Frantíci, co ta káva?What The Fuck France

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 15
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:198
Počet zobrazení:9 379

Kávou je známá především Itálie, ale ve Francii překročila hranici posedlosti. Jaký názor na ni má Paul Taylor?

Přepis titulků

Kurva, Francie! Ahoj, já jsem Paul Taylor. Jsem Angličan žijící ve Francii. Nikdy jsem nerozuměl kávě. Ty zasranej... Kurva, Francie! Vím, co si myslíš, Jean-Pierre. "Paule, káva je italská, ne francouzská. Naser si!" Ano, káva je italská, ale vaše posedlost kávou je přehnaná.

"Proč je přehnaná, Paule?" Jsem rád, že se ptáš! Je přehnaná ze tří důvodů. Zaprvé, pojmenování. Ve Francii jste vytvořili názvy pro kávu, ve kterých není slovo káva. Allongé, serré, petit noir, noisette, corsé a mé oblíbené créme. Objednával jsem si café au lait, ale pak se na mě číšník podíval a řekl: "Au lait?

Myslíte créme?" Dáváte do něj smetanu, nebo mléko? Mléko. Takže to není créme, je to café au lait – káva s mlékem. To je jedno, po 17 hodině nepodáváme horké nápoje. Co? Tohle je kavárna. To jste svůj podnik pojmenovali podle nápoje, který po určité hodině nepodáváte?

Jo. Zadruhé, reklamy. Střih, střih, střih! Každá francouzská reklama budí přesvědčení, že pití kávy vede k sexu. Sexy, sexy... Nevím, jakou kávu piješ, Jean-Pierre. Když se napiju kávy, dostanu třasavku, dech mi hrozně smrdí a chce se mi srát.

To je sexy, viď? Dej to sem. A pokud není káva dost sexy, je tu káva s rakovinou. Takzvané café-clope, další francouzský vynález. - Co dán? - Cože? - Co dál? - Nic. Zatřetí, největším důkazem přehnané posedlosti kávou je, že po sedmi hodinách pití kávy jdete domů a v televizi sledujete jiné lidi, kteří pijí kávu.

To je šílené. Budeš tu stát celý den? Hledám darjeeling. - Co to říká? - V pohodě, nech to na mně. Není to na jídlo, je to na tekutiny přístroj. Mluvím francouzsky, takže... Pokud mluvíš, můžeš si to přečíst. O Brexitu se rozhodovali rychleji.

Nebuď zlý, je to cizinec. Není cizinec, je to Angličan. - Je to nepřítel. - Jo. Hele, kašpare, běž do pekařství. Je poznám od pohledu. Jo, musím si dát kafe. Jsem nesvůj. - Nemáš už desáté? - Už to nepočítám. Jste kávou posedlí, ale zároveň je to váš kryptonit.

Ať už děláte cokoliv, vaše touha p'tit kawa vás naprosto ovládá. Například můžete být v půlce operace mozku, ale když uslyšíte: - Dáte si kávu? - To není špatný nápad. Pokud bych si nedal kávu, tak... Drž hubu! Co? Protože si ráno nedáte kávu, budete během dne méně produktivní? S tím běžte do prd...

Klid, Paule. Koupím ti créme. Není to créme, je to posrané café au lait. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Káva láva. To se rýmuje, že? Trochu jako rýma príma.

02

Odpovědět

Připomnělo
Píseň o kávě

20

Odpovědět

Je fakt neskutečný, jakej hype je okolo týhle rostliny. Jak každej přesně víme, kolik mililitrů musí mít, aby nám to chutnalo... Kdyby někdo začal dělat stejný tance kolem horký čokolády, to by byla sranda. :-D
A: "Dám si chocpresso."
B: "Já si dám chocmerikáno, mléko prosím studené"
C: "A já si dám čokoturka, dva cukry."
D: "Filtrovanou hořkou prosím, mléko do 2/3 hrnku a napěnit."

171

Odpovědět

Jenže čokoláda se šidí palmovým olejem místo kakaového másla. Stejně tak je rozdíl mezi použitím smetany, nebo mléka.

A také je dost zásadní rozdíl mezi horkou čokoládou a jinými kakaovými nápoji.

24

Odpovědět

+orcinusorca2017Fuck you Jean-Pierre!

30

Odpovědět

+DodislavJust put more your blood in my coffee, Dodislave (https://www.youtube.com/watch?v=ANZUU_ev5HU)

01

Odpovědět

+orcinusorca2017Nevím co to je, ale každopádně díky za tip na večerní film!

