbal p***l a na každým rohu by měl sochu... (a my bychom samozřejmě byly tím zlem)

12

Odpovědět

Možná se najde 1 voják z 10ti který si myslí že to dělá pro vlast, ale jinak je to celé o tom si tam pěkně vydělat...

259

Odpovědět

měl by ses podívat třeba na jejich videa určené k verbování vojáků.. nakonec si myslí, že bojují pro vlast, bohužel. vymývání mozků a neznalost zřejmých faktů pro vojáka zůstalo nepozměněno od dob první světové (možná i od dob Sparty..)

249

Odpovědět

Of course, but maybe....okamžitá desítka, zbytek videa je jasná pecka!

256

Odpovědět

Prosím o přeložení http://www.youtube.com/watch?v=taTSxDVEHRM&list=PLAGuq7Vu0WcJU-okPOLdl7Z49bbeFanqq , kdyžtak to hodte na yt nemusi to byt tady :) ale stojí to za to

201

Odpovědět

Přidávám se k žádosti. :D Sice jsem rozuměl jen tomu, že mu je 14, ale určitě to stojí za přeložení. :-)

201

Odpovědět

To jeho "maybe" u těch zbraní - upřímně, já to považuji za svoje "of course", je to opravdu jejich vlastní blbost :D
Oslavování všech vojáků jako nějakých úžasných hrdinů, to je něco, co je mi na Americe dost proti kůži. Nejsem sice nějaký šílený pacifista, ale nevidím nic hrdinského na tom, že se někdo rozhodne jet zabíjet jiné lidi, či v horším případě díky tomu nakonec sám skončí tuhej. Zvlášť když ve většině válek, kterých se USA účastní, jde jen o ropu či jiné suroviny.

2210

Odpovědět

Většinu nových kontraktů po válce v Iráku získaly Čínské společnosti. Společnosti se sídlem ve Spojených státech mají zhruba stejný podíl jako před válkou. Pokud věříš, že je důležité pomoct zemi sužované fašistickou diktátorskou rodinou, která při genocidách zavraždila přes 100 tisíc Kurdů a z těchto pohnutek se připojíš k armádě, jsi hrdina.

197

Odpovědět

Máš recht. Ale kdyby nás tady taky tak masírovali tou pro-válečnou kampaní, bylo by to tady stejný. Je to vlastně celkem vtipný, jak jsou chudí lidi ochotní jít zabíjet jiný chudý lidi proto, aby bohatí byli bohatší... Když se to vezme kolem a kolem, vojáci jsou normální nájemní vrazi, kteří jsou kupodivu společností oslavováni :) Pár mocných lidí jim dovolilo (nebo spíš nakázalo) jít zabít nějaký lidi, kteří jim stojí v cestě za jejich zájmy. A to podle statistik je každej čtvrtej válečnej veterán bezdomovec a za posledních 10 let spáchalo průměrně 20 válečných veteránů denně (!) sebevraždu. Ale jinak je "jít bojovat za svou zem" úctyhodná činnost :) Mimochodem i těm Američanům (obyčejným) to neustálý válčení vůbec nic nedává, zato hodně jim to bere. A přesto je jich za to spousta rádo :)

236

Odpovědět

+TKareljak ze zaklínače: co je panská zbraň na 4 - píka má chudáka na obou koncích :)

211

Odpovědět

A uvědomil jste si někdo, že má ten člověk vlastně pravdu? Mít koně a svíčky a být na sebe milejší než využívat děti k těžkým pracím? Využívat lidi ze vzdálených krajin, kteří pracují šestnáct hodin denně, aby měli na rohlík?
Jistě, jsou dva způsoby, jak toto brát. Je to komik a baví lidi, samozřejmě. Ale možná, možná by se také chtělo trochu zamyslet nad tím, co říká. Otroctví byla hrozná věc a stále je a stále jsou na světě otroci - a já to neobhajuji, nesouhlasím s tím - ale přesto má pravdu, že ty nejúžasnější věci byly postaveny otroky. Je to smutné, ale je to tak. Třeba Velká Čínská zeď, hrobky čínských císařů a podobně.
Takže smát se, samozřejmě; ale možná, možná i přemýšlet.

