ZvonyMurder Mystery Dinner Party (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:93
Počet zobrazení:6 189

Dnes vám přinášíme první díl komediálního a lehce detektivního seriálu. Edgar Allan Poe sezve nejlepší spisovatele své doby do svého domu, kde se mají zůčastnit zábavné večeře se záhadnou vraždou. Ale jak se ukáže, i tato nevinná zábava se může dost ošklivě zvrhnout.

Seznam autorů ve videu:
Edgar Allan Poe
– známý autor básně Havran, povídky Zánik domu Usherů a mnoha dalších. Všechny díly tohoto seriálu jsou pojmenovány po jednom z jeho děl.
Emily Dickinsonová – americká básnířka a autorka několika básnických sbírek. Je známa tím, že příliš neopouštěla své město a stranila se ostatních.
Mary Shelleyová světoznámá spisovatelka a autorka knih jako Frankenstein nebo Poslední člověk.
Charlotte Brontëová –​​​​​​​ spisovatelka, jejíž dvě mladší sestry se také věnovaly psaní. Nejznámějším jejím románem je Jana Eyerová.​​​​​​​
Oscar Wilde – velmi plodný autor a dramatik, mezi jeho nejznámější díla patří Obraz Doriana Graye nebo Strašidlo cantervillské.​​​​​​​
George Eliot – spisovatelka (vlastním jménem Mary Ann Evansová), která celý život publikovala pod mužským pseudonymem. Napsala například romány Adam bede nebo Osud je černý jezdec.​​​​​​​
Louisa May Alcottová – americká spisovatelka, mezi jejíž nejznámější díla patří Malé ženy (o jejím dětství se setrami) nebo pokračování Malí muži.​​​​​​​
Ernest Hemingway –​​​​​​​ Hemingwaye zřejmě není třeba představovat. Mezi jeho slavná díla patří Stařec a moře, Komu zvoní hrana nebo Sbohem, armádo.​​​​​​​
H. G. Wells –​​​​​​​ další známý autor a otec sci-fi žánru. Mezi jeho slavná díla patří Stroj času nebo Válka světů.​​​​​​​
Fjodor Dostojevskij – další slavný autor, tentokrát z Ruska. Napsal například Zločin a trest, Bratry Karamazovy nebo Idiota.

Přepis titulků

KAPITOLA PRVNÍ ZVONY - Určitě jsi rozeslala všechny pozvánky? - Jistě. - Zpívající telegram půvabné Annabel Lee? - Ano. - A požádala jsi, aby odpověděla... - Napsala, že přijde! Kdo to klepe na mé dveře? Tak zaprvé, nikdo neklepe. Byl to zvonek. Zadruhé, vždyť jsi sem ty lidi pozval! Vítej, příteli, na večeři Edgara Allana Poea se záhadnou vraždou, večírku/slavnosti jen pro zvané.

Lenore si vezme tvé jídlo i kabát. Zdá se, že ti tu straší, příteli. Mrkej, mám tu kudlu. Můžeme vykuchat divočáka na zahradě. Pak si ho opečeme nad ohněm. Jen a pouze nad ohněm. Louisa May Alcottová!

Jsem rád, že jsi s sebou nepřitáhla smrad Bostonu. Jaké jídlo jsi přinesla? Zjistíte, že pokud má člověk dostatečně velký hlad, sní cokoliv. Mary Shelleyová z masa a kostí. Jo, chápu to! Přinesla jsem bochník chleba. Zapomněla jsem na kvasnice, takže vypadá dost mrtvě. - Myslím tím mou...

- Ano, samozřejmě. Chápu to! Hned od začátku. Charlotte Brönteová. Zde je tvá kartička postavy. Fuj, to zní hrozně. To jsi psal ty? Bude to trvat dlouho? Oscare, jsem rád, že jsi dorazil. Vypadáš velmi vzdělaně. Nemůžete být příliš dobře oblečen nebo příliš dobře vzdělán.

Vítám tě, H. G. Wellsi. Máme ti říkat H.? Nebo H. G.? Jak chceš? Upekl jsem to v mém nejnovějším vynálezu. Ozařuje to jídlo elektromagnetickým vlněním, takže molekuly jídla... Skvělé, pojď dál. - Je to velmi efektivní... - Je to kravina. Myslel jsem, že někdo klepal.

Já klepala. Omlouvám se, kdo jste? Emily Dicksinsonová. Moc nevycházím ven. Píšu básně jako vy. Máme hodně společného. Asi jste se spletla. Ale možná máme místo navíc. Pozvali jste mě. Mohla bys být hezká, kdyby ses česala trochu jinak.

A nosila jiné oblečení. Prostě udělala něco s tímhle... Mary Ann! Já jsem Eliot. George Eliot. Mám rád pivo, sporty a mluvení o sportech. Nemám rád močení v sedě, starost o domácnost a probírání čehokoliv jiného, než jsou sporty. Mary Ann, asi nechápu... Zřejmě jste si mě spletli s nějakou dámou.

Ale chápu to. Mám jemnou kůži. Jmenuji se George Eliot. Jsou to dvě mužská jména. Snadno se pamatují. Prosím, ukažte mi, kde máte biliard. Nebo volební místnost. Zdravím. Přinesl jsem vodku. Fjodore, vítám tě...

