Fanouškovský film na motivy Uncharted

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:140
Počet zobrazení:7 243

Ochutnávka toho, jak by případně mohla vypadat filmová adaptace videohry Uncharted, která se už nějakou dobu plánuje. V hlavní roli uvidíte Nathana Filliona a nenechte se zmást slovem fanouškovský, jedná se o snímek, který se kvalitou těm profesionálním bez problému vyrovná.

Přepis titulků

NA TÉ LODI A NA DŽUNCE, KTERÁ SE PROTI NÁM VZBOUŘILA, BYLA ZTRACENA NEJBOHATŠÍ KOŘIST, JAKOU SVĚT KDY VIDĚL. AFONSO DE ALBUQUERQUE, 1511 KALIFORNSKÝ POLOOSTROV, MEXIKO Chytli jsme ho na cestě k hranici. - Máte to? - Ne. Měl u sebe jen tohle. - Pánové.

- Nathan Drake. Osobně. Legendární lovec pokladů, objevitel, historik. - Zloděj. - Hej! - Myslím, že si mě s někým pletete. - Muž zodpovědný za nalezení Eldorada, Quiviry a Šambhaly. Ano, v tom případě to jsem já, jo. Včera večer pořádal sběratel starožitností soukromou aukci v La Paz.

Vzácný předmět vysoké hodnoty byl ukraden. Předmět, který můj zaměstnavatel právoplatně zakoupil. Představtw si, jak překvapený jsem byl, když jsem zjistil, že přijel Nathan Drake. To zní jako pěkná náhoda. Taky si myslím. Pověz mi, - co přesně to je? - To je kompas. Možná bychom s ním mohli najít tady tomu účes, který není z 90.

let. Co vy na to? Seš vtipnej. - Kde to je? - Podívej, nevím, co hledáte, - ale já to nemám. - Mého zaměstnavatele si nechceš znepřátelit. Už jsi ho docela naštval. Tak na lidi často působím. Zkusme to ještě jednou, než ti násilně odstraním něco, na čem ti velice záleží.

To znamená, že pokud mi na tobě velice záleží, odejdeš? Dobře. Uvidíme, jak budeš spolupracovat po chvilce s El Tigre. El kdo? - Slyšíš to? - Zcela jasně a zřetelně, kluku. Stahuju plány toho domu.

Ještě je na chvíli zaměstnej. To se ti snadno řekne, tobě se nechystá uříznout prst - chlápek jménem El Tigre. - Nevím, jestli mluvil o té části těla. To je El Tigre? Díky bohu! Teda, chlapi, dostali jste mě. Hezky zahrané, měl jsem strach. Hezkou zábavu. Ahoj, chlapečku.

Čím bys chtěl být, až vyrosteš? Sakra. Bože, čím tě to krmí? No tak, no tak. Počkej, počkej. Nechci to tu organizovat, ale myslím, že by ses mě mezi ranami měl na něco ptát. Považuji to za poctu, cabrón. Slyšel jsem, že mnoho mužů by za trochu času jen s tebou zaplatilo spoustu peněz.

To vyznělo divně. Mám to. Druhé patro, jihovýchodní roh. Tigre! Algo no está bien. No tak. Ne. Nech toho! Nate, jsi v pohodě? Jasně.

Nikdy mi nebylo líp. Nevypadá to, že o tobě ví, tak sebou hejbni. Vypadaj docela nasraně kvůli tomu náramku. Jo, měl jsem jim říct, že ho máš ty. Nebyl bych tak zmlácenej. - Dáváš mi na něj pozor? - Jasně, mám ho na očích. Hele, nechci sýčkovat, ale co když tam ty dopisy nebudou? Chloé tvrdila, že ta informace je jistá, byla dost drahá. Tahle ochranka byla taky drahá.

Dobře, jsem uvnitř. - Sully, tuhle místnost bys měl vidět. - Možná na příští exkurzi. Teď přidej, ti týpci po tobě každou chvíli půjdou. Tady to máme, dopisy sira Albuquerqueho. Ten to myslí vážně. Má původní kopie ještě z doby dobývání Malakky. Tady to máme, říjen 1511. To bylo těsně před tím, než odpluli do Portugalska na Flor de La Mar. Která se teď válí na dně Indického oceánu, říkám ti Nate, že je to ztráta času.

Jo, ztráta času v ceně dvou miliard. Nejcennější ztracený poklad dějin. Počkej chvilku. Má celý štos dopisů od Fernãa Magalhãesa pro Albuquerqua. Nejstarší je datovaný pár týdnů po potopení Flor. - Takže? - Magalhães sloužil pod Albuquerquem během dobývání, ale oficiálně se tehdy viděli naposledy. Jedině že by... - Ty vole, Sully, víš, co to znamená? - Kluku, kdykoliv se takhle zeptáš, nikdo neví, co máš na mysli.

Asi to bude muset počkat. Našli tvoje kamarády, zmiz odtamtud. To jsem cejtil. Tak jo. Jako za starých časů. Tak dělej. Postřeh. Dovnitř! Jeď, jeď!

Kde ses flákal? Tady je. Chyběl jsem ti? Vždycky mě překvapí, že nejste schopní to vrátit v tom stavu, v jakém jste to dostali. Ale jsme pojištění. Pojistil jsi to, viď? - Myslel jsem, že to uděláš ty. - Aha. Jak jsem slíbil.

- Páni. - Viď? Vypáčíme to? Mám pocit, že všechno vždycky vypáčíme. Radši si to vezmu. Viděl jsi to? - No to mě podrž. - Trojúhelník? Nejen to, je to trojice. Samozřejmě, trojice! Když Flor de La mar ztroskotala, utopilo se na ní 400 lidí, ale ne Albuquerque.

- Zachránila ho jiná loď jménem Trindade. - To je v portugalštině trojice. Přesně! Je nejasné, kdo jí velel, ale existovala ještě jedna loď jménem Trinidad plavící se pod španělskou vlajkou, proslula, protože jako první podnikla cestu kolem světa. Magalhães. Ty vole! Magalhães velel té záchranné lodi. Podívejme se. Mohly by to být souřadnice?

Nikdy to nedávalo smysl. Proč by Albuquerque, prý jeden z nejgeniálnějších vojevůdců, naložil svůj poklad na Flor de La Mar, loď, o které se znova a znova ukazovalo, že je neschopná plavby? Co když ten poklad na Flor de La Mar nikdo nenašel, protože na ní nikdy nebyl? - Byl na Trindade. - Přesně tak. Nikdy neztroskotal a Albuquerque i Magalhães to oba věděli. A co je teda tohle?

Naše příští destinace. Slyšel jsem, že počasí na Filipínách je touhle dobou fakt krásný. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak je tam hromada nesmyslu..ale je to celkem mily.

61

Odpovědět

Za mě super. Jen jsem moc nechápal, proč celej filmek žmoulá v hubě doutník a zapálí si až na konci.

120

Odpovědět

Nejdřív práce, potom zábava.

80

Odpovědět

To už je lepší otázka, proč to nezapaluje sirkama, když už. Takhle mu ten benzín úplně podělá chuť doutníku.

30

Odpovědět

Akce jako ve hře. Autoheal super. Chybělo mi akorát bbb-bloody screen.

50

Odpovědět

Nathan Fillion je bůh...

212

Odpovědět

Jedinej bůh kterého znám je Wes Borland

17

Odpovědět

+FCKYRSSTMTwo-handed tapping wtf!

02