Jak Nerd ukradl Vánoce

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:510
Počet zobrazení:6 445
Veselé Vánoce všem příznivcům AVGN a Jamese Rolfea. Jako odměnu za vaši celoroční přízeň jsem si na sebe upletl bič a pustil se do překladu vánočního speciálu AVGN z roku 2010. A proč bič? Protože celá epizoda je vyvedena ve stylu rýmovaného příběhu o Grinchovi od Dr. Seusse. Proto předem upozorňuji, že ač jsem se držel originálu, jak jen to bylo možné, místy jsem se musel uchýlit k volnějšímu překladu, aby zůstal rým zachován i v našem krásném jazyce. Doufám, že vám tento sváteční bonus udělá radost. Třešničkou na dortu této epizody je jednoznačně hudba, kterou má na svědomí skladatel Bear McCreary, který má na svědomí například hudbu k seriálu The Walking Dead nebo Battlestar Galactica a bude mít na starost také soundtrack k Angry Video Game Nerd: The Movie. Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO OSOBY MLADŠÍ 18 LET!

Přepis titulků

Jak Nerd ukradl Vánoce Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz Inspirováno knihou "Jak Grinch ukradl Vánoce" od Dr. Seusse Každý pařan v Pařanově Vánoce miloval. Ale Nerd, jenž bydlel severně od Pařanova, na ně lkal. Na Štědrý večer před svou jeskyní stál, se zamračeným šklebem na tváři, když viděl, jak v Pařanově všechna okna jen září.

Fuj, Vánoce. Ten hrozný den, kdy každý dostane super hru a nové hračky. Proč jen já mám vždycky pod stromkem tak nehorázný sračky? Wall Street Kid je hra plná peněz a akcií. To už mi rovnou mohli zabalit smetí a pár hoven z nutrií. Toki, flusající opice, se nemůže při flusání hýbat, což mě sere velice. 3DO hra Killing Time. Co to je? Kde mám kurva náboje? Hra, kde střílíte kachny? Za 1000 českých kaček? Kupa sraček.

To už mě spíš přinutěj shnilýho skunka sníst, než hrát zmrvené automatové porty jako Altered Beast. Altered Beast. Stačí to jen říct a máte chuť si kladivem koule hníst. Pak tu máme hry, které jsou těžké až běda. Copak je vytvořit hru, kterou můžete dohrát až taková věda? Posledního akčního hrdinu jsem zkoušel hrát asi hodinu. Když se nemůžu dostat přes první level, není ta hra nic víc než plevel. Double Dragon na Atari?

Co to kurva je? I ten nejmenší kokůtek mě tu ihned zabije. S.C.A.T. je zkratka pro Speciální kybernetické útočný tým, ale "scat" znamená improvizovaný zpěv, který nemá ani rým. Takže lžou, že jim není rovno. Ať si tu hru pojmenují "Hovno". Z Ballz na Super Nintendo je mi blbě od žaludku. Kdo vypustil na svět tuhle idiotsky nesmyslnou 16bitovou mrdku? Co dokáže zkurvit ráno na Boží hod? Kdo tipoval hru s klaunem dostává bod.

Dnešní pařani mají gamesy, co zahřejí hráčskou duši, zatímco já mám sbírku her, ze které krvácí oči i uši... uši... uši! Kdyby zkusili hrát Ultramana jen dvě sekundy, narvali bych Ťamanům ten skvost zpátky do kundy. Z Marsupilami by se jim udělalo blivno. Naprogramovat kameru, aby skákala s postavou? Že jim není stydno. Na Šílenýho Maxe nemaj dost praxe, Taboo: Šestý smysl by jim rozmrdala mysl, Slyšeli byste je nadávky řvát, kdyby museli závody Bigfoot na chvíli hrát.

A z ovládání Pit Fightera by si začali i vlasy rvát. Ve Skate or Die by neudělali jediný trik a z pohledu na Rodneyho s úhledným čírem by dostali tik. Dnešní děti mastí střílečky z pohledu své postavy, dohadují se přes mikrofon a mají ty nejvýkonnější sestavy. Užívají si hromady hudebních her, které je radost hrát i jen se dívat. A i když budou ještě zívat, na Vánoce začnou od rána zpívat.

A zpívaj... a zpívaj... a zpívaj... zpívaj... zpívaj... zpívaj! A čím víc Nerd přemýšlel o tom vánočním zpěvu, - tím víc to v něm vřelo... - Už neujdou mému hněvu! Nenechám to tak! Musím najít způsob, jak Vánoce zrušit. Ale jak? A pak dostal nápad. Hrozivý nápad.

Nerd dostal hrozivě dokonalý nápad. - Už vím, co udělám. - Chechtá se Nerd pod vousy. Spíchnu si čapku a seženu licousy. - Nestyděl se ani kapku. - Jaký to skvělý nerdovský plán. S touhle čapkou a vousy budu jak Santa Claus sám. Až budou všichni pařani spát, sám jim dám nadílku, aby měli co hrát. Vy jste ale zlý, pane Nerd. Jste pořádně prohnaný zmrd.

