Chair DriverMalviviendo (S01E04)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:190
Počet zobrazení:6 459

V pořadí čtvrtý díl je příběhem další z vedlejších postav – Puta. Puto je Negrův známý z Kanárských ostrovů s mnoha nesplněnými sny a silnou ránou. Mohli jste si ho všimnout v prvním díle, ve kterém si malou službou v zaparkovaném autě vydělal 20 Eur. Pokud si při sledování vzpomenete na jeden brilantní, 11 let starý film z Velké Británie, nebude tomu jen tak náhodou. Pod videem je ukázka ze španělského pořadu Callejeros, na který bude celý pátý díl parodií.

OHODNOŤTE TENTO SERIÁL NA ČSFD!

Úvod z dílu "Lo Campano" z pořadu Callejeros Callejeros, volně přeloženo, jako „obejdové“, „flákači“ nebo „toulající se po ulicích“, je název pořadu, který skrz španělskou televizi cuatro ukazuje společenské problémy takové, jaké opravdu jsou. Najdou se vydání s nejdražšími byty ve velkoměstech nebo nejhezčími plážemi na světě, ale většinou pořad předhazuje vydání pojednávající o drogách, sexu a sociálním odloučení.

Přepis titulků

Nedbajíc nebezpečí a na mušce predátora... se kořist řítí k záhubě. Je to krutý souboj rychlosti, důvtipu a instinktu. Přirozený boj o přežití. Možná až moc snadný. Snižuje pozornost.... a nakonec...

je nevyhnutelně... kořist lapena. - Dobré odpoledne, pane. - Nemám žádné drobné. - To je v pořádku, rozměním vám. - Opravdu u sebe nic nemám. Pane, prosím vás. Vidím vaše auto a vaše oblečení... Řekněte, že mi nechcete dát, - ale ne, že nic nemáte. - Dobře, nechci vám dát peníze. Vidíte, že o nic nešlo. Přeji hezký den.

Jsou dny, kdy se opravdu divím, co kurva dělám na tomhle místě. Dny tvrdé, které se dají zpříjemnit jen malými radostmi. DÍL ČTVRTÝ - "CHAIR DRIVER" - Jak je, Negro? - Jak tobě, Puto? Nic moc, kámo. Mám život v troskách. Snad budu v pohodě s nějakou normální prací. Ani náhodou, kámo.

Je to stejný, ale bez pružný pracovní doby. Co je kurva tohle? Já jsem si objednal čaj. A ty mi přineseš kafe, a ještě k tomu studený! To si číšníci musí dělat prdel vždycky jenom ze mě? A to uvnitř je co? Lžička? Promiňte, mluvíte se mnou? Nevím, brácho. Takhle jsem si to vždycky představoval, víš? - Je to zmatek, co?

- Fakt že jo, kámo. Nechtěl jsi bejt někým nebo něčím, když jsi byl malej? Vždycky jsem chtěl žít v jednom z těch amerických hip hopových klipů. Já chtěl bejt profesionální fotbalista. Viděl jsem hrát Martina Vazqueze a fakt jsem chtěl bejt jako on. A hlavně jsem byl borec, to snad víš. Nahraj! To stačí, kámo! Čekáme půl hodiny. Kup si svůj míč! ...a vím, že mi chybí čubka, já ti...

- Negro, ty hovado... - Čau, Chilitito... Ser na něj, blázne. Jak s nim můžeš vůbec mluvit? ...říkají, že mi chybí zub... Smradi! Už zase? Řekl jsem, ať táhnete na pramici do vaší zasraný země! - A tenhle? - Nech ho bejt. Máš dobrou ránu, kámo. Viděls to?

Popravdě, když jsem byl malej, táta mi pouštěl videa s Muhammadem Alim. Takže jsem taky chtěl bejt boxer. Takže boxer s Parkinsonem? Tak to znám někoho, kdo ti může pomoct. Tak jak, Khaki? Jak, jak... Dva dementi mi přišli před barák. Teď vážně. Vedu ti kámoše. Snad mu budeš moct pomoct. - Nemyslím si.

- No tak, ty mamrde. Vím, že si rád vyliješ srdíčko. - Nebejval jsi boxer? - Ne! Já byl pan boxer! A vůbec, to je část mého života, na kterou nerad vzpomínám. Ale ať je po vašem. Pojďte dál. Na, cucni si z mýho! - Nechci, máš ho malýho a plesnivýho. - Chcípni, ty zkurvysyne! Takhle nějak smrděl barák Heidiného dědečka. Heidi měla babičku, nevzdělanče! - Byla to Pedrova babička.

