Recenze DLC k Mass Effectu 3

Thumbnail play icon
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:229
Počet zobrazení:4 316
Určitě si vzpomenete na velikou vlnu nevole, která zasáhla herní svět po vydání posledního dílu science fiction RPG střílečky Mass Effect. Spoustu fanoušků rezolutně požadovalo nové konce, kterých jsme se před několika dny ne úplně tak dočkali, ale přesto alespoň BioWare vyslyšelo volání a rychle odpovědělo. DLC vám znovu zrecenzuje Jeremy Jahns, který hovořil i minule. Podělí se o své dojmy, rozebere indoktrinační teorii a BioWare něco vzkáže.

Přepis titulků

Překlad: Brousitch www.videacesky.cz Přátelé, máme tady DLC k Mass Effectu 3, které rozšiřuje konec této hry. Pokud jste viděli moje předchozí video, tak víte, že jsem k tomu měl pár připomínek. Ostatně i dalším mnoha lidem se ten konec nelíbil. A to odůvodněně. Celá hra byla úžasná a konec se k jejím kvalitám zdaleka nepřibližoval. Žádné zakončení, žádná volba, všechno podle jednoho mustru. Někteří si dokonce mysleli, že to byl všechno sen. Smutné.

BioWare tedy vydalo rozšířenou verzi konce. Od začátku sice říkali, že ho měnit nebudou, protože mají určitou uměleckou vizi, což mě nejdřív štvalo a chtěl jsem nový konec, ale teď už chápu, o co jim šlo. Chceme odvyprávět tento příběh a to taky uděláme. Nemáme v hlavě nasráno a nehodlali jsme hru podělat. A to bylo podle mě 90 % celého problému. Stejně jako v každém vztahu to byla špatná komunikace.

Když na konci hry všichni ztroskotali na planetě, mass relaye vybouchly, BioWare si asi myslelo, že jsou všichni telepatové a vědí, odkud kdo přichází a co si myslí. Což je od nich sice hezký, ale nikdo telepatii neovládá. Počkat... Nic. Já teda ne. Ten konec tedy rozpracovali, něco tam přidali a teď tu máme to DLC. Nebo "konce". Asi už můžu říct množný číslo. Dostal jsem všechno, co jsem chtěl? To asi nikdy nedostanu a vy taky ne, ale je to o dost lepší než to bylo.

Jednodušeji se to říct nedá. Ve starém konci utíká Joker z boje. Proč se to stalo? Nevěřil jsem tomu. Teď ale víte, proč se to stalo. Stejně jsem tomu moc nevěřil a myslím, že by za Sheparda bojovali víc, ale konečně už máme důvod. Bral jsem si totiž na poslední misi Garruse a ten by určitě nikdy neodletěl. Mnoho bodů, o kterých jsem mluvil, a o kterých mluvili i ostatní lidé ve svých videích, se konečně nějak vyřešilo a jsem rád, že se na fandy nevykašlali. Ty tři konce jsou sice stále celkem podobné.

Není tam žádný leháro na pláži a soud s Illusive Manem. Odlišní lidé tam popisují, co se stalo po konci Mass Effectu 3. Život jde dál, tihle dělají tohle, všichni budujeme od základů. Vidíte, jak se to děje. Vidíte, jak lidé opouští zemi, aby tam nezemřeli, jak probíhá přestavba, vidíte Quariany, Krogany a jejich děti. Paráda! Rozřešení zápletek postav, se kterými jsem vyrůstal a měl je rád. Vždyť tohle byl ten hlavní problém, který všichni jednohlasně nenáviděli. Rozřešení zápletek postav, které nám tak přirostly k srdci. A to taky dostanete.

Samozřejmě, že nevíte, jestli se Garrus stal poldou a Joker barmanem, takhle podrobné to není, ale vidíte, že život jde v galaxii dál. V souvislosti se třemi konci, ovládnutí Reaperů, fúze syntetiky a organiky, nebo zničení všeho syntetického, jsou vysvětlení následků odlišná. Super! Nejsou to jen tři paprsky světla a pak mám předpokládat, že to bylo jiné. Ne, vysvětlí se to. Přestavujeme takhle, syntetický život byl zničen. Fajn, tohle beru. Pokud si pamatujete na první video, chtěl jsem tam říct tomu dítěti jednu věc. "Jak se ho můžu zeptat na otázky?

