Vezmi mě někam jinam

Thumbnail play icon
63 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:196
Počet zobrazení:5 183
Na VideaČesky.cz se po dlouhé době vrací španělština! Dnes tu pro vás máme španělský krátkometrážní film, který režíroval David Martín de los Santos a získal více než 45 cen na nejrůznějších filmových festivalech.

Přepis titulků

VEZMI MĚ NĚKAM JINAM Lásko, nechceš ho vzít? Ty nikdy nebereš stopaře? Někdy jo. A samotný ženský taky? Jo. I když jsem tvoje žena? Jo.

A jak to jde? - Co jak jde? - No jestli jsou hezký a... Ty nikdy nebereš stopaře? Já to miluju. Nikdy nevíš, na koho narazíš. A samotný chlapy taky? Jasně. Asi jsi ještě nenarazila na toho pravýho.

Lásko, můžeš na chvíli zastavit? Potřebuju na záchod. Ahoj! - Co to sakra děláš? - Jedeš do Alicante? Zbláznila ses nebo co? Potřebuju se dostat do vesnice blízko Alicante, čekají mě tam. To sis na tom záchodě vzala nějaký drogy? Nastup si. - Takže jedeš?

Výborně. - Nastup už! Už tady postávám hodinu a skoro nic tu nejezdí. Myslela jsem, že tu v tom vedru umřu. Jedeme? Co to tady hrajeme? Nějak to nechápu. Odkud jsi? Z Brazílie. Vlastně nejedu do Alicante, ale hodím tě tam, jestli chceš. Počkej, to ne.

Někdo mě vezme, když mě tu necháš. Ne, ne, ne. Zbožňuju Alicante. Od tý doby, co jsem poznal svou ženu, tam skoro nejezdím. Takže jsi ženatý! Přesně pět let. A jsi šťastný? Ano. Já jsem taky vdaná.

Nasadilas už někdy manželovi parohy? Párkrát. Děláš si srandu? Ty svojí ženu nepodvádíš? Tak buď opatrnej... ženy mají na tyhle věci intuici. A proč to děláš? Protože si mě moje žena nevšímá.

Jasně. Na začátku je všechno krásný co? Ale pak... to začíná pomalu chladnout... a tvoje žena... si tě přestane všímat, přestane být pozorná. A mě by zajímalo proč.

Mě by taky zajímalo proč. Můj muž si nikdy ničeho nevšimne. Život mu utíká před nosem, a on s tím nic nedělá. No dobře… necháme těch řečí o nás, ne? Máš moc krásný oči. Aha.

Tohle říkáš každýmu? Jen těm, co se mi líbí. Jen kdyby tě tak viděl manžel. Tohle tě nemusí zajímat, ne? Chtěl bys se mnou strávit noc? Sakra! Jsi snad vdaná, ne? To se nestydíš? Sotva mě znáš a už se mnou chceš spát.

Nelíbím se ti. Ne, nelíbíš se mi. Ani trochu. Nejsi náhodou děvka? Jsi děvka nebo ne? Řekni! Jsi děvka nebo nejsi? Je to jednoduchý, jo nebo ne? No, děvka trošku jsem.

Ale peníze si za sex neberu. Chceš mi ho vykouřit? Takhle přímo na to jdeš i se svou manželkou? Ne, protože ta je frigidní. Trochu frigidní. To ne. Ženský nejsou nikdy frigidní. Jsme frigidní... když už nás nikdo nezajímá.

Tahle je frigidní. A navíc jí to přijde odporný, věřila bys? Přijde jí odporný mi ho vykouřit. Možná má svý důvody. Ale já to miluju. Vystup z auta. Cože? Abys vystoupila z auta!

Ale lásko, urovnáme to, jo? Ven z auta. Nech toho, nech tý hry, jo? To není žádná hra, vypadni. Vypadni z auta! Překlad: lukan_cruz www.videacesky.cz

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Prosil bych mých 21 minut života zpět...

255

Odpovědět

3:23 tu no has recogido un tio en tu vida .. prelozila bych to spis jako ze keca, ze nikdy zadneho stopare chlapa nevzala ...

