Zahájení činnostiDoraleous a společníci (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 20
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:232
Počet zobrazení:12 825

Je tu první díl skvělého animovaného webseriálu, se kterým se tu ode dneška budete setkávat pravidelně každou středu a neděli večer. Sledujte osudy Doraleouse a jeho společníků (Neebse, Mirdona, Draka a dalších), kteří se společnými silami pokusí pomoci všem bezmocným a utiskovaným obyvatelům fiktivního světa plného nástrah a nebezpečí. Pokud vás seriál zaujal, sledujte tuto facebookovou stránku a těště se na další díly

Přepis titulků

DORALEOUS A SPOLEČNÍCI Dámy a pánové... s radostí vám oznamuji, že Doraleous a společníci oficiálně zahajují činnost. - Je nás tu jen šest, Doraleousi. - Nevadí. - A žádný dámy. - Ale činnost zahajujeme. - Nedělal bych kolem toho humbuk. - Já dělám humbuk? - Docela jo. - Máme otevřeno. - Cítím dost humbuku.

- Sklapněte. Každý, kdo se bude bát, kdo si bude připadat utlačován, kdo bude mít strach o svou svobodu, v tom ode dneška už nebude sám. Bude se moci obrátit na Doraleouse a společníky. Za drobný poplatek. Nebo tučný, že jo, hoši? Uvidíme, jak na tom budou. Na nás! - Na nás! - Na nás! Tu řeč jsem si připravoval dost dlouho, takže...

- Doraleousi, má sekera budiž tvou. - Panebože... - Děláš úžasnou věc. - Řiťolezec. Od teď jsme v tom společně. Jsme jedna mysl. - Navěky věků. - Nemělo by nás bejt víc? Mělo, ale i skromný tým profesionálů může být dostatečně efektivní. Podívejte se tady na Broofa. Když bojoval ve válce za krále Legopura, nebojoval v několikatisícové armádě. Že ne, Broofe? Bylo nás jen devět.

- To je pořád o tři víc než nás. - Členy nabereme. - Dočkej času. - Početné armády jsou neohrabané a snadno čitelné. Broofova družina byla výjimečná a naše družina je taky výjimečná. Naší hlavní výhodou je to, že nás netíží nařízení monarchů. Ani kvalitní zbraně nebo koně. Zbraně seženeme. Už teď nějaké máme! Bylo by fajn mít jich víc, ale zatím to stačí. Ale co koně?

Nejen že jsou to krásná zvířata, ale dost by nám urychlili cestování. - A co nějakej štít? - Nebo katapult. Legrační slůvko. Katapult. - To jo, řekni ho znova. - Katapult. - Ještě. - Katapult. - Katapult. - Katapult. - Už stačí! Doraleousi, chceš-li opravdu zneškodnit své nepřátele, potřebuješ Větrobřit.

To je jen báchorka. Doraleousi, to se mýlíš. Větrobřit existuje. Střeží ho Jezerní paní. I kdyby existoval... nemůžu si pro něj jen tak zajít a vzít si ho. Musel bych být Vyvolený, ne? No tak!

Co můžeš ztratit? Vydej se k jezeru... a poptej se po meči. Máš pravdu, sire Walkene. Za pokus nic nedám. DORALEOUSOVA PEVNOST JEZERNÍ PANÍ Tak jo. Jsme tady. - To tu budem jen tak stát? - Já nevím. Třeba bychom měli tu Jezerní paní zavolat.

Dobrej nápad. Paní! Ne, ne, ne, ne. Musí Doraleous. Spíš všichni společně. - Čtyři řvoucí lidi spíš někdo uslyší. - Jo, radši všichni naráz. - Jezerní paní! - Paničko! - Paní! - Jezerní paní! - Haló? - Jezerní paničko! - Vylezte, paní!

- Tím ji akorát tak vyděsíš. - Mirdone, proč mluvíš jako úchyl? - Takhle mluvím vždycky. - Paničko! - Takhle volám na všechny. To vyjde nastejno, jako bys řval: "Nelez ven." Jo. Nebo: "Jsem stalker." Počkat, něco se děje. Doraleousi... já jsem Jezerní paní. Přistup blíže, neb jsi Vyvolený.

Vyvolený? - Já jsem Vyvolený! - Zrovna Doraleous? Blbost. Pohleď, Doraleousi, na všemocný Větrobřit. To je on? Ano. Vždyť je to malinkatá...

dýka. Ne. Toto je bájný Větrobřit. Čekal jsem ho větší. Co vy? - Já si ho klidně vezmu. - Já ho neodmítám, jen jsem čekal... - Tak přestaň remcat. - Prostě si ho vem. Co musím udělat? Vezmi si ode mě Větrobřit... vydej se do hlubokého lesa a zabij bestii, která se tam ukrývá.

To by šlo. Chlapi, to zmáknu. Takže popadnu Větrobřit... Tenhle Větrobřit, co právě držím v ruce, a půjdu zabít tu potvoru. Tudy? Buď statečný, Doraleousi! - Jasan.

Jdu na to. - Ty to zvládneš! Tak nic. Dal bych ruku do ohně za to, že tohle není Větrobřit. Jsi moudrý muž, Doraleousi. Opravdu to není Větrobřit. Vždyť jsem tě o něj jasně prosil. - Větrobřit by byl mnohem větší. - Já vím! Vždyť jsem to říkal. - Říkal jsem, že tohle je malá dýka. - Neříkal. - Říkal jsem, že je to malinká dýka. - Říkal jsi malinká? Právě si mě podala obří bestie, a ještě se mi přitom ohnula dýka. - Můžeš mi už dát ten pravej Větrobřit?

