Star Trek CatanTableTop

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 66
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:40
Počet zobrazení:5 366

Wil Wheaton se v mládí proslavil v seriálu Star Trek: Nová generace, a tak není divu, že si i v TableTopu zahrál hru s touto tematikou. Na stůl se tak dostala startrekovská variace na klasické Osadníky z Katanu. Sekundovat při ní Wilovi budou kolegyně Jeri Ryan ze seriálu Star Trek: Vesmírná loď Voyager, Wilův adoptivní syn Ryan Wheaton a dabérka Kari Wahlgren, která má pro změnu zkušenosti s namlouváním postav ze Star Wars univerza.

 

Poznámky:

  • Khan – Wilův řev "Khane!" je odkazem na slavnou scénu z filmu Star Trek II: Khanův hněv, kde Kirk vztekle vyřvával Khanovo jméno. Náhodným kolemjdoucím v této části epizody je Grant Imahara, který se v tomto univerzu také objevil, a to jako Sulu ve fanouškovském webseriálu Star Trek Continues
  • "Sklapni, Wesley" – Wil hrál v seriálu Star Trek: Nová generace mladíka jménem Wesley, kterému ostatní postavy opakovaně říkali tuto repliku
  • Vennův diagram – grafické vyjádření množin, tvoří jej nejméně dva překrývající se kruhy nebo čtverce. Diagram umožní vizuálně porovnat dva a více jevů

 

Přepis titulků

Nekonečný vesmír... je místo, kde jsem jako dítě strávil spoustu času. Bylo to skvělý. Dnes do TableTopu dorazili Jeri Ryan, Kari Wahlgren a můj syn Ryan Wheaton, aby si zahráli aktualizovanou verzi klasické deskovky Osadníci z Katanu. Naším posláním je hledat nové zdroje, odvážně stavět nové cestovní koridory, vesmírné stanice a hvězdné základny, vyhýbat se zloději a být prvním, kdo jako první získá 10 bodů osazením nejzazší hranice.

O tom je Star Trek Catan. Tak se pojďme transportovat. Star Trek Catan je neuvěřitelně zábavným vylepšením původních Osadníků z Katanu. Všechna pravidla jsou v podstatě stejná, takže jsme najali experta na Osadníky z Katanu. Je boží. Vyčerpali jsme na něj celý rozpočet, aby vám vysvětlil pravidla.

Je to tvoje, mé já z minulé řady. Vítězem se stává hráč, který jako první získá 10 bodů. Body dostanete za sbírání a obhospodařování surovin. Suroviny získáte, když jedna z vámi postavených osad sousedí s dílkem krajiny, která zdroj vynesla. To, které krajiny vynáší suroviny, zjistíme v každém tahu hodem kostkami. Žádný hráč nebude mít sám dost surovin na to, aby postavil silnice, osady a města, které potřebuje k vítězství.

Všichni tedy budeme muset směňovat a obchodovat s protihráči. Stejně jako ve skutečném životě, i tady na vás čekají nepříjemná překvapení. Kdykoliv na kostce padne 7, aktivuje se zloděj, který vás okrade. Nesnášíme zloděje. Zloděj je *****. Ale i když vás okradou, není to konec světa. Jsou i další způsoby, jak získat body. Mít nejdelší silnici, mít největší armádu, nebo můžete výměnou za suroviny nakoupit akční karty.

Teď si řekneme něco k tematickým rozdílům ve Star Trek Catan. Silnice jsou tady cestovní koridory, osady vesmírné stanice a města hvězdné základny. Ze zloděje je skvěle vypadající klingonský křižník, ale pořád je to ***** a pořád ho nesnášíme. Co ale dělá ze Star Trek Catan víc než jen Katan v převleku, jsou tyhle karty postav.

Každý hráč se stane členem posádky z původního seriálu. Každá postava umožňuje vykonat určitou speciální akci během hráčova tahu. Pokud s vámi například někdo odmítne směňovat, můžete být poručíkem Uhurou a přinutit ho směnit surovinu dle vašeho výběru. Pokud se vám nedaří hody kostkami a chybí vám suroviny, pak oceníte Spocka, který si může vzít z banku, cokoliv chce. - Ale ne, někdo aktivoval zloděje. To jsem v průšvihu. - Ne, pokud jsem kapitán Kirk. Kapitán Kirk je vůči zloději v podstatě imunní.

