BaratheonovéHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:55
Počet zobrazení:5 460

Možná bude pro některé z nás překvapením, že Baratheonové nejsou jedni z původních obyvatel Západozemí, ani Andalové. O nástupu svého rodu k moci nám bude vyprávět Robert Baratheon, kterého v seriálu ztvárnil Mark Addy.

Přepis titulků

Naše je zuřivost. To jsou slova černého jelena Baratheonů, pokřik, který se nesl napříč zemí během vzpoury, když jsem já, Robert Baratheon, první svého jména, uchvátil trůn Šíleného krále Aeryse Targaryena a ukončil téměř tři staletí starou dynastii. Rod Baratheonů se zrodil během Války Dobyvatele, když Aegon Drak napadl Západozemí.

Aegon vyslal Oryse Baratheona, aby dobyl Bouřlivý konec. Argilac Arogantní, poslední z bouřlivých králů, pošetile opustil svou pevnost a utkal se s Orysem v poli. Argilac byl drtivě poražen. Orys se zmocnil jeho zemí, jeho držav a jeho dcery. Říkalo se, že Orys byl polovičním bratrem Aegona Targaryena.

Pokud to byla pravda, trocha dračí krve se tehdy smísila s tou jelení. Sídlem Baratheonů je Bouřlivý konec. Legendární pevnost postavena během Věku hrdinů. Dohlížela na Záliv ztroskotání, kde, jak se říká, Durran, první bouřlivý král, postavil hrad s pomocí Brana Stavitele z rodu Starků a ukovali staletí trvající pouto mezi Bouřlivými krajinami a Severem. Po Aegonově dobytí Sedmi království byli Baratheonové celkem věrní koruně, zatímco se Targaryenští králové střídali.

Věrnost má ale své hranice. Když Rhaegar Targaryen, Aerysův zlotřilý syn a dědic, unesl Lyannu Stark, mou snoubenku, mou milovanou, bylo na čase jednat. Pozvedli jsme naše prapory.

Baratheonové, Starkové, Jon Arryn a Tullyové. A spojili se ke vzpouře proti Rhaegarovi a jeho otci, Šílenému králi. Zvítězili jsme a chopili se Železného trůnu. Ta trocha dračí krve se mi hodila, neboť ze mě udělala vzdáleného příbuzného mého prapředka Oryse. Pravdou ale je, že jsem si to prostě vzal. Já sedím na Železném trůně, já vládnu Sedmi královstvím z Rudé bašty. Překlad: Petr Š.

www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář