TableTop: Munchkin

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:811
Počet zobrazení:26 436

Přinášíme vám novinku v podobě webového pořadu TableTop. Wil Wheaton si v něm vždy pozve několik hostů, s kterými hraje pokaždé jinou deskovou hru. Tímto způsobem můžete objevit nové deskovky a zároveň se pobavit u komentářů a poznámek nejrůznějších známých tváři.

V tomto díle si Wil pozval Feliciu Day, Sandeepa Parikha (oba znáte z The Guild apod.) a Stevea Jacksona, který deskové hry vymýšlí. Společně si zahrají hru Munchkin, která je plná podrážení, ale i pomoci. Jde o rychlou zábavnou parodii na hry na hrdiny. Munchkin bohužel oficiálně v češtině nekoupíte, ale anglická verze se u nás dá sehnat, takže pokud zvládnete anglicky pár frází, určitě to můžete zkusit. Na internetu dokonce někteří lidé nelenili a Munchkina přeložili do češtiny na vlastní pěst. Máte zájem o překlad dalších dílů?

MUNCHKIN lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Přepis titulků

Když mi bylo deset let, prozkoumal jsem svůj první dungeon a zabil prvního draka. Během let jsem se stal vášnivým hráčem. Díval jsem se svým elfským nosem shora na všechny min-maxery okolo. Ale občas vás nezajímá něčí bohatá historie. Nezajímají vás naděje a sny nějaké postavy. Někdy chcete prostě rozrazit dveře, zabít příšeru a sebrat poklad. Bez nějakého toho hraní na hrdiny.

Dnes se v TableTop sešli mí přátelé Felicia Day, Sandeep Parikh a legendární tvůrce her Steve Jackson, abychom mohli rozrážet dveře, zmrzačovat příšery a vrážet si kudly do zad a zjistit, kdo z nás je největší Munchkin. Vítejte u Munchkinu. Úžasně kruté parodie her na hrdiny. Cíl je opravdu jednoduchý. Dostat se z první úrovně až na desátou.

K tomu je třeba rozrazit dveře a porazit příšery, které za nimi najdeme. Pokud je na nás příšera moc silná, můžeme požádat přátele o pomoc. Možná tu příšeru udělají méně strašlivou. Poblitec na šesté úrovni je děsivejší než malý Poblitec na první úrovni. Samozřejmě pokud se příšera zdá být moc lehká, ti samí "přátelé" nám to naopak ztíží. Třeba tím, že vytvoří inteligentního Poblitce na 11.

úrovni. Pokud zvládneme příšeru porazit, aniž bychom museli utéct, jdeme o úroveň výš a vezmeme si její poklad. Vždy to je něco, co nám pomůže. Třeba +3 bonusová Pila krvavého rozřezání. Munchkin je hra, u které zjistíte, kdo jsou doopravdy vaši přátelé. Většinou ti, kteří s vámi nesedí u stolu. Je to jedna z mých nejoblíbenějších her. Je načase si zahrát Munchkin. Já jsem Felicia Day a nejvíc mě lidi znají díky tvorbě webseriálů nebo hraní.

Někdy. Jo, obojí. Já jsem Sandeep Parikh a hraju v The Guild s Feliciou Day a občasně s Wilem Wheatonem. Já jsem Steve Jackson a vytvářím hry! Dělám to už dlouho a miluju tu. - Steve začínáš. - On už začal u dveří. Snaží se získat náskok. KAŽDÝ HRÁČ ZAČÍNÁ BEZ TŘÍDY NA 1.

ÚROVNI Začnu tím, že se podívám, co jsem to nakreslil. NA ZAČÁTKU MŮŽETE: - HRÁT TOLIK KARET, KOLIK CHCETE - MĚNIT PŘEDMĚTY S OSTATNÍMI - PRODAT PŘEDMĚTY ZA ÚROVNĚ Já mám Zpívající a tančící meč. Který za mě bude bojovat. A můžu být Půlčík. Gratuluju.