- Olízej mi vajíčka! Temná minulost boxera Khakiho začala před mnoha lety. A to když v osmnácti letech vstoupil do armády. Jeho trenérem byl od začátku tvrdý seržant Romerro. Drsný a neoblomný chlap, který dokola figuroval v nočních můrách svých rekrutů. Občas. A ty jsi co, pusinko? Skupinovej šašek? Vypni hrudník a postav se rovně, když s tebou mluví nadřízený! Podívej se na mě!

Říkám, dívej se na mě! Mladý Khaki si všimnul, že se s ním jednalo jinak, než se zbytkem skupiny. Domníval se, že s ním má jeho nadřízený nějaké zlé úmysly. Po nějaké době pátrání zjistil, že seržant Romerro pořádál mezi branci tajné zápasy. Jenom kvůli zábavě hodnostářů, kteří si rádi vsadili. Rozhodl se na seržanta Romerra zapůsobit jinak. Brzy dosáhnul toho, že se v celých kasárnách mluvilo o novém zápasníkovi. Respektovaný a neporazitelný... Rekrut Jeréz. Box je na tebe moc tvrdej.

A stejně jseš už moc starej na to, abys to někam dotáhnul. No tak, Khaki... Neposlouchej ho, Puto. - Je to zahořklej vůl. - Mám řešení, který by vás mohlo zajímat, hoši. - Ty vole, Zurdo. Jak to, žes přišel, a nic jsi neshodil? - Ty jseš blbej... Říkal jsem si... Znáte ten druh boxu otevřenou dlaní, kterej zkoušej ve čtvrti? Co je to? Box otevřenou dlaní je druh boje, který jednoho dne náhodou vymysleli kluci ze čtvrti při neškodné hádce.

Co, co co je? To, co, co co je? Nic, vole. Jako s každým nově vymyšleným sportem, mu někdo, kdo se nudil, vymyslel jméno a pravidla. Vytvořil se kolem toho výnosný obchod se sázkami. A spočívá pouze v tom, fackovat se až do knock outu. To je pěkně teplý, chlape!

Ať je to cokoliv, nic lepšího teď neseženeš. A dá se na tom pěkně vydělat. Já jsem trhnul ne jednu, dvě ani tři, ale tři stovky za tejden. Trochu přeháníš, ne? Nejseš moc přesvědčivej. Co je ti? Zabije tě snad, když to jednou vynecháš, nebo co? To nic, kámo. Nějak ztrácím tok. Takže, jak jsem říkal.

Ten zkurvysyn Mulo, co to řídí, na tom pěkně rejžuje. Kdo? Mulo, vole. Ten z dílny Mulo a spol. Nemyslím si, že ho znáte. Moc se neukazuje. Zní to fakt dobře, kámo. Docela rád bych to zkusil. Když je to pro tebe tak důležitý, pomůžu ti. Ale jedno ti řeknu... Bude to zasraný peklo! A jak jednou řekneš jo, můžeš si brečet, řvát nebo ochrnout, ale přísahám na svoje koule, že tě do cíle dotlačím!

Takže mi řekni... Jsi připraven? Popravdě, ani nevím... - Jasně, že je, Khaki. Úplně v pohodě. Zejtra v kolik hodin? - Za úsvitu! A ty, Zurdo! Něco domluv. Ode dneška za tři tejdny. - Dost brzo, ne? Nebude připravenej. - Ty nevíš, s kým mluvíš. Mám volný neděle. - Skvělý, ale ten úsvit je v kolik? - Kolem půl sedmý. A přines pár lahváčů. Dobře, já přijdu taky ráno, jen trochu pozdějc.

Kolem třetí jsem tady. Puto nevstával tak brzy od dob, kdy chodil na střední. Všechno, co viděl, mu přišlo nové a zvláštní. Chlápek v reflexní vestě, co zametá ulici, nebo důchodce hledící na domy. - Nazdar, Khaki. - Dobré ráno, šéfíku. Sedni si. Posaď se do polohy lotosového květu. Teď se podívej na horizont. Mysli na svůj ostrov.

Mořský vánek, vlny, rackové... Cítíš to? Jsi uvolněný? Jsi uvolněný? Tak tady máš uvolnění! S blbostma je konec! Teď a tady ti začíná trénink! Moje máma řekla mi, abych zpíval, a nebrečel.

