DJ Lubel - To jenom většina

Thumbnail play icon
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:412
Počet zobrazení:4 739
DJ Lubel, zpěvák se vzhledem šikanovaného outsidera ze střední, pro vás má další song. Výjimečně v něm nepůjde o sex, lásku nebo výlučně ženy. Tentokrát půjde o menší zamyšlení na téma rasových předsudků.

Přepis titulků

"Pokud někoho nenávidíte kvůli jeho etniku, tak jste zmrd." Martin Luther King Jr. Ne všichni Mexičani jsou líní, někteří vedou život produktivní. A ne všichni Irové jsou alkoholici a ne všichni mlátí své ženy. Ne všichni židé jsou skrblíci, to je jenom pověra. Ne všichni Mexičani jsou líní. To jenom většina. - Moje penízky!

- Běhno! Ne všichni černoši neznají svého tátu a někteří nevyskočí moc vysoko. A ne všichni Asiati vypadají stejně a ne všichni mají malé péro. Ne všichni Arabové páchnou, někteří se sprchují dosyta. Ne všichni černoši neznají svého tátu. To jenom většina. A ne všichni Italové jsou členové mafie. A ne všechny Portoričanky trápí chlamydie. A ne všichni z WASP jsou teplí s jejich dresy růžovými.

Čáu. A ne všichni muslimové jsou teroristi ověšeni dynamity. Džihád! Ne všichni Poláci jsou pitomci, to je jen mýtus obyčejnej. A ne všichni Němci jsou náckové, ale i tak jsem z nich vystrašenej. A ne všichni Francouzi jsou srabi, co se vzdají, když je příčina. Všichni nejsme tací, jak se o nás povídá. To jenom většina.

To jenom většina. Přesně tak. To jenom většina! Zbijte toho šprta! Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hooodně slaboučké. Ve srovnání s předchozími mi to přijde jako odpad který vznikl rychle a na zakázku. Je to uplně o ničem, ani náznak nějakého nápadu.

196

Odpovědět

Docela fajn písnička :)) tak po ránu na vstávačku na usmátí ....ale ty ho*na s prominutim co tu řešíte ... s prominutim buď jste fakani nebo zaostalí jedinci. Hauk

194

Odpovědět

S prominutím jsi kre*én.

(Ne, že bych si to myslel, jen jsem si chtěl zkusit, jaké to je někomu nadávat "s prominutím". A jo, je to dobrej pocit, cítím se při nadávání jako povznesený a rozumný člověk, ač jsem stejný ko*ot jako všichni ostatní. Asi to budu používat častěji.)

241

Odpovědět

brutální na jeden záběr.... ale není to tak chytlavé jako písnička Wrong hole.

201

Odpovědět

Masturbate for live je taky chytlavé :D

200

Odpovědět

+stipskypa*life

190

Odpovědět

taky jste si v hlavě skládali text o cikánech? :D

2112

Odpovědět

Geniální jako vždy :)

197

Odpovědět

Člověk vraždí, krade a znásilňuje bez závislosti na rase, barvě pleti, původu či vyznání. Stejně jako žid spáchá dopravní nehodu a křesťan vykrade obchod, může cikán zbít manžele na ulici. Stejně jako bílý člověk může znásilnit ženu, může černoch znásilnit malé dítě. Lidé se dopouštějí stejných svinstev všude na světě a je úplně jedno, jak vypadají nebo v co věří.
Je ale chyba tyto činy globalizovat a házet všechny na jednu hromadu. O to víc, když se tak činí jen s určitými skupinami. Například na muslimy se každý dívá jako na zfanatizované a nevzdělané divochy a na cikány jako na nepracující přítěž. Ovšem nikdo již nepohlíží na kněze jako na pedofilní hovada a nebojí se jezdit do Norska, aby se nestal obětí teroristického útoku.
Lidé si vybírají určité skupiny, které chtějí nenávidět. Logicky nemůžou nenávidět všechny, takže kněžím toto odpustíme a přejdeme to, byla to jen hrstka, ale cikánům to neodpustíme a řekneme, že jsou takoví všichni do jednoho.