A víte co? Zahraju příšerám na tubu, abych jim učaroval. Jsi tak hudebně nadaný. Znám Munchkin dobře, protože jsem ho vymyslel. Tak jo, jdu rozrazit dveře. ROZRAZIT DVEŘE: LÍZNOUT SI KARTU Z BALÍČKU DVEŘÍ POKUD JE TO PŘÍŠERA, MUSÍTE BOJOVAT POKUD JE TO KLETBA, PLATÍ OKAMŽITĚ JAKOUKOLIV JINOU KARTU SI MŮŽETE VZÍT NEBO HRÁT OKAMŽITĚ Je to Uječený geek.

Je na šesté úrovni. Momentálně jsem na mizerné 1. úrovni, plus 2 bonusové body, takže celkem 3. BOJOVÁ SÍLA: BOJOVÁ SÍLA JE ÚROVEŇ + MODIFIKÁTORY DALŠÍCH KARET BOJOVÁ SÍLA = 3 Nedokážu sám porazit tuhle mizernou příšeru. Potřebuju víc. Kdo pomůže, když mu dám dva poklady?

Já nikomu nepomáhám, promiň. Nemůžu udělat ani prd. Já po tobě nechci prd. Nemám zatím nic, co bych mohl použít. Můžu se dorovnat na jeho úroveň. Kdyby mi někdo mohl pomoct s jedním bodem, dostal by první poklad. - Přidám se k tobě. - Proč mu pomáháš? Protože jsem se v životě setkal s dostatkem Uječených geeků a chci nějakého zničit.

Pomůžu ti za poklad. - Jo. - První. Pomáhá mi, protože je podplacený. Takže já hážu Lektvar ledové výbušniny na Uječeného geeka, což téměř stačí. A ty už musíš jen říct: "Pomůžu ti" a postavit se za mě. A silou pomoci porážíme Uječeného geeka. Kéž by to tak bylo jednoduché i v životě.

- Takže dohromady máte kolik? - Sedm. Ale ne! Fakt? Já mám rád své Uječené geeky. A já sám jsem byl Uječený geek, takže mu dám intelekt. Plus 5. To ti vrátím. Nejspíše těsně před ukončením tvého kola. Ale pro teď si to musíme slíznout.

Víc už nezvládnu. Hrála jsem Munchkin asi tak pětkrát během několika let. Nejsem žádný profík v hraní Munchkinu, ale rozhodně tu hru znám. Budu Zlodějka. A to mi dává schopnost podrážet vás během soubojů. A taky, díky bohu, jsem elfka. Podívejte, kluci.

- To jsi i v Dračím doupěti, ne? - Jo. - To sedí, co? - Jsem šťastná. Na mojí kartě je blonďatá elfka s velkými prsy. Ale bylo by fajn být zrzka s velkými prsy. Jsem ráda elfka. Určitě. Ale blond mi moc nevoní. Harpyje! Můžu je porazit, protože mám +3 a +1. Takže předpokládám, že jsem je porazila.

Beru si dva poklady. - A věřím, že... - Jdeš o úroveň výš. ZABITÍ PŘÍŠERY VÁS POSUNE O ÚROVEŇ VÝŠ - Buď pyšná, že jsi na 2. úrovni. - Jo, jsem. A to je vše. Tak jo, Wil jede! Hrál jsem se Stevem na jednom malém setkání v Austinu v Texasu. A já tu hru vyhrál. A mohl jsem se nazývat největším Munchkinem po zbytek dne.

Tak jo, já jsem Válečník! Jsem Válečník a nesu Štít všudypřítomnosti za +4 body, protože to je úžasné. Rozrazím dveře. Kletba! Zahoď malý předmět. Ale já nemám malý předmět. - To je velký. - Ten není malý. Jdi se bodnout, kletbo.

Takže půjdu hledat potíže. HLEDÁNÍ POTÍŽÍ: POKUD HRÁČ NENAŠEL PŘÍŠERU MÁ MOŽNOST HRÁT PROTI PŘÍŠEŘE, KTEROU DRŽÍ V RUCE. A budu hrát proti Pitbullovi na 2. úrovni. Porážím Pitbulla na 2. úrovni, protože bojuju na 5. úrovni, pokud si se mnou nechce někdo zahrávat. Porážím Pitbulla. Získávám poklad.