Dal jsem cestovní koridor tam, kde se mi to nehodí, a chci ho posunout. Žádný problém pro pana Sulu. No páni. Každou postavu lze zahrát maximálně dvakrát a poté musí být vrácena do banku a vyměněna za novou. Nastavte kurz na nejzazší hranici. Přišel čas zahrát si Star Trek Catan. Ahoj, jsem Jeri Ryan.

A jsem herečka. Aktuálně hraju v seriálu Tělo jako důkaz, ale nejvíc jsem známá jako Sedmá z devíti v seriálu Star Trek: Vesmírná loď Voyager. Ahoj, jsem Kari Wahlgren. Jsem dabérka a herečka v Los Angeles. Ahoj, jmenuju se Ryan Wheaton a nejvíce jsem známý jako syn Wila Wheatona. A to je asi tak vše. - Všechny vás tu u Star Trek Catan vítám.

- Díky. Naaranžoval jsi své lodě jako logo Star Treku? Snažil jsem se, ale přerušili mě. - Pěkně. - Je to pěkný, takže dej tu loď dolů, protože ji chceš dát tam naspod. - Dobře. - Jeri, začínáš. Dobře. 1. KOLO: KAŽDÝ HRÁČ UMÍSTÍ 1 HVĚZDNOU LOĎ A 1 VESMÍRNOU STANICI - Půjdu sem. - Skvěle. A kam přijde tvůj první cestovní koridor?

- Sem. - Dobře. TOTO ROZMÍSTĚNÍ URČUJE, JAKÉ SUROVINY HRÁČ ZÍSKÁVÁ A já začnu... - Nedělej to. - Nedělej to. Nedělej to. Dobře. HRÁČI UMÍSŤUJÍ VESMÍRNÉ STANICE K ČÍSLŮM, KTERÁ BY MĚLA PADAT ČASTĚJI (6 A 8) Já půjdu sem.

Tenhle tvůj tah se mi vážně nelíbil. Fakt jsi mě tím naštvala. - Páni. - Stejně jako Skrytá hrozba. - Až tak moc mě to naštvalo. - Tak to je fakt hodně. - To je. - To je hodně. - To je velká zášť. Dobře. Vidím, jak to je. - Půjdu sem.

- Ne! Vidíš? Vítej v mém světě. - Dobře, ne, půjdu sem. - Dobře. - To je kravina, kámo. - Ryane, začínáš 2. kolo. Umísti 2. stanici a získáš suroviny. 2. KOLO JDE PROTI SMĚRU HODINOVÝCH RUČIČEK HRÁČI IHNED DOSTANOU SUROVINY Z PLANET OBKLOPUJÍCÍCH JEJICH 2. VESMÍRNOU STANICI STARÉ A NOVÉ SUROVINY Půjdu sem.

Vážně? Jo. Měla jsem to všechno pěkně naplánované a chystala se to rozjet. A pak mi to Ryan celé zkazil. Takže to šlo celé do háje. Dal jsem to tam, protože doufám, že tak získám mnohem více jídla. Snažím se dostat k té jedné malé obchodní stanici. OBCHODNÍ STANICE UMOŽŇUJÍ SMĚNU SUROVIN ZA JINÉ SUROVINY Dobře.

Takže dostaneš tritanium a jídlo. Kari, můžeš umístit 2. vesmírnou stanici a vzít si svou 1. surovinu. To jako vážně? - Jo. Jo! - Dívejte na to. - Tahle hra je zabiják. - Je to příjemná bolest. Zablokovali tě. - Uvidíme.

- To je děs. - Jsem v háji. - Páni. Dobře. Takže ty dostaneš jídlo, vodu a kyslík. To je... Tam jsem fakt chtěl jít. Tam, kam jsem chtěl vážně jít, jít nemůžu, což se mi vůbec nelíbí. A nemyslím si, že chci udělat tohle. To by znamenalo rozdělení. To je blbý nápad. Ale možná je to jediný způsob. - Je takový schizofrenik i doma?

- Jo, je. - Je takový pořád? Nechci být ten týpek. Nechci. - Kari, vážně jsi mi zničila strategii. - To jo. - Díky. Měl jsem v hlavě připravenou strategii, všechno jsem to měl promyšlené. Byl jsem připravený to rozjet. Popravdě nemám nejmenší tušení, jak tuhle hru úplně neprojet. Musíš to akceptovat. Musíš s tím být v pohodě. A musíš se prostě rozhodnout, že půjdeš sem.

