Christian Kane - The House RulesJako další song z country okénka jsem si pro vás připravila písničku od Christiana Kanea. Pokud jsem v prvním příspěvku psala, že country music je moje srdcová záležitost, tak Kane je srdcová z nejsrdcovějších. :D Takže se předem omlouvám, pokud bude popisek delší. ;) Herec a zpěvák Christian Kane (pro své fanoušky prostě jen CK) se narodil 27. června 1974 v Dallasu. Někteří ho možná znají jako Eliota Spencera ze seriálu Dokonalý podraz (LEVERAGE) nebo jako ďáblova advokáta Lindsayho McDonalda, kterého si zahrál po boku svého nejlepšího kamaráda Davida Boreanaze v seriálu Angel. Ti, kteří ho znají jako herce, často neví o jeho pěvecké dráze, která začala ve stejnou dobu jako ta herecká. V prosinci minulého roku mu vyšlo CD s názvem The House Rules. Přestože je označováno jako debutové, první není. V roce 2000 vydal CD jako kapela Kane, kterou vytvořil s kamarádem Stevem Carlsonem, v té době ale nebyli zaštítěni žádným hudebním vydavatelstvím. Jak říká, v té době byli jediná country kapela v L.A., hráli v klubech většinou po rockových kapelách. Aby udrželi pozornost publika, nemohli hrát žádné balady a klasické country. Jak Christian říká, oni hrají "country with a little gasoline" a podle mě to nejlépe vystihují slova z The House Rules - "It's a country music, a little soul, it's a rock'n'roll, rodeo." Poté následovalo v roce 2004 album Live in London. Od té doby jsme my, fanoušci (tzv. kaniacs), čekali dlouhých 6 let na další CD. Dočkali jsme se v prosinci 2010, kdy už pod záštitou vydavatelství Bigger Picture Group vyšlo již zmiňované album, které produkoval slavný Bob Ezrin. Ten má na svědomí alba takových umělců jako jsou Pink Floyd, Kiss nebo 30 Seconds to Mars. Klip k písni The House Rules režíroval Chrisův herecký kolega z LEVERAGE - oscarový Timothy Hutton (alias Nate Ford). I když jsou oba na klip pyšní, já mezi jeho velké zastánce nepatřím. Zajímavostí je, že lidé v publiku nejsou žádní najmutí komparzisté, ale skuteční fanoušci. Před chystaným natáčením se stačilo přihlásit a přijet na natáčení, dorazili například i skalní fanoušci z Japonska. Jako "security" se zde objeví i další kolega z LEVERAGE - Aldis Hodge (alias Hardison). Pro zajímavost dávám pár odkazů na moje nejoblíbenější písničky: More Than I Deserve je nejromantičtější písnička, jakou jsem kdy slyšela. Další úžasnou skladbou je All I Did Was Love Her. Z těch rychlejší třeba Seven Days nebo Callin' All Country Women. A pro ty, kteří stále nevěří, že i takhle může znít country, je tady typicky americké country - Crazy in Love. Ale co vám budu nalhávat, já miluju všechny jeho písničky. ;) Pozn.: Pro anglicky zdatné zde od 1:16 názorná ukázka a vysvětlení "Rule #7" (Pravidlo číslo 7). :D
LCD Soundsystem - Someone GreatV dnešním vydání Alternativního okénka vám představím kapelu LCD Soundsystem. Jejich hudbu mám sice naposlouchanou, ale jelikož toho nevím tolik o jejich historii a překládal bych jen informace z Wikipedie nebo Last.fm, rozhodl jsem se požádat o výpomoc našeho pravidelného návštěvníka Honzu Roháčka, který mi tento týden psal a chválil výběr písní do Alternativního okénka, neboť máme hodně podobný hudební vkus. Tímto mu tedy předávám slovo a Honza vám na následujících řádcích tuto skvělou kapelu představí trochu blíže... LCD Soundsystem byli dance-punkovou kapelou založenou roku 2001 v New Yorku. Lehce odulý třicátník James Murphy, který do té doby vystřídal několik kapel i povolání, se tehdy rozhodl založit vlastní hudební projekt, ve kterém by realizoval svoje vize. Společně s tímto projektem, za pomoci kamaráda Tima Goldsworthyho z britské kapely UNKLE, ve stejném roce vznikl (dnes velice vlivný) label DFA Records, na kterém svoje desky kromě LCD Soundsystem vydávají např. The Rapture, Hot Chip a YACHT. Kapela na sebe začala poutat pozornost v roce 2002 s vydáním prvního singlu Losing My Edge. Během následujících tří let pak Murphy chystal materiál pro kritikou vřele přijaté stejnojmenné debutové dvojalbum (LCD Soundsystem), které obsahuje jeden z největších hitů kapely Daft Punk Is Playing At My House a jako klíčová slova si k němu přiřaďte slovní spojení "rozjetá párty". V roce 2006 LCD Soundsystem pro sportovní kampaň společnosti Nike vytvořili track 45:33. Navzdory svému názvu je skladba o 25 vteřin delší. A ačkoli o ní James tvrdil, že ji vytvořil s ohledem na vyšší efektivitu joggingu až po několika dnech, které v tělocvičně strávil na běžícím pásu, později sám přiznal, že tento sport vůbec neprovozuje. Zásadní úlohu však 45:33 hraje s ohledem na vznik druhého alba LCD Soundsystem s názvem Sound Of Silver. Zdánlivě neslučitelná syntéza silného písničkářství s emotivními i vtipnými texty, diska, punku, elektroniky a indie rocku se nesmrtelně zapsala zlatým písmem mezi nejlepší alba minulé dekády. Necelých 56 minut, 9 skladeb, žádná vata a moje vřelé doporučení k jejímu pořízení. V roce 2010 pak vychází poslední deska LCD Soundsystem nazvaná This Is Happening. Je opět chválena kritikou a objevuje se téměř ve všech výročních žebříčcích anglo-amerických médií. Murphy o ní již před vydáním prohlásil, že bude lepší než obě předchozí a zároveň, že bude deskou poslední. Těžko říct, jestli je This Is Happening opravdu nej albem kapely, rozhodně však drží velmi vysoký standard. S jistotou ale můžeme tvrdit, že je opravdu posledním albem vydaným pod hlavičkou LCD Soundsystem. 41letý James Murphy totiž na začátku letošního roku dostál svému slibu z roku 2001 a ohlásil odchod do hudebního důchodu – na vrcholu veleúspěšné kariéry, během níž se stal miláčkem statisíců lidí po celém světě a především jednou z nejrespektovanějších osobností alternativní hudební scény počátku tohoto tisíciletí. LCD Soundsystem se se světem rozloučili 2. dubna 2011 epickým tříhodinovým koncertem v newyorské Madison Square Garden. Nechť odpočívají v pokoji! Someone Great Pro dnešek jsem si vybral k překladu tuto píseň. Na internetu jsem četl opět několik různých výkladů jejího textu a osobně se přikláním k názoru, že je tato píseň o smrti někoho blízkého (pravděpodobně partnerky). S těmi, které milujeme, se sice během života nesčetněkrát pohádáme a často nám lezou na nervy, ale když najednou zničehonic zemřou, chybí nám všechny maličkosti včetně nepříjemných hádek. V tomto příspěvku najdete dvě videa. Tím prvním je oficiální klip k této písni a tím druhým fanouškovský klip, který přidávám především proto, že v oficiálním klipu je jedna sloka písně vynechána a neřekl bych, že je zrovna nepodstatná. Přeji příjemný poslech a děkuji Honzovi Roháčkovi za to, že se podílel na obsahu dnešního příspěvku. ;-) Oficiální klip: Fanouškovský klip: