TiramisuSORTED

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:190
Počet zobrazení:5 022

Dnes pro vás Ben připravil slavný italský dezert tiramisu. Asistovat a ochutnávat budou Barry a Mike. Poznámky: Tiramisu se do angličtiny překládá jako “Pick me up” – doslova “zvedni mě”, volný překlad “rozvesel mě”. Jenga věž je hra,  kde se přemisťováním kvádrů snažíte postavit co nejvyšší věž. Marsala je druh sicilského vína. Trifle je dezert z krému ovoce a piškotů. Ingredience: 250 g krému mascarpone 250 ml tučné smetany 40 g cukru krupice 50 ml Amaretta balení piškotů (175 g) šálek silné černé kávy hořká čokoláda na ozdobu

Přepis titulků

Itálie je sexy země. - A jejich přízvuk? - Sexy. - Jejich jídlo? - Sexy. - Jejich víno? - Sexy! - Jejich ženy? - Sexy! - A co jejich křivky? - Ááá! Sexy!!! A po sexy pudinku, který jsme už dělali, teď připravíme tiramisu, o které žádali naši diváci.

Na YouTube dostáváme hodně žádostí a snažíme se všemi probojovat. Ale tomuhle receptu jsme dali přednost, protože tiramisu je úžasný dezert. Samozřejmě uděláme speciální SORTED tiramisu, bude ještě jednodušší než obvykle, bez syrového žloutku a obměníme obvyklý koncept alkoholu, ale to až za chvíli. Takže tiramisu - zvedni mě... Tak se to překládá. Ne, ne, ne, ne, ne, ne. - Vydrž!

- Jasně. Protože je v tom káva, alkohol a čokoláda. To tomu dá správný říz. Nejdříve si připravíme kávu. Je to jen instantní káva a horká voda. Můžeš to promíchat? Tak. A ještě tam dám trošku studené vody, abychom to urychlili, protože za chvilku v tom budeme máčet prsty a bylo by dobré se nespálit. - Tady to máme. - A teplá káva? Hlavně silná káva, to je v tiramisu důležité.

Tady v misce máme jemný sýr mascarpone, můžeš to našlehat? Tak najdu malýho koně? Mascarpone - Mask-a-pony. Geniální. Bez komentáře. Přidáme cukr. Míchej to, dokud to nebude hladké. Teď se poprvé odkloníme od tradičního receptu. V tradičním receptu se používá Marsala, my použijeme mandlové Amaretto, - které je velmi sladké...

- To bude chutnat tolika lidem, Bene. ...a já mám ho rád. Tak ho tam trochu nalijeme. Tady. Miluju... Amaretto. Teď přidáme smetanu. Můžeš. Po přidání vymícháme krásný hladký krém a budeme míchat, dokud nebude mít konzistenci velmi husté tučné smetany. Super.

A teď už jen vrstvení. Všechno ostatní už máme hotovo. - To je to tak jednoduchý? - Je to vážně jednoduchý dezert. Budeme servírovat v šálku od kapučína, protože chceme malé porce a šálky jsou k tomu perfektní, ale můžete to navrstvit do mísy, a pak z ní tiramisu nabírat, nebo do skleničky. Takže je to takový italský trifle? Ano, je to piškot a krém smíchaný dohromady. Všechno jde dát do šálku. Podáš mi ho? Nejdříve si vyndáme velkou lžíci a dáme na dno vrstvu krému.

Potom si vezmeme piškoty, namočíme je do kávy, aby nasály tu silnou kávovou příchuť. To mi připomíná častý problém: Na jak dlouho namáčíš piškot? To poslední, co chceš, je mít ho celý promočený. Takže je tam dáme. On už to zkoušel!

Úplně bez pomoci! Takže tam máme vrstvu piškotů, teď tam můžeš dát zase vrstvu krému. Jen abys zakryl piškoty, musí se tam vejít asi tři vrstvy. Skvělý, to stačí, teď to jen setřes dolů, abys zaplnil mezery. A pak další vrstvu. Budeme pokračovat ve vrstvení tiramisu. - Další piškoty. - Můžu taky něco dělat, šéfe? Můžeš mu pomáhat s namáčením.