Dobře. Připraveni? - Jedu. - Jo? - Kam? - Sem. Dobře. - A půjdu přímo... - Dostaneš jídlo a dilithium. - Kam půjdu? - A dostaneš tritanium. - Půjdu přímo sem. Dobře. PO POČÁTEČNÍM ROZMÍSTĚNÍ SE HÁZÍ KOSTKAMI K URČENÍ, KTERÉ PLANETY PRODUKUJÍ SUROVINY - Dobře.

- Jsem na řadě? - Jo. - Bezva. - Proč nehodíš kostkama a uvidíme, co se stane? Jdem na to. Hoď 6 nebo 8. To by bylo super. Nebo 2. - 2. I to je fajn. - To nikomu nepomůže. - Žádné suroviny. - Co chceš dělat? - Koupím si loď. - Dobře. - I přes nejlepší snahy tvého syna si koupím hvězdnou loď. - Koupíš si loď.

- Jdeš do ní. CENA ZA HVĚZDNOU LOĎ Dobře, to můžeš udělat. Příště se tě zeptám, Ryane. - Všichni se mě radši zeptejte, než budete hrát. - Já při tahu Jeri zahraju Spocka. KAŽDÁ KARTA POSTAVY POMÁHÁ HRÁČI JINÝM ZPŮSOBEM POKUD NEPADNE 7 A HRÁČ NEZÍSKÁ ŽÁDNOU SUROVINU, MŮŽE SI VZÍT JAKOUKOLIV SUROVINU Dobře, zahraju Spocka. A nechám si ho na druhé použití, protože mám pocit, že bude užitečný.

A vezmu si dilithium z banku. Pan Spock je skvělá postava na začátek hry, protože vás nechá vzít si suroviny, které potřebujete. A dokonce vás nechá vzít si surovinu, aniž byste na ní měli vesmírnou stanici. Je hodně silný. - Víš, co udělám já? - Protože já teď můžu zahrát svou, že? - Jo, můžeš. - Se Sulu můžeš přesunout loď kamkoliv. - Můj kámoš Sulu mi pomůže jednou - a pak zmizí daleko ode mě.

- Dobře. Až do pozdější fáze hry, kdy se může objevit znovu. - Ale... - Já vím, co děláš. Kam plánuješ změnit kurz? Sklapni. A chlastací hra může začít. Změna kurzu, změna kurzu, změna kurzu. Právě jsem někoho opil pod obraz. Nějakej týpek právě odpadl. Já půjdu sem.

Jo. Dobře. - 5. - 5. 5 bude... - Super! - Kyslík pro Jeri a pro Ryana. To je divný. Zrovna jsem řekl tvé jméno. - Může tu být jen jeden. - To jo. A ještě tritanium pro Kari.

- Jo. - Pro mě zase nic. - Potřebuješ svoji kartičku Spocka? - Což znamená, že použiju... - Staříka Spocka. - Použiju Spocka. - Pěkně se ti hodí. - Jo. Použiju Spocka, abych dostal... - Určitě ne prostor v TV. - Kyslík. Kým chci být teď? Kým chci být? KARTY POSTAV MOHOU BÝT POUŽITY POUZE 2×. POTOM MUSÍ BÝT VYMĚNĚNY ZA JINOU KARTU Vezmu si Čechova.

Bude to Čechov. Protože mám pocit, že se něco stane. - Mám teď něco... - Kouzlo? Stane se kouzlo? - Možná jo. Mám něco, co bych mohl vyměnit v tuhle chvíli v časoprostoru? HRÁČI MOHOU VE SVÉM TAHU NAVZÁJEM SMĚŇOVAT SUROVINY Pokud tu není někdo, kdo by měl zájem vyměnit něco za vodu... Kdokoliv? Kdokoliv? Ne? Skvěle. Kari, jsi na řadě.

Dobře. 7! DÍKY KLINGONSKÉMU KŘIŽNÍKU MŮŽETE UKRÁST KARTU, ZAHAZUJETE KARTY (POKUD JICH MÁTE VÍC NEŽ 7), JSTE ZA ******. To se mi ale vůbec nehodí, protože mám moc karet. - Bezva. - Mám moc karet. - Vydrž. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. - Pěkně. - Musím se zbavit 4 karet. Já dám tohle sem.

Skvělá volba. Tuhle volbu podporuju. A ještě ti ukradnu kartu. Dobře. - Vezmu si... - Bolí to? - Tuhle. Víš, co jsem právě udělal? Matrix. Dobře. Mohlo to být mnohem horší. Dobře.