Ten je můj nejoblíbenější. A prodám něco za úroveň. PRODEJ PŘEDMĚTŮ ZA ÚROVNĚ: BĚHEM KOLA MŮŽETE VYŘADIT PŘEDMĚTY V HODNOTĚ ALESPOŇ 1000 ZLAŤÁKŮ A POSUNOUT SE O ÚROVEŇ VÝŠ Mám tu Špičatý klobouk síly a taky Punčocháče obří síly. - A ty je nepoužiješ? - Proč si je nenasadíš? Protože jsem válečník, nemůžu. Nejsou použitelné válečníkem. Takže je prodám a posunu se na třetí úroveň. A to bude konec mého kola.

Docela si věřím. Jde jen o to vytáhnout ty správné karty. V Munchkinovi se může stát cokoliv, v tom je ta krása. Rozrážím dveře. - Nedosáhnu tam. - Tady máš, otoč ji. Super. Teď můžeš vyhledat problémy, nebo vykrást pokoj líznutím karty z balíčku dveří. To udělám. VYKRADENÍ POKOJE: POKUD JSTE NENAŠLI PŘÍŠERU A NEHLEDALI POTÍŽE, VYKRÁDÁTE POKOJ...

VEMTE JEDNU KARTU Z BALÍČKU DVEŘÍ Tady máš. Nemusíš nám ji ukazovat. Tak jo, mám hotovo. SKÓRE Kdo je modrý? Wil.

Wil už není na 3. úrovni, protože mu ji kradu. Takže teď jsem já na 3. úrovni. Ty to chceš udělat? Steve mi chce pomoct. Užij si 3. úroveň, bylo to tam fajn. Jo, to jo. A pak... Chci si tady udělat pořádek. Takže použiju kletbu. Přicházíš o svou třídu.

Díky. Ne! Sakra! Dobře, rozrazím dveře. Do toho. - Válečník. - Můžeš být válečník. Ale já nechci být válečník. Nejradši jsem zlodějka. Jsem zlodějka.

Takže doufám, že budu moct někoho podrazit, protože to je má schopnost. A použiju ji, pokud budu moct. A já využiju Praktické chyby při sčítání, kterou jsem ukradl Sandeepovi. A jdu o úroveň výš, což je úžasné. A jsem zase na 3. úrovni, kam patřím. Zmiz odsud. A rozrážím dveře.

Iluze! Ta se náramně hodí. Největší hrozbou je pro mě Wil Wheaton, protože Munchkin hraje hodně. Myslím, že své karty nehraje naplno. A myslím, že se pak bude ohánět. Udělej "bum". 8. úroveň... Démoni! Píše se tu: "Nemůžete použít žádný předmět, bojujte pouze svou úrovní."

Můžeš zkusit utéct. Máš +2 body na útěk. Měl bys to zkusit. - Máš na sobě boty. - Tak jo. ÚTĚK: UTEČTE PŘÍŠEŘE HOZENÍM 5 NEBO VÝŠ. POKUD UTEČETE, NEDOSTANETE ŽÁDNOU ÚROVEŇ ANI POKLAD. - Podařilo se ti utéct. - Jo, to jsem frajer. Je to úplně jako na Comic-Conu v roce 2009.

Stevovi ta hra patří, takže je to asi nejlepší hráč. Čas na dveře. Ať je to něco malého a slabého. Jo! - Jak to že máš pořád slabé příšery? - Jo, máš, není to fér. Výhra v nerovném souboji je pořád výhra. Dobře, Velké rozzlobené kuře. Musíme se na něj spolčit, myslím, že tu hru zná. Myslím, že tě slyší šeptat.

Takže pokud mi do toho nikdo nebude strkat nos... No, vlastně se ukázalo... Steve měl pořád příšery na 2. úrovni, takže jsem se rozhodl, že tomu musím učinit přítrž. A prošel jsem všechny své karty, aby mu to jen tak neprošlo. Užij si Putující létající nos. Dobře. 10. úroveň. To je dohromady 12. úroveň. 12 zatracených úrovní.

To bude těžké... Chce mi někdo, včetně tebe, sakra, pomoct proti 12 úrovním? Ty bojuješ na 4. úrovni? Ono se ukázalo, že já ti můžu pomoct... porazit Létající nos za všechen poklad. Nesmysl. Dám ti první a poslední. Steve hodně smlouvá.

Nikdy jsem nehrála s někým, kdo by takhle obchodoval. Bylo to jak na bleším trhu. Pomůžu ti za všechen poklad. - No, ale to neberu... - Proč mu nabízíš to samé? Protože jsi elf a chceš jít o úroveň výš. - Přemýšlím o tom... - Měla bys mi pomoct i bez pokladu, protože dostaneš úroveň. Hele, bez pokladu ti nepomůžu.

