Craig Campbell - Family Man

Thumbnail play icon
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:104
Počet zobrazení:4 278

Dnes pro vás mám zpěváka, který je v country music nováčkem, své debutové album vydal teprve v dubnu letošního roku. Craig Campbell začínal s muzikou hraním na piano v kostele, v roce 2002 se přestěhoval do Nashvillu, nahrál pár demo nahrávek a začal psát vlastní písničky za podpory svého kolegy Luka Bryana. Roku 2010 podepsal nahrávací smlouvu s Bigger Picture Music Group (pod kterou je například i Christian Kane :) ) a vydal svůj debutový singl Family Man, který se dostal do Top 20 v hitparádě. K mým oblíbeným patří například song You Probably Ain't, jehož akustickou live verzi jsem původně chtěla přeložit, ale na některé zdejší návštěvníky by jeho text asi byl až moc country, nicméně o jednu sloku bych se ráda podělila - "Country is a way of life, that's almost gone. It's more than the clothes you wear or how you sing a song. It's about being honest and workin' hard. Lookin' someone in the eye, being who you say you are." ("Country je způsob života, který už je skoro zapomenutý. Je to víc, než jaký oblečení nosíš nebo jak zpíváš song. Je to o tom být čestný a tvrdě pracovat, podívat se někomu do očí a být tím, kým tvrdíš."

Přepis titulků

Mé nejdražší ženě, píšu ti, a mám toho spoustu na srdci, chápu, že je to těžké a co všechno se musí udělat. Už jen fakt, že stojíš po mém boku pro mě znamená vše. Slovy nedokážu vyjádřit, jak moc si cením toho, jaký jsi. Ten nejlepší manžel, nikdy bych si nemohla přát lepšího otce pro naše děti. Miluju svojí rodinu a udělám všechno, abychom se měli lépe.

Zasloužíš si tohle všechno a mnohem víc. Pracuju jako brigádník v místní továrně. Doufám, že mě zaměstnají na plný úvazek, musím kupovat boty a jídlo pro rodinu. Jezdím v náklaďáku na leasing. Není nový, ale pro mě ano. Není to nic moc, ale startuje bez problémů a doveze mě z bodu A do B. Proč mám za nehty špínu a na rukou mozoly?

To kvůli rodině. Jsou světem, kolem kterého se točí ten můj. Můj posvátný kus pevné půdy pod nohama. Ten důvod, který mi dává sílu stát. Jsou pohonem, co mě žene dál. Silou, co mě táhne domů. Důvod z masa a kostí, proč jsem chlap od rodiny.

Jsou tu špinavý košile, co se musí vyprat. Nádobí ve dřezu, co se musí umýt. A pak je tu "kolikrát se sedmnáct vejde do padesáti dvou". Jsou tu modlitby před spaním. Hesla "spi sladce" a "mám tě rád". A pak je tu pár očí, ve kterých se můžu ztratit. Co mě drží, abych neztrácel víru? Díky čemu věřím, že to zvládnu?

Rodina. Jsou světem, kolem kterého se točí ten můj. Můj posvátný kus pevné půdy pod nohama. Ten důvod, který mi dává sílu stát. Jsou pohonem, co mě žene dál. Silou, co mě táhne domů. Důvod z masa a kostí, proč jsem chlap od rodiny.

Jsou pohonem, co mě žene dál. Silou, co mě táhne domů. Důvod z masa a kostí, proč jsem chlap od rodiny. Chlap od rodiny. Překlad: Cheyenee www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Heh, jsem si to pustil ještě jednou i přečetl text, musel jsem se pousmávat, protože to dnes mám skoro stejně,jako chlápek v klipu... Brigádu v místnim podniku,kde mě doufejme v lednu vemou na plnej, truck za půjčený peníze, dělám od devíti do devíti celej tejden a to všechno jen proto,aby jsme se měli dobře,abych mohl koupit hezký dárky na Vánoce,abysme mohli jet na pěknej výlet, no prostě něco z toho života měli. Děti teda naštěstí nemáme,ale ta "rodina", zatím tedy jen já a přítelkyně, je to co mě žene dopředu...

I proto to neni jen lacinej text. Je to životní příběh mnoha američanů a nejen jich, i spousty nás Čechů, Moraváků a Slezanů...

180

Odpovědět

A to je ono,proč "staromilci" nemají rádi "Nový Nashville" - spousta rychlokvašek a hromada novýho, komerčního a popoíkovýho country,které jak rádi říkají,nemá s country nic moc společnýho.
Jo, asi je to pravda.
Ale je to fuk,mě se to stejně líbí :)

180

Odpovědět

re diego: ještě bych doplnil "they dont like nascar and love fags and democratic party" :D

181

Odpovědět

PRÁVĚ JSEM POD JEDNÍM COUNTRY VIDEEM NA YOUTUBE NAŠEL TENHLE COMENT: The Pentagon announced today the formation of a new elite fighting unit called the US Redneck Special Forces (USRSF) These southern boys will be dropped into Afghanistan knowing only these facts about terrorists: 1.The season opened today. 2. There is no limit. 3. They taste just like chicken. 4. They don't like beer, pickups, country music or Jesus. 5. They are directly responsible for the death of Dale Earnhardt...The Pentagon expects the problem to be solved by Monday. :D :D

181

Odpovědět

spooner: NEMUZU VIC SOUHLASIT

184

Odpovědět

muzika hezká, ale tuctová, text neuvěřitelně lacinej

182

Odpovědět

Country je strašná hudba... ten stoupající/klesající hlas, jednoduchý kytarový riff, texty hroznej kýč. Jako fanoušek Hard/blues/psychedellic rocku si radši poslechnu nějaký disco než tuhle umělotinu.

187

Odpovědět

Alan Jackson i Hunter Hayes jsou v plánu! :) Nicméně díky za tipy ;) A k písničce - možná někomu přijde text kýčovitý, ale pro mě je to prostě srdcovka. Můj táta je hasič, automechanik, jezdil s autobusem i kamionem dálkový trasy. Jeden čas dělal všechny tyhle čtyři práce najednou, jen abychom měli, co potřebujeme. A věřím, že přesně nějak takhle se cítí...

180

Odpovědět

prosim prelozite http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&NR=1&v=UPq1_9DsLKk .. uzasne ztvarneni uzasne pisne :D aspon podle me :D ( Daft Punk ) :)

181

Odpovědět

family man :D

180

Odpovědět

lol, co to je ? :D

187

Odpovědět

Výborný výběr a skvělej překlad. Díky. Co takle příště toto http://www.youtube.com/watch?v=m5MPxz-8e6A&ob=av2e . Talentovanej kluk a myslim, že ženský zastoupení uživatelů by to také ocenilo :-)

180

Odpovědět

pisnicka celkem pekna, ale text mi prijde ponekud kycovitej :) 6/10 .. jinak co se country tyce, rad bych, aby nekdo prelozil toto http://www.youtube.com/watch?v=TTA2buWlNyM&ob=av3e :)

180

Odpovědět

Díky Cheyenee, na country okénko se vždycky těším :-)
You Probably Ain’t si klidně přeložit mohla, je skvělá. Je jedno jak moc country to bude, ti co tu každý týden brečí jak se jim country nelíbí v tom budou pokračovat ať to bude jakýkoliv song ;-)

180

Odpovědět

Country má být ze života a tato je. Jen tak dál.

180

Další