Jdeme na to. Jdu si hodit. Ať je to cokoliv, co mi něco dá. Jo, tohle. - 11! - 11. Počkejte. - Ne, to je zloděj, ty mrcho! - Jo, bezva. - Nenávidím tě. - Ale já dostanu dilithium. - Nenávidím tě. - Ty dostaneš dilithium. - Já nedostanu nic. Ale i tak to byla sranda. Ale ne.

Jsem kapitán. Co plánuješ? Jako Uhura potřebuju dilithium a někdo zrovna jedno získal. - To je kravina. - Tentokrát to nejsem já. - Špatně jsi ho vychoval. - Vychoval jsem ho správně. - Dám ti nějaký jídlo na oplátku. - Díky moc. Uhura je dost dobrá, protože si můžu pohrávat s Jeri. A to přesně byl doposud můj cíl. Může tu být jen jeden Ryan a ona tak trošku zasahuje do mého teritoria.

Osadníky z Katanu hraju s Ryanem od doby, kdy mu bylo asi 8 let. Jsem opravdu rád, že jsme se nedostali do žádného přímého konfliktu, protože tahle hra mu vážně jde. Pomsta je sladká, kámo. A už je na cestě. Ničíš mě. Ničíš. - Dobře, 6. - 6! To bude jedno tritanium pro mě, z čehož mám velkou radost. - To je 9, Wile.

- A voda pro Kari a voda pro Jeri. - Díky, pane. - Takže nemůžeme dělat nic. Jelikož už si nemůžu postavit hvězdnou loď... - Pořád na mě ječí. - Fakt díky. - Vyvolalo to v ní spoustu emocí. - Jo, pořád ječí. - Jsem zahořklá. Nemám nic na výměnu. Mám už jen akční karty. No dobře. Takže ti asi předám kostky.

Já můžu před nebo po svém hodu posunout hvězdnou loď. Takže udělám tohle. 9. Dobře, to je dilithium pro Kari a kde je ta druhá? Jsem rád, že ani ta mi nepomůže. Jo, pomůže to jen Kari. A ještě dostanu kyslík. A kyslík.

Páni. Dobře, Čechov vrátí klingonský křižník sem. A nechá mě vzít si vodu odsud, což je super. A postavím si hvězdnou základnu. - Jsi nóbl. - Nóbl. Takže tady jsou mé 2 vody. A tady 3 kyslíky. Tohle je má hvězdná základna. To jsou ale 3 vody a 2 kyslíky, kámo. No do ******.

Proč jsem to udělal naopak? Blbost. Víte co? Vyměnil jsem je, když jsem se předtím zbavoval karet. Teď je mi tě vážně líto. Teď je mi tě upřímně vážně líto, protože to je na prd. Celý den mám zatmění mozku. Suroviny jsou jiné. Barvy jsou jiné. A já si popletl poměr vody a kyslíku.

Mohl jsem poskočit do vedení. A teď ironicky jen šlapu vodu. Dobře, nenávidím svůj život a předávám ti kostky. Je to sice hra o Star Treku, ale já jsem namluvila Jedie nejmíň ve 3 hrách ze světa Star Wars, takže myslím, že využiju trochu Síly. Jdu házet. - A...

- 7. - Je to 7. - Jo. Kolik karet máš v ruce, kámo? Kolik karet máš ty, Kari? 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. - Jsi v bezpečí. - Jsem v bezpečí. - Dobře. Všichni jste v pohodě. - Kam přemístíš klingonský křižník? - Docela se mi líbí tam, kde je. Můžu ho tam prostě nechat? - Nemůžeš.

- Ne, musíš s ním pohnout. - Nudí se, musíš ho přesunout. - Dám ho... - Cože? - Sem. - Vážně? Co takhle nějaké ženské pouto? - Ani to nezkoušej. Hrála si na neviňátko. Nevím, jak se to hraje. Tohle mám dělat? A teď staví hvězdné základny a všechno, co se dá. Pojmenuju svou hvězdnou základnu K Town. - Roztomilé. - Hvězdná základna K Town. Kari je tichá, ale smrtící.

No vlastně ani není tichá. Je docela nepředvídatelná a roztomilá. A každý si říká, jak je milá. A pak, když se zrovna nedíváš, tě podřízne. Tak lidi, myslím, že si postavím hvězdnou loď. Prosím. Musíme si na ni dát pozor. Je pěkně prohnaná. Já si postavím hvězdnou loď za jídlo. A zbavím se tohohle týpka, protože... - To bylo jeho podruhé. - Jo, to bylo už podruhé. - To je pravda. Myslím, že je super, že jsi vybudoval takovou U.S.S. kantýnu. - Je to jen jídlo.