- Jen ti ji ukázala, byls jak pomatenej - a chtěls ji všema deseti. A teď se ti nelíbí? - Říkala, že je to Větrobřit. Řekla jsi mi, že je to Větrobřit. Pohleď, Doraleousi... na opravdový Větrobřit. - To už je lepší. - Vždyť je to sušenka. Ne, je to Větrobřit. A ty z něj ujídáš? Ano.

Něco ti řeknu. Klidně si tenhle Větrobřit dojez, zalez zpátky do vody a přines mi pravej Větrobřit, jo? Jak si přeješ... Málem jsem tam uhořel. To mě mrzí, Doraleousi... Nemusíš na ni bejt hnusnej. Ty vůbec nevíš, co se mi tam stalo.

- Ale je to paní. - Já vím! Jak víš, že to nebyl pravej Větrobřit? Ta potvora byla velká jak prase. Tohle? Ne, ta sušenka. - Už jsi někdy viděl Větrobřit? - Ne, ale určitě nevypadá jako sušenka. Teď jsi ji akorát nasral, takže přinese falešnej. Vždyť ten meč jedla... Neebsi. - Pohleď, DeLoreane...

- Jsem Doraleous. Však to říkám. Pohleď, DeLoreane... - Všemocný Větrobřit! - To je pro změnu větev. Ne, toto je pravý Větrobřit. Tak jo. Hele, nech si ho. Doma nám jich roste celkem dost, takže si prostě jeden ulomím. Díky za nic.

Vlastně za ty tržný rány. Ty vyloženě bodly. - Jdeme, chlapi. - To je všechno? To to jen tak vzdáme, DeLoreane? Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz Nové epizody s českými titulky každou středu a neděli na www.videacesky.cz.

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Great to see this video and mostly i keep looking for like this type of website. buddies i am glade to visit this site https://heartsgameonline.net this is the right place for online card game playing and there you can include 4 players.

10

Odpovědět

No paráda, jeden z těch lepších a v pozdějších dílech nejlepších kousků svého druhu. Jen tak dál

81

Odpovědět

Doraleous and associates jsou perfektním seriálem, určitě se nenechte zastrašit hodnocením a pokračujte v překladu pro ty co jsi to bez titulek neužijí.
Jen to oslovování Doraleousi je teda hrozný, ale chápu, že to jméno dobře jako latinské napádovat nejde :D

51

Odpovědět

Latinská jména samozřejmě skloňovat jdou. Kdybys jako malý koukal na Herkula (nikoli Herkulesa), tak bys to věděl ;-)
Vokativ, který hledáš je Doralee nebo Doraleie (vyslovováno "Dorali-e" nebo "Dorale-je" klidně s anglickou výslovností kořene slova).
Prostě se u "antických" jmen vynechává koncovka a skloňuje se jen kořen jména (obvykle dle vzoru pán), tudíž:
1. Doraleous
2. Doralea
3. Doraleovi
4. Doralea
5. Doralee (Doraleie)
6. Doraleovi
7. Doraleem (Doraleiem)

70

Odpovědět

Aaaaa, můj oblíbený seriál!
Jsem opravdu zvědavý na komentáře u druhého dílu, který považuju ze nejlepší z celého seriálu.
:D

91

Odpovědět

Tak to já myslím, že je tam spousta lepších epizod. :-) Ale je to super!

20

Odpovědět

+BugHer0Moje chyba, jsem myslel že Lady je až ve druhém díle.
Každopádně Lady je největší troll v celém království a všechny díly s ní jsou epické :D

30

Odpovědět

Konečně! :-) Jsem hodně zvědav, jak si poradíš s tou hromadou dvojsmyslů a slovních hříček :-) Zrovna tady jsem si vždycky říkal, že bych Zephyr Blade přeložil jako Čepel Vánku nicméně Větrobřit je fakt dobrý. Evokuje to představu velkého meče, kdežto můj překlad spíš dýky. A samozřejmě stále sedí i na to, co Zephyr Blade opravdu je. Super práce. Doufám, že si tady kluci z Hank & Jed / Neebs Gaming najdou další fanoušky, rozhodně si to zaslouží :-)

Also WHERE'S SUBNAUTICA?!!! (Sorry, euforie)

90

Odpovědět

Hele, zrovna jsme to teď během pár dnů sjeli s přítelkyní celý znova od začátku, abych si to dostal do krve a poprvý v historii překladů tady na webu si dělám i slovníček pojmů. :-D Přítelkyně je normálně dost kritická, ale u tohohle seriálu se se mnou hrozně chlámá, zpíváme si "I see a bitch..." a nemůžem z Lady of the Lake.

Jinak o překladu Zephyr Blade jsme včera přemýšleli půlku dne a řešili jsme přesně to, co píšeš. Aby to nebyl vyloženě meč, ale bylo jasný, že dýka je zklamáním, a zároveň, aby to znělo velkolepě a mocně a pasovala to na... ty víš co. :-) Takže mě hrozně potěšilo, že to někdo ocení. :-D

100

Odpovědět

to mate na tak na rok :D

10

Odpovědět

Na půl. Dva díly týdně. :-)

90

Odpovědět

Tak to čumím, jak z jara. Myslel jsem, že se toho již nedožiju... Máš můj dík BugHer0 ;) :D

170

Odpovědět

Měl jsem stejnou obavu. :-D Není zač.

110