Brad Paisley - Online

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:299
Počet zobrazení:4 835
Protože je americké country moje srdeční záležitost a song od Lady Antebellum byl přijat vcelku dobře, ráda bych vám tenhle žánr blíže představila, protože u nás není moc těch, kteří ho poslouchají. U country, kromě samotné hudby, hraje důležitou úlohu i text písně, na tomto webu mám možnost přiblížit jejich texty i neanglicky zdatným. V country okénku bych chtěla časem přeložit ty country písničky, které mám nejradši, a nahrávat je sem vždy, když bude volný slot.

Dlouho jsem přemýšlela, jakým songem začít. Nakonec jsem se rozhodla sáhnout po písničce od zpěváka, který patří k jedněm z velkých jmen v country music, Brada Paisleyho - zpěváka, skladatele a vynikajícího kytaristy. Brad se narodil v roce 1972, je ženatý s herečkou Kimberly Williams-Paisley, se kterou má dvě děti. Paisley je ověnčený cenami - je držitelem 13 cen Academy of Country Music (z toho jedna za nejlepší videoklip právě k písni Online), dále 14 cen Country Music Association, 3 cen Grammy a mnoha dalších. Do této doby vydal celkem 7 studiových alb a tento rok chystá uvést své osmé - This is Country Music. Bradovy texty jsou originální, vtipné, ze života i o lásce. Dneska jsem zvolila jeden z jeho vtipnějších počinů, později bych se chtěla dostat i k těm ostatním. Doufám, že si tento žánr i u nás najde další fanoušky. Podělte se s námi o svůj názor v komentářích, abych viděla, zda má vůbec smysl pokračovat s překladem country muziky.

Pozn.: Toto video bylo natočeno v roce 2007 a hraje v něm i Taylor Swift (ta vlevo, s dlouhými vlasy). Taylor je také country zpěvačka (spíše country pop), nyní už je celkem hodně slavná, ale v té době tomu tak nebylo, takže pro ty, kteří ji znají, je opravdu vtipné vidět ji, že dělala "křoví" Bradu Paisleymu. :D Dále v klipu můžete vidět Williama Shattnera nebo Jasona Alexandera ze seriálu Seinfeld.

Komentáře (52)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Americke country a bluegrass je muj nejoblibenejsi styl. Doporucuji Alana Jacksona, Dona Williamse, z dam zacatky Taylor Swift, LeeAnn Rimes, Trisha Yearwood. Nenechte se odradit ceskym paskvilem.

00

Odpovědět

Country je užasná muzika... já osobně žeru Brada Paisleyho a jeho songy a nejvíc písničku "He Didn't Have To Be"... těm co neznají doporučuji poslechnout, shlédnout klip a pokud jsou schopni tak i přeložit text... STOJÍ TO ZA TO!!!

190

Odpovědět

Tak kdo se nemůže dočkat a hrozně spěchá, tak se může podívat na lyrics, dá se na tom mimochodem docela dobře pilovat angličtina :)

190

Odpovědět

A ta druhá s Taylor Swift na podiu je Kellie Pickler. Taky úspěšná mladá country zpěvačka... Sice ne tak slavná jako v současné době Taylor, ale o nic méně kvalitní:)
Chci se zeptat... co třeba Dixie Chicks a jejich mega hit Not Ready To Make Nice? (moje srdcovka)

190

Odpovědět

čím to je, čím to je... že místo okénka s písničkou mam jen prázdno? :-/

190

Odpovědět

Tak super. Text i muzika mě velmi oslovila. Poslouchám country, ale spíše to staroamerický, takže tímto jsi mi otevřela úplně nový pohled do světa country music. Díky moc a jen pokračuj s přidáváním dalších videí.

190

Odpovědět

jh: The Band Perry je již také v seznamu, má pořadové číslo 6. Seznam má aktuálně 22 položek, kdyby to někoho zajímalo. A to jsem ještě zdaleka nevyčerpala své možnosti :D

190

Odpovědět

Tip na moderní country music ..... The Band Perry

190

Odpovědět

Jak to může mít tak nízký hodnocení? Klip ani song nemají chybu.

190

Odpovědět

Nice :) :) :) Na jednej strane úžasné, na druhej strane sa mi nechce čakať do pondelka na túto už nachystanú :D

190

Odpovědět

Voldevie: Johnny Cash je jeden z největších country umělců, Hurt už mám v seznamu ;) Jsou před ním asi 3 songy, takže se tady objeví tak za 4 týdny :)

190

Odpovědět

Cheyenee, chtěl bych se zeptat, zda bys mohla přeložit písničku 'Hurt' od Johnnyho Cashe? Ono to ale asi není úplně čistokrevné country, spíše takový country-blues...
Já osobně tomu rozumím, ale myslím, že by to mohlo oslovit i někoho dalšího.

http://www.youtube.com/watch?v=clq01TXQR0s

190

Odpovědět

Adam: Sebrala jsem odvahu a požádala a... každé pondělí v 7:30 tu bude jeden nový country song ;)

190

Odpovědět

OK som zvedavý čím ma prekvapíš :D Tak oňho požiadaj nie ? :D Či tak to nefunguje ?

190

Odpovědět

moc pěkný víc takovejch.

190

Další