- To je v podstatě to jediné, co mám. - Budou dobře živeni. - To je fakt. Je to potřeba. - Jídlo a tritanium. Nepřibližuj se k žádnému slunci. - Tvoje warp gondoly se roztají, protože... - Jsou z čokolády. - Jsou z taveného sýra. - Tady je tvůj nejdelší... - Jsou ze sýra. - Dal jsem mu špatnou kartu. - Vezmu si obě, to je v pohodě. Ne, vezmeš si jen nejdelší cestovní koridor. NEJDELŠÍ CESTOVNÍ KORIDOR: 1. HRÁČ, KTERÝ PROPOJI 5 HVĚZDNÝCH LODÍ, ZÍSKÁ 2 BODY ALE POKUD JINÝ HRÁČ PROPOJÍ VÍCE HVĚZDNÝCH LODÍ, ZÍSKÁ TYTO 2 BODY ON Nejdelší cestovní koridor je mojí obvyklou strategií pro podobné hry, protože si můžu ohraničit území a držet ostatní pryč.

Ale zrovna dnes to nebyla má původní strategie. Protože ale jiné karty nedostávám, tak se jich prostě jen zbavuju a doufám v to nejlepší. - Teď přijde tohle. - Ach, bože. Čau všichni, mám Utopiu Planitiu.

- Když zahrajete tuto akční kartu... - Ta je fakt dobrá. můžete hned postavit zdarma 2 hvězdné lodě. Štěstěna se otáčí. Stavím lodě. Rendlíková verze. Je fajn hrát s Wilem. Doma hrajeme pořád a je to stejně uhozený a trapný. Reggae styl. Doma ale všechno kazí mnohem víc.

Ale může víc klít a pít pivo, aby to napravil. Ach, bože! Ach, bože! - A ku... Dobře, dobře. - 5. - Dobře, dobře. - Já dostanu kyslík. - Dobře, ty dostaneš kyslík. - Já taky dostanu kyslík. - Počkej. - Ryan dostane kyslík. Kari dostane tritanium. A já můžu udělat něco užitečného, tomu nemůžu ani uvěřit. Prosím, zafňukej si ještě víc a řekni mi, jak moc trpíš při stavbě základny. - Musím postavit blbou základnu.

- To je na prd. Dobře. Vydržte. - To máš teda smůlu. - Je to fakt na prd. Moment. Víte, co dalšího není tak moc na prd, jak jsem si myslel? Můžeš to udělat. 10 BODŮ POTŘEBNÝCH K VÍTĚZSTVÍ Další věc na prd je, že jsem nedostal žádné suroviny, když jsem házel kostkou. Přichází tedy Spock a říká "Hej, kapitáne, vzpomínáš na tritanium, co ti vzal Borg? Našel jsem ho. Bylo na gauči."

- Pěkně, vesmírný gauč. - "Taky jsem našel 50 centů a celý sendvič." - "A zaprášené sušenky". - "A dálkový ovladač". "Nakonec jsme nepotřebovali ten univerzální ovladač." Ještě si postavím vesmírnou stanici. - Přímo tady. - Začíná to bejt ošklivý. Postavit hvězdnou základnu, vesmírnou stanici a 2 cesty během 2 tahů je neslýchaný. Co je jediný důvod, proč mám v téhle hře ještě vůbec nějakou šanci?

V tomhle posledním tahu jsem měl neuvěřitelný štěstí. Dobře. Ne! WIL MÁ VÍC NEŽ 7 KARET, TAKŽE JICH PŮLKU MUSÍ ZAHODIT Má jich hodně. A ty taky. Khane! Ježíši Kriste. Úplně mě to rozbrečelo.

- Takže co se stalo? - Mám je vybrat za tebe? Aby tě to tak nebolelo? - Ne. - Myslíš, že i ty máš víc než 7 karet. - Kari, ty jich máš taky mnohem víc než 7. - Ochrana proti 7. - Ale ne! - Kapitáne Kirku, moc ti děkuju. - Ach, bože. - Jsi tak... Bože můj! Nikdy jí žádné karty nezbavíme. A ještě si vezmu surovinu navíc. Jsem tak šťastná. - To nemůžeš.