Jak ho můžu poslat do prdele?" Do prdele ho úplně nepošlete a není to ani nijak pozitivní konec, ale konečně to můžete udělat. Řeknete mu, že ne, že to uděláte po svém a Reapeři všechno zničí a vy prohrajete. Kdybych byl vývojář a vy měli všechno na 100 %, byli jste ve hře borci a rozhodli se dítěti ukázat... udělal bych konec, kde by se dalo vyhrát. Vzhledem k tomu, že je DLC venku teprve pár dní, nevím, jestli se to dá udělat. Jde to? Bylo by to fajn. Pořád mě ale štvalo to ztroskotání na planetě s dinosaury a jedovatýma bobulema a najednou Normandy vzlétla a já si říkal: "Super, takže tam nezkejsli."

Na konci tedy víte, že galaxie přežila, obětovali jste se pro dobro věci, sjednotili jste galaxii a ta spolupracuje, bojovali jste za posádku a ta přežila, všichni stačili odletět od Země, život jde dál i bez mass relayů. Bezva. Dokonce dostanete i plaketu na zeď, je to moc smutný, všichni brečí. Záleží tedy na vás, zda jste dostali, co jste chtěli. Já tedy nedostal všechno, ale stačilo mi to. Když jsem to dohrál, věděl jsem, že si to zahraju klidně znova.

Od minula jsem to stejně nehrál. Proč taky? Abych viděl své oblíbené postavy a slzopudná videa společně s koncem, který mě... To fakt ne. Teď si to ale zahraju. Alespoň to ale zavrhuje to teorii s indoktrinací. Pokud nevíte, co to je, jde o teorii, která tvrdí, že se konec neudál, Shepard je v bezvědomí, Reapeři ho ovládají a je to jen sen. Všechna ta videa jsem viděl, nemusíte mi je posílat. Jsou vážně dobrá a povedeně poskládaná, jenže to pro mě není dost, abych tomu uvěřil.

Jako ta holka, co říká: "Jestli kouříš, tak to mě můžeš i podvádět." Takový skoky prostě nedělám. Jestli slyším dusot kopyt, napadnou mě koně, ne zebry. Pokud se BioWare rozhodlo rozšířit konec, bude to pravděpodobně konec, který se stal. Proč by rozšiřovali sen, který je kravina. Navíc Buzz Aldrin a to dítě říkají na planetě: - To se stalo Shepardovi? - Údajně ne a byl to sen. Spíš se to vážně stalo.

Když slyšíte ty komentáře, vidíte celou galaxii, Wrexe s děckem, všichni přestavují. To je taky indoktrinace? Musí to být skutečný konec, který vše uzavře a ne pitomý sen. Myslím tedy, že to je skutečné a vím, že někdo nebude souhlasit, jenže to je to, co BioWare chce. "Indoktrinaci nebudeme komentovat." Dokud nebude oficiální vyjádření, bude se stále spekulovat, všichni o tom budou pořád mluvit, a když se mluví o vaší hře, není to špatná věc.

Takže k lidem od BioWare: Děkuji za DLC s koncem Mass Effectu 3. Nebylo to jednoduché slyšet fandy, co zbožňovali hru, jak na ni kydají špínu. Muselo to být těžké a mohli jste udělat: "Smiřte se s tím. Nelíbí se vám konec? Smůla." Mnoho vývojářů by to udělalo. Smiřte se s tím, je to naše hra. Ale vy jste to vzali jako konstruktivní kritiku a toho si cením. Díky, že jste vzali všechen ten vztek jako projev lásky a ne jako anonymní nadávky. Poznali jste, že jsme chtěli důvod mít hru rádi a ne naopak.

