FalloutDidYouKnowGaming

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 1
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:279
Počet zobrazení:8 696

V dnešním herním koutku se podíváme na méně známé informace o sérii Fallout. Video je na konci mírně useknuté kvůli reklamám, ale o žádné informace tím nepřijdete. Pokud máte první dva díly rádi, nezapomeňte sledovat Wasteland 2, který byl před časem velmi úspěšně zafinancován na Kickstarteru. A co vy, pamatujete si ještě klasické hlášky ze starých Falloutů, nebo už patříte ke generaci, pro kterou série začala až třetím dílem?

 

Přepis titulků

Překlad: Axchoo www.videacesky.cz Věděli jste, že původní Fallout byl založený na podobné postapokalyptické hře nazvané Wasteland? Dá se tak říct, že jde o pokračování. Po vydání Wasteland začali vývojáři z Interplay pracovat na hře Meantime, ale ta byla zrušená, protože hry s rozhraním 16 barev EGA byly překonány hrami, které používaly 256 barev VGA. Mezi ně patřila např.

Ultima VII: The Black Gate. Společnost EA vlastnila práva k Wasteland a plánovala vytvořit jeho pokračování bez týmu Interplay. Hra se jmenovala Fountain of Dreams a byla menší než Wasteland. Měla také spoustu problémů a kritici i hráči ji strhali. Interplay se vydal vlastní cestou a z Wastelandu zachránil vše, co šlo. 9 let od vydání Wastelandu se první Fallout objevil na pultech obchodů. Původně měl v pracovním názvu Wasteland, jmenoval se totiž GURPS Wasteland. GURPS znamenalo Generic Universal RolePlaying System.

Byl to systém podobný deskovým hrám, který měl fungovat za všech okolností. I když je Fallout vlastně následovníkem Wastelandu, na začátku jeho vývoje se uvažovalo i o jiných variantách. Jedna měla například téma cestování časem, vetřelce a dinosaury. Ačkoliv se od této varianty nakonec ustoupilo, některé prvky se do finální hry dostaly ve formě Easter Eggů. Potulováním se po světě můžete narazit na obří stopu patřící Godzille. Dokonce je možné i náhodně nalézt telefonní budku TARDIS z Doctor Who.

Pokud se k ní přiblížíte, zmizí. Nikoho nepřekvapí, že hra také obsahuje mnoho odkazů na film Mad Max z roku 1979. Pulp Fiction, Monty Python, South Park, Simpsonovi, a mnoho dalších referencí je možné ve hře nalézt. Easter Eggy a reference tvoří důležitou část hry a mezi hráči jsou populární. Fallout pracoval s kontroverzními tématy jako jsou drogy a vraždění dětí. Následkem toho byla série po celém světě cenzurována. Původně byly ve hře nehratelné děti, které se potulovaly po pustině, ale ty byly ze hry odstraněny ve všech britských a německých verzí, aby se předešlo aférám.

Následkem toho byla herní reputace Zabiják dětí v těchto oblastech uzamčena, stejně jako možnost potkat lovce odměn Chrise Avellona ve Falloutu 1, který měl extrémní averzi vůči vrahům dětí. U Falloutu 2 byl obrázek perku Zabijáka dětí změněn během vývoje. Původní obrázek se objevil v roce 2010, když ho návrhář Brian Menze dal na své online portfolio.

Řekl k tomu: "Tento obrázek nebyl použit a byl jako jediný z Falloutu 2 odstraněn.“ "Asi je jasné, proč se tak stalo." "Pamatuji si, že jsem dostal za úkol udělat ilustraci k perku Zabiják dětí, a to prostě nešlo udělat neurážlivě." "Jako vážně. Jak chcete udělat obrázek k Zabijákovi dětí neurážlivě?" "Z nějakého důvodu jsem si myslel, že tohle je ta nejmírnější varianta." "Nevím, co jsem si myslel." "I návrhář, který mi to zadal, si uvědomil, že to nepůjde."

"Tak jsme se na to vykašlali. Nemůžu uvěřit, že jsem to nakreslil." V herních datech Falloutu 2 jsou další dva nepoužité Vault Boys obrázky. První z nich je pro neexistující reputaci Panic pustiny, který na sobě má text: Potřebuješ víc chodit ven. Tvoje sexuální zkušenosti jsou dvourozměrné. Druhý obrázek je pro perk Alkoholismus a je bez textu. Závislosti byly opakujícím se problémem pro sérii Fallout. Ve Falloutu 1 a 2 je možné vytvořit si závislost na léku proti radiaci RadAway.