- To nesmíš. - Nemůžu? - Musíš si vybrat jen jednu akci. - Můžeš si vzít surovinu. To bych si vybral já. - Malou útěchou pro mě je... - Po tom všem ječení je i nějaká útěcha? - ...že tihle odporní Klingoni proletí galaxii... - Měli by jít po tvém synovi. - a přistanou tady. - To jako vážně? Máš tolik karet, že na tom nezáleží. Jedna z nich mi musí pomoct, pokud to nebude jídlo. Tohle nejsou karty, které hledáš. Nebo pokud to není karta.

JÍDLO Když se daří, tak se daří. - Poručík Uhura otevírá volací frekvence. - Ach Bože. - A žádá tě o tritanium. - Dobře. Které vím, že máš, protože jsem tě ho viděl vytáhnout. Tu kartu nepotřebuješ, Wile. Já ji nemám. Cože?

Nemám ji. Jak? Co? - Proč? - Nemám ji. Ale... Já... Jsou jen dvě vědecká vysvětlení pro to, co se děje v této hře. Zaprvé, Kari je čarodějnice. Zadruhé, Kari využívá Sílu, aby zmanipulovala kostky, což je pěkná sviňárna sama o sobě, ale je to dvojitá sviňárna, protože tohle je Star Trek!

Je v pořádku ji nenávidět? Jasně, mám tolik vesmírných stanic na hrací desce, - že už ani nevím, jaké suroviny mám. - Z držení tolika karet mě bolí ruce. Jsou tak těžké. - Budu muset prostřídat ruce. - Bolí mě předloktí. Má celý balík surovin. Mohla by postavit skutečnou hvězdnou loď jenom z nich.

Já udělám... Myslím, že místo, kam se odkládají nepoužívané postavy, by se mělo jmenovat transportní jednotka. - Protože se připravují na transport kamkoliv, kde jsi. - Na transport. Není to roztomilé? Je to roztomilé. - Víte co? - Bylo to super, když jsi poprvé... Já byl tak nadšený, když jsem se měl poprvé někam transportovat.

- To bylo super. - To bylo nejlepší, že? - Předtím jsem nebyla fanoušek Star Treku. Takže jo. Zbytek byl už jen: "Bože, dostaneš komunikátor." Ale transportování bylo super. Nebo poprvé, když jsi na můstku nebo tak něco. A řeknou ti, že jsme uprostřed boje. - Máš na to stupnici? - Dobře, připraven? Připraven? Zásah. - Kolik... Zásah. Třesení.

Zásah. To byl náš život. - To bylo celé. - To je super. - High-five, kámo. Jo! To byla asi ta nejlepší věc, kterou jsem kdy viděla. To bylo hotové umění. Naráz do lodi je jedna z mála věcí, která spojuje všechny herce ze Star Treku bez ohledu na to, na které lodi sloužili, teda ve kterém seriálu hráli.

- Přišli jsme o štíty. - Možná je poškozená i warp gondola. - Jo, možná. - Myslím, že by o tom měli natočit film. - Jo, to by mohli. Tohle je zlatá žíla. Wil rád vypráví spoustu příběhů o Star Treku lidem, kteří jim rozumí, protože máma ani já tyhle věci nesledujeme. Baví ho je opakovat pořád dokola lidem, kteří je ještě neslyšeli. Došlo mi, že je jak starý dědula.

Bude je vykládat do té doby, dokud ho bude někdo poslouchat. Vzpomeň si, co jsem říkala o 7. Nedělala jsem si srandu. - A sakra. - Co se děje? - Nezapomeň, že jsem v kopací vzdálenosti. - A 12. Sakra. - Musím nehodit 7, kvůli strachu o život. - Jsi mrtvej. - Ty malej... - Teď máš velký problém. Mám z Jeri trochu strach. Může mě někdo doprovodit k autu? Je to v pohodě? Dobře.

Sakra. - Proto si to musíš vždycky propočítat. - Do háje! - Ryane, kam se posune klingonský křižník? - Přímo sem, kde jsou všichni. Jsi odporná lidská bytost. - To je šok. - A kartu si vezmu od Kari, protože vede. Dobře. Chci tu kartu na konci tvého ukazováčku. - Tuhle? - Ne. Jo, tuhle. - Jo.

- Dobře. - Můžeš tohle poslat svému potomkovi? - Jo. Tady máš. Dobře. Mám jídlo a potřebuju cokoliv jiného. Ne. - Jdi na to. - Dobře. Nejdřív zahraju zásah hvězdné flotily. Jeri, chceš mít tu čest? - Svoboda!

