Japonský robot složí prádlo za vás

Thumbnail play icon
61 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:67
Počet zobrazení:3 840

Japonská společnost Seven Dreamers představila na letošním veletrhu CES robota Laundroid, který složí prádlo za vás. Stačí jen dovnitř naložit prádlo a voilà. Když přehlédneme cenovku, je to pěkný kousek techniky. Pozor ale na černá trička...

Přepis titulků

Právě jsme možná rozbili robota na skládání prádla za 16 000 dolarů, protože jsem ho chtěla vyzkoušet na našem tričku Verge. A zřejmě není navržen na tohle tričko, takže jen čekáme, až ho zase vyplivne. Mám pocit úzkosti a pořád se omlouvám a nikdy jsem nechtěla tomu stroji ublížit. - Děkuji. - To nic. Buďme ale fér, je to hodně složitý technologický výmysl.

Jmenuje se Laundroid od společnosti Seven Dreamers. Má umělou inteligenci, neuronové sítě, hluboké učení... Uvnitř má robotické paže, které prádlo uchopí a naskenují 3D kamerou, aby poznal typ prádla. Například tohle tričko Verge... Paže ho uchopí a určí, která strana je přední, kde je barva, jak dlouhé jsou rukávy... Tohle tričko nefungovalo, protože je černé a tato demoverze zatím zvládá jen světlé barvy.

Má i doprovodnou aplikaci, která za vás sepisuje seznam prádla. Takže když ho poprvé zapnete, dáte do něj všechno prádlo a on ho dokonce roztřídí podle členů domácnosti. Časem bude mít i Alexu, protože, co ji dneska nemá, že? A jelikož je to CES, Laundroid tu není jediný... Včera jsme viděli Foldimate, který je poloviční a stojí 850 dolarů. Prádlo ale musíte připínat zvlášť a kdo na to má čas?

Mám tedy šetřit drobné do prádelny, nebo si prádlo nechat složit od stroje? Pro další info z CES navštivte youtube.com/theverge.

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Cely cas jsem k***a cekal na video kde bude aspon jedna z tech kravin neco skladat a ono nic !

20

Odpovědět

Skříň, do které vysypete koš prádla, a ona ho poskládá a roztřídí do poliček? Super!
Takhle si představuju byt budoucnosti. :-)

62

Odpovědět

Zajímalo by mě, proč jsi dostal ty mínusy? Jako, jak jinak si dotyční představují byt budoucnosti?

50

Odpovědět

+VarazsloVěřím, že dost lidí moje nadšení z budoucích technologií nesdílí.

20

Odpovědět

Díky za překlad :)

40

Odpovědět

"Deep learning" neznamená, že se rychle učí, možná spíš naopak ;). Je to pojem z prostředí strojového učení, viz.:
https://en.wikipedia.org/wiki/Deep_learning

10

Odpovědět

Máš pravdu, moje chyba. To "s" na konci "Neural networks" pak zní jako "Steep" learning. Opraveno, díky za upozornění :)

30

Odpovědět

Neskládá černé prádlo? Zatracený rasista! :-D

No ale za ty peníze bych nečekal, že bude tak vybíravý.

170

Odpovědět

Nečekal bych, že se někdy dokáže udělat chyba v první větě překladu, ale je to tak. Místo 6 000 dolarů tak tam má být 16 000.
Vedlejší dotaz: fungují na Videačesky po překladu korektury než se video zveřejní?
Chyby se stávají každému, to chápu, ale někdy vyzní fakt hloupě.

28

Odpovědět

Budeš se divit, ale i po všech těch letech pořád držíme pravidlo, že každý překlad projde rukou korektora, aby se odstranilo maximum chyb. Takže každé video před publikováním opravuji já nebo Xardass a až pak jde na web. Nicméně chyba se nám tam bohužel i tak občas vloudí a u číslovek se to stává, protože při korektuře hlídáme faily v překladech, gramatické chyby atd. a člověk si kolikrát nevšimne, že je v titulcích jiné číslo, protože automaticky počítá s tím, že tohle přece kontrolovat nemusí. Mozek někdy funguje divně. :-) Ale je to moje chyba, tohle video jsem dělal já a uteklo mi to. Omlouvám se a už opraveno.

50

Odpovědět

+BugHer0V pohodě, já jen že mi to připadá jako taková dost primitivní chyba u které bych právě čekal že si každý hned všimne. Ale chápu že to někdy uklouzne.

12