Děkuji vám, BioWare. DLC s koncem Mass Effectu 3, hráli jste ho, líbilo se vám, vrátilo vám víru ve hru, nebo ne? Dejte mi vědět a pište komentáře. Pokud chcete vidět víc, stačí kliknout sem. Překlad: Brousitch www.videacesky.cz

Komentáře (58)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Víte, spousta lidí zatracuje ME3 kvůli posledním 10 minutám. Já si teď sehnal celou trilogii a hraji to odznova a blížím se ke konci 3 a musím říct, že ta hra je naprosto parádní. Když sem dohrál ME3 poprvé tak sem byl tak zklamaný tím koncem, neříkám že ne. Ale ta hra ten konec pro mě jaksi přebila. Možnost vyléčit genophage, zastavit quarianXgethskou válku, dostat krogany a turiany aby spolupracovali, já vím že je to jenom hra, ale dává vám na výběr, což už dneska moc her nedělá a ikdyž je konec takový jaký je,myslím že ta hra si zaslouží šanci.
Co se týče indo. teorie, tak byla hodně logická a jak to teď hraju znova tak sem nad tím taky přemýšlel. Některé věci by tam dávali smysl a bylo by to aj zajímavější, ale taky mě napadlo jedna věc. V ME1 Liara několikrát řekla, že Shepard má neobyčejně silnou mysl, a tak mě napadlo,že na něho/na ni ta indoktrinace nepůsobí tak lehce jak na ostatní,takže tam mohli být náznaky, ale třeba nebyla dokončena.

211

Odpovědět

Když si vzpomenu jak tady lidi dostávali rage, když si někdo dovolil poznamenat, že je to skutečný konec a ne jen "sen" tak doufam, že si po tomhle DLC řeknou "bože já jsem debil, že jsem neakceptoval i jiný názory" :D protože to je to co, jsem si o nich myslel celou dobu :D

194

Odpovědět

Takové týpky jako ty fakt miluju, pár lidí sem napsalo svůj názor ohledně indok. teorie a takoví jako ti jim na to odpovídali "LOL takhel to fakt není lol ty tomu fakt věříš? Lol jasně jasně byl to jenom sen" a když jsem se toho jedince který mi thle odpověděl zeptal proč ne tak jediné co jsem dostal bylo "PROTOŽE TO PROSTĚ BYLO JINAK A NE TAKHLE."

Mimochodem, že jsem debil si fakt neřeknu. Všechny důkazy tomu nasvědčovaly. Samozřejmě indok. už ted nevěřím, už je mi jenom blbě z toho jak otřesné mají v Bioware scénaristy.

193

Odpovědět

+WercingetorixJ, koukal jsem, že jsi byl otevřený diskuzi

Werc 18:10 - 20.3.2012
Já na to kašlu :D Přesvědčovat někoho že vyjde DLC je blbost, a možná se to nestane.
Ale ti že konec ME3 nebyl víc než halucinace musí být i tomu kdo na ME3 nadává kudy jde.

180

Odpovědět

Prostě,Dragon Age,Baldurs Gate a Newerwinter Nights jsou nejlepší,tam konec nikdy nezklamal :-)

180

Odpovědět

Werc: ale no, cela hra zase plna dier vobec nie je :) netreba za dieru povazovat kazdu hlupost. Diery, alebo veci ktore sa dali urobit inak sa nasli aj v prfom ME ale tam nikomu nevadili. Tu ludom vadi kazda blbost. A preco? No lebo ME3 ludi raz nastval a teraz mu uz nic neodpustia, zatial co jednotke toho z nostalgie a z dalsich dovodov toho odpustia vela :)

192

Odpovědět

To je názor. Podporuji těžce podporuji. Jedničky se nikdo ani nedotkne, protože byla první a "totálně bezchybná". K čertu s tím. Všechny tři hry mají momenty, u kterých si "šťouralové" rvou vlasy. Jasně Saren měl Reaprovské implantáty ještě před tím, než řekl že mu je Vládce dál. Nehledě na to, že totálně vypadaly gethsky. Taky je roztomilé spekulovat nad tím, jak se z Virmiru dostal, nikdy jsme neviděli, že to ten jeho Reaprovský taxík stihl.
Dvojka má na proti tomu jen dvě barvy konce a nikomu to nevadilo. Nechci ani zmiňovat roztomilou "tajnou misi," která narvala dvanáct lidí (+ pilot, který v ME2 nemá tělo tvář ani duši) do kodiaka, aby mohli brouci obsadit loď.
Mass effect je plný děr, které rádi přehlížíme, abychom si mohli užít epický příběh a zajímavé charaktery.
Konec ME3 rozdělil lidi na smířené, nespokojené (tudíž já,) indoktrinační teoristy (které respektuji, mají fantasii) a kňouraly (kteří budou nenávistně ječet, dokud jim Bioware nedá jejich vlastní osobní fanfikci.)
Extended cut pomohl vytvořit novo skupinu "spokojené." Lidi, přehlíželi jste nedostatky ostatních dvou her, buďte trochu tolerantní. Bioware vyhodil balík peněz do černé díry, aby nám udělal radost.

