Když jsem v pohybu

Thumbnail play icon
71 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:422
Počet zobrazení:5 197

Ahoj, jmenuju se Janča a jsem novou členkou týmu VideaČesky.cz. Chystám se překládat videa z angličtiny, němčiny a příležitostně z turečtiny. Toto video je ve finštině a objeví se v něm 4 postavy, pro které pohyb znamená všechno.

Přepis titulků

Mokrý trávník září v dešti jako milion malých blýskavých hvězd. Hřiště tak pokaždé vypadá větší. Cítím se být tak malá. Dnešek je tím dnem, kdy překonám svůj vlastní rekord. Prostě to vím. Někdy cítím... ...že se míč pohybuje přesně tak, jak chci. Studená země, beton.

Ale když se pohnu, chlad mě nemůže dostihnout. Země je pevná. Bezpečná. Vždy se na ni můžeš vrátit a nikdy tě neodstrčí. Ráda se při tanci pohybuju - vzpírám se gravitaci. Jako kdybych létala. Hudba... ...rytmus, pohyb. Rytmus mě pokaždé rozhýbe.

Začal jsem jím žít i dýchat. Bez hudby... ...svět bez hudby si nedokážu představit. Udržuje mě v pohybu a... jednoduše ji potřebuju. Nepřestávej. Buď v pohybu. Každým pohybem začne ten další. A když se pohybuješ... ...jsi k nezastavení.

Zůstaň v pohybu. Nepřestávej. Boxovací pytel je cítit starým potem. Po každém úderu. To otvírá můj nos... ...poté je dýchání mnohem snazší. Dobře. Uvolni ramena. Ruce pevně k sobě. Nepřestávej, nebo se pytel zastaví. Tancování je jiné, když se někdo dívá.

Nesnažím se nikoho potěšit, ale mně to radost dělá. Něco to tomu dodává. Jako bych měl víc energie. Nemůžu zklamat, když mě někdo pozoruje. Když jsem v pohybu, celý okolní svět zmizí. Jakmile se pohyb zastaví... vidíš, jak blízko je země. Déšť dopadající na míč zní, jako by si s tebou zahrával. Ten zvuk nesnáším. Nezastavuj.

Nemůžeš přestat. Někdy mi připadá, že by bylo prostě jednoduší, kdyby... Dobrý pocit, který mám z úspěchu... ...mě rozhýbe taky zítra. Mám ráda to, že se můžu pohybovat, kdykoli chci. A potom chladný beton pod chodidlem hřeje. Bez hudby... ...by to nefungovalo.

Mokrý trávník září v dešti jako milion malých blýskavých hvězd. Hřiště tak pokaždé vypadá větší. Nebo ne? Když jsem v pohybu. Překlad: janica www.videacesky.cz

Komentáře (46)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kili: Byla jsem v Turecku přes program Erasmus na 4 měsíce a turečtina byla povinný předmět. Po kurzech jsem se nedívala, ale myslim, že to bude těžký - spíš to chce sehnat rodilýho Turka - rozhodně ne Čecha, který umí turecky - je tam potřeba turecké chápání jazyka. ;) Nejlepší je jezdit často do Turecka a rozvíjet znalosti - z vlastní zkušenosti. ;)

180

Odpovědět

ahoj, zajímalo by mě kde ses naučila turecky, sám se chci naučit ale ještě jsem nenašel žádnej kurz pro začátečníky. Díky za odpověď

180

Odpovědět

Patrik: Ano, odtamtud je streamováno: http://www.youtube.com/watch?v=fg7tfX5zF3Y

180

Odpovědět

Pěkne video a kvalitní překlad prosím je toto video i na youtube?

180

Odpovědět

nějak mám chuť jít si zaběhat nebo tak něco...

180

Odpovědět

trupkin: Ne, nejsou slepí... A komentář s větším hřištěm je právě optickýho původu - když prší a trávník je mokrej, hřiště vypadá větší, protože je tam hodně lesku - světla.

180

Odpovědět

btw podle toho videa odkazovaneho v komentarich na tunak tunak tun je udelano tancovani drenaicu ve hre world of warcraft

180

Odpovědět

Nevím jestli jsem to pochopil spravně ale přišlo mi jako by byli všichni čtyři slepí, a i proto je pro ně pohyb tak moc důležitý. Ve videu je kladen důraz na zvuky které jim mohou pomáhat v orientaci. Zvuk vody dopadajici na míč, pohyb pytle ktery jistě trochu vrže, atd. I poslední slova ve videu mi připadá že sedí... " hřiště vypada větší... nebo ne?"

180

Odpovědět

Tomy: Chválu čtu ráda. Děkuju. ;)

180

Odpovědět

Krásnej překlad krásného kraťasu s krásnou myšlenkou... 10*

180

Odpovědět

pavel: Nevypadá, je. Ráda přeložim. ;)

180

Odpovědět

ahoj šlo by přeložit toto ?? vypadá to zajímavě :)
http://www.youtube.com/watch?v=bUrH1wJVz5Q&feature=related

180

Odpovědět

vítej janice, věřim že ti to pujde dobře

180

Odpovědět

Pěkné video.. Nakopává mě k tomu taky se hýbat :-)

180

Odpovědět

Pěkné video, musel jsem zatlačit slzu při poslechu finštiny (stejně jako občas u Dudesonů), protože po půlroce stráveném ve Finsku je mi pokaždé smutno, když mi to něco připomene... Každopádně: Kiitos za video...

180

Další