Japonská kuchyně – Návod pro idioty

Thumbnail play icon
65 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:138
Počet zobrazení:5 028

Jestli se někdy ocitnete v japonské kuchyni a nebudete si vědět rady, tak by tenhle návod mohl dopomoci k lepšímu porozumění, i když o tom by se dalo polemizovat... Rachel a Jun tomu všemu snad přidají tu správnou hodnotu.

Přepis titulků

Baríte cerofán takhre? Japonsko je technorogicky vyvinutá země. Máme úžasné produkty: fax, myčky a cerofán. Náš cerofán nerepí. Are musím přiznat, že tohre je drahý japonský cerofán. Jestri koupíte revný cerofán, tak stáre nerepí, protože Japonsko je repší než vaše země. Japonská kuchyně je ruxusní a verká.

Je dobře vybavená. Dřez nebo rednička. Kde je trouba? To fakt nevíš, proč se tomu říká mikrovrnná trouba? Protože mikrovrnuje! A troubuje! Ale kde je velká trouba? Proč potřebuješ troubu větší než tahre?

Abych mohla péct. Jídlo? Proto je Amerika trustá. Tohre je rybí trouba. V Japonsku je vestavěná rybí trouba verice popurární. Verice rehká na používání. Zaprvé, voda. Zadruhé, zapnout. Zatřetí, čekat.

A konečně ogrirujte rybu. Nechte teprotu nízkou během pečení, abyste nejedri černou rybu. Máme taky spoustu užitečných produktů do kuchyně. Máme skvěrou houbičku na mytí nádobí. Tohre normární houbička. Tohre japonská houbička. Spousta bubrinek. Tohre je osvěžovač vzduchu do redničky.

Nechte ho v rednici a nebude zápachu. Také pohrcuje ethyren. Zerenina tak rychle nezestárne Možná bys toho měra využít, cizinko. Vidím ty kruhy pod očima, nesryšeras o korektoru? Přestaň. Tohre cizincovi taky pomůže, protože to odstraňuje smrad. Přilepíte to ke koši a už nebudou žádné otravné mouky.

Už nebudou žádné mouky... Mouky, moukují do obličeje a jedí odpadky. Jsou otravný, cizinče. Víš, jak jsou mouky otravný? Bože. Další produkt je tohre. Dáte to do odtoku ve dřezu a nemusíte se bát, že bude repkavý a smradravý.

Viděla jsem, že jsi tam dával japonské mince. Na co to je? Ano, desetijenové mince taky fungují. Můžete použít i kuričky alobalu. Pardon, arobaru. Nemusíš to říkat americky, i tak tomu rozumím. Dobře, teď už to budu říkat správně. Darší produkt je verice důrežitý pro Japonce.

Nejdůrežitější kuchyňský produkt. Dává se do nádoby s rýží. To nepotřebuju, rýži moc nejím. A rýže bude chráněna před-- Cože?! Nejím moc rýže. Je v Japonsku a nejí rýži? Není vadná? Úplně pitomá. Cos říkal?

Tenhre produkt je důrežitý, protože jinak bude rýže taková... Můžete použít sušené čiri papričky, abyste tomu zameziri. Přesně takhre. Můžete si koupit i mašinku na měření rýže k vaření. Na každý den. Tak, cizinče, není japonská kuchyně skvěrá? Asi...

I tak bych chtěla myčku. Proč jsi tak ríná? Překlad: Haffy www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Bez ironie - velké díky za čas a energii strávenou na překladu, ale prosím nesnažte se být vtipní nad rámec překladu, Nepřijde mi že by originální hlas trpěl nějakou hlasovou vadou a svévolné používané R místo každého L bylo neskutečně otravné už po pár větách, humorné téměř vůbec. Navíc to bylo, na rozdíl od šišlání, které je v textové podobě alespoň nějak zažité, za hranicí jednoduché srozumitelnosti - člověk si musel v hlavě pořád překládat co je to vlastně za slovo. Děkuji.

94

Odpovědět

Za mě dobré - záměna R a L je mnohem přesnější než nějaké debilní šišlání. Japonci totiž mají potíže tyto dvě hlásky rozlišovat. Jestli se nepletu, je to proto, že z důvodu absence výrazného rozdílu R a L v jejich řeči totiž již v dětství v jejich mozku vymizí potřebné synapse... Na druhou stranu (tipuji, že z podobného důvodu) výrazně větší část japonské populace prý bez problémů rozeznává čtvrttóny...

03

Odpovědět

+josevec(to je tu nějaký časový limit pro editaci?)
Zapomněl jsem dodat, že podle mého se překladatel ještě celkem krotil - třeba taková známá česká tenistka Maruchina Naburachirowa (nekecám!) by mohla vyprávět ;)
A ještě jsem si vzpomněl na vtip z podobného soudku (jen ta záměna hlásek je - podle mého méně správně - v obráceném gardu), v němž se Američan baví s Japoncem a přijde řeč na volby:
"How often do you have elections in Japan?"
a Japonec pyšně odpoví: "Evely molning!"

11

Odpovědět

ror

20

Odpovědět

z toho "R namísto "L začínám mít celkem anxiety

52

Odpovědět

lol

00

Odpovědět

jako video dobry ale překlad totálně na nic

46

Odpovědět

Za me super video, jen tak dal :)

30

Odpovědět

Když se podívám na videa těchto vlogerů a hlavně na jejich hodnocení tady, docela se divím, že to pořád překládáte a nepřejdete už radši na nějaký jiný kanál nebo videa. Tohle mě sice docela pobavilo, ale i tak

52

Odpovědět

Možná by bylo lepší začít s jejich sérií o tradičních japonských řemeslech. Ta je hodně zajímavá a Rachel tam nepůsobí tak moc afektovaně. :D

60

Odpovědět

Strčit si do rýže nádobku s chemickou sračkou... :-D Jak nápadité.

110

Odpovědět

Proč furt japonsko? Zezačátku jsem to bral - je dobrý kouknout na jinou kulturu, ale proč jenom japonsko? Tohle je naprosto šílený. Existuje spousta rozlišných kultur, proč tu neni pár videí i o ostatních?

44

Odpovědět

třeba o kultuře ISIS?

13

Odpovědět

+mykanecSamozřejmě, protože kromě japonska neexistuje nic jínýho, než teroristická organizace...

91

Odpovědět

osvětli ti to když se podíváš co daný autor titulků překládá, zaměřuje se na asijskou tématiku, je to čistě volba autora titulků, ale podle průměrného hodnocení nevolí špatná videa.

10

Odpovědět

+HMTDSuper, ale to nic nemění na tom, že by tu mohli bejt videa i o jiných kulturách... a i tenhle konkrétní překladatele má cca 5 videí o japonsku na 1 vido z jiný asijský země - takže i tam ta reakce "proč furt japonsko" dává smysl.

11

Odpovědět

bože....... tohle vyhrává snad největší sračku na VČ ...

710

Odpovědět

Z jejich společných videí nejlepší.. vcelku vtipné a hlavně představení tolika zajímavostí. Kdo užívá kuchyni i jinak, než pro opláchnutí rukou ze záchoda, musí ocenit.

31

Odpovědět

Ty bít dobrí češtin

42

Odpovědět

Co to je?

36

Odpovědět

Svěrá výsrovnost. Jako bych sryše kámoše Jošiho :D Cerá Těkosurobakia tomu bude rozumět. Vrastně ne, teď už zvrášť - Těko a Surobakia :D

72

Další