Asimilace imigrantůThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:164
Počet zobrazení:9 151

V dnešní době je nespočet imigrantů, kteří se snaží zapadnout a asimilovat se do odlišné společnosti. Jaký je zásadní kámen úrazu a v čem přesně tkví hlavní problémy? Onion TV vám poskytuje rozhovor s imigrantkou, která na tuto otázku odpovídá.

Přepis titulků

Asimilovat se do americké kultury není jednoduché. Existuje tolik daných zvyků a referencí, o kterých nemám ani ponětí. A to vše je komplikované jen proto, že Spojené státy jsou národ, který neustále natáčí rebooty filmů. Když jsem si zvykla na Tobeyho Maguira, který se vznášel mezi mrakodrapy jako Spider-Man, najednou to byl Andrew Garfield.

Tak jsem si zvykla na něj. A pak je to najednou Tom Holland. To je hodně na někoho, kdo v této kultuře nevyrůstal. Připadám si izolovaná, když chci mluvit s kolegy o animované Krásce a zvířeti. Hned vám řeknou, že je i hraná verze. Jsou v ní i nové písničky. Potom musíte být zticha a snažit se držet krok.

Je frustrující, když si oblíbíte 21 Jump Street a pak se dozvíte, že je to tak dobré jako původní seriál. Vůbec jsem o něm nevěděla. Takže musíte začít od píky a zjistit, jak to začalo. Chci být normální Američanka a bavit se se sousedy o Planetě opic bez toho, aniž bych hádala, zda jde o verzi s Francem nebo Hestonem. Jsou na planetě opice s pár lidmi nebo pár lidí s opicemi? Bože, zapomněla jsem na Marka Wahlberga.

Jsou dny, kdy si sedm hodin třídím a opakuji verze Mumie a Krále Škorpiona. Pak si říkam, že chci zpět domů. Stále si říkám, že to dělám proto, aby mé děti jednou nemusely. Naději mi dává jen to, že existují filmy jako John Wick, které jsou v kinech poprvé. Dříve či později v rebootech bude hrát někdo, kdo se ještě nenarodil. Pak budu připravená. Tyhle chvilky mě utvrzují v tom, že zvládnu vše. Dokonce i nevyhnutelný reboot Návratu do budoucnosti.

Překlad: navrus www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

1:08 - Překlad je špatně. "Pár lidí s opicemi" je v obou variantách, ale v originálě je "planeta opic s pár lidmi, nebo samí lidé s pár opicemi"

00

Odpovědět

Supr! :D Pobavilo!

01

Odpovědět

Pecka :D Pure gold.

21

Odpovědět

Nedá se nic dělat, holka ! Estli chceš bejt vopravdová američanka, tak zpátky do chatrče, najeď si na IMDb.com a ŠTUDUJ !!!

31

Odpovědět

Souhlas, Návrat do budoucnosti je nejlepší takový jaký je i když už je starý.

50

Odpovědět

Neneneneenenene žádný reboot návratu do minulosti ;_;

141

Odpovědět

jo - tohle ti podepíšu

jsou klasiky které by se prostě předělávat neměly

51

Odpovědět

Prosim jenom ne reboot Back to the future. Ja vi ze je to the Onion ale jestli si toho v Holywoodu vsimnou jsme nahrany.

151

Odpovědět

Mám pocit že tady někdo nepochopil základní fakt... znovu a znovu a opět... a tudíž to že se jedná o ONION TV - tohle video je vtip/ironie/sarkasmus/recese

61

Odpovědět

Onion je satira, tzn. že si bere na paškál opravdové věci a snaží se je karikaturovat, aby lidem ukázala, jak hloupě se na ně pohlíží a všechny nelogičnosti a hlouposti, kterými je občanská veřejnost častuje a kterými k nim přistupuje. Nicméně pak je tedy problém, že někdy není naprosto zřejmé, z jaké strany k tomu přistupují, např. u tohoto videa levicově či pravicově, a pak se lidé hádají o jednom či druhém, protože jim to přišlo tak či onak (což je ovšem známka povedené satiry, kdy se skupině povede rozhodit celou společnost, aby si každý uvědomil, že jsou to stejně všechno pí*oviny a na ničem nezáleží, protože Židi si to nakonec udělají podle sebe).

30

Odpovědět

Problém s touhle paní je ten, že je vzdělaná, umí jazyk a snaží se zapadnout do "naši" kultury, na rozdíl od těch islámských hoven, co se sem valí.

1526

Odpovědět

Proto je čas si pořídit kvalitní obušek!

13

Odpovědět

hmmmm návrat do budoucnosti......

21

Odpovědět

Nevím, zda imigranty asimilovat nebo asinenávidět.

242

Odpovědět

vyhostit zpět odkud přišli

1820

Odpovědět

Pocitam ze toto pochopi asi amerikanec ktory rad sleduje filmy ale u nas? Ja ju beriem ako opicu z Age of Apes.

1453

Odpovědět

Tak tys právě kamaráde českou xenofobii povýšil na novej level. Gratuluju!

3910

Odpovědět

+MagorSakra, tím, že nejsem xenofob, mi nedošlo, že seš Slovák. Sry bro, snad si to nevezmeš osobně, ale u možnejch nácků člověk neví

517

Odpovědět

+MagorŽádná xenofobie. Je logický tady nechtít někoho kdo sem nepatří.

1113

Odpovědět

+MorcePravda. Taky vás už serou ta morčata, co se vkrádají na lidské weby a snaží se nám vnutit svůj způsob myšlení?

1111

Odpovědět

+MorceLogicky by ses mel sbalit jako prvni a odplout zpet do jizni ameriky za ostatnimi morcaty odkud si prisel. oups, ta tvoje logika asi nefungje. nwm

56

Odpovědět

+MorceSlováky, Maďary, Ukrajince, Rusy, Poláky? Nebo snad Mirečka z Básníků? Ani kolem něj nebylo tolik povyku, jako kolem letáku z Lídlu :-D Pochopil jsem tu nenávist u Vietnamců, chápu ji u Romů, nikdo jiný se k nám zatím ale nesere, nebo snad již naše ulice zaplavili davy neviditelných migrantů z Afriky a blízkého východu? :-D

42

Odpovědět

Toto pochopi (skoro) kazdy, kto rad sleduje filmy. (tym padom) Aj u nas.

No skusil som vyhladat "Age od Apes", ale napriek tomu, ze rad sledujem filmy, tak tento nepoznam.

Mozno to len nebolo to prave video pre Teba. Nic si z toho nerob, je ich tu prelozenych celkom dost a ak to nepomoze, behni na t********t.cz, mozno najdes tam.

32

Odpovědět

O com to tam trepala ta sliepka.

332