Divadelní hraDoraleous a společníci (S01E24)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 20
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:92
Počet zobrazení:8 168

Jaký to musí být pocit... když o vašem životním poslání někdo napíše divadelní hru? To se dozvíte v dnešní o něco delší epizodě...

Přepis titulků

VÝPRAVA ŠLECHETNÉHO RYTÍŘE NEOBSAZENÁ POZICE EPIZODA 24 DIVADELNÍ HRA Viděls venku ten plakát? - Já jsem ten frajer z plakátu. - Neebsi. - Jo? - Zkus to trochu... - Nevěděl, že jsem to já. - On to nepotřebuje vědět. - Jsme tam všichni.

- Jo. - My všichni jsme na plakátu. - Čau. Dovolím si tě opravit... všichni tam nejsme. My jsme ho ale nenavrhovali. Nemůžem za to. A sir Walken toho přitom oddře nejvíc. Čekal bych, že budu aspoň někde v pozadí. Nebo třeba Broof. Dívejte, kdo tu hru napsal. Billiam Třasošipka. Kdo to je? Ty ho neznáš?

Billiam Třasošipka je nejlepší dramatik naší doby. - Vážně? - Jo, je úžasnej. Napsal už spoustu skvelejch her. - A teď tohle? - Hru o naší bandě. - To nechápu. - Je to pecka. - Prorazili jsme! - Budem slavný! - Už jsme slavný! - Nejsme. - Jsme slavný! - To ještě ne... Ale už je o nás slyšet. Nejsem dokonce ani v programu.

Doralingusi, už nějakou dobu ti jsem v patách... Čekám, plížím se ve stínech, vyhlížím příležitost, kdy bych tě mohl střelit do ksichtu. A najednou tě tu mám, přímo před mou kuší. Tvůj život... se naplnil. On to napsal Billiam Třasošipka? - Cože? - Jo, jo. Billiam Třasošipka. - Ten je dost dobrej.

- Je úžasnej? - Nejlepší dramatik. - Je fantastickej? - Jo, je. - Možná ten nejlepší. To jsem mohl tušit, že takový srágory jako vy budou v divadle pečený vařený. - Do divadla chodí spousta lidí. - Spíš buzíků. - Je vyprodáno. - Ale my tu nejsme kvůli divadlu. - Přišli jsme zabít Doralinguse. - No jo, no jo... - Zvládnem obojí. - Tak jo, Doralingusi... pomodli se.

Konec za tři, dva, jedna... Co to... Kurva, kurva! Do hajzlu! Co je to za kreténa? Dámy a pánové, s radostí vám oznamuji, že oficiálně zahajujeme činnost. To je skvělá zpráva. Každý, kdo se bude bát, kdo si bude připadat utlačován, kdo bude mít strach o svou svobodu, může se obrátit na Neebse a společníky. Cože?

Co to je? A nemohli bychom se jmenovat spíš Doraleous a společníci? Jak chceš, mrňousi. Doraleous. Co říkáš, Draku? Díky, Draku. Dost teď posiluju. Dneškem počínaje se zavazujeme chránit náš kraj, chránit místní lid a nastolit v Nudonii znovu mír.

Jsme Doraleous a společníci. To je ale děsivý. To bych řekl. Ještě že máme v týmu Neebse. Ten tomu trollovi dá co proto. My s ním bojujem? To snad není pravda. Ten chlap se ani nehne. Jen si tam sedí na zadku.

Jdi za svým stvořitelem, trolle. Ty jsi ale skvělý bojovník! - Jsi fakt boží. - Já vím. Chtěl bych být jako ty. - Ještě aby ne. - Co to má bejt? - Tiše, Doraleousi. - Ty buď zticha. - Co to je za sračku? - Divadelní hra. Ztiš se. Vidím pochodeň.

Vidíte taky pochodeň? Jo, vidíme pochodeň! Co vidíš ty? Mirdone, co vidíš ty? Já vidím sraba! Vidím sraba. Vidíte taky sraba? Jo, vidíme sraba! Co vidíš ty? Hlasitěji! Vidím sraba.

Vidíte taky sraba? Jo, vidíme sraba! Co vidíš ty? Ať to slyší všichni! Vidím sraba. Vidíte taky sraba? Jo, vidíme sraba! Co vidíš ty? Srab. Srab. Srab. Srab.

Když já nevím, Neebsi. Mám strach. Bojím se, že nemám proti té nestvůře pražádnou šanci. To nic, Doraleousi, každý se někdy něčeho zalekne. - I já sám. - Vážně? Ne, ne, to vlastně není pravda. Já se ještě nikdy v životě ničeho nebál. Jen jsem tě chtěl povzbudit. Jednoho dne se ale stejně budeš muset pochlapit.

