Expert na mravenečníkyThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:196
Počet zobrazení:7 911

Doktor Franklin Kearn strávil patnáct let ve venezuelských lesích, aby studoval mravenečníky. Výsledkem této studie je obsáhlá kniha, kterou doktor Kearn nedávno publikoval. Jaké skvělé zážitky doktor zažil během doby strávené s mravenečníky? To a další zajímavosti se dozvíte v dnešním TodayNow!.

Přepis titulků

Překlad: navrus www.videacesky.cz Díváte se na nás ve správnou chvíli, protože je čas na zvířátka. Dnes budeme mluvit o mravenečnících. Přesně tak. Dnes je tu s námi doktor Franklin Kearnes. Nedávno publikoval svou knihu o mravenečnících. Je v ní kompletní anatomie, chování a historie. Je nám ctí, že tu dnes jste. Děkuji, Jime.

Je hezké mluvit s člověkem. To říká, protože strávil 15 let s mravenečníky v argentinských lesích. Řekněte nám něco o těchto zajímavých stvořeních. Nejsou zas tak úžasní. Jsou to osamělá, usedlá zvířata, která tráví čas žraním, spaním a očucháváním okolí. Nebylo to zas tak skvělé. Alespoň ne po prvních pěti letech. Nemůžu se dočkat, až jednoho uvidím. - Přineste ho sem.

- Ne... - Proč bych je sem vodil? - Myslel jsem, že tu bude. To jsem řekl producentům, aby ho nepřinesli oni. Tak si o nich jen popovídáme. Máte pro nás nějaké zajímavé informace o mravenečnících? Jsou na seznamu ohrožených zvířat a brzy všichni umřou. Aspoň trochu to muselo být zajímavé. Vaše kniha mi přišla velice zajímavá. To mě překvapuje.

Je tam plno stránek jen o hnědém pruhu na malém mravenečníkovi jménem Tamandua z venezuelských pastvin. Tamandua je zvláštní jméno. Co to znamená? Chytač mravenců. Mezi velice zajímavou informaci ve vaší knize patří, že mravenečníci nejedí mravence. Jedí termity. Víte, co je divné?

Mluvil bych o čemkoliv, jen ne o mravenečnících. Už máme jen pár minut. Pojďme se podívat na nahrávku s mravenečníky. Panebože. Tady je máme. Jsou roztomilí. - Ne, to nejsou. - Nejsou roztomilí? Nejsou malí ani roztomilí. Jejich jazyk měří skoro 60 cm.

- Zajímavé. - Patnáct let. Myslím, že už nám pomalu dochází záběry. Když jsem v tom projektu byl devátým rokem, chtěl jsem to vzdát a opustit tu džungli. Nakonec jsem zůstal. Říkal jsem si, že ta kniha za to bude stát. Ale když vyšla, bylo to naprosté zklamání. Přišlo mi to, jako bych popisoval patnáct let nudy.

- Jsem si jistý, že... - Neomlouvejte se. To já tím promrhal celý život.

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pravda o mravenečnících:
Expert na mravenečníky
Sdílejte než to smažou!!
Btw. chybí mi tu nové překlady The Onion ;)

00

Odpovědět

porad lepsi zpravy nez novinky cetecko nova

112

Odpovědět

Jsou na seznamu ohrožených zvířat a brzy všichni umřou.

130

Odpovědět

toto je od nich jedna z najlepších častí :D možno mám divný zmysel pre humor ale smial som sa na tom od začiatku až po koniec

450

Odpovědět

Máte tam chybu, v 00:54 říká "certainly not after the first 5 years"

50