Vy namáčejte, já přidám krém. Společně se v tom namočíme. To je na vás. Můžete střídat vrstvy, pokládat piškoty napříč a vytvořit mřížku. Jako věž Jenga? Jako Jenga. Vidíš, další odkaz na Jengu. Skvělý, teď... Počkej! - Miku! - Pamatuj na vrstvy, na piškoty musíš dát i krémovou vrstvu.

Nemusíš tam dávat zrovna Amaretto, záleží na tom, co máš rád. - Třeba Brandy. - Další vrstvu. Opačným směrem. - Ne, ne, ne, ne. - Opačným. Tak jednoduchý recept, stačí pár věcí, zamíchat je a navrstvit. Samozřejmě to můžete udělat i bez alkoholu, stačí jen káva a cukr, ale... podle mě potřebujete na správné tiramisu všechny tři. Takhle to stačí, máme tam tři vrstvy.

Ten budeš muset sníst. Poslední vrstva je hotová. A nakonec na tiramisu... přidáme čokoládu. Potřebujeme hořkou čokoládu. A myslím, že můžeme použít formičku, tak tam nastrouhej trochu čokolády. Bude z toho skvělé, SORTED Es. Spoustu čokolády. Skvělá práce. - Myslíš, že to stačí, Bene?

- Myslím, že jo. A když formičku sundáme, zjistíme, jak se nám to povedlo. A máme perfektní SORTED Es. Ještě očistím okraj. A tady je, pro naše dva fanoušky - dokonalé tiramisu. Sorted. - To je úžasný tiramisu. - To tě vezme až do nebe. - Nech něco pro ostatní. - Nejsem idiot. Tak dobře mi to padne do pusy.

Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dnes jsem to zkoušel a paráda. Všem moc chutnalo. Dávám 10/10

180

Odpovědět

Tak už je to v lednici, trošku jsem to počeštil a místo Amareta tam je Božkov ala Morgan. Schánět pro mě neznámej chlast kvůli dezertu není nic pro mě a ten kořeněnej rum se do toho hodí víc. Kávu jsem udělal z mletých zrn přece jenom je to lepší než ty chemický srajdy v instantu. Udělal jsem to do dortové formy a ta směs z mascarpone nebyla vůbec špatná, už aby se to uleželo a hurá na to!

182

Odpovědět

Více jednoduchých a rychlých receptů! :)
(Aby se to dalo udělat tak do půl hodiny, nesnáším dlouhé vaření :D)

180

Odpovědět

A pro půlku českého národa šok, protože se právě dozvěděli, že se tiramisu nedělá z pomazánkového másla.

204

Odpovědět

Itálie sexy? Borci tam asi nikdy nebyli...
Ne že by tam neměli pěkné slečny, ale není to zrovna první slovo, které mě ve spojení s Itálií napadne.

182

Odpovědět

recept v poho ale dnes byla naprosto otřesná kamera

185

Odpovědět

Chtělo by to recept na nějaké slané jídlo. Neříkám, že sladké nemám rád, ale rád bych i něco slaného! :D

181

Odpovědět

Týrám mísu :D

191

Odpovědět

Hm, tady ten recept je divný. Už to instantní kafe... humáč :D. Děláme to z normálního turka/překapávaného. Taky bez smetany a vyšelhané s bílkem nad párou - je to nadýchanější a chutnější. Jo a taky místo Amaretta nebo tak dáváme normální český rum :D. (do kafe, ne do "těsta")

1820

Odpovědět

humac je ten tvoj cesky "rum" (ak sa ta zafarbena vodka da takto nazvat)

187

Odpovědět

ta bramborová s****a je humáč

187

Odpovědět

To tvůj recept je divný...ne,spíše upravený podle Babici : Nemáš Amaretto? Dej tam rum!

180

Odpovědět

+terezecJde tam spíše o vůni. Někdy tam ani ten rum nedávám a je to bez alkoholu. Jednou jsme to zkoušeli s whiskey a taky to ušlo. A rozhodně tam toho nelijeme tolik, jako ve videu. Tak jednu lžičku.

180

Odpovědět

Turka, jo? To už tam radši dám Euroshopper a podobné srágory.

185