Zabírám si! Životabudič pro mrtvou duši. Úžasné! Holčičko! Přátelé, děkuji, že jste přišli. Stále čekáme na pár hostů, kteří jsou zcela jistě mými přáteli. Agatha Christie se omluvila, že přijde později. Stejně tak má drahá přítelkyně Annabel Lee a její doprovod.

A také Emily Dickinsonová. Dnešek bude velmi vzrušující. Všichni jste dostali kartičku postavy s vaším jménem a stručným životopisem. Prosím, nastudujte si ji, po zbytek večera to bude vaše identita. Já tu nic nemám. Ano, ovšem. Vytáhla jste si vzácnou prázdnou kartu postavy. Máte štěstí.

Podle mé kartičky mám být vévodkyně. Jak vidno, nemám ani tušení, jak ženy přemýšlejí. Byl by někdo ochotný ji vyměnit za mužskou postavu? Prosím, žádné výměny. Lenore přinese polévku. Lenore! Nyní zjistíme, kdo začne jako první. Edgare, moje postava je skvělá, ale udělala jsem pár změn.

Mohla bych se tím řídit? Ano, jistě. Zjistíme, kdo bude začínat, podle toho... Čí narozeniny jsou nejblíže? Já je mám za tři týdny. Tématem oslavy jsou stromy, takže každý přijde oblečený jako jeho oblíbený strom. Mým je lípa americká. Pijme panáky, abychom zjistili, kdo začne.

Kdo je detektiv inspektor Ignacius Crumblefeather? Má sedět nejblíž severu. Čelem k severu nebo nejblíž severu. To jsem já. Kdysi jsem s jedním milým Ignaciem seděl ve vězení. Stále si posíláme dopisy. Na Ignacia. Kdy už bude někdo zavražděn?

Vím, kdo to udělal. - Chce si to někdo vyměnit? - Ano, co máš? Řeckého diplomata Winnifreda Kostolopolose. Píše se tu, že mluvím jen řecky. Já řecky neumím. Mluvím třemi nářečími řečtiny. Nyní jsi prominentním abolicionistou Flandersem Winterbottomem. Na zdraví. Prosím, neměňte si je.

Vše jsou to skvělé karty. Omlouvám se, jdeme pozdě. Zdravím vás, já jsem Annabele. Tohle je Eddie, je to bankéř. Dobrý večer, jsem Eddie Dante. Omlouvám se, že jdeme pozdě. Protáhla se mi dobrovolná směna v domově důchodců. Po cestě jsme narazili na holičský kvartet. Jejich bas byl doma s bolestí krku, takže jsem ho musel zastoupit. Chápete, ne?

Má absolutní sluch. A přesto lidi dělá zajímavá jejich nedokonalost. Prosím, tudy. Dobrá, tudy, drahoušku. Zdravím vás. Dobrý večer. Co to se všemi je? Myslela jsem si, že to já jsem ta mrtvá.

Na večírcích se nesluší žertovat, Lenore. Nyní nastává má oblíbená část. Vysvětlení pravidel. Až dojíte polévku, světla zhasnou a někdo zemře. První obětí je... Belladonna Spillingsworthová, dcera železničního magnáta Barnabuse Spillingwortha. To jsem já!

Zemřela na trati, kterou její otec pojmenoval po ní. Je obětí... Než budeme pokračovat, ráda bych něco řekla... Kdo se dotkl mé nohy? To byla vaše noha? Přímo do polévky! Překlad: Mithril www.videacesky.cz Orangutan.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ronald Weasley a Draco Malfoy? :-D

30

Odpovědět

A o Agathě Christie v popisku nic? :)

00

Odpovědět

Pardon, jak tam v prvním díle nevystupuje, zapomněl jsem ji zmínit. Avšak je to zrovna autorka, kterou jistě každý zná. :)

00

Odpovědět

+MithrilNo já zrovna znám polovinu těhle autorů víc, než zrovna Christie. Ale ok. :) U posledního dílu také zmíněna není, i když je fakt, že se tam moc neukázala. :D

00

Odpovědět

1:31 - Odkaz na Havrana:

Skoro schvátilo mne spaní,
an ruch lehký znenadání
ozval se jak zaklepání
na mé dveře - a zas nic.

4:45 - Fjodor Dostojevskij nebyl opilec, mám pocit že jeho charakter je založen na postavách z jeho knih - povětšinou na okraji společnosti, zloději, alkoholici :)

Škoda, že jsem nepobral více odkazů. Asi si budu muset doplnit znalosti :)
Jinak parádní atmosféra.

30

Odpovědět

Konečne niečo literárne :D Som zvedavá na pokračovanie.

40

Odpovědět

Geniální. :D

61

Odpovědět

Lenore se mi zalíbila svou duchovní flexibilností, pokud má uklidit kabát (prace) je duch a nemůže se ničeho dotknout, pokud má poblíž alkohol (zábava) pije jak duha a na materialističnost se neohlíží. :-D

250

Odpovědět

Mě se zalíbila svým výstřihem, ale každému dle chuti.

85