Joan Jett & The Blackhearts - I Love Rock 'N Roll

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:489
Počet zobrazení:7 415

Po menším oddechu jsme tu opět s hudebním okénkem. Provedl jsem takový menší průzkum, z kterého jsem vyvodil, že drtivá většina z vás, našich fanoušků, má nejraději rockovou muziku. A abych té většině udělal radost, připravil jsem si písničku se zvučným názvem, "Miluju Rock 'N Roll!" od zpěvačky Joan Jett a její skupiny Blackhearts. Protentokrát vás nebudu zdržovat jakýmikoliv zajímavostmi hned na začátek, ale nechám si hezky všechno až na konec pod video. Příjemný poslech!

 

Tentokrát asi nemá cenu psát cokoliv k historii samotné Joan Jett a její kapely Blackhearts, nýbrž něco k historii této kultovní písničky, která umělce zaujala natolik, že se může pyšnit rovnou dvěma cover verzemi. Píše se rok 1975 a my ke slyšení je právě tato písnička, tehdy od angloamerické skupiny The Arrow, která tuto píseň přivedla na svět, ale nijak výrazně ji neproslavila. Za čtyři roky (1979) si Joan Jett, tehdy ještě jako samostatná pěvkyně, skupiny The Arrow povšimla a rozhodla se, že nazpívá její první cover verzi tohoto songu. Aby na to nebyla sama, povolala k sobě dva členy z kapely Sex Pistols, konkrétně Stevea Jonese s Paulem Cookem, a první verze byla na světě. Ovšem ani tento počin nesklidil nějaký větší úspěch a hitem se tedy nestal.

To však Joan Jett napravila o pár let později v roce 1982, kdy si usmyslela, že tuto písničku prostě proslaví, teď nebo nikdy. V tu dobu pekla s mladými klučiny, jež tvořili skupinku říkající si Blackhearts, a tak bylo jasné, s kým tuto píseň nazpívá tentokrát. Bum, prásk, bylo to tu. Písnička ve své době kralovala všem hitparádám téměř po celé dva měsíce. Není pochyb, že je obrovským hitem i dnes. Já osobně, když mám tu možnost zaslechnout ji rádiu, jsem u vytržení a nutká mě se k Joan s Blackhearts přidat - většinou neodolám.

Je tu ale ještě jedna věc, o které bych taky měl nějakou tu větu napsat. Je to další cover verze tohoto singlu. Vznikla v roce 2002 a hrdě ji přezpívala komerční zpěvačka Britney Spears. Na tuto verzi ovšem Britney není vůbec pyšná, protože její klip byl shledán jako propadák a samotná píseň v jejím podání také zrovna nevládla světem - inu, Britney je zvyklá na to, že jakoukoli písničku vydá, na tu se pak může koukat ve vrchních příčkách hitparád. Myslím, že jako takové menší shrnutí by to mohlo stačit, na shledanou příště!

Přepis titulků

www. www.Videa www.VideaCesky www.VideaCesky.cz Překlad: Překlad: bakeLit Překlad: bakeLit Překlad: bakeLit www.VideaCesky.cz Překlad: bakeLit Překlad: Zahlédla jsem ho, jak tam tancuje u gramofonu.

Poznala jsem, že mu bude asi tak sedmnáct. Hudba jela na plný koule a hráli moji oblíbenou písničku. A bylo mi jasný, že nebude dlouho trvat, než se k němu přidám, jo, k němu.

Bylo mi jasný, že se ani nenaděju a budeme spolu zpívat... Miluju Rock N’ Roll! Koukej do jukeboxu vhodit další minci, holka! Miluju Rock N’ Roll! Takže všeho nech a pojď si se mnou trsnout! Usmál se na mě, tak jsem se zvedla a zeptala se, jak se jmenuje. "To je přece fuk," řekl, "nic se tím nezmění." "Můžeme jít k nám domů, kde budeme jen my dva."