Každý totiž jednou umře. - Ale ne každý má tu čest žít. - Páni. - To je tak hluboké! - Já vím, Doraleousi. Tak pojď, já se tomu Chňaplounovi postavím místo tebe. Ne, víš co? Já už se ho nebojím. Přestanu se chovat jako srab a pochlapím se. Tak se mi to líbí, mrňousi. Ale stejně mi radši vrať ty peníze, co jsem ti půjčil.

To snad ne! - No tak! - Doraleousi, mě ta hra zajímá. - Chtěl bych si ji užít. - Vždyť je to blbost. Moje řeč, Doraleousi. Walken pořád nikde. Ahoj, duho. Ahoj, jednorožče. Copak vás trápí? Dokud bude Titanus zabíjet nevinné, nevrátí se mi moje barvy. Ano.

Dokud bude Titanus naživu, můj roh zůstane ochablý. To nemohu nechat jen tak. Já se o Titanuse postarám. Duho, tobě zase vrátím barvu. A jednorožče, tobě bude stát tak jako dřív. Ach, Neebsi, jsi můj hrdina. Náš hrdina. - Jo! - Jo! - Začínám se v tom ztrácet. O co tam jde?

Co to má bejt? Neebsi, já jsem Titanus. Jsem nejzlověstnější a nejlepší bojovník široko daleko. Mě nikdy neporazíš. Titanusi... dnešek je prvním dnem konce tvého života. Dost bylo řečí, pošetilý elfe. Pojďme radši bojovat... meči. Ano!

Pojďme bojovat... meči. Úkrok. Úkrok. Zabodl jsi do mě svůj meč, Neebsi. A nyní zemřu, protože jsem slabý a ty silný. Krucipísek! Zachránil jsi jednorožce i duhu. Můj ďábelský plán je zmařen. Přesně tak, Callasi.

Teď běž a pověz všem, které potkáš, že Neebs je všechny ochrání. - Dobrá. - Krucipísek! Takhle přece vůbec nemluvím! Neebsi, ty jsi to dokázal! Zabil jsi Titanuse. Ano. Zachránil jsi naši zemi. Přesně tak, jednorožče a duho. Jednorožče, tvůj roh je opět v pozoru jako majestátní topol. - A duho, tobě se vrátila barva.

- No páni, to mě poser. Ten náš Neebs je nejlepší! Ten náš Neebs, Neebs, Neebs... Bravo! Úžasné! Dívejte, to je Billiam. To je Billiam Třasošipka. - To je Billiam? - Jo, to je on. To je Billy. Já ho znám! - Byl jsem s ním na bobulích.

- Kecáš. Jo, to je starej dobrej Bill! Ještě jednou děkujeme za pozornost. Bravo. Přišel jsem na poslední chvíli. To nejlepší na konec. Bravo! Co to sakra bylo, Neebsi? - Jak se ti ta hra líbila? - Byla hrozná. Šíříš tady akorát lži a kraviny. Jsem z toho vytočenej. - Já tu hru nenapsal.

- To moc dobře vím. Ale tys ho musel naočkovat myšlenkou toho, že to u nás takhle chodí. Ta hra měla pomalý rozjezd, ale výtečný závěr. Jo, mně to přišlo slušný. Mělo to vysokou produkční hodnotu, známé herce. Jen by to mohlo být delší. - Ale čert to vem. - Neebsi, kdypak ses potkal s duhou? Ale, ale, ale... - Zdravím tě, Doralingusi. - Callasi. Přesně tak.

Když jsi zabil mé dva nejlepší bojovníky, nejspíš sis myslel, že to nechám jen tak. - Callasi, to už je přece dávno za námi. - Ne, je to přímo před námi. Teď hned. Shodou okolností přímo před mou kuší, kterou ti mířím na palici. Poslyš, tohle přece... Nějak to urovnáme. - Jak bys to chtěl urovnat, Doralingusi? - Promluvíme si o tom. Ne, na mluvení ti kašlu. Nemám zájem o konverzaci a přemílání faktů. Tentokrát, milý Doralingusi, prostě a jednoduše zemřeš.

Pryč, pryč! Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz Nové epizody s českými titulky každou středu a neděli na www.videacesky.cz.

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

U tohohle dílu jsem fakt trpěl...
Závěr mě naštěstí navnadil na další díly.
:-)

101

Odpovědět

Inu, seroš dobrej, ale poslední dobou mě začínají štvát stále se opakující 2 typy konců. Buďto je to a) cliffhanger a nebo b) záchrana ve stylu Deus ex Machina. Chtělo by to víc vtipnejch rozhovorů a míň ničím nezdůvodněných situací.

34

Odpovědět

Môj obľúbený song je späť! :D

60

Odpovědět

Když jsem viděl název, tak mi bylo jasný, kam to směřuje.. a stejně mě to pobavilo :D A jsem rád, že se Drak vrátil :)

70

Odpovědět

Billiam WiggleDart - to je bomba 8-D
Mimochodem, moc dobrej překlad, restecp!

90

Odpovědět

Drak nám teda přibral, ale hlas zůstal stejný.

230