Jak můžete být tak podlý a jak kulišák se smát, pane Nerd? Asi jste neměl na Atari tolik mrdek hrát. Z kopce se spustily Nerdovy saně. Už jde na ně. Pařani spí a nemají tušení, že se Nerd přikrádá k prvnímu stavení. - Začnu hned tady. - A nahoru se dral. Na svou podloudnou výpravu pytel špatných her vzal. V mžiku proklouzl komínem. Podivné, že? Ale když to umí Mario, i Nerd to dokáže.

Z krbu pokradmu vykoukl a spatřil punčoch celou řadu. - Tak tyhle punčošky. - Usmál se. - Jako první kradu. Plížil se jako had, nevydal hlásku, nenechal stopu. Prošmejdil celý pokoj, až měl dárků celou kopu. Sebral všechny hry, na které se děti těší, a nechal jim tam mrdky, za který se za koule věší. Three Stooges, North and South, Linus Spacehead, Captain America, The Punisher, Bill & Ted!

T&C Surf Design. To je slušná pařba. Hovno! Za její vydání by se slušela vražda. Je od LJN. Mám něco dodávat? Jak tuhle zkurveninu mohli jen prodávat? Ovládání je ke vzteku a na surfu kočka v obleku. A pak ještě gorila, úchylák, je mi fakt do breku. Na nehybné vlně se mrcasíte jak čamrda stačí jeden špatný pohyb a přijdete si za zmrda.

A když už se vám daří, tak vás sejme racek. To je taková zábava jako rvát si do řiti klacek. O něco lepší je část na skejtu, ale furt je to jak prdnout skunka na kejtu, a sezřat ji potom, co se rozkládala dva týdny v pangejtu. Vy jste ale lotr, pane Nerd. V duši jen náladu zlou. Jste prohnaný darebák, nepřející starý bloud, pane Nerd. Máte grácii a šarm medvěda grizzly se zácpou.

Ještě tu mám Circus Caper pro ty zmrdy. Zábavný jak inhalovat Žvejkalovy prdy. Kosíte cestou nepřátele, jak je ve zvyku, ale proč všichni klauni sedí v publiku? Proč se flákaj v ochozech, když mají dělat šou? A proč sedí ve tvaru názvu hry? Smůla. To nám neřeknou. Předměty po zásahu odletí pryč. Nenaděláš nic. Nadávej, křič. Serou na Newtonovy zákony, vzít na ně rezavou tyč.

Co letí nahoru, musí dolů spadnout? Tady ne. Nechal bych jim kokoty zchřadnout. A ještě to, zmrdi, hrozně hrdí, nazývají hrou, aspoň tak tvrdí. Něco mi tu na tom smrdí. Kopat, skákat, strkat a flákat. I při běžném úkonu, skončí debil v záklonu. Jako by si do análu rval pera jak do penálu a přivodil si úhonu. Sbírání bodů jako bonus? To je humus. Doba honby za nejvyšším skóre měla už dávno funus.

A když chcípnu, zpátky na start. Jeden život... kterej retard?! V tomhle kole si lítáte kolem, chci zůstat nahoře, ale nutí mě jít dolem. Před zabitím o dno už vás nic nezachrání. Právě mě zavraždil vzduch, tohle je fakt na posrání. Zakrslí sloníci, s klokanem si dáte box, debílek s velkým mečem, ty museli snad šňupat koks. Jak zavraždit pytel sraček? Fotbalovým míčem. Popadá mě nutkání popravit je rýčem.

Hop z klobouky mezi sígry, o jídlo pak okrást tygry. Zachránil jsem holčičku, to je teda sláva. Zkoušeli na ní vrhání nožem? Kéž bych chcípla, kráva! Nintendovský Kocour v botách, chrchel z hloubi hrdel. Ujíždět před orlím hovnem... to si dělaj prdel? Pán bude nejspíš nóbl společník, když si nechá Sochou Svobody protáhnout konečník. Ve Fist of the North Star nás Kocour vítá.

Co to je za název? Hvězda, která ruku skýtá? Kdo nám tu na drogách lítá? Ťuknu na skákání, letím jak éro. Vždyť jsem se dotknul i skóre, mám snad na botách péro? Chcete prokopnout zeď? Čeká vás depka. To vám dřív povadne pleť a klepne vás pepka. Táhneš se jak smrad, zkusils někdy poklus? Všechno se tak vleče, kurva, to je vopruz.

Boss poté, co chcípnu, udělá "buch"? Týpek najednou zmizel? Je snad kurva duch? Šlapu si po schodech... a kde to zas jsem? Když vejdu do baráku, přenesu se ven? Chvilku jsem tady, chvilku zas tam. Už mi z toho jebe. Bože, to je krám! Maník si hopsá po stropě, tahle hra je rájem pro glitche. A teď na mě bafne z podlahy? Už mě vážně neserte, do piče! Většina bran nevede nikam.

