Daniel Sloss o menstruaci

Thumbnail play icon
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:466
Počet zobrazení:20 778

Daniel Sloss se opět zastavil u Conana a podělí se o svůj názor na menstruaci, tampony, a jak by to všechno zvládali muži...

Poznámka:
Bundy řidičů Nascar jsou obsypané logy sponzorů, jak můžete vidět zde.

Přepis titulků

Děkuju. Lichotníci. Je fajn být zpátky, mám to tady rád. Nemyslím si, že by v Americe bylo víc blbců než jinde... problém je, že vaši blbci mají sebevědomí. Ve zbytku světa se idioti stydí. U nás idioty kamenujeme, a tak zmizí, poučí se, pak se vrátí a jsou lepší. Naopak tady řeknete nějakou blbost a lidi na to: "Jupí, kandiduj na prezidenta, proč ne, klíďo!"

Netleskejte, třeba jsem myslel Hillary, nevíte, komu fandím. Letos to máte těžký. Idiot Donald Trump, nebo Hillary Clinton, politická bundička Nascar. Vstřebejte to... U nás politika není o nic lepší; premiér chce zrušit bezplatnou zdravotní péči. Chápu, že u vás taky není, ale nechápu tohle: Když jste žena a platíte si to nejlepší zdravotní pojištění, dostáváte u doktora tampony zdarma?

Ne. Proč? Copak to není zdravotní problém? Krvácíte! To zní jako zdravotní problém. Nejsem doktor, ale kdybych byl a přišli jste s krvácením odkudkoliv, šel bych na to. Čímž myslím, že bych vás léčil, ne... "Dokud jsi vlhká..." To vůbec... Říkám, že ani náhodou! Přemýšlej nad pointou, než napíšeš blogísek.

U nás nejenže nedostanete tampony zdarma... Kondomy jsou u doktora zdarma, tampony ne. Kondomy. Kdybyste náhodou měli příležitost je použít. Ale ženy musejí platit za něco, co se s naprostou jistotou stane. Jedině že bych nepoužil ty kondomy, co jsem právě dostal zadáčo. A pak máme mnohem větší problém. A nejenže nejsou tampony zdarma, dokonce jsou daněné jako luxusní zboží. Nedělám si srandu.

Luxusní zboží. Luxusní?! Viděli jste někdy ženu, co menstruuje? Luxusní není první slovo, co mě napadne. Nikdy jsem nekoukl na královnu a neřekl si: "Páni... vsadím se, že má hafo tamponů..." Luxusní?! Když jsem to zjistil, tak jsem se smál. Ne že by to bylo vtipný, ale proto, že se o tom rozhodlo, když v okruhu 20 mil nebyla ani jedna ženská. Byla to místnost plná chlapů středního věku, co dělali: "To je naštve.

A když to správně načasujem, naštve je to všechny naráz." Tady v Kalifornii je to stejné, daň jako luxusní zboží... Luxusní... Hele, nikdy jsem neviděl, jak si tam žena dává tampon... Ale nemyslím si, že je to luxusní zážitek. Kdybych si představil, jak si ho tam nějaká žena dává... což nedělám! Nedělám to, ale kdybych musel... Tak u toho nedělá: "Jsem princezna!"

To prostě... Takovou písničku si u toho prostě nezpíváte. Možná jo, teď už jo, je to chytlavý, omlouvám se. Právě to řeší parlament, aby se ta luxusní daň zrušila. Protože pořád platí a lidi si myslí, že je to luxusní zboží... Víte, jak zjistíme, jestli jsou tampony luxusní? Kupte jeden přítelkyni k narozkám. Nic jinýho. Uvidíme, jak bude nadšená. "Tak co jsi mi koupil?"

"Řekli jsme si, že nebudem utrácet... ale v práci mě povýšili, a tak jsem ti koupil luxusní zboží." "Copak to může být? Já tě podříznu! Podříznu tě, a pak to utřu tímhle. Extra savé? No uvidíme! Otestuju to pořádně, uvidíme, jak obstojí." Myslím, že hlavní důvod, proč tampony nejsou zadarmo, je zkrátka ten, že chlapi nemají krámy.

Kdyby měli chlapi krámy, svět by byl jiný. Nemůžu mluvit za všechny chlapy, ale můžu mluvit za sebe... Kdybych měl něco jako krámy, asi bych to nedával s grácií. Nezvládám ani chřipku, natož kdybych jednou ráno zjistil, že můj nejlepší kámoš plive krev... Ale ženy! Naprostá pohoda. Vzbudíte se, mrknete dolů, jste morálně zraněné... "No a?

Musím na nákup." Jako by se nechumelilo. Kdyby měli chlapi krámy, vezmem si volno z práce... Plně placené... Nemůžu makat, umírám, to je fér... Měli bysme lázně v horách placené z veřejných peněz. Všichni kámoši naráz, máme to synchronizovaný, nejsme idioti. V županu sledujeme Smrtonosný pasti a pijeme pivo... Plácáme se po ramenou: "Je to strašný, co?" "Jo, hrůza." Zapojili bysme technologii. Jdete po sámošce s drahou polovičkou, a cítíte, jak ve vás ta menstruace bublá nebo co, já nevím...