182

Odpovědět

+Silence32Problém je, že není takřka možné vytvořit 16 naprosto rozdílných konců bez toho, aby následně nevznikly právě ty scénáristické díry. Každá hra, která má v sobě prvek volby, tak ho vždy obsahuje těsně před koncem (Singularity, Spec Ops: The Line). Představte si, že byste měli volbu běžet k portálu nebo neběžet a co by vše muselo následovat jen u vybrání "nepoběžím k portálu a neteleportuji se do Citadely". Nevím, jestli někoho napadá další volba během hry, pokud více než tři, je nejlepším způsobem napsat si vlastní sci-fi, protože tak nebude v rozporu s níže uvedeným. ME 2 také neměl více konců, jen to bylo okořeněné tím, jaká postava přežije a jaká ne. U trojky je to v jistém smyslu také (vyhlazení syntetického života), jenomže už chybí zpětná vazba ve "čtyřce". Navíc není možné na konci trilogie zabíjet jen tak postavy, protože ač to zní klišovitě, hlavním motivem hry je "sjednocení všech ras, zahození předsudků a boj proti společnému nepříteli (dosaďte si cokoliv), protože tak jsme nejsilnější". BioWare nechce, abyste v půlce hry řekli, víte co, já se seberu a svobodně se rozhodnu, že se teď odletím někam zdekovat a uvidím, jak to schválně dopadne s ostatníma rasama. Komu se to nelíbí, není příběh ME pro něj.

185

Odpovědět

+Silence32No tak lidi na konce ME a ME2 nenadávají především proto že se to ještě pár týdnů před jejich vydáním nehemžilo všude prohlášeníma Bioware že budou mít těch konců tucet.

A Bioware že vyhodilo spoustu peněz? Především se hra prodávala více než dobře, další peníze přišly z Day 1 DLC. A nemysli si že Extended Cut vyšel jen z jejich dobré vůle - Jde hlavně o to aby si udobřili fanouškovskou komunitu a udělali si prostor pro další, ted už placené, příběhové DLC. Jasně, označ mě za kňourala, jenže já se prostě nespokojím s každým slušně řečeno hnusem který mi někdo předloží.

Už ME2 se vydal silně proudem který se mě a spoustě další lidí vůbec nelíbil no a ME3 to střelil úplně druhým směrem.

182

Odpovědět

+Silence32Brousitch - Tohle není ta pointa. A takové rozhodnutí ani nikdo neměl na mysli. Problémem je spíš to že (Kromě toho že Bioware samotné těch konců tolik slibovalo) že spousta rozhodnutí ve finále prakticky nemá význam (Už jednou zminovaná královna Rachni nebo samozřejmě nominace Andersona nebo volba plně lidského koncilu.

Zrovna celolidský koncil měl nejvíce potenciálu - Celá galaxie by se chovala trochu jinak a rozhodně by to mohlo aspon trochu ovlivnit war assety když už nic jiného.

A něco v tom stylu "Je dobře že to neudělali protože by to dalo hodně práce" je opravdu už vrcholem fanboyismu.

180

Odpovědět

+Silence32Nevím přesně, jak definuješ konec, jestli ve smyslu posledních několika minut, nebo jako celkové zakončení zahrnující celou hru. Vyjmenuji ti tady ale několik věcí v třetí hře, které ovlivňovala tvá rozhodnutí a jejichž variace já osobně započítávám do celkového zakončení hry. Genophage, QuarianiXGeth, konfrontace s Udinou, Mirandy mise, Rachni + další vedlejší mise zahrnující rozřešení například s Volusy a Batariany. Pokud vezmu jen to hlavní, tak mi všechny možné variace s Extended Cutem dávají dohromady více než 13 konců. A já si s radostí celou trilogii zahraji znovu, aby mi třeba tentokrát přežila Jack, kterou jsem ve 3 neměl, aby se mi podařilo sjednat mír mezi Gethy a Quariany, abych tentokrát zachránil Mordina místo Kroganů, atd. atd. Nemluvě o dalších postavách nejen z druhého dílu. BioWare tedy nelhalo, každý má unikátní herní zážitek a každý formuje vlastní příběh. Od začátku až do "konce".

