SpolujízdaSuricate

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 37
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:408
Počet zobrazení:14 913

Spolujízda. Někdo ji bere jako nutné zlo, jiný je rád, že má možnost poznat nové a zajímavé lidi.

Poznámka: Chytlavá písnička se v originále jmenuje La tactique du gendarme.

Přepis titulků

Budu v Le Havru za 2 hodiny. Naberu spolujezdce a jedu, dobře? Stihnu tam pak zajít i do čistírny, bude ještě otevřeno. Počkej chvilku. Dobrý den. Jste tu kvůli spolujízdě? - Ano. - Moment. Už dorazili. Měj se, lásko. Super, přesně na čas. Přesnost máme rádi.

- Těší mě, Yann. Mám vám vzít tašku? - Ne! Raději bychom si ji nechali u sebe. V pohodě. Tak jedem! Znáte Le Havre dobře? - Je to krásné město. - Ani ne. Známe to jen v přístavu. Napsal jsem tam "zákaz kouření"!

Tohle je vaše první spolujízda? Zapomněli jsme vybrat peníze. Můžeme pak udělat zastávku? Ale pospěšte si, jestli chcete přijet včas. Nebojte se, budeme tam jen chviličku. Jednu minutu šest sekund. Á! Ta vaše přesnost. - Zaparkuj tady.

- Takže si tykáme? - Může se tu parkovat? - Bude to hned, jen skočíme pro peníze. A ty se ani nehni. Hned jsme zpět. To znělo jako rozkaz. Je to moje auto. Víte, že vás můžu negativně ohodnotit? Tak za chvíli, borče. Jo, taky je kontaktní. Četník potřebuje zdravé nohy, ale to není vše.

Taky potřebuje prozíravost a důvtip, ale to není vše. Především totiž potřebuje taktiku, kterou uplatní v praxi. Hodinky mají svoje tiktak, četník má svoji taktiku. Hned vám povím, o co jde. Taktika četníka, to je bedlivě a nenápadně pozorovat okolí.

Taktika četníka, to je především vidět věci jasně. Pokuta! No tak, žádné odmlouvání. Pohyb! Hotovo. Jeď! Tos zpíval Funèse? - Ne. - Fajn, můžeme jet? Jeď! Vám je zima?

Můžu zapnout topení. Ne, řekli nám, že v Le Havru bude zima, tak jsme se dobře oblékli. Aha, tak to je kravina. Řekněte, když vás budu štvát. Lidi bývají otravní, ani o tom neví. Jednou jsem vezl tři spolujezdce a jeden z nich vystupoval dřív. Ten nám tak lezl na nervy! Těšili jsme se, až konečně vypadne. Jo, to znám. - Chcete zprávy?

- Ne! Ne, budeme si povídat, to bude přátelštější a živější. Dobře. Hm... Proč zpomalují? Do hajzlu. Zátaras. No, hoši, nebudu vám lhát.

Nejdřív malá zajížďka, pak zastávka a teď zátaras... Přijedeme pozdě. To nevadí. Já jen, že máte rádi přesnost, tak jsem si říkal, že musím přijet včas. - Dobrý den. - Dobrý den. - Vaše doklady, prosím. - Ano. - Tady. - Díky. Co se děje? - Hledáme pachatele loupeže.

- Aha. Tak to hledáte nás! Kam jedete? Do Le Havru na víkend. Do Le Havru? Všichni čtyři? Ano, proč? Závidíte? Neposlouchejte ho, strážníku.

Dělá si srandu. Je to vtipálek. No, smích ho brzy přejde. Vystupte z auta. A když to neudělám? - Prosím? - Je nahluchlý. Když to neudělám, co uděláte? Zastřelíte mě? Vystupte z auta. Tohle si platím z daní. Dal jsem ti doklady.