1813

Odpovědět

Hodně komiků mluví upřímnou pravdu a mají skvělé nápady, ale lidi se tomu smějí, protože všechno jsou jen utopie a všichni víme, že ať sme zkažení do morku kostí, nezměníme se (v nejširším slova smyslu. Doufám, že na mě teď vyběhne nějakej aktivista. Ty sice neodsuzuji, pořád lepší než absolutní ignoranti, ale pořád to jsou jen aktivisti ve svým oboru, který se jim nelíbil, a ostatní obory je nechávají chladnými, např. ekologovi je nějaká buddhistická idea socialismu nebo genocida ve Rwandě u řitě).
To, čemu se před pár stovkami let říkalo rétorika, ideologie, a ctilo se to uznáním, nás teď baví a my se vesele smějeme. I já jsem se u toho videa pousmál. Je to cynismus.. Doufám, že si za pomoci té komické formy lidi alespoň něco odnesou. Ruku na srdce, 90% z nás by si esej o otroctví nebo válce v Iráku nikdy samo nepřečetlo.

225

Odpovědět

+VoteForPinkyJeštěže nejsem v těch 90-ti procentech.
Já si naopak myslím, že lidstvo se ještě může změnit. Podle mě není pozdě. Jen by to chtělo hodně radikálních změn a pokud možno bez ztrát na životech - ale tohle! je utopie, bohužel. Ještě je čas se dát do pořádku, ale to by lidi museli otevřít oči a začít něco dělat. Ale to je jen můj názor. Ale stojím si za ním. Já říkám, že až se lidstvo přestane snažit zapomenout na minulost, začne se starat o naši krásnou planetu a vymlátí si z huby demokracii, kapitalismus a materialismus, bude dobře.

2013

Odpovědět

Nevím, já pyramidy, velkou čínskou zeď apod. nepovažuju za nějaký skvělý věci, kvůli kterým bychom měli být rádi za otroctví :) Jako jsou to ohromný stavby, ze kterých se tají dech, ale myslím, že bychom to bez nich nějak zvládli :) Tohle nejsou úžasný věci. Úžasný věci jsou objev ohně, elektřiny, penicilinu... to lidem něco dalo. Ty stavby nedaly nikomu nic.
A ani si nemyslím, že bychom museli jezdit na koni a svítit svíčkama... technologie jsou už dávno dost daleko na to, aby lidi v podstatě skoro nemuseli pracovat a žili si na hodně dobré úrovni. Kdybys viděl to kvantum nevyužitých možností a technologií, tak by ses pozvracel. Ale pro tohle není vůle. Dnes jde o to přimět lidi, aby byli rádi za čím dál tím hůř placenou práci s delšíma přesčasama.

262

Odpovědět

+TKarelNa tohle je strašně těžké reagovat, protože se vůbec neznáme. Já teď můžu v pár bodech napsat, že s tím vlastně souhlasím a ještě něco bych k tomu přidal a proč, ale asi to nebude mít význam.
Za prvé podle mě elektřinu k životu člověk nepotřebuje, to je přežitek posledních sta let a já osobně žiji rád bez ní. Mám menší chjdaloupku uprostřed lesa, potom kilometr daleko, žádné elektřina a podobné kraviny, jen ohniště a jak je mi krásně. V lese s přírodou.
Jestli jde o technologie a o práci, tak k tomu asi tolik, že by člověk měl umět podojit krávu a zasadit brambory a nepotřebuje ani tu technologii. A zaměstnání jako takové, no nevím, výdobytek demokracie, stát u mašiny jen proto, aby ostatní lidé měli práci a zase výsledek nulový. Jen zase aby se někdo měl dobře jen za ty peníze. Lidi by se měli naučit žít společně s všeobecným prospěchem a respektovat sami sebe navzájem. Jestli si někdo myslí, že se narodil proto, aby byl dvacet let ve škole a padesát let v práci, je mi ho líto. A lidí, kteří tvrdí, že to jinak nejde, je mi líto ještě více.
Takže rozdělat oheň, vytrhnout mrkev a petržel, podojit krávu a udělat sýr a člověk může být šťastný. I bez auta, velké 3D televize a podobných hovadin, které mu jsou k ničemu.
Já mám internet třeba jen proto, abych mohl diskutovat s lidmi o svých názorech a obecně o geopolitické situaci. Jinak pátek večer a opět odcházím na svoji chatičku. Mám to deset kilometrů, no a co? Potáhnu si p***l autem? Ne. Cesta tam stejně nevede.

