96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 359
Počet zobrazení:19 711

Herec Vinnie Jones je bývalý fotbalista a jeho vzhled ho dovedl až do Hollywoodu. Jeho klasickou postavou je kriminálník s drsným výrazem. Vzpomeňte na geniální gangsterky Sbal prachy a vypadni nebo Podfuck. Kdo jiný by lépe demonstroval první pomoc při srdeční zástavě za menší pomoci skupiny Bee Gees a jejich písničky "Stayin' Alive", česky "Zůstaň naživu"? Pěkný virálek pro Britskou srdeční nadaci.

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ten neplešou hrál taky v podfucku ne? jednoho z ochranky Krutáka :D Ta scéna s "řečnickými otázkami" :D

240

Odpovědět

Jen ohledně toho proč se upouští od dýchání:
a) jak již bylo řečeno je zde vysoké riziko nakažení se
b) jak již bylo řečeno kdo to nikdy nedělal tak přefoukne a nebo dá málo
c) a to je asi nejdůležitější, pokud masírujete hrudník... zhruba těch 6cm... tak zároveň masírujete i co...? co je zde důležitého krom srdce..? ano plíce...! takže to máte 2v1..
jinak ten poměr je teď : 90 stalčení hrudníku za 60 vteřin... a jedete do tý doby dokud se vám ho nepodaří nahodit... a nebo nedojede záchranka... jinak občanskou povinnost poskytnout první pomoc, splňujete tím, že zavoláte záchranku... ale pokud nejste posera tak se do toho dáte... protože pokud voláte na tísňové číslo, tak volá operátorka zpět a ověřuje, jestli si neděláte p***l...
každopádně doporučuji zjistit si co nejvíc, či si to vyzkoušet na figuríně, když se do nějakého kurzu přihlásíte...
NIKDY NEVÍTE KDY A KOMU... Třeba vaší ženě, tetě, babičce.........

341

Odpovědět

Od dýchání z úst do úst se upouští také z toho důvodu, že narozdíl od masáže srdce, je dýchání o mnoho složitější a může "pacienta" i ohrozit na životě, není-li prováděno správně. Zdravotníci, kteří jej ovládají, ho i nadále používají.
Věřte mi, vyžaduje to relativně dost praxe si správné dýchání osvojit. Přiměřený dechový objem pro dospělého by měl být kolem 300-500 ml vzduchu. V případě, že jej "přefouknete", může dojít k odchodu vzduchu do žaludku a reflexivnímu refluxu žaludečních šťáv, které mohou být vdechnuty a to už se v takovém případě rovná úmrtí.

270

Odpovědět

Nemá chybu , zrovna dnes sem to téma probíral s odbornicí , zapletení rukou je prý celkem jedno , každý si najde svou metodu , jde o to aby ty ruce tolik "neklouzaly" a tlak potřebný dodáte stejně tělem atd... , ohledně té kombinace s dýcháním z úst do úst: Dnes se již od tohoto odpouští , pravděpodobně ale hlavně z důvodů nedostatečné prevence (sliny, krev zvratky a mnoho jiného) , v lékárničkách chybí rouška a maska je opravdu na nic jak se zjistilo , podle ní je to důležité a uvádí se poměr 30ku2 , ale je v celku na vás co si zvolíte, váš život je v těchto situacích dokonce přednější ( zní to divně , ale musíte myslet v prvé řadě na sebe, nikdo vám pak se žloutenkou typu C ani nepoděkuje).

250

Odpovědět

Vinnie Jones je nejlepší, navíc v tomto podání a nejlepší je: "Tohohle jsem si připravil dřív" a ten usměv :D

291

Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=ILxjxfB4zNk odkaz na tohle video na youtube

192

Odpovědět

BonyX3k: Hm,to bych sem nemusel chodit ne? :)

211

Odpovědět

podívejte se na to na youtube, jsou tam anglické titulky

187

Odpovědět

Chjo,video v TOP 10 a nejde pustit,škoda..

201

Odpovědět

ahoj...pro vsechny co jim video nejde(vubec se nezobrazi),mala rada...zkuste deaktivovat adblock...me to pomohlo

190

Odpovědět

jakto, žemi nefunguje video? :(

193

Odpovědět

jak može mět taková kravina takové dobré hodnocení? :-D

1849

Odpovědět

Studuji na záchranáře a proto vás mohu ujistit, že oba styly jsou správné a naprosto žádný rozdíl v tlaku, nebo v něčem podobném zde opravdu není. Záleží na každém z nás, jak masáž budeme provvádět ;)

220

Odpovědět

Aha, tak nevím, no :). Nicméně, je to jen takový detail, hlavně když to funguje :D

200

Odpovědět

Ja si naopak myslel ze se prsty nepropletaj a na kurzu me naopak chlapci od zachranky poucili ze se propletat maji:) ... a stejnak je to pohodlnejsi mit jen ruce na sobe:)

200

Další