Talkin' Comics Weekly: Miracleman a Alan Moore

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:305
Počet zobrazení:4 403

Na YouTube se objevil nový zajímavý pořad o komiksech s roztomilou komiksačkou, a protože grafické romány už jsou slušně populární i u nás, máte možnost se zde podívat na první díl s českými titulky. 

Líbí se vám tento pořad a měli byste zájem o překlad dalších dílů?

Přepis titulků

Jsem Amy Dallen a vítám vás u Talkin' Comics... Weekly! Což znamená každou středu, během které vychází nové komiksy! V každém díle upozorním na komiks, který zrovna přichází na pult obchodů. Například sem, do House of Secrets v Burbanku v Kalifornii. Kde shodou okolností pracuju. Ale to není vše. Každý týden také prožiju komiksové dobrodružství. Například věci, o kterých jsem četla či setkání s autory našich milovaných komiksů. Dnešní komiks týdne je "zázračný".

Miracleman #1! Dlouho očekávaný reprint jednoho z nejoblíbenějších komiksových příběhů začíná vycházet tuto středu díky Marvel Comics. Příběh Miraclemana, který se původně jmenoval Marvelman, je velmi komplikovaný. V roce 1982 Alan Moore, který později napsal V jako Vendeta, Strážce, Bažináče, Ligu výjimečných a mnoha dalších komiksů, které se objevují v žebříčkách nejlepších nejen komiksových děl. Jedna z jeho prvních prací byl remake britského superhrdiny z 50.

let pro černobílý britský časopis. Hrdina se jmenoval Marvelman a Mooreův komiks byl přijat velmi kladně. Víc než to. Byl to obrovský úspěch. Později se sehnala práva pro americké vydání, a tak pod jménem Miracleman debutoval v USA v roce 1985. Byl přejmenován kvůli možným zmatkům a strachu ze žaloby od Marvel Comics. Alan Moore v příběhu, nyní barevně, pokračoval a následoval ho Neil Gaiman, který psal do čísla 24, jenže pak nakladatelství zbankrotovalo.

A poté se 20 let vůbec nic nestalo. Jen samé právní tahanice a nekonečné spekulace, komu patří práva na postavy, reprinty a samotné dílo. Gaimanův příběh nebyl dokončen a Mooreův příběh, o kterém mnozí říkají, že změnil jejich pohled na superhrdiny, se nedočkal dotisku. Až teprve - doslova - dnes.

A je vydáván zrovna Marvelem. Což je jedna z mnoha ironií. Nyní si konečně já a celá generace čtenářů přečte příběh, který je považovaný za jakési ztracené Strážce lidmi, kteří je kdysi četli. A společně zjistíme, co měl Gaiman v plánu, než byl komiks předčasně ukončen v roce 1993. A vše započalo s jedním obyčejným člověkem, jemuž se zdávají podivné sny.

Ve kterých létá. DOBRODRUŽSTVÍ! I když byste to, co je v Miraclemanovi, neměli sami zkoušet, jsme nyní v iFly Hollywood, abysme to sami zkusili! A přidá se ke mně Mamrie Hart z kanálu You Deserve a Drink. Zdravím, jsem nadšená, že tu můžu být. Totálně! Moc se těším! Těším se, až budu v tomhle...

větrném tunelu. Možná z nás udělá koktejl. Se mnou to bude Daiquiri, protože mě tvoří z 80 % rum. - Půjdeme? - Jasně! Dámy, zde jsou vaše kostýmy. Cožé? To bylo dobrodružství! To teda! Cítím se jako superhrdina! Stejně tak já!

Díky, žes do toho šla. Dík, žes mě pozvala, byla to sranda! - Podívejte se na kanál YouDeserveADrink! - Ano! A myslím, že i my si zasloužíme skleničku... Ahoj. Díky, iFly! Každý týden taky ukážu rychlý výběr k nově vydaným komiksům, k dobrodružství či obojímu. Dnes máme Alana Moorea.

Jeho nejznámějším komiksem jsou Strážci. Dílo, které se často objevuje v žebříčcích nejlepší literatury, do nichž se málokdy komiks dostane. Strážci si zaslouží veškerou chválu, které se jim za ta léta dostalo. V jako Vendeta a The Ballad of Halo Jones jsou dalšími klasikami, které jsou jeho starší díla, ale jsou zcela nadčasové. Liga výjimečných a Z pekla ukazují Mooreův talent pro historickou fikci. Ságu o Bažináčovi jsem již obsáhle na Geek and Saundry rozebírala a mám ji samozřejmě ráda.

Co máte rádi vy? Na co jsem zapomněla? A co si v týdnu koupíte za komiks? Napište do komentářů a příští týden se zase uvidíme. Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

super, pokracujte v tom, a zapomnela na superman-co se stalo s muzem zitrka

00

Odpovědět

Nevim proč, ale tahle nerdka mě fakt rajcuje.