186

Odpovědět

+Silence32Brousitch: Tohle je v pořádku ale kde jsou ty rozhodnutí které sem učinil v předchozích ME? Mě to hlavně naštvalo z toho důvodu že naslibovali to jak se to bude dál promítat a ono velký kuloví :) Já se například těšil až uvidím jak Rachni budou po mém boku rasit ty kr*pli :D Že hra skončí podle toho jaké sem činil rozhodnutí a né že mě strčí několik konců a vyber si :)

180

Odpovědět

Werc: chapem ak niekto nadava, ze slubovali vela koncov a nedodrzali to. Nechapem ale nadavanie, ze tieto konce boli zle. Naozaj neviem cim boli tie konce tak velmi strasne. A to si ty stale nepovedal cim take strasne boli. Jedine bola rec o day 1 dlc atd atd. Ja sa pytam na konce.

181

Odpovědět

Já jsem NIKDE nenapsal že současná verze koncu je špatná. Přečti si to pořádně.

180

Odpovědět

+Wercingetorix"Ted je to už jenom hra s otřesným koncem" tady :D

180

Odpovědět

+WercingetorixAha, bude to vypadat ze se vymlouvam ale spis jsem tim myslel to jak je tech koncu malo a cela hra je plna scenaristickych der. Ale tak to už je jedno :D

180

Odpovědět

Werc: Když je někdo smrtelně zraněn, tak jak můžeš vědět, že nevidí právě stromy? Tohle je "umělecká vize" BioWare. Jak se dostal Anderson na Citadelu a jak tam mohli dýchat? Jedna z prvních informací, která tam zazní je, že se "Citadela neustále mění". Plus jak někdo jako ty může podporovat indoktrinační teorii, která zavrhuje cokoliv jiného ve hře a jde pouze jedinou cestou, a zároveň požadovat "13 konců"?

185

Odpovědět

Nevim co se tím snažíš říct. Ale ne fakt, skutečně to nechápu. CO má indoktrinační teorie společného s tím že Bioware nesplnilo svůj slib ohledně 12 nebo kolika konců?

Indok. teorie měla smysl jenom před vydáním Extended Cut, vysvětlovala všechny nedostatky v příběhu hry a dělal z Bioware geniální scénaristy kteří si ovšem z nějakého důvodu skutečný konec nechali až na později.

Ted je to už jenom hra s otřesným koncem, spoustou scénaristických děr a dodatečně vydaným něčím co nezalepuje ani polovinu těch děr a mělo být především už v původní hře.

192

Odpovědět

+WercingetorixNech sa pozeram ako pozeram tak ten koniec sa mi vobec nezda otrasny a nevidim ani ziadne vyrazne diery. Ano ked niekto zacne vela spekulovat tak mozu ho napadnut nejake veci ale to bolo aj pri ME1. Naozaj ale nevidim dovod preco by mal byt tento koniec otrasny.

182

Odpovědět

+WercingetorixJá pouze nechápu tvůj postoj a protiřečení, nehledě na to, že v každém komentáři napíšeš něco, co později redefinuješ. Nejprve požaduješ, aby BioWare splnilo slib a vydalo 13 rozdílných konců v závislosti na volbách hráče, což je asi věc, kterou jsi požadoval i před Extended Cutem. V té době jsi ale stejně tak vehementě propagoval teorii indoktrinace, která vlastně zavrhuje všech 13 konců a vytváří pouze jeden - vše byl sen - s třemi odchylkami. Jaké je tedy tvoje stanovisko? Požaduješ 13 konců, indoktrinační konec, nebo indoktrinační konec jako jeden ze 13 konců?

