Sia – Elastic HeartHudební pecky 21. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 6
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:109
Počet zobrazení:6 989

"Elastic Heart" pochází z pera australské zpěvačkyy a písničkářky, která si říká Sia. Původně byla píseň určená pro soundtrack ke druhému dílu filmové trilogie Hunger Games (2013), ve spolupráci s kanadským zpěvákem jménem The Weeknd a dýdžejem Diplo. O rok později vznikla sólová verze nahrávky pro album 1000 Forms of Fear. V roce 2015 píseň vyšla znovu jako singl spolu s videoklipem, v nemž účinkovala mladá tanečnice Maddie Ziegler (stejně jako v klipu Chandelier) a herec Shia LaBeouf. Klip byl 8. nejsledovanější na YouTube, získal nominaci na VMA Awards a singl se umístil v prvních dvou desítkách žebříčků v Austrálii, Británii a USA.  
Videu se však nevyhla kontroverze, protože aktérem je dospělý a dítě, oba oblečení jen v béžovém spodním prádle. Ačkoliv zpěvačka uvedla, že Maddie a Shia představují "hnutí její mysli" a jde o umění, nakonec se omluvila všem dotčeným na Twitteru.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Další vypadl ze hry, tak proč nemůžu dobýt lásku? Už jsem skoro s jedním byla, proč nemůžeme válčit beze zbraní? Já to chci a vždy jsem chtěla tak moc, i přes všechna varovná znamení. Teď je další pryč ze hry, ale já nikomu nevěřím. Zůstala jsem nezlomená a stále bojuji za mír. Mám hroší kůži a pružné srdce, ale tvá čepel může být moc ostrá. Jsem jako gumička, než ji moc napneš, můžu prasknout, když se přiblížím.

Ale já se nezhroutím, protože mám pružné srdce. Mám pružné srdce. Ano, mám pružné srdce. Zůstanu vzhůru celou noc, ani oka nezamhouřím. Vím, že dokážu přežít, už jsem jednou prošla ohněm. A já to chci, tak moc jsem chtěla svůj život, že dělám všechno, co můžu. Další vypadl ze hry, ztráta vyvoleného je těžká. Zůstala jsem nezlomená a stále bojuji za mír.

Mám hroší kůži a pružné srdce, ale tvá čepel může být moc ostrá. Jsem jako gumička, než ji moc napneš, můžu prasknout, když se přiblížím. Ale já se nezhroutím, protože mám pružné srdce. Mám hroší kůži a pružné srdce, ale tvá čepel může být moc ostrá. Jsem jako gumička, než ji moc napneš, můžu prasknout, když se přiblížím. Ale já se nezhroutím, protože mám pružné srdce. Mám hroší kůži a pružné srdce, ale tvá čepel může být moc ostrá. Jsem jako gumička, než ji moc napneš, můžu prasknout, když se přiblížím.

Ale já se nezhroutím, protože mám pružné srdce. Mám pružné srdce...

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

písnička se mi moc nelíbí, ale ten videoklip je celkem zábavný. :) Pro tu holku to musel být zážitek jako prase, takhle blbnout s jedním z nejlepších herců světa.

47

Odpovědět

Jestli on je nejlepší herec světa tak Wievegh je nejlepší spisovatel světa...

132

Odpovědět

Tady je zas odborníků, kteří si myslí že rozumí hudbě a přitom ví p**u a dál si jedou na svých 40 let starých vykopávkách. Sia rozhodně není žádná rychlokvaška která teď vletěla do rádií, její kariera trvá už od 90 let a má kořeny v acid jazzu a experimentovala s tolika hudebními žánry, že o nich vy dědulové nemáte ani páru že někdy existovaly. Její styl je tak rozpoznatelný, že jde její skladbu poznat i když ji zpívá jiná zpěvačka.

178

Odpovědět

Ďalšia bezpohlavná pitchovina pre mileniálov... Hudba už asi naozaj zomrela a zostali len počítačom generované zvuky vhodné do Expresu, Funka, či Europy neviemkoľko....

319

Odpovědět

Bože tak jdi poslouchat rádio signal tam máš spoustu úžasných starých českých písních. Kdyby něco tak sarkasmus oproti tomuhle jsou to plytké vykopávky a ještě většinou zpackaná čorka ze západu.