00

Odpovědět

Paul Taylor je super, děkujeme za překlad, jen tak dál :)

92

Odpovědět

Ta káva s rakovinou, café-clofe, tak není jasné co to je. Je to napsané v titulkách v klipu, ale ne v přeložených a špatně se to pak tedy čte.
Mohli by jste to prosím přidat do titulek pro neznalé angličtiny, že se jedná o KAFE S CIGARETOU? :)
Díky... :)

90

Odpovědět

Proč má káva být italská? Káva je jihoamerická, ne?

12

Odpovědět

nebo také africká, nepálská, mexická, vietnamská, indická... A co jako?

31

Odpovědět

+Tea-manno právě... nechápu, co mělo ve videu znamenat to "káva je přece italská"
...teď jsem to gůglil a káva je původně africká to je jedna správná varianta + druhá ta Vaše - kde se pěstuje všude dnes...
...každopádně italové kávu pěstovat nedokážou, ne?

13

Odpovědět

+freak thinkerPointa je v tom, že ji jako první začali dovážet z těchto zemí do Evropy a byla v Itálii nejvíce oblíbená a rozšířená.

60

Odpovědět

+MikeNo nevím přesně, jak je to s tím dovozem. Ale na dovozu se také podílela Osmanská armáda...No a když byli v roce 1683 Turci u Vídně poraženi, tak vznikl i "slovanský turek"-je to černé, sedlina zůstává v hrnku. Prostě dokonalá pomsta.

A ten pravý způsob přípravy kávy (pije se výluh zpěněná varem) odkoukali Turci od Arabů.

00

Odpovědět

+freak thinkerHlavně že je! :)

00

Odpovědět

Ono jde hlavně o to, že Italové "vynalezli espresso" - vynalezli pákový kávovar vymysleli a vypiplali celou tu přípravu (plus zavedli terminologii), která je nyní tak rozšířená a známá a která je rozšířená po celém světě (vyspělém, samozřejmě). To je to samé jako s čokoládou. V Africe se sice pěstují kakaovník, ale někteří lidé pracující na těch plantážích nikdy čokoládu ani neochutnali.

00

Odpovědět

Bude mít ten kanál vlastní tag? :) tady u toho videa není :)

150

Odpovědět

Ahoj, už je tam:)

10

Odpovědět

+JohnSorrowSuper, díky :)

00

Odpovědět

Spíše je pozoruhodné, že někteří "kafé-majstři" tvrdí: "Piccollo neexistuje" a přitom neví, že Francie má také zcela jiný slovník k popisu kávových nápojů než Itálie.

54

Odpovědět

Nejtrefnejší názor co sem četl. Pokud dostanu to co chci, tak si klidně budu objednávat hovno v hrnku. Piccolo jsem nikdy nepoužíval, ale slovo espresso má své úskalí v tom, že když si ho objednáte, tak vám některý podniky donesou automaticky to malý, některý automaticky lungo a opravdu málokde se zeptají jaký chcete. Takže je podle mě lepší používat piccolo místo "dám si espresso ale ne to malý ani to úplně největší"

53

Odpovědět

+AutoOno je to spíše reakce na káva s mlékem ("caffé latté", tedy espresso s mlékem) vs. café au lait (filtrovaná káva s horkým mlékem-ranní nápoj) vs. créme (filtrovaná káva se studeným mlékem, to celé našleháno), které je uvedeno v nabídkové tabulce.

Filtrovaná káva právě díky"french pressu" se liší od espressa právě dobou louhování a způsobem podávání.

A pokud se liší příprava, tak by se měly lišit i názvy.

00

Odpovědět

něco stejnýho jako poslouchat dvě slepice, že když si nedají ráno kafe, tak umřou... a pak si koupí nějakou sračku jako "karamelové chocolatte macchiato"...

532

Odpovědět

Ámen. Není nad černou kávu bez cukru a mléka. :)

33

Odpovědět

at zije soja latte:) Kdyz kafe tak cerstve namlete a pekne sparene bez cukru a mlika. Protoze to opravdu hezky voni. I kdyz ja mam stejen jako ten anglan radis caj. Proste kazdy podle chuti ze.

13

Odpovědět

...sračku, kde neni ani trocha kofeinu. :D Přesně :) Takový placebo efekt, nebo nevim proč si stěžují, že bez kafe umřou. :)

00

Odpovědět

+MikeProtože v tom je halda cukru, kterému se tyto slepice jinak vyhýbají.

70