Divoký oheňHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:61
Počet zobrazení:5 007

Divoký oheň neboli atomová bomba Západozemí. Více o jeho historii a tvorbě nám poví Mudrc Hallyne, vrchní alchymista v Králově přístavišti. V seriálu jej ztvárnil Roy Dotrice.

Přepis titulků

Draci dobyli Sedm království, ale k jejich správě potřebovali Targaryenové trochu klidnější nástroje. Když velký král Maegor uzřel sílu Alchymistického cechu, požehnal nás svou přízní. Tehdy jsme běžně přeměňovali kovy a dělali další divy, ale krále nejvíce zajímal náš um s Látkou, kterou ti, co nejsou z našeho řádu, nazývají Divoký oheň. Trochu chybný název.

Neznalým látka vskutku může připadat nezkrotná. Voda ji neuhasí, ocel ji neodpudí. Pouze náš řád zná její tajemství. V holých kamenných stěnách pod Cechovní síní naši akolytové připravují Látku s tou nejvyšší opatrností a prastarou magií. Učňové poté přemístí láhve do bezpečného skladu. Na její čistotu dohlížejí Mudrcové jako třeba já, kteří jsou v alchymii zběhlí.

Pakliže je akolyta neschopný a umožní Látce vzplanout, tak se propadnou stropy a zaplní místnost pískem. Protože když jednou vzplane, pouze udušení, nebo nedostatek paliva uhasí oheň. Po mnoho let Alchymisté věrně sloužili Targaryenům. Dokud jsme nebyli hozeni na druhou kolej tím závistivým Řádem Mistrů.

Pche! Opovrhujícím vším věděním, které není jejich. A těmi šarlatány, kteří prodávali zelené barvy v našem jméně. Poté, co se ten nešťastník Aerion Targaryen opilý vínem chvástal, že trocha Látky jej dokáže přeměnit v draka... Pche! Jsme ztratili královskou přízeň. Poté přišel moudrý král Aerys druhý.

Byl jsem teprve akolytou, když navrátil našemu cechu jeho zašlou slávu. Jako jeho prapředci i on oceňoval naše tajemné umění. Dokonce jmenoval Mudrce Rossarta pobočníkem krále. Společně trestali jeho nepřátele, jak se na Targaryeny sluší a patří. Během války Uchvatitele jsem slyšel klepy, že král Aerys zapojil našeho největšího Mudrce k tvorbě ničivé zbraně proti jeho nepříteli. Bohužel však Královo přístaviště padlo, než ji mohl použít.

A mnoho našich Mudrců zmizelo během plenění města. Oběti ignorance a závisti! Jak už to bývá, řekl bych. Přesto náš řád přetrval stejně jako Látka, která s věkem roste na síle. Zdokonalujeme náš prastarý um v temnotách, zapomenuti světem. Jsme pánové ohně, ale žijeme, abychom sloužili.

Potřebujeme pouze tu správnou... jiskru. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

0:54 - Skloňujeme akolyté. Jinak Roye je mi líto. Skvěle se hodil do role Pyromancera.

01

Odpovědět

nudaaaaaaaa

49