Vezmu si první a poslední poklad. První. - Ne. - Dobře, první a poslední. Jo! Jo! Viděli jste můj pokerface? - Úžasný obchod! - Můžu ti dát osm. STEVOVA BOJOVÁ ÚROVEŇ: 4 FELICIA POMÁHÁ S: 8 = 12 ABY ZABILI PŘÍŠERU POTŘEBUJÍ ALESPOŇ JEDEN BOD NAVÍC Můžu vám s tím pomoct.

- Fakt? - Jo. Spolčíme se a pomůžeme ti. Nejzábavnější kolo bylo, když jsem chtěla pomoct Stevovi. A Sandeep taky přiložil ruku. My tři jsme chtěli spolupracovat a Wil byl páté kolo u vozu. Nechtěl jsem jeho nabídku. Ty půjdeš o úroveň výš a já taky. Ty a já si vezmem jeden poklad.

Ne, dej mi oba poklady. Vy dostanete úroveň a já nic. Pořád stojím na první úrovni jak blbec. - Do toho, vylož to. - Pojď, vylož. - Jsem nervózní, připadá mi... - Měl bys být nervózní. Hraješ Munchkin se mnou. Tady máte Zektvar lmatení, který vám dává +3 body. To je škoda... Vážně škoda, že si Velké rozzlobené kuře přineslo Pěkné balónky, které mu dávají dalších +5 bodů.

To je drsné. Je dobrý. Je to mazaný ďábel. Je to ten typ, který rád vráží kudlu do zad. Nechá si tu jedinou kartu, kterou ostatní zničí. Řekla bych, že je to takový odstřelovač. Tak to nemůžeme nic udělat. Ty můžeš utéct první. Uteču první.

Jako elf mám +1. - Mám sedm. - Utekla jsi kuřeti. - Teď musíš utéct Létajícímu nosu. - Musím utéct oběma? Jo. Oba jdou po nás dvou. - Musím utéct i balónkům? - Ne. To je jen výpomoc. Pět. FELICIA HODILA 4 A JEJÍ +1 ELFÍ KARTA JÍ DÁVÁ 5 NA ÚTĚK Teď jim musím utéct já.

Tuba mi dává +3. To ti dává +3 na útěk? Myslels, že blafuju. Ani sis nepřečetl moje karty. - To je fakt super. - Jde ti to. Nechci hodit jedničku. - Utekl jsem kuřeti. - Jsi úplný schizofrenik. Teď to samé, abych utekl Létajícímu nosu. Utekl jsem Létajícímu nosu.

Promrhrali jsme všechny skvělé karty a nakonec nám to nevyšlo. Byla to sranda, protože šlo dost o souhru. A i když z toho nic nebylo, bylo to zábavné kolo. Nijak jsi nám neublížil. Neublížil jsi tady kamarádce, která chtěla pomoct, i když by z toho měla úroveň. - Jsem taková dobrosrdečná. - Hotovo. SKÓRE Protože tohle je sexy zrzka v kožené zbroji, tak odhodím svou slizkou zbroj a nasadím si tu sexy koženou.

- Jen abych dobře vypadala. - Zase se opakuje Dragon Age. Felicia využívá svého pohlaví, aby získala, co chce. "Nasadím si tuhle koženou zbroj, kluci." Snaží se vás rozptýlit, abyste si ji představili v kožené zbroji. Zdůvodňuju si to tak, že lidi se na mě moc nezaměřují, protože jsem roztomilá. Trošku. Nevím.

Nelíbí se mi to. 4. úroveň, Šneci na drogách. A protože to je 4. úroveň a já jsem na patnácté, tak ho zabiju, pokud nechcete něco udělat. Ušetříme ho bolesti. Beru dva poklady. A můžu vyložit předmět, což bude +4 body Plášť nejasnosti, pouze pro zloděje.

Ale já zloděj jsem. Vypadám fakt dobře. "Ahoj, já jsem Felicia." "Chci vypadat pěkně." - Jen kvůli obleku... - To je rada, pánové. - Dám si luk do batohu. - Cože? Chci použít štít a Meč záludného bastarda, protože budu vypadat skvěle. Měla jsem plášť a koženou výzbroj.