26

Odpovědět

Jen drobný dotaz na Admina.
V mých Aktivitách byl odkaz na "Uživatel Slniečkar odpověděl na vlákno komentářů".
Tento odkaz v diskuzi marně hledám. Nějaký technický zádrhel, nebo nám tu řádí selektivní cenzura?
Podotýkám, že znění tohoto zrušeného komentu je politicky i společensky korektní a nechápu důvod jeho nezveřejnění.

32

Odpovědět

to znamená, že končíte s hudebními klenoty 20. století?

41

Odpovědět

Ahoj, Klenoty mají aktuálně pauzu, jejich sledovanost byla bohužel docela špatná a hodnocení kolísalo. Místo nich zkoušíme novější hity. Uvidíme, jak se to chytne :-)

93

Odpovědět

Pokud vím, tento klip má odkazovat na Siin vztah s otcem, který byl alkoholik. Nevidím v tom žádnou nekorektnost ani pohoršení. Kdo v tom vidí náznak pedofilie je zkrátka omezený člověk. (Toť můj názor) Hezký den všem.

272

Odpovědět

Tahle verze je mnohem, mnohem lepší Elastic Heart (metal cover by Leo Moracchioli)

109

Odpovědět

Ses p****l v kině? Pěkně odpudivá záležitost pro naprosto vymleté mozky!

27

Odpovědět

Velmi kreativní, nahradí originální, citlivý a velmi kreativní zpěv tím, že vlastně potlačím všechny ty jemné nuance, které tu písničku v podstatě udělaly a udělám z toho tuctovej bezpohlavní metal. Fakt výborná práce. Posloucháš vůbec hudbu, nebo jen konzumuješ?

63

Odpovědět

ja mám radšej túto verziu: Written By Wolves - Elastic Heart (Rock Cover)

12

Odpovědět

Zrovna Siu mám docela rád, ale...já bych raději nějaký Hudební klenot 20. století, to je nejlepší pořad na videacesky.cz :)

75

Odpovědět

fuj

88

Odpovědět

Klip není špatný ale ten zpěv se mi nelibí, je to uječené... :D Naprosto ovšem chápu, že každému se libí něco jiného.
To já si pustím Beatles, Queen, Black Sabbath, Hendrixe a sem spokojený protože taková hudba je dobrá jak zpěvem, textem, tak i často příběhem. :) Většina dnešní hudby je o ničem, nedá se to poslouchat a je to příliš upravené v PC aby to znělo tak jako, že zpěvák/zpěvačka umí zpívat. Neříkám, že každá dnešní píseň je špatná vůbec ne. Najde se spoustu umělců co opravdu umí a mají úžasné hlasy a texty. Jen jsem se chtěl tak nějak vyjádřit, neberte to zle. Každopádně díky za překlad a doufám, že je vám fakt teplo.

47

Odpovědět

Jeden z klipů mladé tanečnice Maddie Ziegler.
Sia - The Greatest

33

Odpovědět

Když už... The Weeknd fakt není holka :D

02

Odpovědět

Nevím, jak jsem na to došla. V převzatém článku z wiki bylo samozřejmě bezpohlavní "singer" a asi mi to připadalo jako holčičí umělecký jméno. :D Díky za opravu. ;)

51

Odpovědět

kanadska spevacka the weekend, hihi, btw ten klip je silno pedofilny, pomaly sa masiruje myslienka legalizacie, fuj

425

Odpovědět

vargo, opět jste nezklamal a projevil se jako omezený blb.
Jestli ve vás hárají pedofilní sklony a tímto prizmatem hodnotíte dění okolo vás, je ubohé.

165

Odpovědět

+mykanectakze prva trafena hus zagagala, dajte sa liecit pane, pokial vas nechytia

518

Odpovědět

Tohle je hudební klenot ? Tohle je považováno za umění ? Jasně, každá doba měla své kontroverzní zpěváky, (Bowie, Mercury, Prince) ale tohle je prostě jen blbé.

626

Odpovědět

dalsi kontroverze? svet se v p***l obraci. dneska uz je nekorektni pomalu i strouhani tuzky. :-D

283

Další