Adele – HelloHudební pecky 21. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:68
Počet zobrazení:6 711

"Hello" pochází z pera britské skladatelky a zpěvačky Adele z jejího třetího studiového alba 25 (2015). Spoluautorem balady pro klavír se soulovými prvky je producent Greg Kurstin. Píseň dosáhla na první příčku v hitparádách všech zemí, kde byla nasazena, a ve Spojeném Království vydělala v prvním týdnu víc než kterýkoliv hit v posledních třech letech. Ve Spojených Státech také lámala rekordy (10 týdnů v čele hitparády Billboard, přes milion prodaných kopií za týden). Dodnes se řadí mezi deset nejprodávanějších singlů všech dob. Videoklip režiséra Xaviera Dolana nasbíral na YouTube 27,7 milionů zhlédnutí za 24 hodin a za 87 dní už to byla miliarda. Klip také získal 7 nominací na MTV Music Awards v roce 2016 a na 59. udílení cen Grammy získal singl 3 ocenění, na Brit Awards 1 cenu a 1 nominaci.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Teď jsem přijela a je tu slabý signál. Haló, slyšíš mě? Promiň. Haló, to jsem já. Tak mě napadlo, jestli se po letech nechceš sejít, abychom všechno probrali. Říká se, že čas všechno zahojí, ale mně se to zatím nedaří. Haló, slyšíš mě? Zrovna sním o tom, kým jsme byli. Tak mladí a volní, zapomněla jsem, jaké to je, když ti svět leží u nohou.

Je mezi námi tolik odlišností a milion mil. Volám ti z jiného světa a volala jsem snad tisíckrát. Abych se omluvila za to, co jsem provedla. Ale pokaždé, když zavolám, tak zrovna nejsi doma. Volám ti zvenčí a aspoň můžu říct, že jsem se snažila. Chtěla jsem říct promiň, že jsem ti zlomila srdce. Ale to nevadí, protože jak se zdá, tebe už to netrápí.

Haló, jak se máš? Jako vždy mluvím o sobě, promiň. Doufám, že se máš dobře. Dostal ses pryč z toho města, kde se nic nedělo? Není žádné tajemství, že nám oběma dochází čas. A tak ti volám z jiného světa a volala jsem ti snad tisíckrát. Abych se omluvila za to, co jsem provedla. Ale pokaždé, když zavolám, tak zrovna nejsi doma. Volám ti zvenčí a aspoň můžu říct, že jsem se snažila.

Chtěla jsem říct promiň, že jsem ti zlomila srdce. Ale to nevadí, protože jak se zdá, tebe už to netrápí. Netrápí... Netrápí... Netrápí... Volám ti z jiného světa a volala jsem snad tisíckrát. Abych se omluvila za to, co jsem provedla. Ale pokaždé, když zavolám, tak zrovna nejsi doma.

Volám ti zvenčí a aspoň můžu říct, že jsem se snažila. Chtěla jsem říct promiň,¨ že jsem ti zlomila srdce. Ale to nevadí, protože jak se zdá, tebe už to netrápí.

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Skutečně se divím tomu poměrně nízkému hodnocení :) Ono ale je celkově zvláštní, že ty hity 21:století jsou v oranžovém. Ale u Adele bych to skutečně nečekal.

51

Odpovědět

hAnko ja jsem myslel ze Adel je baba a nema pero!

20

Odpovědět

Troufnu si tvrdit, že: „I'm in California dreaming about who we used to be” neznámená, že je v Kalifornii a sní...
California dreaming je fráze. Viz třeba: https://www.urbandictionary.com/define.php?term=California%20dreaming
Ale na většině českejch stránek je to (podle mě špatně) přeložený jak u tebe.
A v popisku bych předělal shlédnutí na zhlédnutí.
Písnička ale dobrá, byť mám od Adele radši jiný. :-)

40

Odpovědět

To California dreamin beru na sebe, hAnko to tam měla původně dobře. Obojí opraveno, díky.

50

Odpovědět

Chápu, že mohou existovat lidé, kterým se tato písnička libí, ale třeba já ji vyloženě nemám rád.
Jednak je strašně prořvaná a jednak je tam absence nějaké chytlavé (nebo alespoň příjemné) melodie.

38

Odpovědět

jedna z najotravnejsich

212

Odpovědět

Šikovná holka. K písni - vím, že je to hodně o metaforách a tak, ale radil bych nevolat na pevnou, ale na mobil, to by se měla dovolat, i když není tisíckrát doma.

82