181

Odpovědět

Když jsem se na to podíval teď ještě jednou, musím opravdu nadšeně vyzdvihnout práci kameramana, herců a poměrně zručnou režii a scénář. Festivalové ocenění si snímek opravdu zaslouží, ale nepopisoval bych uživatele Videačesky za nechápající konzumní ovce, které potřebují pouze krátké vtipné nenáročné skeče. (Pisces) Snímek je na svůj příběh a námět stopáží přemrštěný a pointa se dá vykládat různými způsoby, s čímž samozřejmě pracuje spoustu tvůrců, tady mi ale příjde, že zmatenost je nechtěná a možná ani režisér sám nevěděl, jak konec a pointu popsat a podat. Co se týče techničnosti, je to opravdu kvalitní video a dílko, ale na krátký film, šířený včetně festivalů převážně online formou, to je k masovému divákovi neštrné a málo přístupné, což tomu body sráží a je jasné, že se budování scény na tíživém tichu, nebude každému zamlouvat.

201

Odpovědět

Myslím si, že pro většinu uživatelů VideaCesky.cz nemají takové filmy vypovídající hodnotu... Není to typ filmu, kde vás navedou za ruku až k pointě, ale musíte trochu přemýšlet a možná taky si v životě něco zažít :) ...Jinak se mi velmi líbil a pro ty, co říkají, že by vystřihli ta místa, kde se nemluví - filmy nejsou jenom od dialozích... ty pasáže mají svoji významovou hodnotu a ukazují různé pocity, či něco zdůrazňují... patří tam... Opravdu skvělá práce režiséra i všech ostatních, děkuji za překlad! :)

215

Odpovědět

Částečně, jasně, že ty pauzy mají svůj význam, ale tady jsou až moc dlouhé. Neříkám vystřihnout, ale zkrátka netrefili tu správnou dobu. A ty záběry na prázdný silnice jsou fakt naprosto zbytečný.
Obsahově je to vymakaný, jak pěkně se to dá napasovat na jinou situaci, ale režijně se na tom dá zapracovat.

184

Odpovědět

Když jsem se na to podíval teď ještě jednou, musím opravdu nadšeně vyzdvihnout práci kameramana, herců a poměrně zručnou režii a scénář. Festivalové ocenění si snímek opravdu zaslouží, ale nepopisoval bych uživatele Videačesky za nechápající konzumní ovce, které potřebují pouze krátké vtipné nenáročné skeče. (Pisces) Snímek je na svůj příběh a námět stopáží přemrštěný a pointa se dá vykládat různými způsoby, s čímž samozřejmě pracuje spoustu tvůrců, tady mi ale přijde, že zmatenost je nechtěná a možná ani režisér sám nevěděl, jak konec a pointu popsat a podat. Co se týče techničnosti, je to opravdu kvalitní video a dílko. Ale na krátký film, šířený včetně festivalů převážně online formou, je k masovému divákovi nešetrný a málo přístupný, což tomu body sráží a je jasné, že se budování scény na tíživém tichu, nebude každému zamlouvat.

180

Odpovědět

Ona umřela?

186

Odpovědět

Na to jdi přišel jak? :-D

202

Odpovědět

působivé svou skutečností

201

Odpovědět

Vítám překladatele a hodně štěstí! :)

190

Odpovědět

Zbytečně moc dlouhé, už od okamžiku, kdy nastoupila do auta u benzinové pumpy, jsem si vzpomněl na Milana Kunderu a povídku Falešný autostop. Takže pointa mi nová nebyla...

213

Odpovědět


Odpovědět

A mě se hned zdálo divný, aby takovej strašák ulovil takovou kost ... Jasně, že ho podvádí -_-
A jako video se mi líbilo, i když by to šlo fakt minimálně o polovinu zkrátir.. Ty 5 minutový scény bez mluvení byly moc roztáhlý.

195

Odpovědět

Moc dobré, ale opravdu až zbytečně moc dlouhé, polovina času by stačila.

182

Odpovědět

jou, Malviviendo se vrati!!!!!! radosti moc

180

Odpovědět

Trošku jsem přes tu stopáž nepochopil pointu...

183

Odpovědět

ja to pochopil tak...že ta kuřba od jeho ženy byla tak dobre že mu došlo, že všechno to co řikala jako stopařka byla pravda..i ohledně toho že rada kouří

191

Odpovědět

+SkarA tuhle svoji teorii myslíš opravdu vážně? :-D

196

Odpovědět

+Skarpodle palcu nahoru asi nejsem jedinej kdo to tak pochopil....jinak se teda poděl o svoji verzi pointy....abych věděl co jsem nepochopil nebo přehledl ;)

190

Odpovědět

+SkarDíky za pohled z druhý strany...ženskou by tohle nenapadlo.

202

Odpovědět

Mám rád Španělštinu, ale film mě nudil, bohužel....

183

Odpovědět

Připomnělo mi to Falešný autostop od Kundery, tak to dopadlo ještě trochu jinak, ale zápletka je v podstatě stejná, doporučuju. To Julka - no očividně to nestačí ;)

201

Další