Predátor: Doba temna

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:99
Počet zobrazení:6 969

Tento krátký film se odehrává ve středověku, kdy v lesích řádí démon, který zabíjí každého na potkání. Maršál Thomas má za úkol tuto nestvůru zabít, ale jak středověký rytíř může uspět proti vesmírnému lovci?

Přepis titulků

Predátor: Doba temna Maršále Thomasi. Já jsem bratr Josef. Děkuji, že jste přijel. Nečekal jsem někoho takto proslaveného. Ctihodnosti. Toto jsou moji bojovníci. Synu, toto není místo pro ženu. Snad vás uklidním tím, že nejste první, kdo se v ní plete.

Frey zná tyto země jako jakýkoliv jiný muž. Jsem si tím jist. Thomasi, pojďte se mnou. Prosím, omluvte nás. Slyšelas to? Spletl si tě se ženskou. Slyšel jsem, že po tomto úkolu odcházíš z řádu. Ctihodnosti, viděl jsem příliš mnoho umírání.

Někteří si ji zasloužili, někteří ne. Mnoho se vrátilo z tažení za obranu víry s pochybnostmi o její pravosti. Proč jsme tu, knězi? Arcibiskup věří, že nám můžete pomoci. Víš, co říkají o té stvůře, kterou lovíš? Slyšeli jsme zvěsti. Čarodějnictví, draci...

Proč se o to církev tak zajímá? Vesničané složili nemalý dar řádu, výměnou za pomoc. Takže je to Boží vůle. Zajisté. Tudy. Toto je důvod, proč tě arcibiskup poslal do našeho tábora. - Toto je...

- Sayid Imnil-Shamps. Saracén! Saracén, který ti může pomoct porazit tuto nestvůru. Jak by mi mohl pomoct Saracén? Může ti být poradcem. Radit mi? Proč bych měl věřit muži, který zradil vlastní národ? Ta věc zabíjí křesťany i muslimy. Ji náboženství nezajímá, na rozdíl od nás.

Nelze mu věřit. Je divoch jako ostatní! Já nejsem ten, kdo vraždil bez slitování. Uklidni se, templáři. Sayid se s tím zlem už setkal. Nepotřebuji a nechci jeho pomoc. Dost, Thomasi! Už nechci nic slyšet. Možná jeho pomoc nechceš, ale podle mě je to Boží vůle.

Sayid pojede s tebou. Co si myslí? Saracén! Zřejmě už zná to, co lovíme. Opravdu? Je to zlé znamení. Cítím to. Copak?

Někdo tudy odtáhl několik těl dál od cesty. Dál jdeme pěšky. Je to jako hledat jehlu v kupce sena. Saracéne, co víš o téhle nestvůře? Říkáme jí džin. To znamená démon. Už ses s ní setkal? Ano.

V Jeruzalémě. Jak ji zabijeme? Netuším. Jak jste ji zabili vy? Nezabili. Když ukojila hlad po našich lidech, odešla. Její zabití je váš problém, křesťane. Já jen nabízím pomoc.

Kdo přikázal, že jde s námi? Jak jsem řekl, je to zlé znamení. Nelovíme nějaké divoké zvíře, hlupáci! Ta věc je mocnější než my všichni dohromady. Měl jsi zůstat ve stanu s knězem. Boj je pro pravé rytíře. Myslíš, že tu chci být? Já si tuhle cestu nezvolil.

Poslouchej. Nezajímá mě, co chceš. Jsi tu s námi a budeš bojovat. Já jsem učenec. Už ne. Stopa se rozděluje. Jsou tu dvě sady stejných stop. Na západ a na sever.

Dobrá. Rozdělíme se. Freyo, Godfrey, vy jděte na západ. Sejdeme se tu za soumraku. On jde s vámi. Maršále! Probůh! Je to varování...

nebo co? Nikdo si nezasluhuje takovou smrt. Podle mě to není práce toho démona. Možná dva nebo tři loupežníci? Nejspíš slyšeli stejný příběh jako Sayid. Chtějí vyvolat strach. Doufejme, že máš pravdu. Sayide, řekni mi víc o té nestvůře. Prý má drápy jako dlouhé ostré meče.

A nejspíš i plive oheň, co? Něco horšího. Mnohem horšího. Neposlouchej ho, snaží se tě vyděsit. To se mu daří. Něco není v pořádku. Co je? Nedává smysl, aby tady stopy najednou končily.

Dál už nic nevede. Čarodějnictví! Stromy! Byla to léčka. Démon! Utíká! - Musíme počkat! - Musíme ho pronásledovat! Ne, on chce, abys ho pronásledovala!