Ani tahle velká, už si na to zvykám. Najdi správnou bránu, nebo ti dám ránu. Kam mám sakra jít? Skončím někdy k ránu. A když už ji najdete, jak se dovnitř dostat dá? Ani nahoru, ani dolů, ale doprava + B + A!!! Já už to nedávám. Chlastali kloktadlo? Z posledních sil nadávám: "Co je to napadlo?!" Vy jste ale zkažený, pane Nerd. Jste nechutný, nuzný alkáč!

Z úst vám silná slova lezou, ale nejste žádný rváč, pane Nerd. Tři slova, která vás přesně vystihují, jsou, a to cituji: "Hráč! Pláč! Sráč!" Pařani se probouzeli za ranního kuropění. Nerd už nespal na posteli, ale toužebně čekal na nářek a zvuk utrpení. Úplně je vidím, malé chuje. Paří ty debilní hry. Konečně zažijí zkažené Vánoce jako ty moje. Nerd nastražil ucho k městu a pomalu slyšel jejich hlasy.

Ale nervali si hrůzou vlasy. Ba naopak. Začali se smát. Každý pařan v Pařanově, holka nebo kluk, mastili ty nejhorší sračky a bylo jim to fuk. Nepodařilo se mu zničit Vánoce. Všechno bylo při starém. Nerd zůstal stát, nohy zmrzlé až na kost, a koumal a koumal. To je přeci blbost. Vždyť dostali Bad Dudes. A taky Swamp Thing. K tomu i Goonies, Walda a Ring King. Koumal a koumal, ale nevykoumal nic.

Však když mu to došlo, rozzářil svou líc. Možná i špatné hry mohou znamenat o trochu víc. Rozjel se k Pařanovu, nažhavil sáňky, a všem malým pařanům vrátil jejich dárky. Dobré i špatné hry, hitovky i průsery. Čas od času svět i dobrou hru zví. Ať na Playstationu 3, Xboxu 360, či Nintendu Wii. A když všechno vrátil, tak v dobré víře, náš milý Nerd zapnul NES a pařil Krásku a zvíře.

Vánoce jsou tady, veselme se, pařani celého světa, radujme se. Bavme se, i když budeme hrát ty nejdementnější hry, co začnou nás srát. Za celý tým VideaČesky.cz vám přeji krásné Vánoce... kurva!

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

A kdo hodně zlobil dostane Dr. Jekyll & Mr. Hyde :-)

200

Odpovědět

Nerd je skvělej. Překlad docela křečovitej, ale protože to je NERD tak 10/10

182

Odpovědět

Ahoj všem, neví někdo jak se přesně jmenuje ta hra, která tam na pár okamžiků odhalí svoje kouzlo v 10:35? Schánim ji už hodně dlouhou dobu. Děkuji.

180

Odpovědět

To bude Sneak 'n Peek na Atari 2600.

200

Odpovědět

dobra prace ;-D

200

Odpovědět

S tímhle si DJ Obelix opravdu moc pěkně pohrál :).

221

Odpovědět

Úžasné ukápla mi slza:).

205

Odpovědět

Skvělá práce, jak nerdova, tak DJ Obelixe. Fakt, klobouk dolů.

221

Odpovědět

Váš web navšťevuji již dlouho, ale registroval sem se až teď a to z jediného důvodu. Přestože se odvážím říct, že moje úroveň angličtiny je dostačující, tak co se týče tohoto videa, tak před překladatelem musí sundat svůj pomyslný klobouk a hluboce se uklonit. Zároveň bych rád poděkoval i všem ostatním překladatelům, korektorům,... na webu, za jejich výtečnou práci co předvádějí :-)

191

Odpovědět

Nelze než souhlasit. Překlad je parádní dílo,anglicky umím plynně ale i tak převést ty rýmy do češtiny a zachovat přitom formát musel být oříšek. Výborná práce. Né vždycky je to takto brilantní práce,ale snaha se cení. Též dělám překlady,i když spíše titulky a není to tak snadné jak to vypadá. Měli byste být rádi,že jsou lidi jako je tým videacesky.cz a né pořád někde hledat chyby. (Myslím všeobecně,protože tady žádnou nenajdete :D )

201

Odpovědět

Taky chválím překlad :) Rým na 8:20 "Pán bude nejspíš nóbl společník,..." mě rozsekal :D

190

Odpovědět

Parádní překlad.

190

Odpovědět

Ten závěr se mi líbil. Typický Nerd :-)

191

Odpovědět

Viděla jsem dneska všechna speciální vánoční videa a říkala jsem si, že k dokonalosti chybí už jen Nerd. Jenže byl v pátek, takže určo dneska nebude. Děkuji, potěšili jste mě dokonale! :)

191

Odpovědět

To teda, ale klidně bych se ještě za další klasickou nerdovu recenzi nezlobil :-D

190

Odpovědět

ten Grinchov face 3:50 je dost creepy teda :D

191

Odpovědět

Grinche sem nestich ale tohle mi to vynahradilo :) dékujem za překlad

191

Odpovědět

tak tohle se mu hodně povedlo :D

190

Další