Měla jsem úžasnou dýku a štít. Vypadala jsem dobře. A končím. - Dobrý tah. - Jo, to byl. Vypadám teď tak pěkně. Rozrazím dveře. Je to Nemrtvý kůň na 4. úrovni. Budu s Nemrtvým koněm bojovat.

Já bojuju na 7. úrovni. Nemrtvý kůň je na 4., takže ho lehce porážím, pokud nechcete něco udělat. Nemrtvý kůň je mrtvý, takže jdu na další úroveň. A získávám dva poklady. A myslím, že musím hned Vyvařit mraveniště. Na oslavu porážky té příšery. A posunuju se na další úroveň.

Taky prodám svou Pilu krvavého rozřezání za dvojnásobek, protože jsem půlčík. To dělá tedy 1200, takže jdu na další úroveň. - Sedmou. - Někdo tady musí brzdit. Ty budeš mluvit o brždění? Já jsem oblečená pro úspěch. Myslím, že Felicia nechápe smysl Munchkinu, protože ji zajímá, jak její postava vypadá.

Ale upřímně, takhle je to u ní se vším na světě. Tohle funguje jako golf, že? To nejmenší skóre... Ne. Pojďme rozrazit dveře. Dveře přicházejí. - Přicházíš o rasu! - Super. - Ale ty už ji nemáš. - Musím o ni přijít reálně? Už nejsem Ind. A znovu kletba!

To je fér. - Můžeš ale vykrást pokoj. - Můžeš vykrást pokoj a vzít další dveře. VYKRADENÍ POKOJE: POKUD JSTE NENAŠLI PŘÍŠERU A NEHLEDALI POTÍŽE, VYKRÁDÁTE POKOJ... VEMTE SI JEDNU KARTU Z BALÍČKU DVEŘÍ Je na tobě vidět, že je to dobrá karta. Vzal jsi skvělou kartu. Jo, má to v obličeji. To je konec mého tahu.

To je smutné. Nemám co dělat, kromě rozražení dveří tubou. - Ten je těžký. - Král Tut! S tím budu potřebovat pomoct. - Král Tut je debil. - Je to Král Tut. - Chci pomoct. - Já taky. Potřebujeme 16 a myslím, že já bojuju na 10. úrovni. Vy dva mi můžete pomoct, poslouchám vaše návrhy.

Ty dostaneš úroveň. Já ti pomůžu ze středu svého srdce. Ty pomůžeš zadarmo. Cože? Pomůžu ze středu svého elfského srdce. Vředu? Vtipy o vředech nikdy nezklamou! Příjímám její pomoc.

Dobře, já získám dvě úrovně za Krále Tuta. - Já jednu, protože jsem elf. - Ty jsi elf s jižanským přízvukem. - Beru všechny. - Jupí voda! - Tří metrová tyč! - O té jsme mluvili. Dvojník! Zbroj z mithrilu. Otázkou je, jestli něco z toho použiju. Uvidíme. Ta zbroj je velká.

Já už mám tubu. Ta tuba je dobrý předmět. Tak jste to slyšeli rovnou od Felicii Day, hudební geeci. Buďte sebevědomí, když půjdete do školy v šest ráno. Myslím, že eufonium je nejvíc sexy nástroj. Je to prťavá tuba. A je taky nejméně používaný. Jak to víš? Protože jsem studovala hudbu. Jeden kluk, Ezra, hrál na eufonium.

- Chodila jsi s ním? - Ne. - No tak. - Rozhodně ne. Ne, protože měl prťavou tubu. Nejde o velikost nástroje, Wile. Pořád ti to říkáme. Prodávám za 1000. Posuňte mě, prosím. - Zahazuju karty. - Jo, všichni jsme na 7. úr... Den 47: 2. úroveň mi začíná užírat duši. Sandeep je dobrý hráč Munchkinu, jen ho ničily karty.

Nemohl s tím nic dělat. Nesnáším, když se to stane mně. U něj mi to ale nevadilo. SKÓRE Rozrazím dveře. Jsou to Bratři Wightovi! Ti jsou těžcí, ale myslím, že jsem na vyšší úrovni. Jsem na 7. úrovni. Osm plus čtrnáct je 22. Úplně sama jsem je zabila.