184

Odpovědět

+WercingetorixPožaduju 13 konců. Indoktrinaci jsem zastával jenom před extended cutem.
Jde o to že já i všichni ostatní kteří za tou Indoktrinací stáli brali původní konec hry (Prakticky všecko od zasažení Sheparda harbingerem) za sen a že extended cut přinese skutečný konec, tj. těch 13 o kterých Bioware mluvilo.

Tohle by vysvětlovalo i proč vlastně Bioware vydává extended cut (Tj. že ty konce ve hře jsou jenom narychlo dodělaná náhrada za ten konec z uniklého scénáře a indoktrinace/sen by byl prostředek jak dodat skutečný konec pomocí DLC bez narušení kontinuity hry).

Ovšem jak víme ted, v Bioware jsou jenom špatní scénaristi.

184

Odpovědět

Prostě je to furt na nic :) Mě přijde jako by tam konec měli ale pak se ho rozhodli narychlo nahradit :) Prostě od toho co Shepy přistane na zemi jako by to byla jiná hra :D

180

Odpovědět

Tak tak. Uz v puvodni hre to od chvile, co se hra presunula na Zem, vypadalo, ze konec jen narychlo splacali aby to mohlo vyjit co nejdriv. A Extended cut me v tom jen utvrzuje. Nahradili naproste nesmysly jeste vetsimi nesmysly. Smutne, imo si tahle trilogie zaslouzila lepsi konec.

181

Odpovědět

Werc: Ano nevideli sme velky vyznam Rachni rozhodnutia ale EC nam ukazal co sa moze stat s Rachni za istych okolnosti. Day 1 DLC je cisto marketingovy tah a s hrou nema nic spolocne, MP uz nie je vobec vyzadovany pre najlepsi koniec a nemusi ho hrac hrat ani sekundu, RPG prvkov ma trojka viac ako dvojka, Vega bol zase podla mna fajn a reporterku si na palubu nemusel nikdy zobrat.

A dalsie tvoje otazky su uplne zbytocne, ako sa tam dostal Anderson? Proste bol niekde blizko tak to on stihol a Illusive Man predsa mal vela info o indoktrinacii o Reaperoch a o tom co je Catalyst. Berme, ze vie toho viac a vdaka jeho znalostiam sa tam dostal. Predpokladam, ze uz bol na Citadele este skor ako ju Reaperi premiestnili ku Zemi.

Kde si prosim ta cital ze EC sa bude predavat za poplatok?? Kde prosim ta?

186

Odpovědět

"Ciste Marketingovy tah" Promin, ale to že vysekli část hry je marketingový tah? To si rozhodně nemyslím.

RPG prvků že má víc? Promin, ale to že už si ani nevybírám co chci vylepšít ale prostě si vždycky zvolím to další za zrovna dvakrát RPG nepovažuju.

Jediná cesta k tomu místu kde byl Anderson vedla přes tu chodbu kudy šel Šeprd. A tam se šlo dostat jenom přes ten "převaděč". A tam se Shepard dostal rozhodně dřív.

Přesně tyhle věci vysvětlovala Indoktrinační teorie, ovšem podle všeho prostě v Bioware mají otřesné scénaristy.

"The Extended Cut will transition into a paid download after April 2014, so there’s still plenty of time to catch up even if you still haven’t played the first Mass Effect."

Stačí gůglit. A uznávám že jsem se s půlrokem hodně sekl, ale podstata je stejná - Účtují si za něco co mělo být především v původní hře.

Já už jenom čekám na další VG Crash který fakt nutně potřebujeme.

181

Odpovědět

Na video jsem se ted podíval. A ta jeho poznámka k indoktrinaci jenom ukazuje jaký je to s prominutím idiot. Samozřejmě ted té teorii nevěřím, ale když šlo BW touhle cestou tak to jenom ukazuje jak je celý konec otřesný.

Co ty stromy které se magicky objevily za Shepardem ? Jak se dostal na citadelu Anderson a Illusive man ? Jak mohl Shepard u catalystu (Resp. na tom portálu kde je zastřelenej Anderson) dýchat když je to naprosto očividně přímo v tom prostoru uvntiř citadely kde vzhledem ke konci ME1 není vzduch.

A tenhle týpek je taky definice čistého mainstreamu. Né v tom hipsterském slova smyslu, ale v tom ještě horším.

Nejdřív dojebou hru. Ted to "spraví" něčím co mělo být především už v původní hře ? Nehledě na to že ten rozšířený konec plánujou za půl roku prodávat za 10 USD. A to nemyslím jako vtip, EA potvrdilo že bude půl roku ke stažení zdarma a pak za 10 USD.


A hlavně to pořád není těch slibovaných 13 konců.

Extended Cut má ode mě 7/10 za snahu ale neuspokojilo mě to, to rozhodně ne.

182

Odpovědět

Stromy tam byly už při náběhu. (Běžel jsem kolem nich, je to normální poničená vegetace Londýna.) Anderson se tam doplazil po Shepardovi. (Bylo to řečeno) V Cidadele lze do tří nebo čtyř metrů nad zemí dýchat, kdekoliv to Citadela potřebuje. (Přečti si kodex) V Mass effectu 1 si šplhal po věži Citadely, což je mnohaset patrová budova, která má podporu života jen uvnitř, jako ostatně kterýkoliv mrakodrap v distriktech. Místo, kde nakonec Shepard stanul na konci třetího dílu bylo uzpůsobeno k tomu, aby se tam organik jednou mohl dostat, takže je podpora života na místě. (Jo a taky to byla druhá strana věže, ten spodek, který si v jedničce ani neviděl.)

181

Odpovědět

+Silence32Hele, ty stromy tan zrovna už po náběhu nebyly. Jako jasně, kolem té "lajny" po které jsi běžel jich tam pár bylo a možná i římo na ni nějaký keřík. Jenže potom jak tě zasáhnou a otočíš se, tak je tam naprosto reguelrní menší lesík.

Ta platforma na které zastřelí Andersona rozhodně není 3-4 metry nad zemí a očividně trčí přímo v tom prostoru mezi rameny citadely, je bez stěny nebo nějakého skla.

190

Odpovědět

Tak teď držet ať se povede DA 3 :-)

181

Odpovědět

Mě na tom DLC neskutečně nasralo, že když běžím k tomu paprsku, co mě transportuje do Citadely, tak že to přeruší ta scéna s Normandy. Úplně to pokazí tu úžasnou atmosféru okamžiku, co to mělo původně. To fakt nemohla Normandy přiletět pro parťáky dřív? Opravdu to museli udělat tak, že v nejdůležitějším okamžiku lidstva a všech ostatních ras, když dostáváme hrozně na p***l a už nejde o to bojovat, ale jen o to, aby někdo doběhl do cíle, opravdu se v tu chvíli musí Shepard vrátit, aby naložil parťáky do lodi? To to nemohl cestou tam schytat ten transportér a vaši parťáci v něm? Stačila by krátká cut-scéna, jak Anderson volá vysílačkou, aby všechny lodě v blízkosti vyzvedli zraněné a Normandy by mohla přeletět nade mnou, když běžím k paprsku.

191

Odpovědět

Bioware to s koncom doslova do..balo, vytvorili legendárnu hru, ale pokazili to, ako sa to len pokaziť dalo. Nabudúce si už veľmi dobre rozmyslím či si kúpim produkt od Bioware.
Toľko slávy a chvály čo získali po vytvorení Dragon age a Mass Effect, toľko kritiky sa na nich znieslo po dokafranom Dragon age 2 a hlavne Mass Effect 3-(je vlastne dvojka, len s ukončením príbehu a veľmi veľmi rozporuplným koncom). To si stým nikto hlavu nelámal?
Myslím to sa v Bioware nenašiel jeden človek ktorý si povedal: Ou, tak toto nie, chceme sa s hráčmi a so skvelou sériou rozlúčiť zo cťou, nie s hanbou.
Dík za video.

184

Odpovědět

No povedz mi, co je take hanebne teraz na ME3 po EC dlc? Pokazili to ako sa len dalo? Neprehanas trochu?

183

Odpovědět

+SmithVětšina rozhodnutí z předchozích dílů pořád nemá žádnou váhu (Královna Rachni), nucení hráče do hry MP, Day1 DLC, Prakticky už úplná absence RPG prvků a vylepšování postavy, opuštění původního uměleckého stylu (Vega, ta reportérka, nová Ashley. To jako fakt? Vždyt tohle nemá být Jersey Shore) a tak dále a tak dále.