146

Odpovědět

Amy Dallen mi rozhodně přijde jako nejlepší a nejzajímavější z vlogerů na Geek and Sundry. Naneštěstí komiksy jdou trochu mimo mě a tak ji moc nesleduji.

10

Odpovědět

v 4:35 neříká spíš:"The adventure of the week"?

10

Odpovědět

Hups, máš pravdu, díky ;)

10

Odpovědět

Chci si jí vzít. Nějaký kontakt? :D

44

Odpovědět

za mě raději vlogy s comicbookgirl19, která dělá Epickou historii. jsou zajímavější a jdou víc do hloubky, z čehož, bohužel pro někoho, pramení i spoilery. má tam ale i hodně analýz, porovnání filmových adaptací a knížek atd.

273

Odpovědět

Ani kozy neukaze...
A jak je tu nize, taky me hned napadlo proc dlouho nebyl zadny komixovy hrdina/antihrdina

613

Odpovědět

Neni to vyslovene spatny, to zas ne, ale Linkara je Linkara http://blip.tv/at4w

02

Odpovědět

Já jsem pro. Argumenty typu 'tohle se pro nás nehodí, protože nás se to netýká,' nejsou relevantní. To je jako kdyby se např. řeklo, že nemá smysl se koukat na dokument o létání, protože nikdo z nás neumí fyzicky létat.
Pro člověka mého typu, který se zajímá o komiksové dění ve světě (nejen US, ale i Evropa a Asie), je těžké obsáhnout byť i jen část všech novinek, proto to vítám. Neberu to jako něco, co uvidím a hned si to koupím. Jde o to něco o tom vědět. Howgh ;)

116

Odpovědět

Jsem fanoušek komixů, ale upřímně tohle nebude fungovat. Nevím kdy tohle video vyšlo, ale předpokládejme že nedávno. Nebude to fungovat z jednoduchého důvodu, ty komixi co aktuálně vychází v Americe tady vyjdou mnohem déle nebo vůbec. A ty co si kupují comixi z ameriky nepotřebují titulky protože anglicky umí. Místo tohohle vyberte něco co se zaměřuje na komixi obecně jako například historie superhrdinů (vím, že to tady bylo jen jako příklad).

116

Odpovědět

Samozřejmě jsem měl na mysli: Historie komiksových postav.
Jinak na palce u mích komentářů se vybodněte. Stejnak nikoho nezajímaj. Radši napište co si myslíte. Trocha datlování neni smrtelná.

34

Odpovědět

Přesně tohle jsme chtěl napsat :-D . Nějáký pořad o komiksech by tady být mohl ale tenhle asi nebude ten pravý . Historie nebo Fan Wars to jistí .

01

Odpovědět

Vyšlo to opravdu tuhle středu, takže to je aktuální. Na tom argumentu, že si ten komiks z aktualit můžou přečíst jen angličtináři, něco je, ale myslím, že přeci jen číst anglický komiks je snazší než rozumět mluvené angličtině.
Také ten pořad je o aktualitách jen zčásti, jsem třeba dost zvědavý na rozhovory s komiksovými tvůrci. Takováhle fajn holka by snad mohla přesvědčit i zajímavé lidi na pokec ;)

180

Odpovědět

+NinjerSouhlasím s Ninjerem rozhovory určitě budou zajímavé. Btw proč jste přestali překládat Historii komiksových postav? Nechce se mi věřit, že by vyšlo tak málo dílu a nízké hodnocení dílů taky nebylo.

120

Odpovědět

NIE.

410

Odpovědět

Raději přeložte další díl Fan Wars

17

Odpovědět

To už se mi překládat nechce, sorry. Ti diskutující nerdi snad nikdy nepředstaví žádný pořádný argumenty v teoreticky zajímavý debatě a spíš se tam jenom ztrapňují... Ten formát se mi líbil, ale ty lidi, co si tam zvou, mě spíš otravovali.

181

Odpovědět

Já jsem spíše proti dalším dílům. Zase tak moc komiksy u nás populární nejsou.

2134

Odpovědět

Vedel som, že ju odniekadiaľ poznám, ale až keď som si všimol ten hrnček mi to doplo:
http://www.youtube.com/watch?v=qHmf1bau9xQ . Zároveň prosím o preloženie časti :)

111

Odpovědět

Tak kvůli tomuhle jsem se musel po dlouhé době přihlásit....hlasuji pro další TableTob s touhle sexy milou nerdkou....prosííííííííííím!

63

Odpovědět

To mě hodně překvapilo, je to opravdu zajímavý vlog a slečna je sympatická a roztomilá. Jsem určitě pro další díly :)

448

Odpovědět

Mohla by se u toho vyslékat nebo začít nahá a pak se pomalu oblékat jako v "počasíčko".

1323
Další