Co se stalo? Přišel si pro něj démon. Freya ho začala pronásledovat. Hlupačka! Ale ty jsi stále zde... Dobrý Bože. Vzalo si to její hlavu. Proč by si to bralo její hlavu?

Nějaká bezbožná oběť. Ne, sbírá to trofeje. Odměny za zabití. - Viděl jsi to? - Přímo ne. Jen oči, které hořely jako plameny. Lže! Tohle neviděl! Proč bych lhal?

Copak právě to nelovíte? Bojíte se. Já se nebojím žádného člověka. My nelovíme člověka. Všichni zemřeme. - Dost tvých otrávených slov! - Stačí! Všichni se bojíme. Avšak přežijeme.

Nezemřeli zbytečně. Jak zabijeme něco, co nevidíme? Vrátí se pro to druhé tělo. Bude chtít svou trofej. Richarde. Damiane. Buďte ostražití. Je to nablízku. Ty půjdeš se mnou.

Jdeme po krvavé stopě. Buď opatrný. Možná v to doufá. Tak to ho nesmíme zklamat. Sundej to ze mě! Pálí to! Ne! Sundej to ze mě! Rozsekej ji! Na mě jsi zapomněl?

Ne! Stůj! Nechoď tam. - Pusť mě! - Je pozdě, tomu už nepomůžeme. Mě tak snadno nedostane. Udeříme, až se vrátí pro těla. Vzal si to, co chtěl. Tady už nic nezmůžeme. Můžu s tím bojovat a zabít to.

Prosím, musíme odejít. Dokud žijeme. Pokud odejdeme, zemřeli zbytečně! Neporazili jsme to v Jeruzalémě a teď se nic nezmění. Ale ano, je! Můžeme bojovat společně! Ne. Nesmím zemřít. Ne jako oni.

Okamžitě stůj! Pokud s tím chceš bojovat, věz toto. Není to nezranitelné. Krvácí to. Sayide, vrať se! Zatracený Saracén. Tady jsem! Ukaž se a bojuj!

Co jsi k čertu zač? Nech ho jít. Tvůj život za jeho. Je pryč? Prozatím. Co to bylo? Netuším. Nebyl to démon.

Bylo to něco jiného. Děkuji ti, že ses vrátil. Kde by byla má čest, kdybych nepřišel. Navíc jsem napůl čekal, že už budeš mrtvý. Prozatím ne, Saracéne. Prozatím ne. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Říkal jsem si „Sakra, vždyť to už tu jednou bylo!“ Ale pak mi došlo, že to cca před rokem nadaboval Fénix ProDabing
http://www.fenixprodabing.cz/projekt/predator-dark-ages

00

Odpovědět

Bolo by zujmave prelozit aj tie filmove titulky na konci.

Je az zarazajuce ze sa tvorcovia tak strasne boja COPYRIGHT LAW , ze musia davat nakoniec aj taketo blbe "disclaimery"

Napr.: We make no claim to any of the characters, story lines, costumes(???) names or situations (!!!??)....

Copyright law = total bullshit.

00

Odpovědět

Film celkem dobrej, jen ten konec na hovno. A teda s tím kýblem na hlavě ke konci se mu muselo bojovat fakt bezvadně.

40

Odpovědět

Nedává smysl jednání toho Predátora, když ten kýbl nejdříve nechal u své oběti, aby ji mohl využít právě rytíř.

A také nedává smysl, že se Saracén najednou objevil u Predátora, když odcházel za světla (a jistě směřoval do tábora), tak by mu musela stejnou dobu trvat i cesta návratu.

30

Odpovědět

Při dívání jsem si vzpomněl na povídku
Vlado Ríša - Křižák a Saracén
z antologie "Zabij / zachraň svého mimozemšťana"

00

Odpovědět

Křižák, žena a saracén. To je sestava.

50

Odpovědět

Potesilo. Ale ten mec na zadech bodal do oci. Taky jsem nepobral proc mel prilbu jen strelec z kuse.

90

Odpovědět

já třeba nepobírala moderní uzdečku... a pak ta divná míšená sedla... westernová hruška a anglická kostra? Co to sakra je? :D

50

Odpovědět

+lenaciaKromě obyčejného meče na zádech, saracén držel kukri opačně, rytíři zapichovali hroty mečů do hlíny a proč si nakonec těsně před závěrečnou bitvou neobít ostří o štít. Ale kromě těchle hloupostí celkem pěkný predátorovský snímek.

50

Odpovědět

+TaylorKukri má ostrou vnitřní stranu, drží ho správně

10