Neznám příznaky. Zahouká klakson, sledují vás psi, fakt nevím. Zkrátka přijde signál. Cítíte, že to začne, obrátíte se k ní a řeknete: "Musím jít, umírám." Stisknete knoflík, podle GPS si vás najde vrtulník, vyzvedne vás, odveze do hor, a všichni chlapi v té sámošce udělají: "Šťastnou cestu, vojáku! Dnes jsme ztratili odvážného chlapa."

Byli jste skvělí, jsem Daniel Sloss, dobrou noc. Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Chápu pointu vtipu, ale:
Je to "luxusní zboží", protože jsou alternativní metody "léčby", a to opomíjím to, že se nejedná o léčbu. :)
Prakticky se nejedná o zdravotnickou pomůcku, což by starší ročníky z dob totality měly znát, když byly vložky nedostatkové zboží.
Stejně jako máme "zadarmo" pojišťovnou hrazené jen základní věci, které nemusí být nutně zdravé a už vůbec ne nejlepší a "luxusním" jsou pak věci, které by měly být standartem. Kdo pracuje ve zdravotnictví ví, o čem mluvím. :)

Ale zasmál jsem se, obdivuju ženy, co si tímhle musí procházet, zatímco my muži lehneme při menších fyzických problémech.

43

Odpovědět

To, že ty si voláš sanitku po prvním kýchnutí, neznamená, že jsou takový i ostatní, tak nás neházej všechny do jednoho pytle s tebou. :)

58

Odpovědět

jsem za, aby každý stát měl výrobu menstruačních potřeb a jejich prodejní cena by byla úplný minimum a do 18 let třeba zdarma. Takovej malej monopol :D

82

Odpovědět

Hanko, pěkný překlad, ale opět si rýpnu, tvaru BYSME by se člověk znalý v češtině určitě neměl dopouštět.

716

Odpovědět

Tak tady nesouhlasím. Sám to v běžné mluvě a tedy i překladu často používám. Překlad nemusí být vždy spisovný nebo dokonce až knižně formální. Obzvlášť pokud jde o odlehčené vystoupení komika. Zkus někdy jeden den poslouchat lidi kolem sebe a uvidíš, kolik z nich používá výrazy jako: bejt, hodnej, bysme apod. Je jen na citu překladatele, jak to přeloží. Nespisovnost se používá i v knížkách (extrémním případem je třeba Hagrid v Harrym Potterovi a jeho "voči" apod.), ale v titulcích podle mě ještě mnohem častěji.

Nemusí ti to tam sedět, ale rozhodně to není chyba spočívající v nějaké neznalosti spisovného tvaru toho slova.

424

Odpovědět

+BugHer0Jestli to slovo bychom připadá "knižně formální", tak to se asi nemáme o čem dál bavit. Lidi kolem sebe náhodou poslouchám, právě z toho plyne můj pocit, že lidé povědomí o správném časování slovesa být v podmiňovacím způsobu ztrácí. Nejspíš je problém ve mně, příliš si idealizuji poslání překladatele jako někoho, kdo by měl jazyk chránit, aby poté jeho běžní uživatelé nenaráželi ve formálním prostředí. Něco jiného by samozřejmě bylo, pokud by šlo o záměrnou a uměleckou stylizaci za účelem přiblížení se úrovni formality originálního výkladu. O tu však v tomto případě z mého úhlu pohledu nejde.

711

Odpovědět

+granko"Bychom" za knižně formální výraz nepovažuji, i když chápu, že to tak z mého komentáře mohlo být pochopeno. "Bychom" patří pouze do té první zmíněné kategorie "spisovných" překladů.

20

Odpovědět

Tak granko,už si nám tu oznámil,že si raňajkoval z múdreho psa k.o.k.o.t,a ešte nám povedz načo tu lezieš keď si taký výborny lingvista,ak ovšem je nejaký dôvod okrem toho ,že sa tu masíruješ...

02

Odpovědět

Celý čas som žil v tom, že ten chlap má cez dva metre, a dnes prvykrát vidím, aký je z neho trpaslík.

482

Odpovědět

Proč sis to myslel? :-D

22

Odpovědět

+BugHer0asi to robil ten uhol kamery a dlhé proporcie tela

170

Odpovědět

To je stejný jako Benedict Cumberbatch. Měl jsem pocit že má minimálně metr devadesát. A přitom má 183 cm....

101

Odpovědět

Ono vedle Conana asi každý vypadá jako trpaslík :D

70

Odpovědět

Daniel je super, víc jeho! :)

442

Odpovědět

rozhodne ma i lepsi vystoupeni tohle bylo slabsi

3117

Odpovědět

Přesně tohle mi dnes říkala moje žena :-( ...

862

Odpovědět

+Daniel FlossMě to taky dneska říkala tvoje žena ..

328

Odpovědět

+JurajTak ty jsi me zase podvedl?! Pockej doma, beeee.

80

Odpovědět

+JurajPalec dolů, oceňuji jenom opravdovou snahu.

03

Odpovědět

+Daniel FlossPřesně tohle jsem dnes taky říkal svojí ruce.

40