- Hádej, kdo má teď největší flotilu. A vezmu si největší flotilu. ZÁSAH HVĚZDNÉ FLOTILY MÁ PŘI ZAHRÁNÍ STEJNÝ EFEKT JAKO HOZENÍ 7 PRVNÍ HRÁČ, KTERÝ POUŽIJE 3 FLOTILY, ZÍSKÁ 2 BODY ZA NEJVĚTŠÍ FLOTILU - To jsou 2 vítězné body. - 2, 4, 6, máš 8 bodů. Jsi 2 body od vítězství. - Spojme se proti Kari. Tohle je směšný. - Chci ho dát k Wilovi. Jo, tam. - S tím ti pomůžu. - Proč? - Zanalyzujme si to.

- Ale já ani... - Nikoho si nevšímám. - Dobře. Mám otázku. Můžu něco postavit před tím, než budu házet, nebo prvně musím hodit? - Nejdřív musíš hodit. - Přesně tak. Dobře, tak si hodím. - 8. - 8. - Jídlo. - 2 dilithia pro Wila. A všechno jídlo galaxie pro Ryana. Jsem Ryanův táta a mám o něj strach.

Už je dospělý, ale pořád je to můj chlapeček. A toho jídla spořádá opravdu hodně. Brambůrky. Postavím si hvězdnou základnu. Nečekaně. Tím pádem vyhraje celou hru, že? - Ne, bude mít 9 bodů. - Jednu musí nahradit. Musíte se proti ní spolčit. Kari je na 9. - Tohle dám... - Kari je na 9. Blíží se závěrečné titulky. - Titulky.

Titulky se blíží. - Sem. To není pěkný. To není pěkný, Kari. To vůbec není pěkný. Kari je na 9. Je to těsný. Je to o prsa. Wil by to mohl kdykoliv ukončit. Já taky. Bude záležet na kartách. Co ostatní hráči nevědí, je, že ve skutečnosti hrajeme hru nazvanou Neříkejte "Sklapni, Wesley" Wilovi a v té všechny drtím.

Dobře. - 8. - Už zas. - Jídlo. - Více dilithia pro Wila. - A ještě víc jídla pro Ryana. - Bože. To se ti teď hodí. Nechtěl by někdo náhodou jídlo? Beru cokoliv jiného. Ne?

- Já bych... - Ty si trhni. - Kdokoliv jiný. - Prodejní automat nefunguje. - Vyměním 3 jídla a tohle za akční kartu. - Dobře. - Tady máš. - Jo. - A pak budu brečet, dokud neusnu. - Dobře, Jeri, jsi na řadě. - Bezva. - Hoď 7. - 3. - To je jídlo pro mě. - Já dostanu tritanium. Tritanium pro paní Ryan.

A to je zvláštní. Víc jídla pro Ryana. Pořád si myslím, že mi říkáš slečna Ryan. A říkám si, proč to synovi děláš. - To je loď. - Jo, to je loď. A půjde... - Myslím, že jsem vůbec neměl v ruce kartu kyslíku. - Sem. 5, 6, 7, 8! - 1, 2, 3, 4, 5, 6....

- Dohnala jsi ho. - Potřebuješ ještě jeden. - No dobře. Takže nedostanu nic. Dobře. Předám ti ji. - Vezmu si obě, jestli ti to nevadí. - Dobře, možná obě. - 7. - Můžeš házet jen jednou, Wile. - Dobře, jdu na to. 5. První věc je, že Čechov pošle klingonský křižník zpátky sem a dá mi tritanium.

Já dostanu 2 kyslíky. To je poprvé, co ho mám. - Kde je 5? - Tady. - Já dostanu kyslík? - Kyslík pro Jeri. - Já dostanu kyslík. - A já 2. - 2 kyslíky pro Ryana. - Jo. - Kde je ta druhá? - Jsou jak holografické karty Pokémonů. - Takže to bude další tritanium pro mě, 2 pro tebe. - Kruci. Pojďme na to. Víš, že když mi budeš ukazovat karty, že se na ně podívám.

To nevadí, protože se jich teď všech zbavím. Tohle, tohle... Tyhle se změní na kyslík díky mému přístavu. A tenhle kyslík přijde sem. A tyhle 4 dilithia se v banku promění ve vodu. Z čehož vznikne hvězdná základna. A ta hvězdná základna přijde sem. To byla pěkně drahá základna.