V německé verzi hry byly všechny obrázky závislostí vymazány. UK verze byla cenzurovaná změněním názvů týkajících se drog. Slovo droga bylo nahrazeno slovem chemikálie. Závislost byla nahrazena slovem touha. Použití slova chemikálie se nakonec stalo standardem. Závislost na RadAway zmizela z Fallout 3 i Fallout New Vegas úplně. Ve 3D dílech série se látka Med-X, která slouží ke zvýšení odolnosti, měla původně jmenovat morfin.

Australská komise zakázala Fallout 3 v zemi prodávat právě kvůli slovu morfin. Ze hry tak byly odstraněny všechny odkazy na drogy. Morfin se změnil na Med-X ve všech verzích hry. Nicméně důkaz o změně je dohledatelný přímo ve hře. ID Med-X v editoru je stále morfin. Německá verze Fallout 1 měla cenzurovanou úroveň krve a násilí. U Falloutu 2 měla německá verze odebrané některé nastavení násilí. Maximální a normální nastavení úrovně krve bylo odebráno a z minimálního nastavení se stalo německé normální.

Série byla cenzurována také v Japonsku. Ve Fallout NV je zbraňový mód nazvaný Fat Man Little Boy kit, který je založený na vrhači atomových hlavic z Falloutu 3. Názvy jsou odkazem k atomovým bombám shozeným na Hirošimu a Nagasaki, které měly přezdívku Fat Man a Little Boy. V japonské verzi hry byl název Fat Man přejmenován na Nuka Launcher, ačkoliv Little Boy kit zůstal nezměněný.

Přejmenování mělo předejít naštvanosti japonských hráčů, jenže těm se spíš nelíbila změna, kterou chápali jako zbytečnou cenzuru. Okolo Fat Mana je ještě jedno tajemství. Zbraň odhazuje nukleární hlavice, ale když ji přebíjíte, uslyšíte zvonek. Zvonek je ve skutečnosti zvonkem z jídelny ve společnosti Bethesda.

Komentáře (41)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Fallout 1-2 jsou naprosto největší klasiky. Měl jsem to štěstí že jsem je sehnal z bazaru za pár šupů v nejlepším období - už jsem měl něco odehraného, abych dokázal ocenit klenot, ale ne zas tolik, aby trpěl syndromem kritika, který všechno viděl a všechno ho nudí. Třetí díl není špatný. Pravda není nijak přeplněný questy, většina míst je docela prádných, nicméně pár památných věcí se do hry povedlo zařadit (za sebe si pamatuju brutální chybu v rozhodnutí, co jsem udělal v Tennpennyho věži). No a New Vegas byla poslední hra, u které jsem v roce 2010 trávil asi 16 hodin denně. Neskutečně propracovaný nářez, kterým jsem dosloval žil, na což už jsem tehdy nebyl moc zvyklý. Nyní můžu doporučit Fallout 1.5 Ressurection, který se odehrává mezi prvním a druhým dílem a obsahuje přesně většinu toho, co jste milovali na prvních dvou dílech.

250

Odpovědět

Zajímavé, že v české verzi New Vegas se Med-X jmenuje normálně Morfium. Samozřejmě ale postavy furt melou o Med-Xu...

220

Odpovědět

Fallout 2 nejlepší. Jednička taky nebyla ale špatná. Jinak to je fakt smutný že ty lidi tady znají jenom Fallout 3. To právě onen F2 by si zasloužil největší slávu.

260

Odpovědět

Ten zvonek z jídelny Bethesda při nabíjení Nuka Launcheru a věta "Nevím na co jsem myslel, když jsem to kreslil", to mě fakt dostalo :D

230

Odpovědět

Znám, a je to klenot v herní oblasti. I nové 3D reinkarnace mne neskutečně bavily....ale první dva díly jsou nestárnoucí klasika.

220

Odpovědět

Super. :) Fallout miluju, odchoval mě a dost mě ovlinil. Zrovna hraju českou modifikaci na F2, Fallout 1.5 Ressurection.

210

Odpovědět

Fallout je první hra co jsem kdy hrál... I když jsem tehdy vůbec nevěnoval pozornost příběhu a ať už podle návodu nebo volně procházel ten svět... Teprve v posledních pěti letech jsem si uvědomil jak moc mi tahle hra změnila život.

200

Odpovědět

Nejlepší post-apo svět :)

190

Odpovědět

Hele vy všichni oldschoolový hráči co tak strašně poznáte co je dobré a co špatné , kritizovat Bethesdu za novou "horší" generaci této úžasné série přece není možné . Nikdo ti nekřičí do ksichtu že si na ně musíš zvyknout , je to prostě jiný žánr a zpracovat tak obsáhlý svět falloutu z pohledu první osoby je nesmírně těžké . Nikdo jinej kromě Bethesdy na novej fallout koule neměl , nehledě na to že takovou hru jako F3 dělali stovky lidí po několik let a jestli je to na vás i tak strašná urážka původní série tak ..tak já nevim.

