Svobodný lidHistorie Hry o trůny

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 22
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:54
Počet zobrazení:5 018

Odstřihnuta od zbytku civilizovaného světa roste kultura, která je vybudovaná na jediném základě, chuti přežít. Opravdu jsou ale zrovna oni ti barbaři? O tom nám poví Ygrit, kterou v seriálu ztvárnila Rose Leslie.

Přepis titulků

Říká se, že kdysi dávno nějaký jižní král zotročil naše obry za pomocí kouzel a donutil je postavit tu vaši slavnou Zeď. Poté vykopl můj lid na druhou stranu a držel nás tam. A my jsme prý barbaři. Divocí. Možná, že ser král byl moudrý. I obr se dá donutit k pokleknutí, ale pouze pokud vás chce lépe trefit.

Svobodný lid neposlouchá někoho proto, že nám to jeho otec řekl. Pokud byl králův syn statečný a silný, ano. Následovali bychom jej. Pokud nebyl... Ale zdá se mi, že jako nás Zeď drží venku, tak drží vás jižany vevnitř. Dodržujete zákony, které jste nevymysleli.

Klaníte se králům, které jste nevybrali a modlíte k bohům, kteří vám nikdy neodpoví. Naši obchodníci mluví o vašich Sedmi. Za Zdí svítí hvězdy jasně a zářivě. A místní bohové tu nenaslouchají lidem. Naši bohové jsou bohové lesa. Ve stromech, co nás zastřešují, a řekách, které nám zajišťují obživu. Dávají půdu nám všem.

Rybaříme, obděláváme a lovíme, kde chceme, když potřebujeme. Pokud chce muž ženu, musí dokázat, že jí dá silné a prohnané syny. Je to prosté. Když se jej pokusí zabít, tak jí v tom zabrání. Se Svobodným lidem dostaneš, co si umíš vzít, a máš, co si dokážeš udržet. Nic víc.

Říkám si... I kdyby můj lid nechtěl jít přes vaši Zeď, byla by na ní stále Noční hlídka? Vy jižané jste bohatí, máte vždy více oceli, zlata a dcer. Myslím, že máte strach. Pokud jste vždy poklekli, pak nevíte, co je svoboda.

A pokud jste nebyli za zdí... pak nevíte, co je strach. Brzy to poznáte. Překlad: Petr Š. www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář