Baldur's Gate 3

Thumbnail play icon
97 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:55
Počet zobrazení:4 151
V dnešním ranním videu se sice nemluví, ale mně prostě přišlo tak dobré, že jsem se o něj chtěl podělit. Kdo hrál jedničku a dvojku a právě se hodně netěší, ten je nějaký divný!

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zatiaľ som mal vždy pocit, že to nemá s BG nič spoločné. Pozrel som si aj gameplay a sledujem dianie odkedy to vyšlo. Som z toho nervózny a v rozpakoch, ale aj tak si to zaobstarám, lebo ma bude každá drobná prkotinka súvisiaca s najlepšou hernou sériou histórie zaujímať.

01

Odpovědět

Ani nevim proč jsem čekal jenom další vyhlazenější pokračování baldurs gate 2 s dokonalym příběhem, taková věc by mi stačila.Tuhle verzi beru taky

00

Odpovědět

V dnešním ranním videu se sice nemluví, ale mně prostě přišlo tak dobré, že jsem se o něj chtěl podělit. Kdo hrál jedničku a dvojku a právě se hodně netěší, ten je nějaký divný!

nie som divny, len stary, a HRAL som jednicku a dvojku. toto nie je BG, ale Divinity, a Divinity mi prislo nudne. ...ale trailer je fajn

22

Odpovědět

Pardon, psal jsem ten popisek okamžitě poté, co jsem to video viděl :-)

00

Odpovědět

Těším se dost. Zatím, co jsem četl, proběhne posun od D&D 2.5 (BG1 a BG2) k D&D 5, což znamená trošku jiná pravidla a jiná kouzla/schopnosti. Ale vážně doufám, že to Larianu vyjde a nepokazí to.
Gameplay ukázaný na E3 zatím vypadá spíš blíž Divinity OS (včetně UI, a tahového boje místo realtime + pauza), tak snad v tom BG stále ještě půjde poznat a nebude to působit jako D:OS 3.

00

Odpovědět

Ja som rád, že to je ťahovka. Toto je pre mňa mimoriadne dôležité. Preto som D:OS miloval a Pillars of Eternity (1) som nevedel prísť na chuť - proste mi tam tento taktický aspekt chýbal.

14

Odpovědět

+JerrekZrovna Pillars se dají dostatečně často pauzovat, takže taktika tomu nechybí. A dvojka už má i režim s tahovým módem :-)

20

Odpovědět

+JerrekNo, nic proti taktice; proto mám rád pauzu hry (což mi chybělo např. ve Warcraftu), ale boje v D:OS mi zas občas přišly moc rozvleklé.

Je jich méně, ale každý nepřítel tě přepne do bojového režimu, a jsi mnohem méně pohyblivý, když každý krok navíc ti ubírá body na spouštění schopností. Boje většinou vyhráváš výhodnou kombinací mnoha schopností očekávaným způsobem (vodní plocha + blesky, backstab), není moc prostoru pro kreativitu (boty rychlosti, běhání v kruhu a střílení lukem; příprava tuny pastí lebek před bojem, kam pak zavedu nepřátele; létající meče proti illithidům, aniž by byl zbytek družiny ohrožen apod.).

D:OS navíc dělá to, že ti drasticky snižuje šanci na útok a obranu proti nepřátelům s vyšším levelem, takže musíš dojít ve správný čas do správných oblastí, jinak nemáš šanci. V BG2, když jsi dobrý, tak obvykle jsi schopen sejmout i draky při prvním setkání, i když tě od toho hra samotná odrazuje. V D:OS bys měl 0% šanci na zásah a Firkraag by působil dvojnásobné zranění, než se koncem hry vrátíš z Podtemna.
A na to, že je to taktická hra, ti ani nedovoluje přípravu před bojem (nebo jen minimální, protože všechny efekty rychle mizí).

V Torment 2 mi to zas tak nevadilo, tam těch bojů bylo minimum, a část z nich bylo možné vyřešit konverzací v průběhu boje, nebo interakcí s předměty v prostředí. Takže tam ten tahový styl byl i potřeba.

40

Odpovědět

+ThooNo zrovna v tomhle gameplay demu se mi zdá, že na tom co kritizuješ docela slušně zapracovali.

Právě tím, že se můžeš do combat režimu přepnout ještě před bojem manuálně například...
Taky tím přesně dle DnD tradic máš namísto Action pointů klasické kombo pohyb-akce-bonusakce-reakce, takže se pohyben neokrádáš o damage potenciál a naopak..
Taky tím, že hra podporuje úžasné množství akci a interakcí už teď v prealpha verzi, viz to hraní s bednami a skládáním a tvorbou schodů, zhazováním nepřátel, házením čehokoliv v inventáři, hrátky s magehand, backstaby a sneakattacky, kitovací taktikou s "udeř, uteč (schovej u rogue) atd...

Takže ano, zatííím to příliš připomíná DoS2 graficky a rozvláčnost soubojů je problém, což snad bude vyváženo taktickými možnostmi. Ale buďme upřímní, DnD souboje prostě trvají dlouho, kdo někdy čekal až necromancer odrolluje všechny svoje útoky s 5 kostlivci v DnD ví o čem mluvím :D

ALE pokud se přídá pár grafických filtrů, upraví UI aby víc sedělo k BG, všechno se trošku "ušpinilo", tak vzhledově to bude super a mechanicky mám pocit že to je jednoznačně pokrok oproti DOS2 (a hlavně žádný armor!!!)

20