183

Odpovědět

+SmithWerc ti to načrtol, nemyslím si že preháňam. Ak si spokojný stým akým smerom sa Mass Effect po jednotke ubral a ako to zabil pri trojke, blahoželám ti k tvojej spokojnosti. Me je stále výborná hra, ale mohla byť legendárna a BioW. si to dosť pokazil...

182

Odpovědět

Celý čas mám pocit, že je tá hra robená narýchlo. Nové konce sú celkom fajn, ale nie na celé ukončenie série. Úplne mi to pripomína Lost, kde do poslednej chvíle pribúdali stále nové záhady a nakoniec sa to pokúsili v poslednej polhodine všetko naraz vysvetliť. Mne sa to zdá príliš neúplné a stále s pár nevyriešenými vecami, ktoré by sa mali na konci objasniť úplne, nie len z polovice. Takže buď to BioWare totálne odfláklo alebo to nieje koniec. Prípeh môže pokračovať, ani v jednom konci Shepard nezomrel tak nejak poctivo úplne.

182

Odpovědět

klidne me zacnete kamenovat ale.. hry se maji vydavat dokoncene a DLC nemaji dokoncovat pribeh.. u ME bylo DLC (ted nevim nazev) ktere ukazovalo co se delo behem kampane z jineho uhlu pohledu ale nijak neposouvalo nikam pribeh ani nedokoncovalo.. takhle maji byt DLCcka.. tohle DLCcko je podle me akorat vyzirani penez ;) (jeste jsem nepoustel video a podle komentaru cekam ze neco podobneho rekne..) chapu ze se na vyvojare obcas tlaci ale.. vydat hru ktera "neni" dokoncena? (i kdyz mi ME3 konec prisel jakoze docela.. docela obstojny ;) narozdil od Mafie 2jky ;)) to se mi nelibi.. stejne jako ted nemohli vydat MTG plne a rozkouskovali to na DLCcka aby jim slo vic penez..

SHRNUTI (pro ty co je nebavi cist..): Dlc ma byt bonusove rozsireni ktere clovek nepotrebuje a kdyz ho clovek nebude mit tak mu nic extra neutece.. < muj nazor
pojdme ho ukamenovat ze nema stejny nazor jako my < vas nazor
:)

186

Odpovědět

Souhlasím s tebou, že hry se mají vydávat dokončené.
Nesouhlasím s tebou, že tohle DLC vydali aby na něm vydali peníze. Tohle DLC bylo totiž zadarmo. Dělat ho nemuseli, chtěli si pouze napravit reputaci u fanoušků.

180

Odpovědět

+bocmandobre.. zpytuju svedomi ze podavam nepravdive informace protoze.. ME byla hra do ktere jsem sel se strachem.. takze to byla hra kterou jsem stahnul z warezu (nenavidim warez od te doby co pouzivam steam ale.. nepujdu do hry o ktere nevim co ocekavat ;))
ted k tomu ze to udelali kvuli penezum.. po odeslani komentu jsem si rikal.. sakra.. tohle je nase*e.. a navic.. sakra ja ani o te spolecnosti nevim tolik jako o ostatnich.. proc na ni hazet hned spinu?.. co kdyz si jen rekli "ano pos*ali jsme to tak jim to nahradime?.. no nevadi nebudu reagovat na svuj komentar nekdo se ozve a budu se moct opravit v reakci na neho ;).. takze za toto se teda omlouvam ;)..

PS: v tom "shrnuti" jsem napsal co jsem chtel vlastne rict.. ten text nad tim nemam nijak extra podlozeny.. jen nenavidim "spatne" DLCcka ktere jdou pro prachy a ktere si "musis" koupit abys tu hru pochopil.. citil jsem prilezitost tak jsem si zarval ;)

181

Odpovědět

+bocmanZadarmo je jenom půl roku, pak ho budou prodávat tuším za 10 USD.

180

Odpovědět

+bocmanWerc: To jsem nevěděl. V tom případě velký palec dolů.

180

Odpovědět

Uf konecne aj nejaky pozitivny komentar. Naozaj som mal v poslednej dobe dost tej neutichajucej kritiky a posmeskom na kazdom kroku. Je fajn vidiet, ze urcite nie som sam. Potesi to :)

181

Další