1912

Odpovědět

+TKarelTak já v podstatě souhlasím se vším, cos napsal :) Názor na svět máme dost podobnej :) Až na tu elektřinu/technologie :) Ona je jedna věc odjet si jednou za čas vypnout někam na chatu a druhá žít tak celej život. A všichni. Bez internetu, rádia, televize - tzn. bez jakýchkoliv informací, žádný ledničky, žádný velký cestování... to si myslím, že by pro většinu lidí život znamenal boj o přežití... tak velká populace by bez technologií nepřežila.

191

Odpovědět

+TKarelRád bych podotknul, že nejde o technologie jako takové, ale o jejich výrobu, která zapříčinila vznik nových tříd (pásovky v masových měřítkách), na 1 mobil je potřeba desítky dělníků, desítky nadřízených, desítky právnických osob.
To způsobilo velkou třídní/ekonomickou nerovnováhu, pohrdání, závist, chtíč. Neříkám, že tyto negativa tu v době technologií nebyly, ale statisticky řečeno, v době lovců a sběračů neexistovaly materialistické války (pouze války o území v agresivnějších kmenech), protože všichni měli vše, panovala jakási komunistická rovnováha, která se v moderním světě zavést už nedá, protože je svět technologií a jejich výroby příliš komplexní na to, aby vědec/výzkumník dostával obdobný plat jako dělník.

194

Odpovědět

+TKarelProblém je ten, že technologie se využívají špatně. Ne pro prospěch lidstva, ale pro vydělávání peněz. Průmyslová revoluce přinesla něco, co na téhle planetě nikdy nebylo: nadbytek. Tehdy se předvídalo, že se bude pracovat tři dny v týdnu. Ale těm nahoře nešlo o to, aby díky tomu byli obyčejní lidi svobodnější... jim šlo o to udržet status quo. To je jeden z důvodů, proč se zavedla plánovaná spotřeba - výroba zboží tak, aby se po určité době pokazilo. Dneska není problém zásobovat celou planetu čistou energií. A zadarmo. Není problém vyrobit počítač, telefon, auto tak, aby vydržely desítky let; tak, aby sis je mohl sám spravit nebo upgradeovat... kdyby se technologie využívaly správně a média/reklamy by přestaly přesvědčovat lidi o tom, že musí mít každej rok novej telefon a ženský plnou skříň hader, tak by minimálně 90% zaměstnání ztratilo smysl.
Jde o to, že lidstvo je dneska už někde úplně jinde. Přes internet můžou lidi po celým světě sdílet cokoliv, technologie dokážou zázraky... ale bohužel je zájem několika vlivných lidí udržet všechno při starým. Pravidla, podle kterých funguje dnešní svět, jsou zastaralý, nefunkční a paralyzující.

273

Odpovědět

+TKarelTo si dostal 3 palce dolů jen protože je to dlouhý nebo co? :D zkoumal sem cos napsal a není tam jediná věc, co by mohla někoho pobouřit, urazit nebo s čím by někdo mohl nesouhlasit, protože všechno jsou historicky a globálně podložený fakta. Populární ignorance v akci, aneb "když se něco řeší moc dlouho, ruce pryč, necháme to při starým, zatím si žijeme dobře, tak proč se do něčeho plést, zkritizujme toho, kdo něco řeší a komu se to nelíbí a je proti nám".

200

Odpovědět

+TKarelDíky, jsem rád, že se našel někdo, kdo to vidí takhle :)

230

Odpovědět

Nevhodné, sprosté, posmívající se.... Ale možná..., sem se už dlouho tak nepobavil :D

183

Odpovědět

Celou dobu vlažné a poslední větou mě rozseká :-D

182

Další