Kritik dětských besídekFunny or Die

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:80
Počet zobrazení:4 568
Alfreda Molinu má většina z nás nejspíš zafixovaného jako Doctora Octopuse ze Spider-Mana, ale ve skeči od Funny or Die se převtělil do role náročného kritika dětských besídek.

Přepis titulků

Strýček Donald farmu měl, hija hija hou. A na té farmě pejska měl, hija hija hou. A haf haf sem a haf haf tam… To je můj syn. …na všechny strany haf haf. To mě moc mrzí.

KRITIK DĚTSKÝCH BESÍDEK Winston Churchill řekl: „Kritika možná není příjemná, ale je nezbytná. Upozorňuje na nezdravý stav věcí.“ A stav dětských besídek v této zemi je bezpochyby nezdravý. Řekl mi, že dívat se na mě je jako dívat se, jak herečka z Televarieté hraje Leara.

Ani nevím, co to znamená. Režie byla laxní, kulisy na spadnutí, kostýmy nezajímavé, takřka to nestojí za vstupné zdarma. Ale my se moc snažili! Zkuste si to říct duchům Ibsena a Brechta, protože jste je právě pošlapali, vy všichni. Udělejte prostor. Je drsný, ale má bezchybný vkus.

Chodím jen na ty besídky, které doporučí. Tak vysoko nad světem, třpytíš se nám lidem všem. Jak se opovažujete, pane! Pro vás čtvrtá stěna nic neznamená? Amatér. Hodnotil mou roli Templetona v Šarlotině pavučince, když mi bylo osm. Řekl, že jsem byl „suchopárný a na jevišti se hodím jen na úklid“.

A měl pravdu. Tady si uchovávám své oblíbené recenze. Tady jednu máme. Sirotek Annie v podání Jenny Mason, 7 let, si na základě tohoto výkonu zaslouží být sirotek. Opravdu Rosie? Podle mě nikoliv. Možná Opravdu na hovno by byl vhodnější název. Tato je má oblíbená.

Jsi dobrý člověk, Charlie Browne by si zasloužil název Jsi špatná hra, Charlie Taktone. Trochu jsem si s tím pohrál. Jste krutý. Já že jsem krutý? Vidím tu jedinou krutost, a to že své publikum vydáváte nudnému, otřepanému a naprosto nepřesvědčivému výkonu. Ani chvilku jsem nevěřil, že jste byl stromem. A kde bylo tohle pohnutí na jevišti?

Vy mi rozumíte. Někdy je to těžké. Nikdo nemá rád kritiky. Ale pak vidíte Fullerovu základní školu a její inscenaci Tuze hladové housenky a pak… No, pak to za to stojí. Jedna, dva, tři… Jejich provedení bylo plné patosu, postmoderního důvtipu a devastující rozpolcenosti.

Opravdu jsem věřil, že ta housenka byla tuze, tuze hladová. Jedna, dva, tři, čtyři. Jedna, dva, tři, čtyři. A všude byla tma. Byl jsem tak… dojat. Tak se muselo cítit publikum, když poprvé spatřili Oliviera v roli Hamleta.

Bravo, chlapci a dívky, bravo. Až na vás, vy jste byl strašný. ARTHUR H. CARTWRIGHT KRITIK DĚTSKÝCH BESÍDEK Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz Překlad Třpyť se, třpyť se, hvězdičko: BookTrust

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

CHVÁLÍM ŽÁDNÁ CIGARETA , ALE PŘÍŠTĚ Soudruzi angažévat barevné a muslimký půlměsíc pro pestrou budoucnoct.

1028