S písní kolem světa - Sittin' On The Dock Of The Bay

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:477
Počet zobrazení:6 837
Po hodně dlouhé době tu pro vás mám místo tradičního Alternativního okénka další skvělou píseň ze série Playing For Change. Tentokrát budou hlavními zpěváky Roger Ridley a sympaťák Grandpa Elliott. Píseň Sittin' On The Dock Of The Bay původně nazpíval černošský zpěvák Otis Redding.

Přepis titulků

Nádhera! Sedím tu při východu slunce. Budu tu sedět i při západu. Sleduju, jak lodě připlouvají. A pak se dívám, jak zase odplouvají. Posedávám na přístavním molu... a sleduju odliv na pobřeží. Díky. Posedávám na přístavním molu...

a marním čas. Díky. Odešel jsem z domova v Georgii a vydal se k pobřeží. Protože jsem neměl pro co žít a vypadalo to, že mě už nic dobrého nečeká. A tak jen posedávám na přístavním molu... a sleduju odliv na pobřeží.

Posedávám na přístavním molu... a marním čas. Odešel jsem z domova v Georgii... a vydal se k pobřeží. Neměl jsem pro co žít. Díky. A vypadalo to, že mě už nic dobrého nečeká. Posedávám na přístavním molu...

a sleduju odliv na pobřeží. Posedávám na přístavním molu... a marním čas. Děkuju. Nejspíš se na tom nic nezmění. Děkuju. Díky. Všechno je pořád při starém. Nemůžu dát na deset lidí naráz, takže asi zůstanu pořád stejný.

Posedávám a odpočívám. Tahle samota mi ani na chvíli nedá pokoj. Ušel jsem dva tisíce mil, jen abych se zabydlel v tomhle přístavu. A teď jen posedávám na přístavním molu... a sleduju odliv na pobřeží. Posedávám na přístavním molu... a marním čas.

Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

ta loď teda moc daleko nedojela :D btw super song

220

Odpovědět

Písničky co zpívá děda Elliott se nedají popsat.Melodie zazní a naskočí husí kůže.Děda začne zpívat a chce se plakat.Jinak,nedá se to popsat, je to granciózní ,perfektní atd.
Díky.

12

200

Odpovědět

A spousty dalších skvělých písní od muzikantů jako je Chuck Berry, Muddy Waters, Little Richard .. atd. najdete na RADIU zde: http://namradio.ic.cz/radio.php (bůh žehnej stvořiteli tohoto radia). Ne pop frekvencích kteří si říkají radio.

190

Odpovědět

Další pecka po STAND BY ME ! Díky .

220

Odpovědět

pročítal jsem si všechny komentáře a nejen, že mám obrovskou radost z hudby tohoto typu, z hudby, jež dává lidem sílu, naději a zkrátka pozitivní pocity, nýbrž jsem taky neskutečně rád, že jsou i lidi, kteří dokážou reagovat tak jako vy.. eRik, Witty, Jaaj, marshallův tzv. hec-koment, kterej říká, že by lidi měli něco dělat.. a taktéž reakce ostatních.. posílám kamarádskou pusu plnou hrdosti, k***a drát! :D

190

Odpovědět

Roger Ridley přezdívaný také jako " The voice of god " Opět zaúřadoval. Vlastně díky němu vznikl projekt Playing for change, když ho autoři slyšeli zpívat na této ulici jeho podání stand by me - které už tu máme jakožto první část Playing for change. Bohužel v roce 2005 odešel za tím, kdo můj propůjčil hlas. Jinak samozřejmě čest i ostatním skvělým hudebníkům :) A nejvíce této písni .

180

Odpovědět

Hned co začal zpívat tak jsem měl husí kůži. Úžasná písnička, úžasní zpěváci. Prostě nejlepší !!!

180

Odpovědět

Hudba co dokáže chytit za srdce, nádherná písnička. Mám ráda písně jako tahle. K zamyšlení. A ještě když to zpívají černoši s jejich krásným zabarvením hlasu!!!

180

Odpovědět

joooj nadhera prenadhera ...ludia v dnesnej dobe ..a hlavne mlady ludia robia velmi velku chybu ze pocuvaju tie sracky co im tlačia do hlavy v radiu niekde a pritom si neuvedomuju kolko nadhernej hudby je na svete ...škoda ale tak čo aspon o to je to ešte cennejšie... je to peckaa :))

181

Odpovědět

Že já blbec se nenaučil taky na něco hrát...je to krása :)

190

Odpovědět

Tyhle stary songy sou proste nejlepsi, to byla jeste hudba hudbou, a ne ten balast co se na to nabalil.

190

Odpovědět

Nejskvělejší na tom všem je, že i když je nás mraky (lidí) dokážeme mezi sebou najít univerzální jazyk a tím je hudba (nemyslím tak texty), věřím tomu, že i kdyby se nezpíval text a vy jste leželi a jen si tu hudbu představovali, tak se ocitnete v jiném světě, kde neplatí žádné fyzikalní zákony a jiné pravidla. :-) Škoda, že dnešní popová scéna se mění v jakousi změt nedokonalých melodií. Už vzniká strašně málo takovych pohodových songů. Je to dáno konzumem. fuj !
A proto buďme rádi, že tu zůstávají takové odkazy od zpěváků co opravdu žili muzikou a zanechali po sobě opravdu jiný svět. :-) :-)

180

Odpovědět

Děkuju za překlad, Playing For Change nemá chybu... opět úžasný provedení...

.. normálně sem si představoval tu pohodičku u toho mola atd, jak zpívají v tý písničce .. užasný :)

181

Odpovědět

ja chci taky monster beaty (b) xDDD

180

Odpovědět

celý je to krásný, ale od 3:28 je to nádherný! :)

180

Další