Equilibrium - Blut im Auge

Thumbnail play icon
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:235
Počet zobrazení:4 721

Přeji hezký den všem fanouškům metalu! Snowi mi poslala návrh na překlad písničky, o kterou jste si údajně hodně psali. Metal nepřekládám ani neposlouchám, nicméně doufám, že se můj překlad alespoň trochu přiblíží tomu, o čem se v písni "zpívá". :) Popisek připravila Snowi. Němečtí folk/symphonic black metalisté jsou na hudební scéně pořád tak trochu nováčci, ale minimálně v českých luzích a hájích si začínají získávat početnou fanoušskovskou základnu. Kdo byl loni na Metalfestu, určitě to potvrdí. Kapela vznikla v roce 2001 a sestava se od té doby dost proměnila. Výčet bývalých členů je o něco delší, než byste u tak mladé kapely mohli čekat. Jak už to tak bývá, škatulka probíhala hlavně na postu bubeníka a klávesáka. Po dvou letech fungování skupina vydala demo s prostým názvem Demo 2003. Dostali smlouvu u nahrávací společnosti Black Attakk a pod její hlavičkou vydali své první studiové album Turis Fratyr (2005). Druhé album Sagas, ze kterého pochází dnešní příspěvek, vydala společnost Nuclear Blast v roce 2008. O dva roky později vyšlo zatím poslední CD Rekreatur. Jak se vám Equilibrium líbí? Znali jste je? A co byste tu chtěli vidět příští týden? Piště do komentářů!

Přepis titulků

Překlad: madelein22 www.videacesky.cz Co viděl jsem na své cestě, zdá se až příliš pravdivé k vyprávění být. Sám pokusím se vás tam s sebou vzít. Kdysi kráčel jsem temnými pěšinami, daleko odtud, v zemi severské. Tam zřel jsem něco, co dech mi vzalo, něco, co jsem nikdy předtím neviděl.

V oku krev, na kolenou rány, tak dolů klesl jsem, tak našel jsem ji. Rozhodl jsem se zůstat tam, co viděl jsem, nenechalo mě dále jít. K odhalení jejího tajemství, ztracena byla pro mě noc.

Den za dnem v dešti šedém, znovu hledal jsem ten pohled. Propadl jsem kouzlu, které předtím nikdy nepoznal jsem. V oku krev, na kolenou rány, tak dolů klesl jsem, tak našel jsem ji. Za sebou nechal jsem brány městské, do mrazivých výšin vydal se.

Bouře, vichřice, šlehy hromů, zničit snažily se mě. Podíval jsem se na vodopád, za keř a březový lesík. Neklidně pohledy, vlny šedé, kdepak asi vězí? Bez spánku, bezradný, hledám...

Neslyšně, šeptaje, neslyší mě! Přes skály, hory a vřesoviště, houštiny, trny a v temnotě, hledal jsem ji v noci, onu bílou, hledal jsem nebe zář.

Komentáře (50)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kuli: Ne, není to Black Metal. Oficiálně se jedná o German Epic Metal.

190

Odpovědět

V čase 3:30 je názorná ukázka proč neházet hlavou když vám teče krev z nosu:D

190

Odpovědět

ahojte prosím vás neviem či sú to metal speváci ale ak tu niekto pozerá z vás VH1 tak tam býva taký mix pesničiek a je tam jedna taka kde spieva taký blond chlap brada na takom polepenom pozadí o a gitarista ma dlhé vlasy (:D silne informácie) a chcela by som vedieť názov tej pesničky ... keby mi mohol niekto poradiť Ďakujem

190

Odpovědět

night: je to Folk black metal..

190

Odpovědět

ilu: Není to black metal, ale Folk/Viking Metal...My work here is done

201

Odpovědět

llu: z toho si nic nedelej, ja zas nechapu tebe, mluvit v souvislosti s, jaks to nazval, temahle vokala jen o blacku je omezeny, schvalne jsem si udelala pokus a vzpomela jsem si na jedenact odrud metalu, kde znam kapelu, ve ktery zpevak ani jinak nezpiva.

190

Odpovědět

On si jeste existuje nekdo, kdo nerad jecak a chrcak, hmm, zkuste grind core a typickej praseci jekot a hned budete zpev jecakem milovat. :-D Ne, nic proti, ja jen moc klasicky vokaly nemusim, vetsinou tomu pak neco chybi.
Skvely, jen vic dobryho metalu, jako pagan, viking, folk, melo death (i cistej death), black, z tehle odrud kovu sem pridavejte a budu stastna. :-) Treba by me zajimala tapprauta o korpiklaani, neco starsiho o Skyforgeru, Northland,....... mno, mohla bych tu psat tejden, u ceho by me zaujal preklad.

190

Odpovědět

Melodie, text a videoklip byl paradni, jediny co proste prez srdce nesnesu jsou tyhle vokaly.

Metal posloucham, ale Black metal jsem nikdy asi nepochopil :)

182

Odpovědět

Překladatelka se zmiňuje že metal neposlouchá ani nepřekládá, přitom tu je od ní několik industrial metalovejch videí od Rammstein a Oomph!

181

Odpovědět

pro zdendu: Já psal, že obdivuji všechny, kteří by to dokázali přeložit jen z poslechu. Já tomu totiž nerozuměl ani slovo, ale taky až dneska jsem si všiml, že je to v němčině. :D :D Ale musím uznat, že písnička je to velice zajímavá. :)

180

Odpovědět

No dobře,Dymytry se označujou jako Psy-Core,ale hrajou kombinaci poweru a metalcoru s trochou trashe...

181

Odpovědět

Tak to má být, pořádná muzika :)

180

Odpovědět

příjde mi, že je překlad daleko, daleko profesionálnější než od Snowi, přinejmenším vokálně sedí k originálu což je báječný, dobrá práce :)

180

Odpovědět

Každý čtvrtek je tu diskuze úplně stejná... chtělo by to něco co rozpoutá nějakou zajímavou diskuzi :) třeba Rammstein - Pussy nebo Semargl - tak k***a :D :D

181

Odpovědět

kuba: Proč by to překládala z odposlechu, když si prostě může najít text :-)

180

Další