- Jsou v bryndě. - Škoda že se zdvojili. Parťák! Nikdo mi nepomáhá, tak vám budu dělat potíže. Já mám Kouzelnou lampu. Když ji použiju, můžu se zbavit Parťáka. A můžu postoupit o dvě úrovně a vzít čtyři poklady. Takže to udělám. Pokud něco neuděláme, tak půjde na 9. úroveň a dostane osm pokladů.

- Tak jo, kluci... - Nic? Počkej. Mám to. Kletba, zahoď velký předmět. - Velký předmět? - Jo, zahoď ho. - Můžu použít velký kámen. Zahodím ho. - Teď jsi na jaké úrovni? 7 plus 8 je 15, 16, 17, 18. Bratři Wightovi jsou teď na 19. úrovni. Jsi ten nejhorší. Jsem si jistý, že tím myslíš nejlepší.

Ne, vůbec ne, mluvím jasně. - Co nabízíš, Steve? - Můžu ti dát +2, což ti stačí a udělám to za dva poklady z tvých osmi. Rozhodně, Steve. Proč to děláš? - Proč ji necháváš vyhrát? - Jen ji dostávám na 9. úroveň. - Prořežu ti gumy na autě. - To bys musel do Austinu. Já tam doletím.

Za ten čas mi to stojí. To je dobrý obchod. Rozhodně. Pomáhám. Hraju. - Jupí voda! - Dobře. - Byla jsem na 18., teď jsem na 20. - Proti jeho 19. - Ne, ne. 19. 19. - Co s tím? - Jsi moc mladý. Nechápeš. - Na co narážíš? Narážím na vlivnou písničku Paula Hardcastlea 19 z 80. let Během tvé řeči jsem usnul.

Ten se povedl. Za to bys měl dostat extra poklad. - Zmlkni! - Prohráls! Porazili jsme Bratry Wightovy. Takže nashle. Felicia je zastrašující hráč. Pořád dává pozor. - Co se to děje? - Máme osm pokladů. Jdu o dvě úrovně výš, na 9. Steve zůstává, ale bere si první dvě karty.

- Vezmu si tyhle. - Jsi ten nejhorší. - Já ten zvuk neudělal. - Nejsi nejhorší. On je nejhorší, já ten druhý nejhorší. Jdu o dvě úrovně výš. Felicia šla na 9. úroveň, protože jsme spolupracovali. Bral jsem první dva poklady a skončil hned za ní. Takže nejde jen o podrazy. Musíte lidem pomoct, a pak je podrazit.

Jsme tak blízko, kluci. - Cítím zlaťáky. - Dej mi něco. Rozkopnu dveře. Mám kletbu. Samozřejmě. Nemůžeme skončit bez toho, aby mě zasáhla kletba. Ahoj, jsem Sandeep, jsem atraktivní a normální. A vytáhl jsem si kletbu. A další kletbu a další. To je hra v kostce. Takže budu bojovat na 2.

úrovni. To je docela smutné, kámo. Pomohla jsem ti, se šátkem ti to sekne. Neměl vůbec šanci. Lízal si tak špatné karty, až mi ho bylo líto a dala jsem mu šátek. - Jdeme na to. - Dala jsem ti šátek. Prásknu do toho. Chorý skřet. Blbost!

- To nemůžeme dopustit, kluci. - Co to tam má? Jakou máš úroveň? - Jsem na 9. úrovni, přidávám k tomu mizerných 6, takže... - Jsi na 15. Co by se stalo, kdybys mi pomohla vyhrát? - Nic, protože bych nevyhrála já. - Ne, ty postupuješ taky o úroveň. - Takže bychom vyhráli spolu. - Šli bychom na 10. úroveň spolu. Přijde mi to sprosté, ale možná do toho půjdu. Ukažte se. Každý nerd si to teď vrátil a nahrál: "Přijde mi to sprosté, ale chci vás vidět."

Čip s tou nahrávkou budou cpát do plyšových medvídků. Medvídků? Vážně? - No tak, sundejme ho už. - Bylo by klišé, kdyby vyhrál. Zaprvé, ten Chorý skřet je jen iluze. Ve skutečnosti to je Amazonka na 8. úrovni. - Teď ty, Sandeepe. - To je jen trochu těžší. Obrovská Amazonka.