1834

Odpovědět

Kdyby 50 % Norů střílelo do dětí, taky bych se tam bál jezdit, bez ohledu na to, že to jsou blonďáci...

224

Odpovědět

Wtf? Co to je za logiku? Tak si srovnej, kolik terirostických útoků spáchali Norové a kolik muslimové a možná potom pochopíš, proč spousta lidí vnímá muslimy jako nebezpečný fanatiky a Nory ne.

223

Odpovědět

Slušných a pracovitých cikánů jsem za svůj život potkal tak maximálně 10, ale těch co se chovaj jak hovada, kradou, dělaj bordel a smrdí potkávám kvanta každý den. Nejsem rasista, jen nesnáším cikány a myslím, že by se s nima mělo něco udělat. Pořád si stěžujou, že si nimi nezacházíme rovnoprávně, asi netuší, co by to pro ně znamenalo. Každý ráno vstávat do práce a vracet se až večer a to všechno za mizerný peníze. Nejradši bych je všechny poslal na věčnost.

2012

Odpovědět

"Nejradši bych je všechny poslal na věčnost," tedy vyvraždil celou skupinu lidí na základě barvy pleti. Mimo jiné proto, že je nespokojený se svým vlastním životem. A k tomu převažující pozitivní ohodnocení od návštěvníků stránky. Admini to pravděpodobně nechtějí rozdmýchávat, takže nereagují.
Mě nesere, že potkávám cikány (ať už hlučící na náměstí anebo pracující jako uklízečky, vrátné, zedníci - a já jich pracujících potkávám v Brně a Ostravě dost). Mě sere to množství potenciálních nadšených dozorců v koncentrácích, slintajících nad představou házení batolat do pecí.

2013

Odpovědět

+BursaJa sa ta zastanem. Akokolvek je pohlad na tych uboziakov spokojnych so svojim mizernym zivotnym stylom frustrujuci (a to, hoci byvam v meste preslavenom sidliskom s rimskou cislicou na konci, som s nimi nikdy nezazila vaznejsie neprijemnosti), tvoj nazor je zodpovedny a sluzi ti ku cti.

184

Odpovědět

+BursaNejsem psycholog, takže o tom vím celkem ho*no, ale jak vyplývá z Bushidova příspěvku, že jedním z důvodů jeho náklonnosti ke genocidě je jeho nespokojenost s vlastním životem?

194

Odpovědět

+BursaTy si prostě vůl, ty jsi prostě jeden z těch, kterým vůbec nedochází o co tady jde. Přečti si prosím tě po sobě to co si napsal a pak si dej pár facek. Řekni mi v jakém řádku se tam zmiňuje o tom, že by vyhladil skupinu lidí na základě barvy pleti. Mě je úplně jedno jakej má ten špinavej sociál barvu. Až se takhle budou chovat všichni modří s růžovejma puntíkama, tak je budu nenávidět taky. Tak si ty tvoje nesmyslný poznámky nech pro sebe a nevyjadřuj se k něčemu, čemu nerozumíš.

202

Odpovědět

+BursaJá se svým životem celkem spokojený jsem. Mám přítelkyni, studuju 2. rokem medicínu na Karlovce a nezajištěnej taky nejsem. Ale cikány bych všechny vyhostil, dobrovolně či ne ;)

183

Odpovědět

Přesně vystihuje to co nedochází těm kteří bojují za cikány u nás. Jasně že ne všichni jsou takový a nemám s nima nejmenší problém. Ten přichází v okamžiku, když celý den potkávám jenom ty špinavý, sprostý a smradlavý n***y co se neumí chovat, řvou na sebe přes celou tramvaj, malým cikánkám nabízejí sex za peníze a podobně. Je fajn že spousta cikánů žije spořádaný život, ale to mi nedává důvod tu zbylou většinu nenávidět.