Moje máma řekla mi, abych zpíval, a nebrečel. Nazdar, Almejo. Ale ale, Zurdo... Jak se máme, kolego? Almeja je ten typický ukecaný a ufňukaný vřed, kterému by celá čtvrť nejradši nakopala. Ale jelikož je pravou rukou Mula, nikdo na něj ani nesáhne. Takže si představte takového chlápka, když dostane moc, jakou si nezaslouží. Měl zaplacené nejdůležitější partičky ve čtvrti.

Měl pod palcem sázky na zápasy a dlužníky trestal nemilosrdně. Víš, co se stane lidem, kteří mi nezaplatí? Okusí moje anální nádobíčko. Mám tady projímadlo pro slony, grilovací špízy, prdelochtivé kladivo a jednorožčí umlčovač. Ale dezert je vždycky stejný.

Scottie Pippen. - Dneska jsem si nepřišel vsadit, Almejo. - Drogy? - Ne. - Děvky? - Ne. - Venušiny kuličky? Ne! Mám bojovníka, a chtěl bych, abys mu do tří tejdnů připravil zápas. Takže vzornej Zurdo nám začal zastupovat zápasníky. O koho jde? Není to náhodou Placatej ksicht nebo Mandlosráč, že ne? Neznáš ho.

Nikdy se tady ve čtvrti nerval. Já ti nevím... Snad víš, jak to chodí, ne? My tady potřebujeme silný hovada, který něco vydržej, abych měl čas vybrat sázky. Almejo, kámo... Já ti dávám svoje slovo, že je dobrej! Lhal jsem ti snad někdy? Já to nebyl, Almejo. To už tu bylo, když jsem přišel. Poslouchej mě, ten kluk je fakt tvrdej. A je rychlej. Lítá jako šváb a píchá jako filcka.

A mimo to ho trénuje místní boxerská hvězda. Kdo? Khaki, vole. Ten kohout z Chiclany. Kohout z Chiclany? Myslím, že pro vás můžu něco udělat. Vydrž chvilku. Hej, kámo, ty jsi ten, co chodí se zrůdičkou? S drškopuchem? - Co to meleš, vole?

- Tak na to musíš mít kurva žaludek! Jdi do hajzlu, vole! Ty jsi kretén. Nazdar, Mulo. Jak je, Zurdo? Seržant Romerro začal slušně vydělávat, když sláva smrtonosného rekruta Jeréze přilákala velitele dalších útvarů, kteří ho chtěli vidět bojovat. Všechno klapalo až moc dobře. Sláva a naděje být profesionál. Ale Khaki nikdy nebyl zrovna odolný, a jednoho dne se prostě... nechal příliš unést, a ujela mu ruka.

Výsledek? Pár let vězení pro Jeréze a okamžitá výpověď pro jeho seržanta, kterého jako jediného obvinili z vydělávání na tajných zápasech. Od té doby se oba navzájem viní z toho, jaké živoucí sračky jsou z nich dnes. - Jak je, Zurdo? - Jak, vole? - Je to zařízený? - Jo. Bude to za tři tejdny. Paráda. Poslouchej, ať je to v noci a blízko silnice, kdybysme museli zdrhat. - Je tam Formed? - Jo. - Dej mi ho. Počkej chvíli.

Čau, co je? Nazdar, Formede, dlužíš mi 50 babek. Myslíš, že jsem zapomněl? Zaplatím ti. - Neklesej na mysli. - Dobře. Na Formedův příběh se někdy taky dostane. Co to má kurva bejt, Michaele Jacksone? Začni už trénovat, nebo tě vezmu tím lahváčem. Já se z tebe poseru! Dělej něco!

Bránění, Puto! Jedu, jedu, jedu! Neee... Cos to proved, Negro? Víš, kolik je v tom bílkovin? Jedu! No tak! Dokud nepadneš, pičo! Zahraj mi jedno kurevský h v eis!

Řekl jsem v eis, Puto! Prostě mi zahraj his. Zahraj his, kurva! Hej, přivedl jsem vám sparringa. Fight! Ty pičo... Vlepil mi ji přímo na tvář. No jasně, vole. Co si myslíš, že je sparring? Tak to je pěkně blbá hra, vole. Já to balím. - Vyhrál jsem, ne?

- Jasně, buzíku. Když Puto oslavil své první vítězství, oheň v publiku a pocit síly, zjistil, že tohle byla jeho cesta. A že všechno, čím si prošel, stálo za to. Byl připraven. Mluvíš se mnou? To bylo na mě? Zabiju tě! Dobrý večer, pánové. Vítejte v ringu smrti. Jedem, sakra.

Jedem, sakra, jedem. To mě poser. Jdeme na to, kurva! Jako vždycky. Venku právě odtahujou nějakého Peugota 206. Dneska se tady střetnou dvě pořádný hovada. V jednom rohu máme někoho, kdo přijel z velké dálky. S rychlostí a silou jako v práci... Je tady Puto! No tak, jedem! A po mé druhé straně máme trojnásobného šampióna ringu smrti.

Ničitel s pěstmi z oceli, zabiják potlesku... Je to Joaquin Moruno. Mimochodem, Joane, vymysli si přezdívku. Moruno, Moruno, Moruno, Moruno... No tak, buzíku! Dejte si do huby a sežerte si vejce. No tak, kurva! Mě bolí hlava.

- Já už nemůžu, Khaki. - Řekl jsem ti, že tě dokopu do cíle. - Ale mě bolí ruka. - Bolí tě víc, než když jsi honil čůráky, buzerante? Pamatuj, Puto... H... H v eis! Budu si muset vymyslet novou hlášku. Neříkej hop, dokud nezastrčíš? Falange men, falange men... Sakra, cejtim tady hašiš. A pak se to stalo.

Tady máš! Přímá rána. Puto, Puto, Puto, Puto... Vyhrál jsem, blázne. Vyhrál jsem! - Otoč se! Otoč se! - Co? Znáte to nepříjemné pískání, které slyšíte po ráně do ucha? Někdy si myslím, že jsou to neurony, které oznamují konec hry. Tak ty máš koule! Mistr všech mistrů z ringu smrti...

Joaquin Moruno. Jaká krása. Pěkně nasrat! Já se... Zkurvysyne! Odpočiňte si, seržante. Puto, kvůli tobě jsem prohrál tri stovky. A ještě mi nějakej blbec šlohnul tričko.

Buď zticha, vole! Až ho chytím, neřekne hop, dokud nezastrčí. Cože? Co? Nic, zapomeňte na to. Znovu jsme prohráli. Jako každý den. Další útěk. Další dluh. Další nepřítel ve čtvrti. O jeden problém víc.

Ale nemyslíte, že by byl život nudný, nebýt takových věcí? Překlad: Jeroneemo Korekce: BugHer0 www.VideaČesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Úvodní znělka je ze seriálu Alf :-D http://www.csfd.cz/film/98736-alf/

00

Odpovědět

Skeletorn: Je to film Snatch, neboli Podfu(c)k.

180

Odpovědět

Skvely serial ale nemohol by tu autor prekladu uviest aky britsky film ma na mysli ? Asi som to nevidel pretoze mne to akurat trochu pripomenulo Fight Club a mozno trochu aj Romper Stomper, aky film mate na mysli Jeroneemo ?

180

Odpovědět

frederyk: Video bylo ukončené v místě, kde titulek zůstane viset (2:15). Úmyslem bylo přeložit jen tuto část. Aktuální verze přehrávače toto nastavení ignoruje.

180

Odpovědět

Pri tom druhom videu zakazdym seknu titulky. na chrome aj mozille. Inak dik za skvelu robotu.

180

Odpovědět

Akorát to nějak nejede :-D. Ale jinak super seriál

180

Odpovědět

Nemuzu rict nic jinyho, nez ze jt k******y nadupanej serial. takhle by to melo vypadat, fakt borci

180

Odpovědět

Tyjo hodně dobrej díl. Kdyby tohle dávalo v telce, tak ani netipuju, že to může být webserial. Fakt classa :)

180

Odpovědět

Jestli hledáte hudbu ze seriálu oficiální stránky by mohly pomoct --> http://malviviendo.com/musica/

180

Odpovědět

Takhle má vypadat webseriál - neotřelý, nepředvídatelný se skvělými hereckými výkony.

190

Odpovědět

Prekladac.net pomohl :) --> http://www.youtube.com/watch?v=g4A9FKaTb8A

180

Odpovědět

Ta by mě taky potěšila, škoda že jsem projel celý ten seznam na konci youtubem a googlem než jsem si tohle přečetl :)

180

Odpovědět

W.E.D.: Ta je výborná. Vim, že už jsem ji taky jednou hledal, ale nenašel. Až bude čas, projedu ty Track Listy, když ji najdu, napíšu to sem. Mimochodem, ne všechna hudba, co v seriálu hraje, je na YouTube.

180

Odpovědět

Díky moc a nevíš přesně co hraje když přijdou ke Khakimu ?

180

Odpovědět

W.E.D.: Ve videu, v čase 25:14 - 25:21.

180

Další