A už jsme si to štrádovali. Šel se mnou, jo, se mnou. A tak jsme si to štrádovali. A byl to on, s kým jsem si zpívala... Miluju Rock N' Roll! Ať už je v tom jukeboxu další mince, holka! Miluju Rock N' Roll! Takže všeho nech a pojď si se mnou trsnout! "Co takhle jít k nám domů, kde budeme o samotě?"

A už jsme si to štrádovali. Šla jsem s ním, jo, s ním. A budeme si to štrádovat dál a u toho si zpívat pořád tu jednu písničku. A všichni! Miluju Rock N' Roll! Ať už je v tom jukeboxu další mince, holka! Miluju Rock N' Roll! Takže všeho nech a pojď si se mnou trsnout! Miluju Rock N' Roll! Koukej do jukeboxu vhodit další minci, holka!

Miluju Rock N' Roll! Udělej si čas a pojď si zatancovat... Miluju Rock N' Roll! Šoupni do jukeboxu další minci, holka! Miluju Rock N' Roll! Udělej si čas a pojď si zatancovat... Miluju Rock N' Roll! Ať už je v tom jukeboxu další mince, holka!

Miluju Rock N' Roll! Takže všeho nech a pojď si trsnout! Miluju Rock N' Roll! Šoupni do jukeboxu další minci, holka! Miluju Rock N' Roll! Takže všeho nech a pojď si se mnou trsnout! .

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tohle je cover verze v podstatě...

180

Odpovědět

Píseň je super, ale jednou jsem slyšel cover verzy teto uzasne pisne...myslim ze byla od spinarovy nebo petry janu.....ale nemuzu ji nikde najit ani jak se jmenuje... Nevíte to někdo. Kdyby jo napiste na psychicman@seznam.cz

180

Odpovědět

No dííík, teď jí zase nevyženu z hlavy a neusnu :D

180

Odpovědět

Super písnička,text a ještě líp zazpívána. btw nevím proč, ale ta zpěvačka mi připomíná Martu Jandovou :DD

181

Odpovědět

Na jednu stranu je pravda, že klip vypadá lépe v černobílým, ta červená jim nesluší :D Ale já má třeba radši klipy z 80. let s těma "vyblitýma" barvama, než nový klipy, co je mají úplně věrný. Osumdesátkový barvy mají prostě něco do sebe :)

180

Odpovědět

Ja som už aký debil som začal písať po anglicky...nevadí nedávno som pozeral film The Runaways s Dakotou Fanning a Kristen Stewart a zapáčili sa mi ich pesničky...film by som inak nepozeral lebo ma neoslovil ale som fanda Dakoty a zistil som, že tá ich hudba mi pasuje a musím uznať, že na tú dobu sa Joan Jett chytila perfektne a vydržalo jej to. Ďakujem za video :-)

180

Odpovědět

fajná písnička a eště lepší načasování ůvodních titulků do toho rytmu :) like that

180

Odpovědět

Ta holka je děsně rajcovní :D

190

Odpovědět

zasadne nesouhlasim, ty vyblite barvy z 80.let jsou strasne, kdyby neexistovala tehdejsi muzika, vymyzal bych historii = o). cernobili klip se mi libi vic.

180

Odpovědět

http://il.youtube.com/watch?v=u0ZicY7Oqmg&feature=related toto je ten barevny klip, podle me je hezci ten cernobily.....

180

Odpovědět

Není ten překlad až moc čecháčský? :-D

180

Odpovědět

super pecka ...a kdybyste přidali i video s písničkou Bad Reputation (to je ta co hraje na začátku z toho jukeboxu), bylo by to uplně super ...sice tam toho není moc co překládat, ale určitě by se tu neztratilo ;)

180

Odpovědět

Chytlava to piesen veru. :D

180

Odpovědět

*a ten clip

180

Odpovědět

Nevim kam to hodit, ale můžete přeložit tohle? http://www.youtube.com/watch?v=WgBeu3FVi60
Myslim
, že to je pěkná hudba ten clib strašně optimistický..

180

Další