1912

Odpovědět

Písnička bez pořádné melodie, s přihlouplým textem...no ale jedno se mu musí nechat - je tam minimum střihů, to mě dost zaujalo a hlavně - sehnal plno lidí různých etnik, kteří nemají problém si sami ze sebe dělat srandu... to nebude v Americe zrovna jednoduchý :)

1911

Odpovědět

Skôr by som povedal, že už aj američanom lezie na nervy tá zaritá pseudotolerancia.

"To, že nekoho tolerujeme, neznamená že se nám musí líbit. I tak nás může s**t, krucinál fagot"

190

Odpovědět

Get the nerd ! :D

202

Odpovědět

Prej všichni nejsme tací, jak se o nás povídá :-) trochu nesmysl, ne ?

1859

Odpovědět

co se ti nezdá?

202

Odpovědět

+mikihansTo co jsem psal - že ta věta nedává smysl. Chtělo by to nejen umět číst, ale i porozumět psanému textu. Třeba cvičit větný rozbor - a to nejen z hlediska gramatiky, ale také z hlediska logiky.

1839

Odpovědět

+mikihansdasbinich: Když víš, kde máš mezery, proč na tom nezapracuješ?

200

Odpovědět

+mikihansdasbinich: Možná sem naprostej debil, ale teď sem docela dlouho na tu větu koukal, četl sem ju od předu dozadu i naopak, ale kde je v ní z hlediska té logiky problém sem nezjistil.

190

Odpovědět

+mikihansTKarel: Psal jsem někde o tom, že nepracuji na svých nedostatcích ?

1812

Odpovědět

+mikihansCreegl: Tak znova - ta věta nedává smysl - tím je nelogická. Já chápu, co tim chtěl říct, ale říká to blbě.

1820

Odpovědět

+mikihansSice neni zrovna nejlíp zformulovaná (tací-jak), ale pochopí to i debil, tak proč to řešit?

191

Odpovědět

+mikihansZrovna to tací, jak by až tak nevadilo, ale to nejsme takoví, jak se o nás povídá - jako o nás o lidech ? Nějaký stereotypy o lidech ? To trochu nekoresponduje s obsahem videa, kde jde o stereotypy charakteristický pro určitý rasy. Chápu, že by bylo dost krkolomný zpívat text například: nesuďte jedince podle zažitých stereotypů obecně charakterizujících rasu, do které přísluší, a podobně. Ale jak říkáš - proč to řešit. :-)

1817

Odpovědět

+mikihansVzdej to dasbinich, prostě jsi napsal kravinu, tak to přiznej ;)

202

Odpovědět

+mikihansKravina to může bejt pro tebe, ale já jsem napsal svůj názor, tak proč bych se ho měl vzdávat ? Ti hrabe, ne ?

189

Odpovědět

+mikihansA takhle to dopadá, když si někdo na chytrého jen hraje...
Achjo, někteří lidé by neměli mít přístup k internetu, jinak si taky budu muset pořídit jednu takovou (http://www.youtube.com/watch?v=z9pD_UK6vGU)
pilulku...

191

Odpovědět

+mikihansPrávě se vyjádřil ten, který určuje kdo je chytrý, kdo je hloupý a kdo si hraje na chytrého. Právě se vyjádřil ten nejchytřejší ze všech, ten kdo má patent na rozum. Moc se bavim, fakt mooooc.

188

Odpovědět

+mikihansdasbinich: Proč se svýho názoru vzdávat? Možná proto, že nemáš pravdu? :)
"nejsme takoví, jak se o nás povídá – jako o nás o lidech?" Ne, jako o nás o menšinách. Myslím, že z kontextu si to musí vyvodit každej :)

180

Odpovědět

+mikihansPodle tebe nemam pravdu, podle mě mam pravdu, kde je teda pravda ? Psal jsem, že vim, jak to myslí, ale že to řekl blbě. To že si to z kontextu každej vyvodí, je dost pravděpodobný, ale o tom jsem se nebavil.