Skoro tolik, kolik stojí skutečná hvězdná základna. V reálu stojí 6 papírových karet. A to je asi vše. Kari, jsi na řadě. Kari mi to na začátku zkazila. Ale jsem jednu hvězdnou základnu od toho, abych jí ukradl vítězství. A jestli se mi to povede, bude to opravdu epický. Už jsme blízko. - Už jsme hodně, hodně blízko.

- 7. - 7. Rád bych surovinu zdarma, protože mám Kirka. Dobře. Kterou bys chtěl? Tu zelenou. Zelená se blíží. Tady máš. - A říká se jí dilithium. - Kari, kam ho dáš? - Tam na 6. - To si děláš *****. Proč? Zrovna jsem ho odtud dostal pryč. Nemusí tam být.

Na té planetě už vůbec nic nezbylo. Klingoni ji zničili. - Kompletně. - Co můžu udělat? Můžeš mi předat kostky a úplně na to zapomenout. Podívejte se, kolik má karet. Karty nalevo a karty napravo jsou v jiných časových zónách. - Ne vážně. - Hvězdné datum prvních je 6123.4 a druhých 11. V posledním tahu jsem se jen snažila přijít na to, jak získat ten poslední bod.

Nemohla jsem upgradovat na hvězdnou základnu. A pak mi to došlo. Postav hvězdnou loď a pak vesmírnou stanici. A to byl poslední bod, který jsem potřebovala k vítězství. - Počkejte chvilku. - Vyhrála! - Pojďme přepočítat body. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Kari, vyhráváš Star Trek Catan. GAUČ PORAŽENÝCH Přemýšlel jsem nad tím a myslím, že nikdo z nás nemohl dohnat Kari, protože válela jako šílená.

Jo. Měla asi tak gazilion a půl karet. Jo. Tak se zaměřme na to, co máme společného krom toho, že jsme prohráli. - Jeri, oba jsme byli ve Star Treku. To je super. - To je pravda. - To se mi líbí. - Fajn. - Ryane, jsme otec a syn. To se mi taky líbí.

A Jeri a Ryane, vy máte stejné jméno. To jo. Což znamená, že jsme právě vyhráli hru, co jsem vymyslel, nazvanou Utvořte Vennův diagram. - Jo. - Super. - Au, praštili jste mě. - Teď půjdu dolů. - Tvůj syn hodně fňuká. - To má po tátovi. Teď půjdu dolů předat Kari cenu. - Dík za hru.

- Dík za pozvání. - Dej jí za mě ránu do nosu. Byla to sranda. REZERVOVÁNO PRO WILA WHEATONA Víš, že za to můžeš ty? Ta je skvělá. Je hodně nóbl a drahá. Fakt super. Třpytí se to. - Jo. - V minulé řadě si každý mohl potěžkat trofej. Ale nemohl si ji odnést, z čehož jsem byl smutný.

Proto chci, aby sis domů odnesla něco speciálního. - Takže jsem utratil zbytek našeho rozpočtu za tyhle úžasný certifikáty. - Ach, bože! TableTop certifikát úžasnosti. A napíšu na něj tvoje jméno. - Bezva. - A pak si ho můžeš odnést domů. - To je fantastický. - Dobře. Mohla bys mě nechat napsat ti to na zádech. - Dobře. Dobře, takže to změníme ze šampiona All State Haberdashery na šampiona TableTopu. Dobře, bezva.

W-A-H-L-G-R-E-N. Jo, máš pravdu. Podepsáno tvým starým přítelem, Wilem Wheatonem. Skvělý. Teď už potřebuješ jen drahou pečeť. - Jo. - Jo, přesně tak. Můžeš pronést vítěznou řeč. Musím vám říct, že jako malá holka jsem měla Wilovu fotku ve školních deskách a tohle půjde hned vedle ní.

Páni. Tohle je nejlepší den v mým životě. Ahoj mami! Tohle je nejlepší den i v mým životě! Díky za váš čas. Hrajte víc her. Uvidíme se příště u TableTopu. Překlad: marysol www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Děkuji, překladateli, za udržení pojmového překladu z překladů hry.

10

Odpovědět

obě paní jsou moc pěkné ,takové MILFky :-)

10

Odpovědět

Díky moc za další TableTop. :)
5* a těším se na další. :)

60

Odpovědět

Moje nejoblíbenější díly se 7/9.

31