2124

Odpovědět

Proč bych nemohl kritizovat Fallout3?Fallout 3 je s****a a všichni to vědí.Když Obsidian mohl velice dobře zvládnout Fallout New Vegas, proč Bethesda nemohla udělat dobře Fallout3?Tady jde hlavně o to ty experte, že Fallout 3 je převlečenej Oblivion, bez ducha v mrtvým světě, kde se nic neděje.A to že nikdo kromě Bethesdy neměl koule udělat novej Fallout je tím milej zlatej, že Zenimax má koupený práva na svět Falloutu, takže LOGICKY nikdo kromě Zenimaxu a jim určených vývojářů, dělat hry ze světa falloutu nemůže.

2610

Odpovědět

+MalediŽe má Zenimax právo na Fallout jsem nevědel , tak díky .Vážně Doufám že tě už nikdo nebude nudit hrát takové sračičky , ale věř mi že by se nikdo nesnažil udělat dobrej novej Fallout víc než jak se snažila Bethesda . Fallout 3 je dobrá hra i bez tvého zaujatého názoru a Obsidian pak hru víc propracoval.

217

Odpovědět

+MalediNikdo mě nenutil hrát Fallout 3, hrál jsem ho dobrovolně.A ano jsem zaujatej vůči Bethesdě, která posledních pár let przní všechno na co šáhne.Jinak říká ti něco Wasteland?...hádám že ne.

202

Odpovědět

+MalediWasteland ? jako tu hru z které vycházeli vývojáři prvního falloutu ? No a asi by mohl někdo udělat další fallout lepší a podle tvých představ , ale jak sám říkáš tak prodali licenci :/ a já miluji hry od Bethesdy takže si nemůžu stěžovat , jenom mi ta kritika připadala až moc přehnaná.

191

Odpovědět


Odpovědět

+MalediJestli miluješ hry od Bethesdy,tak ti fakt stačí málo k radosti.Od Morrowindu v jejich hrách není žádná výzva.A od dob Oblivionu, je to furt to samé, bez špetky invence čí jakékoli snahy posunu vpřed.

204

Odpovědět

Když už se mluví o falloutu doufám že se v budoucnu bude překládat i druhá série Nuka Break http://www.youtube.com/watch?v=lb5oArfO8Gs
a
film Red star http://www.youtube.com/watch?v=np531fzqWAY

180

Odpovědět

Jo dlouho jsem o Nuka Break neslysel, super ze uz je pokracovani.

180

Odpovědět

Video absolutne onicom, tak hovorime o Falloute alebo o vypatlanych krajinach co cenzuruju hry?

K Falloutu. Ak ste nehrali Restoration Project tak to napravte http://www.killap.net/
Nedavno
po milion rokoch vysiel velky cesky mod http://resurrection.cz/

Nesmrtelna
hra, jedna z najlepsich.

Kazdy kto povazuje F3 za dobru hru by si mal nechat vysetrit.

1918

Odpovědět

Takže nejenom že to není tzv " pravý Fallout ", ale ani to není dobrá hra? To se tedy nech vyšetřit ty.

194

Odpovědět

začínal jsem falloutem 3, new vegas bylo way better. Obě jsem dohrál několikrát, ale jen warez verzi. A když nemám achievementy na steamu tak se cítím .. tak nějak jako faggot. Takže teď čekám na Steam winter sale co by měl začít snad 20.12. a na 90% tam bude serie fallout a NV:Ultimate edition. Zatim si krátím čas hraním fallout 1 a 2 :)

1814

Odpovědět

tiež ste to stopli pri každej referencii (monthy python, south park, atď) a aj tak ju tam nenašli ? :D

180

Odpovědět

já si teda nevšiml tý pulp fiction.. ta mrtvola má bejt Zed nebo kdo?

182

Odpovědět

nazdar, kdyz uz sme u tech her nemohli byste prekladat videa od Battlefield friends o hre Battlefield3 ? je to fakt sranda ale lepsi by to bylo s titulkama, pac necemu nerozumim. zde jedno video z mnoha od nich. http://www.youtube.com/watch?v=tvU3M6Ya1JI

182

Odpovědět

všiml jsem si že v novým bf4 přidali nový hlasy vojáků. U američanů zní podpora úplně stejně jako noob support v battlefield friends. Sucpicious.

181

Odpovědět

Keby si vedel pouzivat internety, yutuby a vyhladavac, mozno by si uz davno zistil ze vsetky diely BF Firends uz su prelozene na tomto kanali http://www.youtube.com/user/GiGaB4yt

180

Odpovědět

Díky za překlad.
Skoro i slza ukápla...
ach kde jsou ty časy - Vaulty, Nuka Cola, šílené Brahmíny a tak vůbec :D

190

Další