ISMO – Na zdraví!Stand-up okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 28
64 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:26
Počet zobrazení:1 148
Zdravíčko! Na zdraví! Ať slouží! Kdy pro tohle zvolání ale není místo?

Přepis titulků

Pro mě je hrozně těžké naučit se všechna ta pravidla. Jak se chovat v různých situacích. Jsou to složitá pravidla. Jde o společenská pravidla, když se chcete chovat zdvořile. Například když kašlete, tak byste si měli zakrýt pusu. A když kýcháte, tak také. Ale z nějakého důvodu to neplatí, když si prdnete.

Nevím proč. Osobně si myslím, že prdy jsou horší než zakašlání. Podle mě bychom je měli zakrývat. Ale pokud jste to někdy zkusili, tak jistě víte, že to nepomohlo. Vůbec to nepomohlo. Spíš to tu situaci jen zhoršilo. I když je to totéž. „Pardon…“ A když si někdo prdne, tak se neříká: „Na zdraví!“ Ta pravidla jsou tak komplikovaná!

Když si někdo kýchne, tak máte říct: „Na zdraví!“ Ale když si někdo prdne, tak máte říct jejich jméno a: „Co děláš, ty prase?“ Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (2)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ismo je super, ale většina jeho obsahu je do češtiny nepřeložitelná, protože tepe nelogičnosti angličtiny. Asi by se to dalo do češtiny přepsat podobně, jako Eisner s Přidalem přepsali Pana Kaplana, tj. vymyslet nové vtipy v češtině, které vyvolají stejný pocit, stejné emoce jako původní vtip - jenže to se dá udělat s knížkou, nikoli stand-upem, kde by pak text vůbec neseděl na gestikulaci, dikci a podobně. Holt tu Ismo bohužel bude hlavně pro ty, kteří angličtinou vládnou natolik, aby si ho dopřáli i bez titulků.

10

Odpovědět

no, i kdyz jsem schopen si to doprat bez titulku, stejne mi neprislo vtipne porovnavat kasel a prdy...uz jen z ty pointy ze p***l mas automaticky prikrytou latkou, nespulis ji holou nez si prdnes...

00