Úvod, muzeum rumu a rumbaCONAN

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 142
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:974
Počet zobrazení:12 060

Jak jsme vás informovali už v popisku u tohoto traileru, kabelová televize TBS odvysílala 4. března u příležitosti Conanova výjezdu na Kubu speciální epizodu s názvem Conan In Cuba (Conan na Kubě). Jelikož strávil Conan v tomto ostrovním státu hned několik dní, natočil jeho štáb pochopitelně slušnou porci kvalitního materiálu, kterou vám tu postupně (zřejmě na třikrát) nabídneme s českými titulky. Dnes se můžete těšit na první tři videa a víc než 16 minut zábavy. Nejdřív uvidíte úvod celé epizody, poté si určitě vychutnáte prohlídku muzea rumu a nakonec se s Conanem naučíte tancovat rumbu.

Přepis titulků

Ahoj. Má radost. Víc si ze španělštiny nepamatuju. Jak už asi víte, nastává historický zlom. Vztahy mezi Kubou a USA se začínají konečně zlepšovat, a tak jsem si řekl, že se na Kubu vydám, abych poznal místní obyvatele. Čeká vás skvělá epizoda. Je to tak, kubánský Andy? - Můžu vám říkat kubánský Andy?

- Proč by ne? Víte co? Je s vámi lehčí domluva než s opravdovým Andym. Dříve jezdili Američané na Kubu celkem často. Ve 40. a 50. letech 20. století měla Kuba pověst karibského Las Vegas. Jenže v roce 1959 se Fidel Castro rozhodl svrhnout vládu Fulgencia Batisty, což vedlo k ekonomické blokádě USA, která trvala déle než 50 let. Až loni v prosinci prohlásil prezident Obama, že chce vztahy s Kubou normalizovat, navázat diplomatický styk a, až to schválí kongres, zrušit embargo. Kubu sužuje mnoho sociálních i ekonomických problémů, takže to nebude snadné.

Účel mé návštěvy je tedy prostý. Chci poznat zdejší obyvatele a najít si tu přátele. Konečně. Místní stařenky mě zbožňujou, ale psům piju krev. Takhle vypadají kubánské telefonní budky. Jak vidíte, jsou hodně svérázné. Můžete si z nich zavolat... a zároveň si nechat udělat trvalou.

Jediný problém je v tom, že se dovoláte... jen do vedlejší budky. Zrovna se spolu bavíme. Trochu jsem se bál, že tu se svou španělštinou nepochodím, ale... asi nejspíš to nebude tak zlý. Tohle je Mercado neboli obchod. Na Kubě ho najdete na každém rohu. Podívejte, to se jen tak nevidí. Celý regál s jediným výrobkem.

Nic víc. Co je tohle? Vino seco, sladké víno El Mnudo se tu prodává... v nekonečných řadách. - Nesmíme tu točit? - Ne bez povolení. V pořádku, chápu. Jen se chci zeptat, jestli tu máte... Vino seco El Mundo? Máte ho tu? Á, tady je. Máte ho.

Dobře. Překlad: BugHer0

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

U úvodu jsou titulky opožděné.

00

Odpovědět

To je debil, ten konec o tý Rumbě:D..Pořádně potrénoval, tak se zaslouženě stal profi tanečníkem..Je to frajer 8-)

00

Odpovědět

Ten Cuba Andy nemá chybu :D

00

Odpovědět

pekna tanecnice.. peknej zadek, prsa, to by bylo sukanicko :)

48

Odpovědět

Sedím tady a kvičím "To je vůl, to je vůl, to je takovej vůl!" :D No doufám, že jsem nevzbudila půlku baráku. :D

160

Odpovědět

Kdy bude pokračování? Nemůžu se dočkat :D

130

Odpovědět

tak mám pocit, že ty diplomatický vztahy už nezpraví ani návštěva Billa Clintona... :D Jinak Gretel si to dala na jedničku

331

Odpovědět

Gretel má růžové kalhotky :3

250

Odpovědět

Tak slečna mařenka to očividně moc nedávala :-D Ale byla teda hodně roztomilá

151

Odpovědět

Mařenka je hrozně podobná Seppii ze Spartaka...

11

Odpovědět

Jop, je to salsa.

10

Odpovědět

Je to SALSA a ne RUMBA.
Každý z tanečních přece ví, že rumba je pomalá. Dále pak se nepočítá tímto způsobem ale 4 1 2 3 s prodlouženým 4. Navíc výchozí postavení a základní krok zde je krok ze salsy. U rumby se takto hamácky nešlape ale špička míjí špičku ladně a je propnutá.
Proto je na latinkách to klasické ošoupání kolem palců, které má základ právě při nácviku rumby.

910

Odpovědět

my normalní v tanečních očumovali holky a natajňačku chlastali :D

180

Odpovědět

Je to afro-kubánská rumba. Podle tvého příspěvku soudím, že se tancování alespoň minimálně věnuješ. Proto bys měl vědět, že existují i jiné variace jednotlivých tanců mimo spektrum tanečního sportu.

10

Odpovědět

Bombice! Díky za překlad!!!

30

Odpovědět

miluju jak ovečky zabečej aby se poznalo kdy padl vtip :D :D :D

1040

Odpovědět

No jo, nový zážitek na celý život.

80

Odpovědět

Miluju výraz Mařenky při těch jeho vtípkách :D

820

Další