Dobře, já mám dvojníka. Zdvojnásobí mou bojovou sílu. Mám celkem 30 proti 18. - Mám málo. - Dej to tam. - Hrej všechno. Nenechávej si nic. Teď jsem na 26. úrovni kvůli těm lektvarům. - Můžu tě podrazit za 2 body. - Takže zbývá ještě šest. A pak mám +5 pro jednu ze stran. Takže zbývá jeden bod.

- Zbývá jeden. - Pořád ji poráží o bod. - Asi jsme skončili. - Už nic nemáš? Už mám jen Krysu na klacku. Ta je k ničemu. Posuň mě, sluho. Steve si nás podal. Nejhorší by bylo, kdybych musel sdílet vítězství s Feliciou. Steve Jackson je vítězem Munchkinu.

Sandeepe a Felicio, my se uvidíme na pohovce poražených. Bylo to o jednu úroveň od našeho společného vítězství. Kdyby poskočila ještě o úroveň... A Steve, my se uvidíme dole u zdi vítězů. Zeď vítězů! Steve? Ten si musí hru vymyslet, aby v ní vyhrál. Víc k tomu neřeknu. Důležité je, že jsme to zkusili.

V TableTopu je dobré, že zatímco vítěz dostane jenom trofej, poražení dostanou sklenku bourbonu. Špatná zpráva je, že to není pravý bourbon. Je to jen perlivý ledový čaj. No, je to internetový pořad. Chutná to jedovatě. - Takhle chutná prohra. - Není to vůbec dobré. - Takhle chutná prohra.

- Jsem plná. Já teď půjdu dolů za Stevem a zjistím, jak chutná výhra. Jsem si jistý, že nechutná jako perlivý ledový čaj. - Musím zůstat na zemi? - Jo. - To je v pořádku. - Je zlý. Můžeš vypít i to moje. Stojíme před zdí vítězů. Steve Jackson, který dosáhl 10. úrovně, je hlavním residentem síně slávy v dnešním TableTopu.

Steve, gratuluju. Výhrou ve hře získáváš oficiální TableTop trofej úžasnosti. Jak vidíš, na trofeji jsme nešetřili. Jasně,že si na ni můžeš sáhnout. Vlastně na napíšu tvé jméno, aby každý věděl, že je tvá. Podrž si ji. Jestli chceš lidem něco říct, někomu poděkovat nebo pohrozit nepřátelům, teď je ta správná chvíle.

Já už žádné nepřátele nemám. - Už jsi je zničil? - Děkuju za skvělou hru. - Já děkuju. - Byla to tady vážně sranda. Byla sranda vás porazit. To je super. Teď mi musíš tu trofej vrátit. Nemáme na to rozpočet, každý nemůže dostat trofej. Ale tady máš svou vlastní jmenovku.

Takže po zbytek dne ty a lidi v tvém okolí budou vědět, že jsi Steve. - Nemám slov. - To je dobře. Díky za sledování. Uvidíme se příště v TableTop. Překlad: Rizyk www.videacesky.cz

Komentáře (77)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Je to úžasné i potřetí. :-)

10

Odpovědět

Není fard náhodou prd (vtipy o prdění)? Jinak výborná překladatelská práce ;)

245

Odpovědět

Chtěl jsem zachovat jakýsi smysl toho "přeslechu". Elf heart/elf fart -> ze středu/vředu.

351

Odpovědět

nedovtipo

191

Odpovědět

Sandeep má fakt nejlepší hlášky, nejlepší nakonec, prej: "Steve si musí hry vymyslet, aby je vyhrál." :D

A v 5:44 je malá chybka, Wheton říká: "To jsi i v Dragon Age, ne?", ne v Dračím doupěti (nejspíš myslí ten webseriál, co jste tu i překládali) ;)

270

Odpovědět

Vzhledem k mimořádně kladným ohlasům u prvního dílu se už pracuje na překladu další epizody, ve které si představíme další skvělou deskovou hru. A nejen to! Speciálně pro naše návštěvníky jsme domluvili spolupráci s www.fantasyobchod.cz, která vám umožní objednat si další "recenzovanou" deskovku za zvýhodněnou cenu.

220

Odpovědět

Mohl bys rozvést to o té zvýhodněné ceně? :-)

190

Odpovědět

+MurtakJe to aktuální až u dalších TableTop dílů. ;-) Na Munchkin se to nevztahuje, ale od teď pokaždé, když u nás vyjde TableTop, budeš si moci v tom obchodě koupit danou deskovku s 5% slevou.

200

Odpovědět

+MurtakTo je škoda, munchkiny si zrovna hodlám pořídit, moc díky za překlad, jinak bych na tak super hru snad nenarazil. Jestli mohu poradit, tak last day on earth také určitě stojí za zhlédnutí/překlad :-)

200

Odpovědět

+MurtakNedávno jsem si Munchkin objednával. Zadal jsem do poznámek "tabletop" a započítali mi slevu na Munchkin, takže to funguje i na tuto hru. ;)

210

Odpovědět

O téhle hře jsem už několikrát slyšel, ale nikdy ji nehrál. Ještě během videa jsem si našel jednu verzi na internetu a dneska už mám kompletní funkční Munchkiny i s vlastním překladem. :-D Jestli to bude taková zábava i během hraní, určitě půjdu do originální verze i s pár dodatky. Díky moc za překlad.

190

Odpovědět

hodíš sem ten odkaz? ^.^

190

Odpovědět

+LOYFOdkaz pro základní set: http://share-rapid.com/stahuj/hsaun8on?dealer_id=298604 Pokud by někdo chtěl snad i další, najdete je jistě třeba na torrentech nebo dejte vědět přes novom@discworld.cz. ;-)

190

Odpovědět

+LOYFmohol by som poprosit ten odkaz? padrinoo@azet.sk dakujem :)

190

Odpovědět

kdyby tam byla Felicia tak chci i dalsi dily :-D

220

Odpovědět

Perfektní. Na začátku jsem si říkal: "28 minut? Na to kašlu". Ale během sledování jsem se do toho tak zabral, že jsem se najednou dostal nakonec. Boha, to bylo 5 minut a né půl hodiny :D A píšu to sem jen jako další kladnej ohlas, kterej si říká o další přeloženej díl :)

200

Odpovědět

Awesome :D

180

Odpovědět

Kdyby někdo scháněl hru Munchkin, pracuji na překladu. Takže pokud by někdo chtěl přiložit ruku k dílu není problém.

182

Odpovědět

Co jsem koukal, tak už na netu překlad je.

200

Odpovědět

+BugHer0Já ho nikde nenašel. Můžu když tak poprosit o link do PM?

180

Odpovědět

+BugHer0Oh, moje chyba.. Až na třetí stránce google našel to co jsem hledal, každopádně nejsou přeloženy všechny "datadisky". Takže už se pracuje na dopřeložení toho co není. Ale stejně kdo má zájem o tudle hru ať mi napíše na mail.. Strmy@seznam.cz

180

Odpovědět

+BugHer0mozem poprosti link na ten preklad?

180

Odpovědět

+BugHer0ten link, prosím?

180

Odpovědět

:)) haha, felicia je fakt cute ked hovori o tom, ze je cute :)

204

Odpovědět

A vidíte, překladatelský tým si myslel, že se to nebude líbit. A je to úplně boží :D

P.S.: Bude další díl? :)

200

Odpovědět

Někdy určitě. :)

190

Odpovědět

A proto mám rád tuhle stránku, i když titulky nějak extra nepotřebuju - objevil jsem díky vám další super sérii videí, děkuju :-)
Jen technická - hned na začátku, asi 2:50 by podle mě měl být překlad "draw" spíš jako "co za karty jsem si líznul", než "co jsem nakreslil", i když u tvůrce hry kdo ví :-)

210

Odpovědět

Jo, určitě to bude líznutí. Opraveno, díky. ;-)

221

Odpovědět

Ale jo, pěkné, hru neznám a vypadá dobře :)

190

Odpovědět

Next. Episode. Now. Zvláště jestli se ještě někdy objevila Felicia.

Velice pěkný pořad. Munchkin jsem znal, ale třeba díky němu objevím novou hru.

191

Odpovědět

Ještě co vim, tak je v jednom, právě s herci z Eureky

181

Odpovědět

Oh god I fall aswleep while you were talking.
Day 47: Level 2 is... starting eatin' my soul.

Prostě skvělé! :D

182

Další