Don Rickles vzdává hold Martinovi Scorsesemu

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:439
Počet zobrazení:5 196
Jelikož někteří z vás neměli tu možnost zhlédnout oblíbený rozhovor s Donem Ricklesem, který byl z oficiálního kanálu Jimmyho Kimmela smazán, přeložil jsem jako malou náplast Ricklesovu osobitou poklonu, kterou složil režisérovi Martinu Scorsesemu. Ten byl v roce 1997 vyznamenán Americkým filmovým institutem za celoživotní zásluhy. Don Rickles tehdy ukázal, jak dokáže během pár minut publikum dovést k oběma druhům slz.

Přepis titulků

Srdečný manažer z Casina... Don Rickles. Je jedenáct hodin a já jsem otrávený a unavený. Marty, rád bych ti... Dejte mu někdo telefonní seznam, ať mě vidí. Čtyřicet milionů zaměstnání v šoubyznysu a já schytal za režiséra trpaslíka. Pozdravují tě Tony Bonini a Frank Ganzano. Mám ti vyřídit, že budeš do rána tuhej. Marty, jsi ten nejotravnější režisér, kterého jsem kdy potkal.

Je jak ti kvičící chlápci z basy, kteří vám tahají kalhoty dolů a říkají: "Ještě jednou!" "Marty, to už je po pětaomsdesátý. De Niro má dost." Je zaneprázdněnej mumláním. Marty... Jak se koukáme na všechny ty filmy, žádný z nich nebyl dobrý. Ani jeden. Rozhlížím se po sále a dochází mi, že jsem tu kromě Clinta Eastwooda nejslavnější. Clint Eastwood je teď nadšený, že se zmínilo jeho jméno.

Máš před sebou ale velikou budoucnost. Místo Ježíše Krista možná natočíš příběh o rabínovi. Rabínovi, který někam táhne kus dřeva. To by bylo skvělý. No nic... De Niro tady sedí. Bůh ti žehnej, Bobe. Nechal sis narůst vousy. On je jedním z nejlepších současných herců. Sami se ho zeptejte! Jen se ho zeptejte, sám vám to řekne.

Marty, z celého srdce a jménem mé ženy Barbary... Být součástí Casina bylo úžasné. Bylo to Cadillac. Ty jsi Cadillac. Pro mě je to vrchol filmového průmyslu. Ať je tvá matka, kterou jsem měl rád, kdekoliv, určitě se na tebe dívá a usmívá. Bůh ti dal sílu a odvahu, abys mohl pokračovat ve své práci. Jsi výjimečný, na to nezapomínej. Jsi výjimečný a mám tě rád. Překlad: Brousitch www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

NeuveriteĽný majster preslovu, naozaj bravúrne to za tie dve minúty zvládol, oba druhy sĺz... fakt super... viac takýchto ďakovačiek...

190

Odpovědět

Celkem nudná a trapná záležitost od bandy namyšlenejch herců, který se smějou každý chujovině jen aby to blbě nevypadalo

1932

Odpovědět

nádherný :)

182

Odpovědět

Taky se priklanim pro vice dekovacek, treba Robin Williams a Steve Martin jsou dobry!

182

Odpovědět

ani to nebylo slapší pro toho kdo sleduje jeho tvorbu ... scorsese nechal svou mámu zahrát mafiani i casino

184

Odpovědět

Prosím více děkovaček z AFI !!!

192

Odpovědět

na youtube jsou mnohem lepší jeho kousky...Toto bylo slabší

1813

Odpovědět


Odpovědět

Vyborne vice takovych dekovacek!

181

Odpovědět

Mám rád tyhle děkovačky z AFI. A určitě nebudu jediný, kdo poprosí, jestli můžete přeložit legendární děkovačku, kterou pronesl Jim Carrey Meryl Streep.

202

Odpovědět

Now that's comedy! 10/10

186