185

Odpovědět

+mikihansTak to sorry, já jsem myslel, že si za tím stojíš, protožes to jednou napsal, i přesto, že už jsi přesvědčenej o opaku. Když si to myslíš dál, tak je to v pořádku :)
Nevím, no... nemyslím si, že by to bylo špatně. Ani z hlediska logiky tam chyba není. Ty tam vidíš chybu, protože si místo "o nás" dosadíš "o lidech" místo "o menšinách". A co si dosadit za zájmeno, to už si musíš odvodit z kontextu. Že si to někdo dosadí špatně a pak mu to nedává smysl, je bohužel jeho problém :)

180

Odpovědět

+mikihansdasbinich: Řekl to dobře, nejsme tací = my lidé = všechny rasy, menšiny, většiny, skupiny, ... O všech se něco říká, o všech existují zažity stereotypy a my (všichni) lidé těmto stereotypům neodpovídáme, ne stoprocentně. Možná by se dalo ještě říct, že se to vztahuje k menšině, kterou reprezentuje člověk, kterej tuto větu říká a pak bych já mluvil o češích, Fero o romech, Hans o němcích a Kohn o židech, ale spolu s kontextem celýho toho songu je jasny, že je řeč o všech rasách, národnostech, ...

181

Odpovědět

+mikihansTKarel: Já si tam nic nedosazuju, to z toho vyplívá. Z kontextu si odvodim, jak to myslel, ale když to zpívá on - člověk, běloch, tak musí mluvit buď o lidech, nebo o běloších.

185

Odpovědět

+mikihansCreegl: Myslim, že vím, jak to myslíš, a jsi hodně blízko tomu, jak to chápu já, ale pokud zpívá všichni nejsme tací... musí myslet lidi jako takový. Platí rovnice, kterou jsi napsal my všichni=lidé=všechny rasy,... to ale znamená dohromady.

185

Odpovědět

+mikihansdasbinich: Právě že to z toho vyplývá jenom tobě, nikomu jinýmu :) On není jenom člověk, běloch. Je to taky američan, muž, vizáží šprt... a konkrétně tady může zpívat zrovna za tu menšinu šprtů :) To byl poslední pokus. Jinak už to vzdávám :)

181

Odpovědět

+mikihansJak víš, že to z toho vyplývá jenom mně ? Znáš názory všech lidí na planetě ? Přesně jak píšeš - může zpívat za tu skupinu (ty skupiny), do který patří, ale ne za skupinu (skupiny), do který nepatří - to potom nemůže zpívat my nejsme tací, ale musel by zpívat oni nejsou tací.

180

Odpovědět

Vieš dasbinich, po pravde je mi ťa ľúto. Musíš mať veľmi nudný a nezaujímavý život, keď si ochotný si takto pevne stáť za svojim názorom, ktorý nikoho nezaujíma a je úplne k zbytočnej veci. Ja osobne mám rád intelektuálne postrehy, ale ty mi prídeš ako obyčajný hnedopich. Mal by si si nájsť niečo zmysluplnejšie čo sa dá po nedeliach robiť, nie neustále písať niečo stupídne do komentoch pod videami.

181

Odpovědět

+RezolutPřesně jsi mě vystihl. Ty musíš být neobyčejně chytrý člověk, dokonce ještě ostatním radíš, co by měli dělat. Jak ti závidím tvůj smysluplný, zajímavý, intelektuální život na úrovni. :-)

185

Odpovědět

Třeba se o tobě říká, že jseš pracovitý, ale ty skoro všechno flákáš . Proto nejsi takový, jak se o tobě říká ;D

180

Odpovědět

+anonymus360Ale to, že skoro všechno flákám taky musí někdo posoudit. Takže kde je pravda ?

183

Odpovědět

+anonymus360OMG, tak to je hustýýý stěr! Jsi borec!

181

Odpovědět

+anonymus360(To bylo na anonyma, pro pořádek.)

182

Odpovědět

+anonymus360Když vypneš PC a podíváš se z okna, nalezneš onu pravdu ;)

180

Odpovědět

+anonymus360Hm, prší, no...

182

Odpovědět

Not all Gypsies steal everything they find...JUST THE MAJORITY!!!

200