Jak dostat ptáčka do nebe

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:383
Počet zobrazení:4 475
Francouzský animovaný krátký film Même les pigeons vont au paradis natočil v roce 2007 režisér Samuel Tourneux. Dědeček Moulin se jednoho podzimního večera natahuje na skříň pro lahev pálenky a spadne. Kdo se k bodrému staříkovi dostane dřív? Smrťák, nebo vykutálený kněz, který by mu chtěl prodat stroj na cestu do ráje?

Přepis titulků

Pekelné rodeo na silnici č. 75 Nekrology Agent 547. Klient k vyzvednutí ve vsi Bourdalou. Opakuji: Klient k vyzvednutí v Bourdalou. Je to naléhavé. JAK DOSTAT PTÁČKA DO NEBE Nechte to, pane Mouline, já se o to postarám.

Ne, ne, já si to seberu. Peníze vás zničí, synu. Věděl jsem, že si rád dáte do nosu... Ale neřekl jste mi, že jste taky spořivý člověk. Víte, pane Mouline, nebudu vždycky v dosahu, abych vás mohl zachránit. Myslel jste také na budoucnost? Ano, na budoucnost.

Je třeba si zajistit místo v ráji. Už dnes. Něco bych pro vás měl. Je to model XV-750. Povrch z nejlepšího nebeského titanu, Božská ventilace se simultánní kompresí... To nejlepší je ovšem uvnitř. Prošívané polstrování a sériový airbag.

Jeden nikdy neví. Stereofonní ozvučení. Zkrátka nejvyšší kvalita. Račte podepsat zde. Ale tenhle váš stroj na cestu do ráje... Můžu se odtamtud pak vrátit, nebo ne? A co když se mi tam nebude líbit? Měl byste mě to nechat vyzkoušet, než se zavážu.

Musím vás hned zastavit. Do ráje se nejezdí jako na víkend, pane Mouline. Mluvím tady o spasení vaší duše. A je tam aspoň nějaká záruka? Zdá se, že stále nechápete. Tady mám seznam vašich hříchů, vidíte? S vaší minulostí si nemůžete dovolit dělat těžkosti, pane Mouline. - A tohle není zdaleka všechno. - Tedy je pravda, že... Limit pro přijetí do ráje jste podstatně přesáhnul.

Vás čeká "Highway To Hell". Štandopéde do pekla. Do pekla, pane Mouline. Chápete? Capisce? Nuže, stroj nemůžete vrátit ani vyměnit, jelikož je to jediný model. Stačí podepsat zde. Ale... Než se dostanu do ráje, nemusím natáhnout brka? Ale no tak, natáhnout brka...

Není třeba používat tak hrubých slov. Je to koneckonců jen detail. Pro... věřícího. Jste přece věřící, pane Mouline? No, ano. Moc jste mě zklamal. Ráj je třeba si zasloužit. Zdá se, že si to zcela neuvědomujete.

Počkejte... No co. Poslouchejte mě dobře. Je to proti mým zásadám, ale... umožním vám si to vyzkoušet. Malá ochutnávka toho, co vás čeká. A teď už hezky hačáme.

To je krása! Krásné. Ta brána do nebes je tedy moc hezká, viďte? Já vím. A tady taky podepište. A ta hudba, to je.... Santaniello. To bylo pěkné. To je třeba zapít.

Pozvedám sklenku na zdar vaší cesty, pane Mouline. To už chodí koledníci? Mám spoustu práce. Vy jste pan Moulin? Jak se to vezme. Proč se ptáte? Lucien Emile René Moulin, spadl ze skříně v 19:04, když se natahoval pro... ponožku.

Ponožku... Ponožku! Ponožka. Ne, ne, vaše zásilka je on. Lhát není hezké, pane Mouline. Počkejte, počkejte! Ne! Ne! Díky za skleničku a brzy nashle.

Jsem tady zavřený. Je tu někdo? Překlad: LaBleue www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A brzy nashle... :D

210

Odpovědět

Krásná, zajímavá animace :))

180

Odpovědět

nedělal ten Samuel Tourneux aji film V hlavě?

180

Odpovědět

Jak cákla ta krev :-D

180

Odpovědět

drsne!

180

Odpovědět

a brzy naschle .... to me dostalo :) deda uz neusne

210

Odpovědět

Zválšní :D Ale docela dobrý :D

181

Odpovědět

Brzy nashle... kruťárna :DD

180

Odpovědět

pro ty co nepochopili ten stroj: dezik: knez ho strcil dovnitr a deda by se dival z okna jenom na svoji svetnici takze knez skakal kolem a delal nebe

182

Odpovědět

trochu drsnejsi nez sem zvykly s francouzama :) nicmene krasne provedene a francouzsky styl animace miluju

190

Odpovědět

neviete v akom programe je to robene ?

180

Odpovědět

Deziku tys nikdy nic nepochopil :D

191

Odpovědět

Boží mlejny melou ... akorát trochu nechápu, jak ten stroj fungoval ...

185

Odpovědět

Brzy nashle :)

180

Odpovědět

parádní ;)

184

Další