Myslíš, že zdrhnu? Okamžitě vystup z auta! Hned! - Tak střílej! - Vystup! Střílej! A pak řekni ségře, jak přišla o manžela. Sakra, Yanne! Ty jsi vtipálek. A magor. Podívej, jak se tváří. Byl to jen vtip. Tenhle nevypadá nejlíp. Ne, takhle vypadá pořád.

Promiňte, je to super, - ale můžeme teď už jet? - Jasně. - Díky. - Měj se. - Uvidíme se v neděli. - Ahoj! Ahoj. To je Yann, pusťte ho. Jeď už. Blbec jeden!

Netvařte se tak. Byla to sranda. Jsem nejen z jeho rodiny, ale taky z policejní rodiny. Poručík Amard. Jinak bych schytal kulku. Moc tomu nechybělo. Bourvil. Cože?

Taktika četníka. Nezpívá to Funès, ale Bourvil. Mám ji pustit? Překlad: Snoopadoop www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je parádně vypointovaný!

50

Odpovědět

Ty kráso to je to nejlepší francouzský video, které jsem kdy viděl !! :D :D :D

214

Odpovědět

Super video :)

Jinak takový stopování je ještě mnohem zábavnější než nějaká spolujízda..

13

Odpovědět

Super! :-)

21

Odpovědět

Napínavé a přesto zábavné. Dokonalé ((:

231

Odpovědět

Ta scéna na tom zátarasu... Už chápu jak se ten atentátník z Paříže dostal přes několik kontrol.

1715

Odpovědět

Řidič je strašnej sympaťák :-D

401

Odpovědět

Jestli ti řidič připadá jako sympaťák tak to ještě neznáš mě ;)

183

Odpovědět

+MorceBýt tebou, hlodavče, si dávám pozor, koho se zde snažíš navábit do svého kutlochu. Nejednou se již stalo, že místo krásné děvečky, se kterou si člověk měsíce dopisoval a posílal své fotky, se nakonec vyklube obtloustlý vrátný Karel, jenž žije i v padesáti u rodičů, k obědu si zpravidla nosí dva krajíce chleba, které zajídá vlašákem a k tomu si dá vychlazenou dvanáctečku, načež po konci směny odjede zpět domů ve své "Škodě 125 a půl" poskládané ze součástek, co nalezl ve škarpě při svých toulkách krajinou...

393

Odpovědět

+LatyfundistaHmm, tak to by si přece jen mohli rozumět...

220

Odpovědět

+LatyfundistaDo prčic, teď jsi po 6 letech na videacesky všem prozradil moje tajemství, já se vlastně jmenuju Karel, mam pivní pupek a přes 6 let se tu (doteď úspěšně) vydávám za holku :-D :-D

220

Odpovědět

+SimonkaKdybych byl tím za koho mě mají a nechtěl bych aby mě měli za toho koho mě mají, tak bych taky sarkastisticky potrvrdil že jsem ten za koho mě mají, ikdyž jím ve skutečnosti jsem. Čímž by si začali myslet, že si milně mysleli, že jsem kdo jsem, a že jsem nejspíš někdo jíný, což nejsem. Neboj neKarle, tvá identita je mi svatá ;)

190

Odpovědět

+pav1Sakra, ted uz se v tom zacinam nejak ztracet...

40

Odpovědět

+pav1Fakt nechápu, proč tu tak řešíte moje pohlaví, skoro jako by bylo nějak výjimečný být holka na stránce s videi? Kdyby to byla nějaká seznamka neřeknu, ale do háje, i kdybych byla ten chlap tak nechápu, jaký je v tom problém. O žádný seznamování se tu neprosím, jen komentuju :-D proto nechápu, proč bych se měla nějak ospravedlňovat, že jsem holka, když to očividně vůbec nemá smysl, vlastně mi to je jedno :-D

43

Odpovědět

+SimonkaProstě jsi p**a, co na tom nechápeš?

424

Odpovědět

ten řidíč jsem já, své fotky mi můžeš poslat na FEF@seznam.cz

294

Odpovědět

Tak teďka jsem se fakt nasmál. :D

184