Autistický reportér a ztráty v AfghánistánuThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:259
Počet zobrazení:11 652

Michael Falk opět přichází s novou reportáží. Tentokrát se vydal do Afghánistánu, kde na bojišti zemřelo 27 mužů. Jak tento nešťastný střet vnímají američtí vojáci a příslušníci Tálibánu, se dozvíte v dnešní reportáží pro Onion News.

Michaelův návod, jak se přidat k Tálibánu:

- Konvertujte k islámu
- Zřekněte se západní kultury
- Zúčastněte se výcvikového tábora

Přepis titulků

A nyní uvidíme autistického reportéra Michaela Falka. Připravil reportáž o čtyřech amerických vojácích zabitých Tálibánem v Kábulu. Dobře, Brooke. Včera se dvě skupiny mužů postřílely u Bagramské základny, kde teď stojím. Dnes jsou vojáci rádi za některé mrtvé a smutní kvůli dalším mrtvým. Seržant Aaron Tomlin je smutný jen kvůli čtyřem mrtvým.

Je to těžký den. Přišli jsme o čtyři dobré muže. Ne, zemřelo 27 mužů. Čtyři Američani a 23 vojáků Tálibánu. O těch jsem nemluvil. Ale také zemřeli. Jo. Z toho nejste smutný? Musíte pochopit...

- Jsme tu jako bratři. - Jsme tu jako bratři. Jsem tu jako bratr? Ne, jen muži... Můj bratr se jmenuje Robert Falk. Žije v Lansingu v Michiganu. Umí skvěle stavět Jenga věž. Tak jo. Nedává to smysl. Tvrdíte, že jste smutný jen ze čtyřech mrtvých.

A z ostatných mrtvých smutný nejste. Zeptal jsem se velitele základny Davida Hawkinse, aby to vysvětlil. To poslední, co chceme, je někomu ublížit. Musíte ale pochopit, že je naší prací chránit Američany před nepřáteli. To zahrnuje... Když zabijete nepřátele v práci, není to smutné? Co kdybych v práci zabil kolegu Ryana? Nebylo by to smutné?

To byste neměl dělat. Je na mě zlý. Krade mi jogurty a utahuje si z toho, jak mluvím. Podívejte, jen vojáci mohou zabíjet bez větších následků. Dobře. Zabijete Ryana? Ne. Nedává to smysl. Byl Tálibán šťastný ze svých mrtvých?

Setkal jsem se s mluvčím Tálibánu Hajim Mahadem. Dali mi pytel na hlavu a vzali do úkrytu, z čehož jsem přestal přemýšlet. Jste šťastný, když američtí vojáci zemřou? Ano, je to moc dobře. A jste smutný, když vaši vojáci zemřou? Ne, to není smutné. Zemřou jako mučedníci a půjdou do nebe. Jste šťastný, když umřou Američani a taky když umřou vaši vojáci.

To je Alláhova vůle. Jste pořád šťastný. To znamená, že když se přidáme k Tálibánu, nebudeme smutní, když někdo umře. Takhle se k nim přidáte. Nelíbí se mi to tu. Jsem Michael Falk.

Dáme vám vědět, jestli se Michael vrátil v pořádku domů.

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vynikající! Reálný "nářez!"

110

Odpovědět

Má pravdu, k***t

110

Odpovědět

:D pobavils..

00

Odpovědět

je smutný že Onion kopíruje reportéry z TV NOVA

900

Odpovědět

Má pravdu. Buď budeme smutní z jakéhokoli mrtvého, nebo budeme šťastní z téhož důvodu. To oboje dává smysl.
To, co děláme, smysl nedává.
Mimochodem, před pár minutami jsem viděl video o tasmánských čertech. Ti si vyvinuli systém (či způsob) společenského chování, které je ničí a nejspíš je vyhubí. Hm - skoro jako bych to byl napsal o lidech...

1118

Odpovědět

co nedava zmysel, ani logiku, su sracky co si teraz posplietal

165

Odpovědět

Problém nastane keď človek neverí v nebo a podobné fantazie. Potom je smutný keď mu zomrie blízky.

30

Odpovědět

A môžeš sem pridať to video ? Rád by som si ho pozrel, dík

00

Odpovědět

"To, co děláme, smysl nedává."
Ale dává. Jen se musíš oprostit od teze, že jsou si všichni rovni.

52

Odpovědět

Druhý odstavec smysl dává, ale ten první jsi napsal dost nešťastně Alfiku.
Třeba ten chlápek v Las Vegas, co zabil cca 50 lidí a nakonec i sebe... To by nám mělo bejt líto i toho střelce?
A rozjíždět debatu, jestli bysme měli bejt ze smrti šťastní? Možná pokud věříš v nějaké božstvo a posmrtný život, pak je to dobré téma na diskuzi, ale jinak se není o čem bavit.

12

Odpovědět

Další nádherná reportáž. :-)
Díky za překlad i toho návodu do poznámek.
00:30 - twenty three

160

Odpovědět

Díky za pochvalu i za postřeh, opraveno :-)

10

Odpovědět

+Xardasstrochu to připomíná propagaci IS.. líbilo se mi první video s vězením a tohle z afgánistánu bylo zajímavé. Hlavně jak se vojáci tváří na zabití blízkých a těch z druhé strany.

02

Odpovědět

onion, cim dal lepsi

300